» »

Moške hlače - ponovno

Moške hlače - ponovno

«
1
2

princevp ::

Že dolgo ni blo posta na to temo - stvari okrog nas pa se spreminjajo.

V četrtek sem šetal po btc-ju z namemon, da si kupim ene v redu hlače. Ne jeans, da bo mal spremembe.

Najprej grem v S.oliver, Marx&Spencer, Sportino in H&M - nič posebnega, eni in isti modeli in barve. Vse ozko, korenčkasto, neudobno, brez filinga.

K&Ö je imel 2 dobra komada - znamk Eurex in Marc'o Polo. Udobne, lepe, a ne vprašat kolk stanejo :)

Nato grem v Berchko in Zaro - še slabše. Zelo neudobni modeli za anoreksične fantke. Vse isto.

Grem še v Emporium. Massimo Dutti sprejemljiva cena, udobne, žal mi niso pasale.
Salsa - zelo lepe, ampak totalno neudobne in pri riti ostaja blago.
Gap - udobne in niti ne drage, na izbiro tudi širši modeli, 5 barv. Vzamem ene od teh, ker nimam več volje hodit naokrog.

Zanima me, kje drugi kupujete hlače? Meni je blo teh trgovin totalno preveč. Ne vem, al sem postal star, ampak zmeraj težje dobim kaj uporabnega.

martincek1 ::

Če nisi suh (anoreksičen po tvoje, fit po moje 8-) ), potem ti težko pomagam. Ampak vseeno... Jack&Jones.

princevp ::

Tud jaz prisegam na Jack&Jones kavbojke, te so res v redu, toda ostalih hlač pa nimajo. J&J modeli so obični, jih lahko nosijo tudi fuzbalerji z nabitimi stegni. Tistih iz zare pa ne, ker jih komaj čez kolena spravim :)

Gap je pa dobra znamka. Nikoli do zdej nisem tega nosil, ampak za prvič bo v redu.

Tr0n ::

Probaj peek & cloppenburg. Dosti izbire.

Ganon ::

Si probal Fred Perry? Meni so enkratne. Je pa cena precej visoka.

francek1 ::

Hlače mi šiva šivilija, ker v trgovinah je užas....sama roba za smrklje in gotovo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

Iglu ma super hlače.

sandmat ::

lewis 501? jaz jih kupujem kar po velikosti (zapomneš si tisti 2 cifri in imaš naslednjih 80 let mir - greš v trgovino, poveš cifre, vzameš, ni ti treba pomerjat, nič). Pa nisem anoreksičen :)

Vajenc ::

Poljske 501ke imajo v Hervisu znižane za 40%.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Nagi Bator ::

Na trznici od lokalnih ciganov ali pa v trgovinah s "poceni cotami iz bangladesa".
Drzijo dlje, kroj je bolj cloveski in tudi izgledajo prav dobro.
V specijaliziranih trgovinah je sama zalost od krpic z nabito 500% marzo.

Glugy ::

ma jz ne vem..men se zdi da je moških trgovin z oblačili v zadnjih 5ih letih ornk pobral. recimo two way je mel včasih vedno še za moške, zdej je razn v kakem btcju v ljubljan to več al mn sam še ženska trgovina. res kot moški nimaš velik izbire in pomoje da bomo mogl počas začet se navadt po spletu naročat. Na spletu maš bilo enih oblačil k so zanimiva pa kul. Sam mere morš vedt.

l0g1t3ch ::

martincek1 je izjavil:

Če nisi suh (anoreksičen po tvoje, fit po moje 8-) ), potem ti težko pomagam. Ampak vseeno... Jack&Jones.


90 kil na 190 cm, brez pivskega trebuha je zame povsem fit, pa isto težko dobim hlače kot OP. Zgleda delajo danes hlače za ljudi ki imajo noge kot zobotrebce ...

ramiz?! ::

Never regret anything, there's always a reason things happen.

njyngs ::

Tr0n je izjavil:

Probaj peek & cloppenburg. Dosti izbire.

Tudi jaz sem začel VSE oblačila kupovati tukaj. Imajo pa cenovni razpon od normalnih cen pa vse tja do raznih dragih Hugo Bossna in ArMoney...

b00mer ::

G-STAR.

RejZoR ::

Heh, podobna fora s trenirko. Sem iskal tako brez jebenega elastičnega patenta nakoncu hlačnice/rokav in je bilo misija nemogoče. A sem res edini freak, ki sovražim elastiko nakoncu? Nej bo na komot, da visi okoli, like i give a damn. Nakoncu sem moral vzet ženski model, ker je bil edini brez tega. Glede na to da je bilo v isti temno modri mi je res vseeno za kateri spol je popredalčkano. Anyway, mal izven konteksta, sam hotel sem omenit, da imajo včasih čudna merila in zaradi tega včasih enostavno ne moreš najti nič pametnega.

Btw, vrži uč še v kakšno Mano al pa Newyorkerja. Tle sem jezst ponavad vedno dobil najbolj udobne cunje. Če so najbolj moderne, nimam pojma, ker sem bolj lev kar se mode tiče, ponavad gledam tolk, da je udobno in da nekako izgleda (ponavadi brez kakšnih weird vzorcev al pa živih barv). Pač udoben under the radar stuff.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tr0n ::

njyngs je izjavil:

Tudi jaz sem začel VSE oblačila kupovati tukaj. Imajo pa cenovni razpon od normalnih cen pa vse tja do raznih dragih Hugo Bossna in ArMoney...

Pa edina trgovina z oblacili v Europarku, ki ima vsaj malo vec kot en par hlac pa majc. :)

bluefish ::

RejZoR je izjavil:

Sem iskal tako brez jebenega elastičnega patenta nakoncu hlačnice/rokav in je bilo misija nemogoče. A sem res edini freak, ki sovražim elastiko nakoncu?
Leto nazaj sem v Giga Sportu kupil neko Nike trenirko (hlače) brez patenta spodaj. Zdaj imajo zadeve v Hali 12 - ne vem pa, kako je z aktualno ponudbo.
Lahko navsezadnje tudi pomeriš in nato kupiš prek neta. Poštnina je ob nakupu nad 50EUR brezplačna.

In ja, imam podobne probleme s kupovanjem hlač.
Na vsake toliko časa po kakem čudnem naključju najdem všečen model, največkrat pa le lutam po štacunah in se čudim glupim cifram ter oblikam. Pa saj ne, da bi imel sam neke čudne dimenzije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

borisk ::

Hlače zadnje čase kupujem v C&A, cena naravnost smešna, kakovost pa presenetljiva

Tilen ::

Levi's 501, kot je že nekdo omenil. Enkrat pomeriš, si zapomniš cifre in potem samo naročaš iz uradne trgovine v UK, ko je free shipping ali kakšna druga ugodna ponudba, če bi te skrbela kvaliteta v naših trgovinah. Je pa res, da pod 100 EUR / komad težko kaj pametnega najdeš. Na Ebay je ogromno fake levisk, tako da ti tam nakup odsvetujem. Enostavno se daj na uradno mailing listo in ko pride ustrezna akcija (1x letno), nabaviš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vajenc ::

bluefish je izjavil:

Leto nazaj sem v Giga Sportu

Giga sporta ni več ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

bluefish ::

A bejži no, beri preostanek.

Vajenc ::

Verjetno je Kastner & Öhler v hali 12, ker Gigasport so umaknil.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

bluefish ::

Hala 12 je samostojna štacuna z naborom raznih znamk (vmes imajo sicer artikle drugih trgovin; opazil sem že nalepke od InterSporta,...).
K&O je pa v CityParku, vendar se je nekaj omenjalo, da bodo prav tako pobrali šila in kopita - Giga Sport namreč spada pod njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

gruntfürmich ::

ne moreš kupovat dobrih hlač, gledat pa greš najbolj pofl trgovine.
sam še ostajam na kavbojkah, hugo boss ima dobre modele (klede kvalitete so različni kriteriji) in to znamko boš našel v peek&c.
drugače pa kupi si ozke hlače (ne najožje hipsterske); v širokih te nobeden ne bo gledal
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Blum ::

C&A, poceni in kvalitetne. Veliko krojev in modelov.

49106 ::

martincek1 je izjavil:

Če nisi suh (anoreksičen po tvoje, fit po moje 8-) ), potem ti težko pomagam. Ampak vseeno... Jack&Jones.


Proizvajalci uporabljajo izraz slim-fit, tako da, ja, mišljeno je za tiste s precej drobno postavo.

Vajenc ::

bluefish je izjavil:

Hala 12 je samostojna štacuna

Aha. Tukaj sem te falil.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

ThinkPad ::

Levi's 501 so meni že tudi malo ozke čez bedra... naj model ever so mi bile 559 Relaxed Straight-Fit, ki pa se znajo z leti spremeniti in danes to ni več to kar je bilo 4 leta nazaj.

l0g1t3ch ::

gruntfürmich je izjavil:

ne moreš kupovat dobrih hlač, gledat pa greš najbolj pofl trgovine.
sam še ostajam na kavbojkah, hugo boss ima dobre modele (klede kvalitete so različni kriteriji) in to znamko boš našel v peek&c.
drugače pa kupi si ozke hlače (ne najožje hipsterske); v širokih te nobeden ne bo gledal


Ne dam več kot 80€ za ene hlače, sej niso zlate...
Včasih ko gledam cene cunj, si mislim kako za vraga je tekstilna industrija neprofitabilna za proizvodjo v EU, če pa daš za navadno kratko majco 50€...

Tilen ::

49106 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Če nisi suh (anoreksičen po tvoje, fit po moje 8-) ), potem ti težko pomagam. Ampak vseeno... Jack&Jones.


Proizvajalci uporabljajo izraz slim-fit, tako da, ja, mišljeno je za tiste s precej drobno postavo.


Levi's ima na voljo tudi shrink-to-fit, če hočeš, da so res v nulo.

Shrink to fit - 501
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Blazz ::

borisk je izjavil:

Hlače zadnje čase kupujem v C&A, cena naravnost smešna, kakovost pa presenetljiva


tudi sam sem dobil par hudih hlač v C&A, res pa je da je treba it na vsake 3-4 mesce pogledat, k včasih nimajo nč, včasih pa super, cene pa res smešne in tudi ok kvaliteta

gruntfürmich ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ne dam več kot 80EUR za ene hlače, sej niso zlate...
Včasih ko gledam cene cunj, si mislim kako za vraga je tekstilna industrija neprofitabilna za proizvodjo v EU, če pa daš za navadno kratko majco 50EUR...


problem je v tem ker nobeden na zahodu ne bo prodal 'pametnih' hlač za male denarje. vse normalne kavbojke pa tudi hlače so 100EUR+, pa čeprav so na kitajskem zašite za 5$...
tisti pofl od nizkocenovnih znamk ne gledam, ker so samo malo sešite cunje (čeprav se ti čudno zdi, kako ne morejo biti hlače za 30EUR dobre, če pa so jih sešili samo za 3$ manj kot tiste za 100EUR. ampak tako pač je dandanes...)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

BlackMaX ::

francek1 je izjavil:

Hlače mi šiva šivilija, ker v trgovinah je užas....sama roba za smrklje in gotovo.


In kok te pridejo hlače?

Jaz imam tudi ta problem. Ampak zadnjič sem imel malo sreče in sem našel za 30 eur v Takko-ju. WIN!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

gruntfürmich ::

Tilen je izjavil:

49106 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Če nisi suh (anoreksičen po tvoje, fit po moje 8-) ), potem ti težko pomagam. Ampak vseeno... Jack&Jones.


Proizvajalci uporabljajo izraz slim-fit, tako da, ja, mišljeno je za tiste s precej drobno postavo.


Levi's ima na voljo tudi shrink-to-fit, če hočeš, da so res v nulo.

Shrink to fit - 501


ne vem če je to pametna zadeva.
treba je najti kroj ki ti je čisto prav, po možnosti kakšen z elastanom, pa naslednji korak pri vseh hlačah je zožanje hlačnic na 18-19cm, ker so vse po vrsti preširoke (razen tiste na hipsterskih, ki pa itq niso za nositi) ter krajšanje na cca 3cm nad tlemi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

l0g1t3ch ::

Sej ravno to je absurd.
Prve kavbojke naredijo za 3$ in jih prodajo za 50€ pa so pofl
Druge naredijo za 5$ pa imajo ceno 100€ in po mojih izkušnjah spet niso toliko bolj kvalitetne da bi upravičile razliko

Proizvodnja cena v EU bi bila pa koliko, mogoče 2 ali 3 dolarje več ? In pa ustrezno manjši stroški transporta in logistike.
Dejansko se tu gre, da proizvajlci oblačil zaslužijo še tistih dodatnih 50c ali dolar. Res me zanima kako se razdeli znesek 50€, ki ga odšteješ za eno majico ali pa 80€ za pulover, kavbojke ...

Dovolj offtopic, mogoče debata nekoč za v drugo temo ...

piromanček ::

tommy hilfiger ima meni všečne modele, pomeriš (emporium npr.) pa kupiš prek amazona precej ceneje

Ejsi_Disi ::

Eni pa ste.
OP je spraševal po hlačah in dopisal: Ne jeans, da bo mal spremembe. Eni pa takoj 501 pa 506...
Rock n' roll ain't noise pollution!

Looooooka ::

princevp je izjavil:

Že dolgo ni blo posta na to temo - stvari okrog nas pa se spreminjajo.

V četrtek sem šetal po btc-ju z namemon, da si kupim ene v redu hlače. Ne jeans, da bo mal spremembe.

Najprej grem v S.oliver, Marx&Spencer, Sportino in H&M - nič posebnega, eni in isti modeli in barve. Vse ozko, korenčkasto, neudobno, brez filinga.

K&Ö je imel 2 dobra komada - znamk Eurex in Marc'o Polo. Udobne, lepe, a ne vprašat kolk stanejo :)

Nato grem v Berchko in Zaro - še slabše. Zelo neudobni modeli za anoreksične fantke. Vse isto.

Grem še v Emporium. Massimo Dutti sprejemljiva cena, udobne, žal mi niso pasale.
Salsa - zelo lepe, ampak totalno neudobne in pri riti ostaja blago.
Gap - udobne in niti ne drage, na izbiro tudi širši modeli, 5 barv. Vzamem ene od teh, ker nimam več volje hodit naokrog.

Zanima me, kje drugi kupujete hlače? Meni je blo teh trgovin totalno preveč. Ne vem, al sem postal star, ampak zmeraj težje dobim kaj uporabnega.

Nazadnje sem mel isti problem. Najbližje so bile v G-staru pa še tiste bi bilo treba ožat al pa krajšat...
Dobil ultra poceni normalne kavbojke v stacuni s hlačami pred intersparom (Jeans?). zadnja štacuna v katero sem sploh šel pogledat :)
Hlače so mel tud. Torej ne samo jeans :P
Drugače pa prodaja cunj za moške v Sloveniji...podn od podna. Najbolje, da si nabaviš šiviljski meter, se zmeriš in naročiš preko interneta.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Pull & Bear, zara, H&M tle kupujem. Če je pa več denarja grem pa v Snipes v austrijo, sam je pa mal dražje ampak ql roba:)

Arctander ::

Ena beseda: Italija.

Izbira za vse okuse in nižje cene kot pri nas. Enkrat na dve leti, ko pride čas za osvežiti garderobo, se ustavim v naključnem shopping centru ob avtocesti na relaciji Trst - Benetke (kadar imam kakšno pot tam mimo) in naredim zalogo za naslednji dve leti.

detroit ::

pffffft slim fit ne pomeni drobčken:) Call me homo ampak tudo deci radi postavmo vsaj normalno al pa fit postavo na pogled:D


skinny != fit.
Skinny guys with abs == fat chicks with boobs:)
Skero

blackbfm ::

Ena beseda: Italija.

Izbira za vse okuse in nižje cene kot pri nas.


Približno isti klinc prodajajo in za podobno ceno. Razlike so ble mogoče včasih ko je bla yu.

YaN-cH ::

Ma Italija je tako, če si velik boš težko dobil hlače, kakšne slim fit srajce pa odpadejo. Jaz pri mojih 195cm in 83kg ne dobim nič, pa sem bil v vseh možnih trgovinah tuki ob meji. No v začetku poletja sem za čuda dobil Lee jeans prave dolžine v Nico-tu.

MaticKregar ::

Danes sem kupil elegantne hlače v leclerku za 16 eur, so pa malo bolj za jesenske dni.

njyngs ::

49106 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Če nisi suh (anoreksičen po tvoje, fit po moje 8-) ), potem ti težko pomagam. Ampak vseeno... Jack&Jones.


Proizvajalci uporabljajo izraz slim-fit, tako da, ja, mišljeno je za tiste s precej drobno postavo.


Sam mam vsa oblačila slim fit pa sem 195cm s cirka 90kg. Precej drobna postava ja... samo ne vem po kerih merilih. Mogoče za špartance.

Slim fit je samo izraz za oblačila, ki so oblikovana za športno postavo in imajo narahlo zožan del pri pasu. V shape recimo
Modern fit ima za razliko od slim fit samo rahko širši del pri pasu. "W shape" recimo
Regular fit je mišljen "regular z rahlim do povprečnim lampom"-fit oz "se ne gibam"-fit, mislim da praktično vse kar ni zgoraj vtikajo v to kategorijo.... | |

No hlače so pa tako ali tako sedaj vse označene z stilom (korenček itd) in dolžino ter širino v pasu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

l0g1t3ch ::

njyngs je izjavil:

49106 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Če nisi suh (anoreksičen po tvoje, fit po moje 8-) ), potem ti težko pomagam. Ampak vseeno... Jack&Jones.


Proizvajalci uporabljajo izraz slim-fit, tako da, ja, mišljeno je za tiste s precej drobno postavo.


Sam mam vsa oblačila slim fit pa sem 195cm s cirka 90kg. Precej drobna postava ja... samo ne vem po kerih merilih. Mogoče za špartance.

Slim fit je samo izraz za oblačila, ki so oblikovana za športno postavo in imajo narahlo zožan del pri pasu. V shape recimo
Modern fit ima za razliko od slim fit samo rahko širši del pri pasu. "W shape" recimo
Regular fit je mišljen "regular z rahlim do povprečnim lampom"-fit oz "se ne gibam"-fit, mislim da praktično vse kar ni zgoraj vtikajo v to kategorijo.... | |

No hlače so pa tako ali tako sedaj vse označene z stilom (korenček itd) in dolžino ter širino v pasu.


Pas ni problem, problem so stegna kjer so potem hlače tako oprijete da v žep komaj slačim telefon. Zgleda je danes polno takih kot primerek na zgornji sliki :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

detroit ::

Mogoče ma pa leg day jutr?:P
Skero

negotiator ::

Mene tudi zanima, kje bi se dalo kupiti v Ljubljani kakšne dobre (ne predrage) širše hlače, ker dandanes se mi zdi, da res prodajajo več v stilu "korenčka", kot navadnih, ki so enako široke po celotni dolžini.

Zanima me ravno zaradi razloga, ki ga je omenil že l0g1t3ch in sicer, ker v žep korenčkastih hlač težko spravim telefon, pa tudi kaj drugega, zdi se mi, da je tudi čedalje več pre-plitvih ali "fejk" žepov (ne vem, ali je to nek nov stil), kar mi ni ravno všeč.
All easy problems have already been solved.

neon21 ::

Jaz hlače več ali manj kupujem v J&J in C&A tukaj v Mariboru.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

srajca in kravata (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21134054 (19745) leiito
»

Moške kavbojke

Oddelek: Loža
458824 (7036) gruntfürmich
»

Kavbojke se perejo ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7513144 (9798) Buggy
»

skinny kavbojke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11531485 (19206) maco-maco

Več podobnih tem