» »

Kabelski internet - kje?

Kabelski internet - kje?

Dimitrij ::

Živjo,


Prosil bi vse tiste ki ste na kateremkoli kablu(ponudniku interneta preko CATV), da mi poveste kako ste zadovolni z tem za kar placate. Sem iz LJ razmisljam o AMIS-ovi ponudbi za 1 SIT, sam ne vem če so hitrosti take kot obljubljajo. Kaksne so vase izkusnnje katerega ponudnika priporocate. CATV mam prek Telemacha!


hvala za nasvete LP


  • spremenil: ali3n ()

kopernik ::

Sam imam doma kabelski internet, ki sem ga vzel na AMIS-ovi akciji za 1 SIT.
CATV omrežje je Telemachovo.
Zaenkrat vse deluje ok in hitrosti so take, kot so obljubili (konkretno pri meni 512/128 kBps paket).
Imam ga šele 2 meseca in sem s storitvijo zadovoljen.

lp

Dimitrij ::

Tnx za info en + vec za nakup:))

Kaj pa ostali?? slabe ali dobre izkusnje? Sam razmisljam tudi v to smer da bi si modem kupil sam ker cene me na amisu vezejo za 36 mesecev kar je kar veliko v primerjavo z tem kok hitr gre tehnologija naprej. Če kdo kaj pozna te zadeve kaksen modem se priporoča da zadeva dela zloo dobr? al je tisti modem ki ga oni ponujajo uredu?

LP

kopernik ::

Pogodbena kazen na AMIS-u za prekinitev storitve-torej če bi se hotel
prej kot v 36 mesecih odjaviti- je (se mi zdi; ampak nisem 100% prepričan) 30kSIT,
kar je še vedno manj kot 50-60kSIT kolikor moraš plačati za ADSL.

lp

Djuro ::

Če so ti živci mili in nimaš časa za naokrog razmetavat, se odloči za ADSL.
Namreč, sam sem bil nekaj let naročnik kabelskega interneta prek Siola (kable ima seveda v lasti Telemach). Kar se samega siola tiče, kapo dol, glede Telemacha ne bi zgubljal besed, ker bi moral po vseh zakonih ekonomske logike že zdavnaj bankrotirat.
Sedaj imam internet preko Amisa (1 tolar, kabli še vedno v lasti Telemacha).

Nimam lepih besed ne za enega, ne za drugega. Pingi do mojega gatewaya so se ob prehodu na docsis standart povečali za 15 X, hitrosti so daleč od obljubljenih, sama linija pade dol vsaj enkrat na dva dni (pa ponavadi kake pol dneva ne dela).

Problem je v temu, da se Amis zgovarja na Telemach, pri Telemachu pa so totalno nesposobni. Pred dvema dnevoma sta v razmaku nekaj ur prišli do mene dve (2) tehnični ekipi, normalno nihče ni imel pojma in še danes mi ne dela tako kot treba.

Sem malo pred tožbo in razdrtjem pogodbe, vsekakor pa ob prvi priliki presedlam na adsl.

kopernik ::

Zanimivo...zgleda da je ful odvisno od napeljave kabelske po bajti/bloku.
Sicer pa so lahko tudi pri ADSL-ju problemi.

Veliko o tej temi je bilo že napisanega tudi na forumu, tako da lahko malo pobrskaš.

Cokolesnik ::

O kakovosti kab. operaterja Telemach je bilo v forumu veliko napisanega, mnenje o Telemachu je povecini slabo, zato ti za podrocje LJ svetujem prej ADSL kot kabel. Na MB koncu je zadeva boljse urejena, KKS vecini uporabnikom deluje vec kot dobro.

O tej temi smo pisali veliko tudi tukaj.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Payk ::

Jest sem tudi na Amisu in omrežju od Telemacha. Imam že kakšne pol leta in nimam nobenih pripomb. Dela na ful in sicer 768/128. Kakšnih problemov kot jih je Djuro omenil pri meni ni, res pa je da so nam v bloku pred kakšnim letom prenovili kabelsko.

Dimitrij ::

S katerega konca pa ste jaz sem na območju fuzin, isto v bloku, sam ne vem ce so pa kdaj so kabelsko prenavlal.

Mam se eno vprasanje, klical sem na AMIS, ker sem mislu da oni pac naredijo instalacijo pa postimajo PC da ti vse dela, in tip mi rece da ne da to vse naredi moj kabelski operater. ok si recem, sam ni mi jasno sedaj nekaj jaz bom mel interent prek telemacha provider bo pa AMIS, zakaj nebi pol sel cist na Telemach, ki je se mal cenejsi ker ma neke studentske pakete?? konec koncev vse gre vedno po istem kablu sam provider je drug? Zakaj se potem tle pojavljajo tezave pri povezavah prenosu itd?? A majo oni naprej slabe povezave al kako?

LP

Payk ::

Sem iz Novih jarš, samo to sploh ni važno. Oni ti garantirajo, da bo delalo kot mora in če ti ne se pač buniš.
Kar se pa tiče inštalacije paketa, Amis ima sedež v Mariboru in ima Telemachovo omrežje v najemu.
Zakaj ne bi šel jest na Telemach? Malo si poglej po forumu, je blo od tega veliko napisanega. Pa to preberi.

Fury ::

OK.. takole.. jest mam omrezje od LJ Kabla in sem mel prej telemach net (nemo modem) IN JE BLO TOTALNO USRAN... superhigh ping, loss, kar hoces...

zdej mam AMIS in res totalno seka... pingi so fuuuuuuul nizki, ampak res FUL (30ms do .nl in podobno) do gatewaya mam 5ms.

Skratka tisti k mate amis in vam serje vam povem da amis ni kriv.. tehnicno podporo majo ful hitro in ucinkovito... skos dobim mail za vsak 5 minutni izpad k bo se prisel in tako dalje... ko mi je enkrat crknl sem klicu in cez 15 minut so popravl.. neki jim je oprema izpadla v nevemkerem kraju

drugace pa poklic na amis pa rec nej ti pridejo zmert signal pa to ce je vse v redu pa ti bo tehnik vse lepo povedu kok bo sral in ce ti rece da bo sral ti sam se ADSL ostane...

jest mam 768/128 in te hitrosti definitivno skos dosegam in tut linija je nasploh ibr stabilna... lossa ni cist nikol.

edin enkrat se spomnem k mi je 2 dni ibr lagal.. 300 pinga do .de pa take.. pol sem dubu mail, da so v avstriji na backbonu neki zajebal in da je celi sloveniji k gre prek MB in polovici madzarske in hrvaske vse lagal :) lol :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049920 (7602) flipflop
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
548692 (8692) Skubi
»

Kabelski internet - ponudba AMIS-a za 1 SIT

Oddelek: Omrežja in internet
152608 (1898) Steel Cat
»

poceni do kabelskega neta

Oddelek: Omrežja in internet
202767 (1965) Storm

Telemach nove pogodbe?

Oddelek: Omrežja in internet
252008 (1283) Gandalfar

Več podobnih tem