» »

Kako priklopiti senzor gibanja Swiss Garde

Kako priklopiti senzor gibanja Swiss Garde

lacen1234 ::

Pozdravljeni, zdravo, hej, hy

Slučajno sem brsko po garaži in našel senzor gibanja. Pojma nisem imel, da ga sploh imam. Senzor je nov in zapakiran z nemškimi navodili. Porodila se mi je ideja, da bi ga namestil pred vhod v hišo, žarnico in kabel že imam puščen ni pa še nič priklopljeno. Imel bi kar direkt priklopljeno da se mi luč avtomatsko prižiga in ugaša brez dodatnih stikal in daljincev kot je na sliki. Proso bi če mi lahko kdo na lažji način razloži kako se zadeva priklopi. Začetne osnove elektrike kaj je faza, nula in ozemljitev poznam. Dodajam še slike:






Lp

lacen1234 ::

 škatla

škatla

 nevem zakaj 2x L in N

nevem zakaj 2x L in N


int47 ::

Glede na oznake na sliki, je napajanje senzorja:
L = faza
N = nula

Luč:
Kontakt zveži zaporedno z lučjo.
Npr: L poveži z enim polom kontakta. Drugi pol poveži na luč. Luč poveži na N.
Če ima luč sponko za ozemljitev, priključi tudi PE (ozemljitev).
Ker je kontakt galvansko ločen od napajanja senzorja, lahko uporabiš za luč drugo fazo, kot za napajanje senzorja.

Sponke z istimi oznakami so enakovredne.

lacen1234 ::



Tako?

mirator ::

Najbolje boš izvedel, če v googlu odtipkaš:
swiss garde 360 präsenz master

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

mirator ::

Se opravičujem. Pri zgornjem postu se mi je nekaj "zafecljalo".
Najboljši odgovor boš dobil, če v googlu odtipkaš "swiss garde 360 präsenz master ". Tam imaš narisane vse sheme.

lacen1234 ::

Ravno v tem je problem ker ne znam razbrat. Se opravičujem.

lacen1234 ::

Mislim da sem skrapiro. Prilagam sliko. Popravte me če se motim. Upam da je to to ker že 2 dni senzor montiram žena pa ne razume zakaj tak dolgo :)

TRIROG ::

Ugibam ampak mislim da žarnico/luč priklopiš na tiste sponke na skrajno levi (kjer je narisano stikalo 4,3A ...) torej skrajno levi dve
Predvidevam, da sta oba L in N terminala povezana (pomeri z multimetrom) in če boš luč povezal tja bo ves čas svetila ...

Ne vem pa kaj sta R in S.

FX6300B ::

čudno tole, jaz sem pa mnenja da bi moral prvi L prebrikat z eno luknjo levo, saj je narisano kot da sta prva dva kontaktam rele nič pa da je kaj že na fazi , predlagam pa da uporabiš googla

morda ti tole kaj pomaga, tista shema desno zgoraj http://vidadria.com/download/navodila/Z...
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

TRIROG ::

Hmmm ... Rele bi lahko bil tudi signalni (za priklop na alarm ali kaj podobnega) ampak glede na to da je primeren za do 4A dvomim da gre za to
R in S sta verjetno za priklop tipkala za vklop luči.

lacen1234 ::

TRIROG je izjavil:

Ugibam ampak mislim da žarnico/luč priklopiš na tiste sponke na skrajno levi (kjer je narisano stikalo 4,3A ...) torej skrajno levi dve
Predvidevam, da sta oba L in N terminala povezana (pomeri z multimetrom) in če boš luč povezal tja bo ves čas svetila ...

Ne vem pa kaj sta R in S.


Saj tako sem tudi nariso na zadnji sliki. Misliš tako ne ? Ju3 definitivno pomerim da vidim če sta ob L in oba N povezana prav tako oba prekloplna rele. Jaz mislim da je vse povezano in je miščjeno za nadalnjo vezavo senzorjev in luči. Javim.

TRIROG ::

Navodila:
http://www.zublin.ch/wp-content/uploads...
EDIT: povezovalna shema je na sliki 7 skrajno desno spodaj ...
Mislim da so prava
Več pa tukaj :
http://www.zublin.ch/produkt-kategorie/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

lacen1234 ::

Kaj pa pomeni kratica HLK? Predvidevam da alarm ?

Zgodovina sprememb…

TRIROG ::

Ne vem ... Mislim da je to priklop za breme ...
Tukaj
http://downloads.jung.de/public/en/pdf/...
Govorilo o HLK outputu za priklop luči, ventilatorjev etc ... Tako da bo pomojem kar to za priklop luči ...oziroma vsaj ene žice ..

lacen1234 ::

Potem bi pa morala bit moja zadnja shema katero sem narisal pravilna

FX6300B ::

pravilna je v primeru, da ima fazo že notri zvezano na rele, drugače jo moraš kot sem rekel prebrikati
May the force be with you!

lacen1234 ::

Prebriko sem in zadeva deluje vendar mi še nastavitve nagajajo. Ne gre mi nikakor nastavit da se sproži ob premikanju ampak se sproži vsake tolko časa sam od sebe in prižge žarnico halooo? V prihodnje če bom kdaj kupoval senzor bom kupil čist navadnega za 5e kateri ima 3 kable in enostavno povežeš pa dela. To je bila samo izjema ker sem ga slučajno imel doma :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava menjalnega stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1639552 (9808) SonoR
»

ozemljitev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
257953 (3844) mirator
»

Vezava kopalniškega stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4320311 (8634) marjan_h
»

Senzorsko stikalo IRS-M120

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71911 (196) int47
»

Vezava elektrike pri viseči svetilki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1911319 (10266) energetik

Več podobnih tem