» »

Zakon o piškotkih

Zakon o piškotkih

dani-kr ::

Naredil sem spletno stran, ki bo na spletu, vendar bo dostopna samo mojim strankam. Od piškotkov uporabljam le "session-cookie". Na strani 9 v smernicah (smernice) je opredeljeno, da za "session-cookie" ni potrebna privolitev uporabnika. Kaj pa obvestilo, ali to mora biti vseeno?

hvala za nasvete

roko88 ::

Obvestilo mora definitivno biti, ali pa mora biti uporabniku omogočena izbira (da/ne piškotki), to pa tudi mene zanima...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roko88 ()

dani-kr ::

roko88 je izjavil:

Obvestilo mora definitivno biti, ali pa mora biti uporabniku omogočena izbira (da/ne piškotki), to pa tudi mene zanima...


... kolikor vidim v pravilniku, privolitev (da/ne) je potrebna za določene piškotke. Za ostale piškotke, pa ne vem, če je potrebno obvestilo, ali ne.

roko88 ::

Po moje če daš obvestilo, ki se avtomatsko skrije po npr. 10 sekundah in se rešiš vseh težav.

dani-kr ::

pa je kje iz teh smernic in zakona (ZEKom-1) razvidno, da mora biti obvestilo, če uporabljaš to posebno kategorijo piškotkov potrebno samo obvestilo...

Ziga Dolhar ::

Obvestilo mora biti vedno, za vse piškotke.
https://dolhar.si/

dani-kr ::

Super, hvala Žiga :)

Prilagam koristno povezavo na preprost javascript, ki obvesti o uporabi piškotkov. Zelo dober primer, ki deluje: javascript za piskotke

an3333 ::

jaz bi takega o reklamah


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca že prešle v splošno rabo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12134556 (25416) spegli
»

Lastna spletna stran - prikaz obvestila o piškotkih

Oddelek: Izdelava spletišč
112438 (1871) Miro-Slav
»

cookie nova zakonodaja

Oddelek: Izdelava spletišč
419306 (7306) stb
»

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Izdelava spletišč
744204808 (156374) Tydek
»

Kdo vse ne priznava novega ZEKom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13142510 (34148) trizob

Več podobnih tem