» »

Priklop kabelske TV

Priklop kabelske TV

Tero ::

Torej..
V kleti kjer imam komp so mi spelali kabel za kabelski net. Rad bi vas prasal kaj bi moral naret da bi lahko tudi TV gor priklopo?
Ker finta je v tem da so mi kabelski net pripelali iz cisto nekega drugega kabla kot ga imamo v nasi bajti za CATV (NET je spelan iz kabla ki ga imajo nasi sosedi posebej) Torej ta kabel gre do mojga kompa. Pred modemom je se neka kvadratna skatla.. MIslim da je to neka kretnica al kaj.. Torej kolko jaz vem bi se mogo kupit ono skatlo ko gor priklopis TV pa RA. Katero? Ker kolko jaz vem obstajata dve verzji... In kam naj priklopim to TV/ra skatlo, za ono "kretnico" al pred njo?

Hmja... Upam da sem bil dovolj razločen...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Cokolesnik ::

Po kablu, ki prenasa podatke za internet, lahko tece tudi TV/radio signal. Na koncu kabla moras imeti poseben razdelilec, ki ti ga namesti CATV operater. Torej vprasaj operaterja in povej svojo zeljo.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zavo ::

Pojdi v eno trgovino kjer prodajajo elektroniko in kupi za 500sit F-razdelilec! Potem pa enostavno vklopi TV. Je to tako težko?

MTB ::

Lahko je tudi tezko! Zadeva mora namrec na enem delu prepuscati tudi povratni pas in z navadnim delilnikom lahko pride tudi do problemov.
Mogoce ima zadeva tudi napajanje (enosmerno komponento), kar stvar še bolj zakomplicira. Kako sicer stvari delujejo danes ne vem, vem pa da pred 7!!! leti, ko smo to pri nas preskusali, ni bilo cisto enostavno.

Zavo ::

Tero tako naredi, kot sem ti rekel, ker imam sam popolnoma enako narejeno!

Ja ok, ne plačujem kabelske TV niti RTV naročnine! :D

Tiger ::

Ta kvadratna škatla ki jo imaš pred modemom ločuje frekvenčne pasove, zatorej vtičnico za TV montiraj pred njo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno prenapetostno zaščito potrebujem za LAN?

Oddelek: Kaj kupiti
203667 (2830) meacho
»

Inštalacija interneta v stanovanje - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
295795 (5050) Spajky
»

Vpliv dolžine kabla pri kabelskem netu?

Oddelek: Omrežja in internet
101763 (1480) DSmidgy
»

Ojačevalnik za kabelsko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234858 (4473) SloCop
»

Kako dolgo bo treba cakati na kabelski net pri KKS-ju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
633456 (2497) speed machine

Več podobnih tem