» »

Prvi posnetki Windows 9

1
2
3 4 5

hojnikb ::

Vsi proti win8.x... To veste da obstaja desktop mode ? In celo nastavitve, ki kompletno preskoči metro in boota direkt v namizje..
#brezpodpisa

dope1337 ::

Morm rect, da sm vec kot zadovoljn s tem kar so naredl. Uporabniku so dali izibro glede nacina prikaza start menija. Upeljali so multi desk! kar sm cakal ze zlo dolgo, in resnicno upam da bo vsak desk mel svojo sejo/thread/karkoli kar ga bo izoliralo od ostalih.

Se kaksni core bonboncki pa sm vec kot vesel.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Lion29 ::

full bi bil vesel, da bi statusno vrstico res fajn postimali...

1. da bi jih lahko imel vec, med katerimi bi hitro preklapljal...(dev, game, surf, etc)... sicer imam zdaj lahko svoje toolbarje, ki pa niso isto... pa se vedno so tam... torej on ali off.. ni mozno pa med njimi preklapljati

2. zele bi moznost menjavati vrstnega reda... ce imam upaljenih 5 chrome oken... (brez zdruzevanja seveda)... bi zele menjati vrstni red po zelji... magari tudi vmes fliknit kakega win explorerja, sublime-a ali karkoli.. torej spreminjati vrstni red med vsemi (ne samo programi)..

3. vecjo konfigurabilnost... vcasih bi zelel spodaj folder style zdruzevanje... (to omogcajo custom toolbarji ampak so slabo zrihtani... premalo moznosti nastavljanja)...

4. ne vem sicer ce je ze mozno... ampak bi rad pinal veckrat isti program (z drugimi nastavitvami).... recimo command promt s startom v c:\dev, pa drugega s startom v d:\downloads, etc... ali win explorer enako... ali pa razlicne chrome shortcute...etc

5. moznosti povecanja posave, recimo ure... mogoce prikaz se datuma zraven,etc, etc

sem preprican, da obstajajo kaksni taki programi, ki to omogocajo... samo to bi zelel po defaultu v winsih ze
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

66speeder66 ::

Kul, hmal bo spet 7. Sam ubuntič je šzmer bolj fun. :)

Mesar ::

66speeder66 je izjavil:

Kul, hmal bo spet 7. Sam ubuntič je šzmer bolj fun. :)


Jaaaa predvsem ubuntič, ko se sam pobrejka z updejti... če mu to ne uspe pa maš zagotovo par klikov stran skrit kak bug ... pol imamo Gnome iz katerega so živ zmazek naredli, da so šli ven forkat Mate pa KDE, ki je nabit z vso živo svinjarijo. Pa smo že pokrili "resne" projekte, ki nudijo vsej osnovno funkcionalnost, updejte in support... oh pa stabilnost.
Your turn to burn!

Pentium ::

Glede Win8, saj vemo, da se ga da prevekslat, da je čimbolj podoben Windows 7 in s tem postane nazaj uporaben. Vendar zakaj to početi? Zakaj nobeden ne gre tega delati na Mac OS X, ko pride ven nova verzija? Zato, ker je 1. pravilo UI konsistenčnost čez verzije. In ko se nekaj prime, razpored, meniji, itd, se tega nato ne sme spreminjati, oz. samo po malih korakih. Zato pa lahko zalaufam starega Macintosh SE s Mac OS System 7.1 in se bom tam znašel čisto enako, kot na najnovejšem OS X Mavericks. To je tako, kot bi neka znamka naredila nov tip avta, ki bi imel gas na levi strani, zavoro na ročici ob volanu, brisalce pa bi vklopil z gumbom na tleh. Tako nekako je bil Windows 8 v primerjavi z Win7. Nekdo bo omenil, da je Win 8 prirejen za mobilne naprave, kar je res, ampak uporabljamo ga večinoma na navadnih PC-jih. Kot, da bi v standarden avto tlačil krmilo od aviona - pač ne gre. Elegantno bi to rešili, da bi preprosto naredili 2 UI-ja in bi že ob štartu izbral enega (mobilnega ali desktop).

Win 9 je videti obetaven, upam, da bo vsaj tako uporaben kot Win 7. Čas bo več pokazal...

antonija ::

boolsheat je izjavil:

antonija je izjavil:


Zdej pa cist resno: koji kurac rabis kvadratke na desni, ce imas na levi cisto uporaben, ceprav grd ko smrt, meni? A je tezko z misko naciljat izbiro v meiju in rabis vecjo "tarco"? Ce je start meni nazaj res samo za desktope, potem je treba nekoga odpustiti. Upam da ni za tole odgovoren isti genij ki je zakuhal "uspeh" win8... ;(


Ojej. Ti enačiš bližnjice z živimi ploščicami?
Na tejle sliki (ki je BTW samo crop slike v novici) tele ploscice ne izgledajo nic kaj prevec zive. Live tiles naj bi prikazovale aktualne informacije o vremenu, emailih, borznih indexih, itd., na tistem screenshotu so pa samo ikone in imena programov, pa se vidis jih samo takrat ko pritisnes gumb start.
Mogoce si jih pa zemenjal z mrtvimi ploscicamiTM?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bambam20 ::

antonija je izjavil:

boolsheat je izjavil:

antonija je izjavil:


Zdej pa cist resno: koji kurac rabis kvadratke na desni, ce imas na levi cisto uporaben, ceprav grd ko smrt, meni? A je tezko z misko naciljat izbiro v meiju in rabis vecjo "tarco"? Ce je start meni nazaj res samo za desktope, potem je treba nekoga odpustiti. Upam da ni za tole odgovoren isti genij ki je zakuhal "uspeh" win8... ;(


Ojej. Ti enačiš bližnjice z živimi ploščicami?
Na tejle sliki (ki je BTW samo crop slike v novici) tele ploscice ne izgledajo nic kaj prevec zive. Live tiles naj bi prikazovale aktualne informacije o vremenu, emailih, borznih indexih, itd., na tistem screenshotu so pa samo ikone in imena programov, pa se vidis jih samo takrat ko pritisnes gumb start.
Mogoce si jih pa zemenjal z mrtvimi ploscicamiTM?


Fu.ck pa te ogabne ploščice. Pa kaj je tem oblikovalcem pri M$-u.- barve so obupne...

Vizuleno bo semdica ostala najlepša ever... To se že vidi zdaj, ko niso sposobni naredit oblikovno bolj všečnih winsow. Da pa znajo zajebat pri M$-u pa ni nič novega.

Sicer pa menda ne bomo samo na winsih cel life..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

gddr85 ::

Sej barvo lahko spremeniš, oz. nadomestiš s svojim ozadnjem, kar že zdej win 8.1 ponuja. In kolk je win 8.1 bolj drugačen od win7/Vista/xp. Nastavitve popolnoma enake, meniji enaki, vse dokaj enako, razen metro (ki ga pogledaš, ko ga rabiš), desktop popolnoma enak razen, da manjka start screen. Vse kar najbolj rabiš si pinaš ikone na dekstop, podobno kot mac.

bambam20 ::

Ni vse enako. Lepo vidim te ogabne ogromne ploščice. Fuj. Tisti, ki se ji je to zmislu bi ga blo treba zapret v zapor za 30 let. Enako je na windows fonih. Odbijajoče.

Ganon ::

bambam20 je izjavil:

Ni vse enako. Lepo vidim te ogabne ogromne ploščice. Fuj. Tisti, ki se ji je to zmislu bi ga blo treba zapret v zapor za 30 let. Enako je na windows fonih. Odbijajoče.


Zate osebno. Ampak svet se ne vrti okoli tebe. Meni in še mnogo drugim so pa zelo všeč. Neverjetno in povsem nerazumljivo, a ne? Ignoranca na višku.

flbroker ::

Tale Windows postaja vse bolj tragikomicen.

alexa-lol ::

Te live tiles ploščice lahko po mili volji resizaš in dodajaš/odstranjuješ tako da obstaja tudi različica brez njih.

Sicer pa ne vidim težave če si daš 5 najbolj priljubljenih programov tja.

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Ni vse enako. Lepo vidim te ogabne ogromne ploščice. Fuj. Tisti, ki se ji je to zmislu bi ga blo treba zapret v zapor za 30 let. Enako je na windows fonih. Odbijajoče.


Zate osebno. Ampak svet se ne vrti okoli tebe. Meni in še mnogo drugim so pa zelo všeč. Neverjetno in povsem nerazumljivo, a ne? Ignoranca na višku.


Zato so lumije tako priljubljene a ne s temi ogabnimi ploščicami. In winsi 8 tudi a ne :).

Nočem teh jebenih ploščic sploh. hočem clean look brez metroja in teh ploščic.

gddr85 ::

potem boš moral prešaltat na linux oz. mac + iphone namest lumia

bambam20 ::

gddr85 je izjavil:

potem boš moral prešaltat na linux oz. mac + iphone namest lumia


Bom še nekaj časa na winsih 7. Mi povsem zadostujejo.

Ganon ::

Rupsi31, znebi se plašnic.

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

Rupsi31, znebi se plašnic.


Znebu se bom jaz WInsow pa bo. Danes je izbira dovolj velika, da za brskanje po netu ne rabiš winsow.

bluefish ::

Ob temle čaranju z barvami bo tudi meni očitno še kar nekaj časa W7 dobro služil. Nekje sem sicer zasledil, da shema še ni finalna.

boolsheat ::

antonija je izjavil:

boolsheat je izjavil:

antonija je izjavil:


Zdej pa cist resno: koji kurac rabis kvadratke na desni, ce imas na levi cisto uporaben, ceprav grd ko smrt, meni? A je tezko z misko naciljat izbiro v meiju in rabis vecjo "tarco"? Ce je start meni nazaj res samo za desktope, potem je treba nekoga odpustiti. Upam da ni za tole odgovoren isti genij ki je zakuhal "uspeh" win8... ;(


Ojej. Ti enačiš bližnjice z živimi ploščicami?
Na tejle sliki (ki je BTW samo crop slike v novici) tele ploscice ne izgledajo nic kaj prevec zive. Live tiles naj bi prikazovale aktualne informacije o vremenu, emailih, borznih indexih, itd., na tistem screenshotu so pa samo ikone in imena programov, pa se vidis jih samo takrat ko pritisnes gumb start.
Mogoce si jih pa zemenjal z mrtvimi ploscicamiTM?


Aja, potem pa tako povej, da imaš težave z razumevanjem, ker gre za statično sliko in ne animacijo. Z GIFom bi verjetno lažje razumel? Ti ga poiščem?

Mesar ::

Who cares? Če komu ni všeč naj ostane na XPjih... zdaj ko ni več uradnega supporta naj si community support zrihtajo pa uživajo dalje... :))
Your turn to burn!

antonija ::

boolsheat je izjavil:

antonija je izjavil:

boolsheat je izjavil:

antonija je izjavil:


Zdej pa cist resno: koji kurac rabis kvadratke na desni, ce imas na levi cisto uporaben, ceprav grd ko smrt, meni? A je tezko z misko naciljat izbiro v meiju in rabis vecjo "tarco"? Ce je start meni nazaj res samo za desktope, potem je treba nekoga odpustiti. Upam da ni za tole odgovoren isti genij ki je zakuhal "uspeh" win8... ;(


Ojej. Ti enačiš bližnjice z živimi ploščicami?
Na tejle sliki (ki je BTW samo crop slike v novici) tele ploscice ne izgledajo nic kaj prevec zive. Live tiles naj bi prikazovale aktualne informacije o vremenu, emailih, borznih indexih, itd., na tistem screenshotu so pa samo ikone in imena programov, pa se vidis jih samo takrat ko pritisnes gumb start.
Mogoce si jih pa zemenjal z mrtvimi ploscicamiTM?


Aja, potem pa tako povej, da imaš težave z razumevanjem, ker gre za statično sliko in ne animacijo. Z GIFom bi verjetno lažje razumel? Ti ga poiščem?
Daj, prosim.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

boolsheat ::

Na:



Ploščice za mail, trgovino, novice imaš prikazane, zdaj bo pretežko sklepati kaj bi lahko prikazovala ploščice za skype, koledar, ljudje? Youtube, Onedrive in Muzika pa mislim, da so res "mrtve ploščice" oz. navadne bližnjice. Kaj počne pa MS feedback pa ne bi vedel.

E, tu imaš še GIF kjer deluje People tile:

bambam20 ::

OMG.. komu je tole všeč se vprašam. To je razlog, da fašaš ponoč migreno.

boolsheat ::

Ker si prisiljen, da imaš tak zmazek a ne?

No, nisi... Lahko narediš nekaj čisto prijaznega očem, mnogo bolj kot dolgočasno klasično namizje.

tt2 ::

Pač, ne vidim razloga, da bi presedlal iz win7 na te ploščice, dokler na 7-ki vse deluje. :D

bambam20 ::

boolsheat je izjavil:

Ker si prisiljen, da imaš tak zmazek a ne?

No, nisi... Lahko narediš nekaj čisto prijaznega očem, mnogo bolj kot dolgočasno klasično namizje.


Rad imam klasično namizje in mu nič ne manjka. Tole je daleč od očem prijazno in pregledno.

Lion29 ::

@rupsi31: ti se salis, ne?
ma win8.1 imas lahko cisto nrmalno klasicno namizje, kot ga imas na 7ki ali prejsnjih verzijah... o cem ti?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Steampunk ::

Lion29 je izjavil:

@rupsi31: ti se salis, ne?
ma win8.1 imas lahko cisto nrmalno klasicno namizje, kot ga imas na 7ki ali prejsnjih verzijah... o cem ti?

Sej večina uporablja klasično namizje, ampak MS nas pelje v druge vode, katere nam niso všeč (razen izjemam). Prilepljen start menu je za bruhat.

bambam20 ::

Lion29 je izjavil:

@rupsi31: ti se salis, ne?
ma win8.1 imas lahko cisto nrmalno klasicno namizje, kot ga imas na 7ki ali prejsnjih verzijah... o cem ti?


Kaj se šalim. Metro je še vedno prisoten. Lej. To pač ni to. Če mislijo obdržat obliko iz osemke , potem bom jaz zadnji , ki bom preskočil na devetico. Pri sedmici mi ni blo potrebno nič prilagajat. Všeč mi je bila takšna kot je . Sicer pa, če misli M$ na 6 let ven metat novi OS, bom pa počakal na desetko.

gddr85 ::

A je čist slučajno kdo opazil, da ti ni treba gledat ploščic in imaš še vedno lahko samo desktop, tud bootaš lahko direkt v desktop, tko mimogrede.

Steampunk ::

V tistem času bomo že vsi na drigih OS-ih, Windows bo cugrund.

bambam20 ::

gddr85 je izjavil:

A je čist slučajno kdo opazil, da ti ni treba gledat ploščic in imaš še vedno lahko samo desktop, tud bootaš lahko direkt v desktop, tko mimogrede.


še vedno so ploščice v start meniju. Me zanima, kdo jim testira nove proizvode, da takšne kozlarije ven dajejo.

Lion29 ::

bambam20 je izjavil:

Lion29 je izjavil:

@rupsi31: ti se salis, ne?
ma win8.1 imas lahko cisto nrmalno klasicno namizje, kot ga imas na 7ki ali prejsnjih verzijah... o cem ti?


Kaj se šalim. Metro je še vedno prisoten. Lej. To pač ni to. Če mislijo obdržat obliko iz osemke , potem bom jaz zadnji , ki bom preskočil na devetico. Pri sedmici mi ni blo potrebno nič prilagajat. Všeč mi je bila takšna kot je . Sicer pa, če misli M$ na 6 let ven metat novi OS, bom pa počakal na desetko.


ha??? pri 8.1 jaz metroja sploh vidm ne, edino ko pritisnem tipko win... pa se takrat za par sekund, da zapisem kaj iscem in pritsnem enter... a si ti vidu sploh kdaj 8.1 od blizu?

jaz imam normalen win7 desktop, in vso funkcionalnost od 7ke oz. boljso...

in ta start menu je fenomenalen... je isti kot pri 7ki le izboljsan (TILESOV NE RABIS... so le prirocne bliznjice)

torej v 9ki METROJA sploh vidu ne bos... ker bo start menu spet nazaj.....teh barvanih gluposti pa ne rabis... v cem je torej problem?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

boolsheat ::

bambam20 je izjavil:

gddr85 je izjavil:

A je čist slučajno kdo opazil, da ti ni treba gledat ploščic in imaš še vedno lahko samo desktop, tud bootaš lahko direkt v desktop, tko mimogrede.


še vedno so ploščice v start meniju. Me zanima, kdo jim testira nove proizvode, da takšne kozlarije ven dajejo.


Če to obkljukaš jih ni...

blackbfm ::

še vedno se človek komot zahakla..tisti boot v namizje sploh nima veze

recimo
- klikneš bluetooth ikono v trayu..in se ti odpre metro nastavitve s katerimi ne moreš počet nič razen pairat
- pritisneš start tipko, vpišeš ime programa, se zatipkaš in te vrže v nek fullscreen search..potem greš nagonsko levo spodaj kao na start na desktop..nop odpre se ti spet metro zaslon

pač krš od vmesnika, bi rekel da msjev največji fail

Map ::

Mene bolj kot to, da so ohranili ploščice, moti to, da je že po defaultu gor polno neuporabnih aplikacij. Recimo na tistem meniju zgoraj. Zakaj rabim people, news, store? Pa so to samo tri. Recimo neuporabna je še music ali pa video, ker imam lahko to v mapi in predvajam z winampom, skydriva ne uporabljam, skype tudi redko. Koledar je še uporaben, za mail pa tudi ne nucam posebej aplikacije. Microsoft feedback pa sploh ne vem kaj je. Ima pa vsaj dobro ceno.

Malo naj posodobijo 7 pa so zmagali. Izgled je lep, enostavna je za uporabo, naložiš pa že delaš, brez dodatnega časa za nastavljanje barv in podobnih bedarij.

boolsheat ::

Kot da winsi že od nekdaj ne pridejo naloženi z aplikacijami, ki jih redko kdo uporablja, ker sam poišče njemu ljubšo alternativo (IE, WMP, Explorer,...).

Sicer pa za mail je čisto super aplikacija, pa še preko ploščice dobiš takoj informacijo, če je kak nov mail. Za trgovino pa ne vem kaj te moti? Te moti na androidu/iosu, da je app za trgovino prednaložen? 8-O

Če ne uporabljaš pač odstraniš... Ampak a ni super, da imaš tam na kupu lepo zbrana obvestila, vreme, novice oziroma kaj te pač zanima brez, da karkoli klikneš? Ali na androidu ne uporabljate widgetsov in obvestilnih centrov in tako za brez veze odpirate aplikacije, da vidite, če je kaj novega?

jest10 ::

boolsheat je izjavil:

Ali na androidu ne uporabljate widgetsov in obvestilnih centrov

Jp, ne uporabljam.

boolsheat ::

Odpiraš vsako aplikacijo posebej, da vidiš, če je kaj novega? To je takšna primitivna uporaba tehnologije, recimo tako kot uporaba abaka za izračune namesto kalkulatorja. Sam tako pač je, nekateri ljudje so trdi in izven svoje škatle ne upajo...

Map ::

Pridejo, ampak še nikoli s toliko neuporabnimi aplikacijami kot z Win 8 in naprej.

Trgovina na telefonu ali tablici je čisto nekaj drugega. Na PCju uporabljamo bolj zahtevne programe, cad programe pa photoshop in podobno, tega pa verjetno ni v trgovini. Medtem ko na telefonu uporabljamo bolj fun aplikacije, ker za resno delo telefoni niso. Glede maila pa je po večini tako, da kdor dela z maili itak večkrat dnevno preveri pošto, kdor pa ne, pa nima nekih pomembnih mailov in ne bo nič zamudil, če pogleda samo tu pa tam oz. ko slučajno kaj rabi.

Če lahko popolnoma odstraniš je v redu, če pa odstranis samo ploščico, aplikacija pa je še vedno nameščena, pa ni v redu. Ne zasede dosti, ampak je že dovolj, da vem, da je nameščena.

opeter ::

jest10 je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Ali na androidu ne uporabljate widgetsov in obvestilnih centrov

Jp, ne uporabljam.


Jaz tudi ne. Prvo kar izklopim, so vsa ta brez zvezna obvestila.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

eatinggrin ::

Nikoli ne bom razumel osebkov, ki rajši klikajo na barvne kvadrate velikosti 3x3, ki se vsake par sekund spremenijo na neuporabno statistiko, kot pa da bi kliknili na bližnjico .exe programa in od tam pričeli z delom.

Vsa ta live-tile bedarija je bila prej opravljena iz browserja (če si rabil, si poiskal na internetu, odprl namenski servis...). Vidim uporabnost na mobilnih napravah ampak je zanemarljiva.

Če razvijalci pri M$ ne razumejo, da se potrebuje funkcionalen in ne bloatan OS so pa res reveži.

Pa ne mi zdej s "hurr durr, se da izklopit". Na Win 7 izklopim UAC pa lahko delam. Na XPjih nisem rabil izklopiti ničesar. Tukaj pa me windows tipka prinese v deželo pravljic in kvadratnih palčkov, ki jih ne razume nobena živa stvar.

mirancar ::

eatinggrin je izjavil:


Na Win 7 izklopim UAC pa lahko delam. Na XPjih nisem rabil izklopiti ničesar. Tukaj pa me windows tipka prinese v deželo pravljic in kvadratnih palčkov, ki jih ne razume nobena živa stvar.

dober opis :)

za win8.1 uporabnike: Po DEFAULTU če odprem recimo sliko, a se odpre tist full screen metro photo viewer katerga nevem niti kako zapret al se odpre klasičen windows photo viewer? na takih stvareh so mene izgubil v 8-ki :) , ni vse samo v Start menuju

boolsheat ::

Map je izjavil:

Pridejo, ampak še nikoli s toliko neuporabnimi aplikacijami kot z Win 8 in naprej.

Trgovina na telefonu ali tablici je čisto nekaj drugega. Na PCju uporabljamo bolj zahtevne programe, cad programe pa photoshop in podobno, tega pa verjetno ni v trgovini. Medtem ko na telefonu uporabljamo bolj fun aplikacije, ker za resno delo telefoni niso. Glede maila pa je po večini tako, da kdor dela z maili itak večkrat dnevno preveri pošto, kdor pa ne, pa nima nekih pomembnih mailov in ne bo nič zamudil, če pogleda samo tu pa tam oz. ko slučajno kaj rabi.

Če lahko popolnoma odstraniš je v redu, če pa odstranis samo ploščico, aplikacija pa je še vedno nameščena, pa ni v redu. Ne zasede dosti, ampak je že dovolj, da vem, da je nameščena.


Itak, PC je samo za resno delo, bog nas obvaruj pred tem, da bi ga kdo uporabljal za kaj drugega. Če ga kdo uporablja za igrice, klepet, spremljanje novic (preko namenskega appa!!) ali pa, groza, za facebook ta naj bo preklet in se cvre v peklu. Od kar so pametni telefoni in tablice je nova zapoved, da je smrtni greh, karkoli takega početi na PCju.

A vas trgovina na ubuntuju tudi tako moti?

roCkY ::

Nekatere pač moti vse da lahko mal pošinfajo.
Prepričanih nima smisla prepričevati.

Win 8.1 je dober OS tako za privat kot za poslovno rabo. Če nekomu ne paše naj pač rabi kaj drugega. Pomoje tudi 8.0 ni bil mimosun. A je negativna kampanija presegla pozitivno in OS-a se nekako drži status katastrofe.
Zase lahko rečem da z nobenim OS nisem imel tako malo (NIČ) težav kot z osmico.
Sem pa vse PC-je obrnil na 8 tistega turobnega oktobrskega vikenda ob izidu. In niti malo mi ni bilo nikoli žal.
Prve par dni uporabe testne verzije kak mesec prej mi zadeva ni takoj potegnila. A ko si določene zadeve prilagodiš in uporabljaš zamišljeno logiko
se zadeva enostavno uporablja. Nenazadnje pa se same funkcije OS uporablja relativno malo.

boolsheat ::

eatinggrin je izjavil:

Nikoli ne bom razumel osebkov, ki rajši klikajo na barvne kvadrate velikosti 3x3, ki se vsake par sekund spremenijo na neuporabno statistiko, kot pa da bi kliknili na bližnjico .exe programa in od tam pričeli z delom.


Meni je lažje nič klikniti, ker že tile pove, da ni nič novega in bi potemtakem šel klik in odpiranje programa v nič.

Map ::

boolsheat je izjavil:

Map je izjavil:

Pridejo, ampak še nikoli s toliko neuporabnimi aplikacijami kot z Win 8 in naprej.

Trgovina na telefonu ali tablici je čisto nekaj drugega. Na PCju uporabljamo bolj zahtevne programe, cad programe pa photoshop in podobno, tega pa verjetno ni v trgovini. Medtem ko na telefonu uporabljamo bolj fun aplikacije, ker za resno delo telefoni niso. Glede maila pa je po večini tako, da kdor dela z maili itak večkrat dnevno preveri pošto, kdor pa ne, pa nima nekih pomembnih mailov in ne bo nič zamudil, če pogleda samo tu pa tam oz. ko slučajno kaj rabi.

Če lahko popolnoma odstraniš je v redu, če pa odstranis samo ploščico, aplikacija pa je še vedno nameščena, pa ni v redu. Ne zasede dosti, ampak je že dovolj, da vem, da je nameščena.


Itak, PC je samo za resno delo, bog nas obvaruj pred tem, da bi ga kdo uporabljal za kaj drugega. Če ga kdo uporablja za igrice, klepet, spremljanje novic (preko namenskega appa!!) ali pa, groza, za facebook ta naj bo preklet in se cvre v peklu. Od kar so pametni telefoni in tablice je nova zapoved, da je smrtni greh, karkoli takega početi na PCju.

A vas trgovina na ubuntuju tudi tako moti?

Na PCju lahko počnes vse to kar si napisal in kdor to počne mu te aplikacije prav pridejo. Kdor pa tega ne rabi, bi bil pa vesel, da bi jih lahko popolnoma odstranil. Poleg tega, veliko večino vseh iger v trgovini lahko igraš tudi na internetu. Nazadnje ko sem videl aplikacijo za novice ni bilo podprtih slovenskih novic recimo iz 24kur in zaradi tega je ta app za marsikoga neuporaben. Kakorkoli, omenjaš samo nekaj aplikacij, ki so pogojno uporabne. Ostalih, ki so popolnoma neuporabne, je pa še preveč.

jest10 ::

boolsheat je izjavil:

Odpiraš vsako aplikacijo posebej, da vidiš, če je kaj novega? To je takšna primitivna uporaba tehnologije, recimo tako kot uporaba abaka za izračune namesto kalkulatorja. Sam tako pač je, nekateri ljudje so trdi in izven svoje škatle ne upajo...

Problem je bolj v tebi, ker ne dojameš, da ne potrebujemo vsi 123 blinkajočih okenčkov. Ja, če slučajno kaj potrebujem, odprem aplikacijo.

Markoff ::

mirancar je izjavil:

če ne bodo sral z full screen metro aplikacijami bomo zadovoljni.

Kaj ne veš, da smo tisti, ki sovražimo hebeni metro vmesnik, zahojeni neandertalci?

PS: uporabljam metro(seksualni) vmesnik na Nokia Lumia. Junk, junk in še enkrat kolosalni junk.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft je predstavil Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14339648 (32605) boolsheat
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140004 (33381) Key Quest
»

Predstavitev Windows 9 prihodnji teden

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
199063 (6347) Lonsarg
»

Windows 9 že aprila prihodnje leto? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17244766 (34468) AvtoR
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013363 (11103) boolsheat

Več podobnih tem