» »

Vpliv dolžine kabla pri kabelskem netu?

Vpliv dolžine kabla pri kabelskem netu?

Maxtor ::

Oj!

MOje vprašanje je naslednje. Torej od priljučne oamrice za KTV, kjer pride frekvenčna kretnica al kaj že pa do računalnika je skoraj 40 metrov (iz kleti na podstrešje in nazaj dol). Zanima me, če bo kabelski net sploh delal na taki dolgi razdalji in kako vpliva dolžina kabla na hitrost?

Hvala za odgovore vnaprej.

LP

Dzonson ::

ne se bat. bo delalo

Mavrik ::

Glede na to da ena boga bakrena parica lahko ponese signal čez 5 km, bo koaksialc zdržal tistih 40 m 0:)
The truth is rarely pure and never simple.

Maxtor ::

Aha, torej sem spet brezveze pridelal 15 sivih las :)

Hvala

joejoe ::

Nic pa nisi napisal, kje bo stal modem. 40m koaksialnega kabla je lahko ze kriticna razdalja, med tem ko 40m za UTP cat.5 kabel se zajtrk ni, kaj sele mala malica ;)

Ob uporabi zelo dobrega coax kabla bi 40m lahko delalo, ni pa nujno. Ce zadeva ne bo delovala BP najprej prestavi modem zraven kretnice, od modema do sebe pa potegni UTP kabel.

flipflop ::

Jaz imam coax kabel iz omarice do modema dolžine 35 metrov, potem pa ista razdalja po UTP kablu do routerja pa ni težav zaradi tega.

barabl ::

Sej,ko se boš ponudniku pritožil zaradi premajhne hitrosti,boš tako ali tako ti kriv,pri njih bo vse štimalo,serviser,ti bo pa tako,ali tako hodil domov en mesec,če bo sploh prišel,tako da 10m gor al dol pri izbiri kabla.Skratka bejži stran od kablskega interneta,če še maš možnost,ker je zadeva do K...a,vsaj v Velenju je tako.

flipflop ::

Zaenkrat je vedno prišel v enem normalnem času popravit stvari. Ko sem bil pa pri arnesu so se pa res izgovarjali. Zdaj sem direkt na Trieri in sem zadovoljen.

Maxtor ::

Za vse, ki imajo podobna vprašanja kot jaz, je odgovor sledeč: 40 m ne predstavlja nobenega problema. Prejšnji teden so mi prišli naredit kabelski net in dela kot raketa :))

Modem pokaže naslednje karakteristike:

Downstream Value
Frequency 450000000 Hz Locked
Signal to Noise Ratio 36 dB
Power Level 5 dBmV
The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading

Upstream Value
Channel ID 1
Frequency 54000000 Hz Ranged
Power Level 39 dBmV

V glavnem problema sploh ni bilo.
Ajde!

Poldi112 ::

Ethernet preko koaksialca je vlekel 180m. Zgolj za primerjavo. Tu je predvidevam podoben protokol.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

DSmidgy ::

Dolge zazdalje: Najvišji kanal na kabelski TV je na +700 MHz, najnižji pomojem 100 Mhz = 600 MHz širine : 1 MHz, na katerem dela ADSL.

Kratke razdalje: Ethernet preko parice 1000 Mbit/s : 3200 Mbit/s koaksialen kabel (600 MHz / 7 MHz na kanal * 38 Mbit/s na kanal) - izračun na standardu za kabelski internet (na velike razdalje). Na 100 metrov bi bila števila dosti višja.

Pa en koarsialen kabel gre v razdelilec na vsaki hiši, kar signal oslabi. Parica more it pa direktno iz omarice do uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse lastnike doksis modemov berite!

Oddelek: Omrežja in internet
132193 (1790) budili
»

Kabelski net - kolko dB mora biti SNR, da še dela?

Oddelek: Omrežja in internet
61586 (1457) ginekolog
»

Kablski net ne dela že 7 dni!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81145 (908) Slowenc
»

Kabelski modem se samodejno resetira na 10 minut

Oddelek: Pomoč in nasveti
91472 (1391) rap3r
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193545 (3229) Azrael

Več podobnih tem