» »

Tušmobil omrežje - katastrofa

Tušmobil omrežje - katastrofa

turk1990 ::

ZDravo, zanima me, kaj se da narediti v tem primeru. Že en mesec ali več, nam(celotni moji družini in ostalim ki imajo tusmobil) ne dela omrezje. Omrezje kostantno prekinja, klicati se vcasih neda, po telefonu se sploh vec ne pogovarjam, ker ti v 1 minutnem pogovoru 10 krat prekine.

Se da kako odstopit od pogoodbe na podlagi takega sranja od omrežja?
  • premaknil iz Loža: ahac ()

francek1 ::

Prijava na AKOS strezni vsakega nategatorja.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Sami ()

Olórin ::

nevem, če se da odstopit od pogodbe na podlagi bedastega omrežja. Zagotovo pa se da operaterja zamenjat takoj po preteku pogodbe, kar ti tudi priporočam. S tušem so težave že od samega začetka.

sicer pa me zanima ali si TI njim javil, da tam omrežje ne dela dobro? Ker če nisi, je možnost da tega niti še ne vedo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

krucymucy ::

Meni osebno dela odlicno. Povsem primerljivo s simobilom, ki sem ga imel prej nekaj let. Mogoce se bolje, nekaj dni nazaj sem edini imel omrezje. :)

Olórin ::

hm, to je malce čudno exodus, glede na to, da tušmobil nima svojih oddajnikov. Morda plačuje kakšno najemnino mobitelu ali simobilu in uporablja njune oddajnike. Če uporablja mobitelove oddajnike je logično, da je pokritost signala boljša kot na simobilu.

Problem pri tušmobilu nikoli ni bila moč signala, problem se je pojavljal s tem, da si imel signal in si bil kljub temu nedosegljiv, nisi mogel klicati in podobne reči. Sicer sem bil prepričan, da so to že popravili, glede na to da jih trg še ni vrgel v staro šaro.

krucymucy ::

Kako nima svojih oddajnikov? So jih prodali?

http://www.svetidej.com/projekti/mobiln...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

Olórin ::

se posipam s pepelom, moj info je očitno že zelo star.

Nazadnje sem vedel da je imel tuš mobil zelo malo svojih postaj, zato so imeli v najemu še Mobitel bazne postaje. To je seveda privedlo k velikim problemom pri tem, ko je telefon preklapljal iz tušmobil bazne postaje na mobitel bazno postajo.

Sicer je še vedno morda tako, nimam nobene nove informacije glede tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

katimm ::

Olórin je izjavil:

hm, to je malce čudno exodus, glede na to, da tušmobil nima svojih oddajnikov. Morda plačuje kakšno najemnino mobitelu ali simobilu in uporablja njune oddajnike. Če uporablja mobitelove oddajnike je logično, da je pokritost signala boljša kot na simobilu.

Problem pri tušmobilu nikoli ni bila moč signala, problem se je pojavljal s tem, da si imel signal in si bil kljub temu nedosegljiv, nisi mogel klicati in podobne reči. Sicer sem bil prepričan, da so to že popravili, glede na to da jih trg še ni vrgel v staro šaro.


Res ne vem od kje tebi da nimajo svojih oddajnikov. Kako lahko kdo sploh reče kaj takega, a nima pojma o storitvah Tušmobila... Drugače pa iz prve roke, zadevo s problemi signala se sporoči na Tušmobil in tam tehniki naredijo poizvedbo in bodo zagotovo probali zadevo rešiti. Mislim pa, da prekinitev pogodbe ne bo mogoča v nobenem primeru

Olórin ::

pa s svojimi oddajniki pokriva celo slovenijo, ali pa še vedno najema mobitelove oddajnike?

Nekako se mi zdi Tušmobil veliko premajhen, da bi bil zmožen postavljat svoje bazne postaje za celo državo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

krucymucy ::

Link poglej. Sej ti vse pise :)

katimm ::

Olórin je izjavil:

pa s svojimi oddajniki pokriva celo slovenijo, ali pa še vedno najema mobitelove oddajnike?

Nekako se mi zdi Tušmobil veliko premajhen, da bi bil zmožen postavljat svoje bazne postaje za celo državo.


Citiram: Tušmobil je na slovenski telekomunikacijski trg vstopil kot tretji operater in v nekaj letih dokazal, da se z vztrajnostjo in znanjem lahko dosega cilje in naredi spremembe. V zgolj nekaj letih smo postavili več kot 550 baznih postaj in zagotovili 98,90 % pokritost prebivalstva z lastnim omrežjem.

http://www.tusmobil.si/pokritost-s-sign...

Olórin ::

exodus -> je blesava stran, sem preklikal vse možno in ne pokaže zemljevida baznih postaj. samo neke reklame za android aplikacije in spletne zemljevide, zemljevida kot takega ne vidim.

katimm, hvala za link. My bad, kot sem rekel, je moj info očitno že nekaj let prestar.

Vseeno, če v 1 mesecu niso zmožni popraviti signala, bi jih jaz zamenjal brez debate z operaterjem, ki je na mojem domu zmožen zagotoviti najboljši signal od celotne zbirke ponudnikov. Če zato plačam kazen za odstop od pogodbe, so be it.
Pa oprosti, če sem te užalil. Mi deluješ kot da delaš za tušmobil. Če je temu tako, se malo potrudi in poskrbi da bo imel turk1990 signal ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

krucymucy ::

Olórin je izjavil:

exodus -> je blesava stran, sem preklikal vse možno in ne pokaže zemljevida baznih postaj. samo neke reklame za android aplikacije in spletne zemljevide, zemljevida kot takega ne vidim.


Dobro ni najboljsa stran, ampak tako tezko pa spet ni najti tega zemljevida.

http://www.svetidej.com/projekti/mobiln...

Olórin ::

krucymucy je izjavil:

Olórin je izjavil:

exodus -> je blesava stran, sem preklikal vse možno in ne pokaže zemljevida baznih postaj. samo neke reklame za android aplikacije in spletne zemljevide, zemljevida kot takega ne vidim.


Dobro ni najboljsa stran, ampak tako tezko pa spet ni najti tega zemljevida.

http://www.svetidej.com/projekti/mobiln...


verjamem, samo nimam časa iskati. Sem mnenja da če v nekaj klikih po strani nečesa ne najdem, je stran bedna in se z njo navadno ne ukvarjam.

eh zmanjkalo kofeta. Lepo uredite omrežje fantu! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

turk1990 ::

Mah javil sem že večkrat, s praznimi obljubami. Sej če bi bili problem le klici, bi bilo ok. Problem je predvsem internet, ko ti v centru Kopra ne dela 3G. Edge pa dela nenormalno počasi, da si lahko komaj emaile preveriš. Na istem mestu lovit mobitelu 10-20 megabitov, tus pa 0,020. Še v Ljubljani ni pokrito s 3G.

Včasih je bil mobitel zelo drag, zato sm zamenjal za tušmobil, sedaj pa je čas da se vrnem..

Olórin ::

mobitel ali simobil is the way to go. Ljudje hvalijo tudi Bob, samo nevem koliko je na tem. Da ne bo isto sranje kot takrat ko je tušmobil prišel in so bili vsi navdušeni, pa se je izkazalo za .... ne ravno najboljšega ponudnika.

prox ::

jaz sem se zmenil s simobilom, in so mi dali 50% popust na naročnino za pol leta, ker sem imel zelo slab signal.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

trnvpeti ::

Nekako se lahko postavi lestvica

1.top , mobitel

2. tusmobil
deluje, ce slucajno ne deluje, ugotovis hitro
in imas moznost preklopit na 1.

3. simobil
pravijo(simobil, PR) da so top
realno stanje je pa dalec od tega
vcasih jim brez razloga ne deluje, imajo veliko izpada

turk1990 ::

Glede Simobila slišim samo slabe besede. Velikokrat meni deluje, simobilovcem pa ne, letos so imeli že 3 izpade... Simobil je tam tam s Tušmobilom, mobitel pa je res top.

Izaso ::

Olórin je izjavil:

nevem, če se da odstopit od pogodbe na podlagi bedastega omrežja. Zagotovo pa se da operaterja zamenjat takoj po preteku pogodbe, kar ti tudi priporočam. S tušem so težave že od samega začetka.

sicer pa me zanima ali si TI njim javil, da tam omrežje ne dela dobro? Ker če nisi, je možnost da tega niti še ne vedo.


Vedno moraš narediti preverbo na njihov klicni center in javiti točno lokacijo, kjer imaš težave z omrežjem. Potem pa ti javijo kako in kaj. Jaz težav z njihovm omrežjem po Sloveniji nimam.

Meizu ::

Tušmobil je eno veliko kosmato jajce.

Večjega sranja od omrežja še nisem imel. Zamenjam operaterja ob prvi možnosti menjave.

Tudi meni namreč zmanjkuje signal, telefon mi ne prepozna kartice, dostopam kvečjemu do edge podatkovne povezave (celo tudi, ko stojim pred kolosejem, mater mu!), ko mi izklopi signal, moram resetirati telefon in iztaknit ven pa noter sim kartico, drugače ostane moja tel. št. realno nedosegljiva, ker se ne poveže več v omrežje... In to se mi zgodi tudi po večkrat na dan.

Rezultat tega je, da me vsakodnevno kliče nebroj ljudi, katerih smse, klice itd. enostavno nikoli ne prejmem, saj se vmes omrežje sesuva/sesuje.

Sem že menjal sim kartico, je bilo boljše prva 2 tedna, potem pa ista zgodba dalje. Ko kličem na Tuš postajo, mi zagotavljajo, da je z omrežjem res vse v najlepšem redu, da je verjetno kriv moj telefon :/

Medtem pa v Avstriji čez celo leto (80%leta uporabljam avstrijsko št.) nucam predplačniški drei paket in glej ga zlomka, še nikoli nobenih zajebancij. Pa je zgleda res moj telefon kriv.

krucymucy ::

Jst mislim da imas problem s telefonom, ne z omrezjem.

s6c-gEL ::

Tušmobil je eno veliko kosmato jajce.

Meni je TM delal bp, ravno tako kot Mobitel.

Če si ziheraš si pred nakupom nabaviš predplačniško kartico za 5 eur in testiraš delovanje 1 teden na tvojih lokacijah.

DonRan ::

turk1990 je izjavil:

Glede Simobila slišim samo slabe besede. Velikokrat meni deluje, simobilovcem pa ne, letos so imeli že 3 izpade... Simobil je tam tam s Tušmobilom, mobitel pa je res top.


Mam službeno Simobil in lohk povem, da imajo slabo omrežje, pri njih edina stvar ki jim deluje je njihova PR služba in pa reklame na TV o vsem najboljšem....

Pa tudi Mobitel ni več tisto kar je bil včasih, če pa delamo primerjavo Simobuila in Tušmobila pa lahko rečem, da je vedno več punktov, kjer je Simobil slabši. Meni kul prednost Tušmobila je to da lahko gostuješ tudi v nacionalnem omrežju, čeprav se tega zelo zelo redko poslužujem, ker mi omrežje dela.

turk1990 ::

DonRan je izjavil:

turk1990 je izjavil:

Glede Simobila slišim samo slabe besede. Velikokrat meni deluje, simobilovcem pa ne, letos so imeli že 3 izpade... Simobil je tam tam s Tušmobilom, mobitel pa je res top.


Mam službeno Simobil in lohk povem, da imajo slabo omrežje, pri njih edina stvar ki jim deluje je njihova PR služba in pa reklame na TV o vsem najboljšem....

Pa tudi Mobitel ni več tisto kar je bil včasih, če pa delamo primerjavo Simobuila in Tušmobila pa lahko rečem, da je vedno več punktov, kjer je Simobil slabši. Meni kul prednost Tušmobila je to da lahko gostuješ tudi v nacionalnem omrežju, čeprav se tega zelo zelo redko poslužujem, ker mi omrežje dela.



Ja vendar interneta ne smeš uporabljat v nacionalnem omrežju, ker se potem zaračunajo dodatni pulzi...

RejZoR ::

Gostuješ že lahko, ampak ko se izvaja preklop, pa pomeni, da ti bo prekinilo klic. Jaka fora. Poznam cel kup folka, ki jim ravno zarad tega preklapljanja skoz prekinja klice.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Scorpia ::

Meni pa glede, telekoma nekaj ni najbolj jasno. Ker sem dostkrat v bohinju in tudi prenočim, pri stari fužini, velikokrat ni 3g od Mobitela, od Tuša pa je. Kolikor vidim, ima mobitel 4 bazne postaje postavljene, no tri če odštejemo vogel. Tušmobil je lepo vlekel, celo naprej od ukanca, naprej do slapa. Mobitel, pa sem že imel probleme, na drugi strani jezera Bohinj, glih na sredi med dvema oddajnikoma Ukanc in Ribčev laz. A se dejansko toliko pozna, da je slabše biti na frekvenci 2100 proti tuševem 900? Ker tudi v centru Ljubljane v stavbi ukc, opazim hitro izgubo 3g ali pa zelo slab signal, glede na Tuš ali Simobil, medtem ko sodelavcem kaže skoraj poln signal v 3g.
////

s6c-gEL ::

Višja ko je frekvenca, bolj je občutljiva na ovire.

krucymucy ::

RejZoR je izjavil:

Gostuješ že lahko, ampak ko se izvaja preklop, pa pomeni, da ti bo prekinilo klic. Jaka fora. Poznam cel kup folka, ki jim ravno zarad tega preklapljanja skoz prekinja klice.

No meni v treh mesecih ni prekinilo niti enkrat. Pa ne zivim ravno sredi mesta.

edit: dnevno sem na telefonu kakih 60-90 minut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

stara mama ::

Men tud ne prekinja, nič ne gostujem.
Je pa res da v marsikateri luknji ni tušmobila, ga nisem imel v okolici bovca (razen centru), ga ni na rogli, pa še marsikje - ročni preklop na mobitel.
Ampak hej, sem tisti ki mu še ni konec življenja, če ne more na FB.

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

Jaz sem imel najprej Tušmobil, pa je res bila zelo počasna povezava ampak sem vsaj imel po porabi vseh mb prenosa še vedno možnost prenosa pri nižji hitrosti. Zdaj, ko sem pa na mobitelu, pa je hitrost odlična, a kot bi mignil porabiš vse enote za že tako drago naročnino, če pa jih presežeš, pa nateguni še mastno zaračunajo, tako da sem imel prvi mesec pri njih nekaj čez 100eur za plačat, ker nisem bil seznanjen s temi nečloveškimi stroški.
All easy problems have already been solved.

theBill ::

Skratka pod črto - omrežje je v primerjavi z Mobitelovim in Simobilovim za en drek.

hojnikb ::

Pa kaj, a nima tušmobil še vedno m@ roaming ?
#brezpodpisa

theBill ::

Ima ja, ampak ne veljajo vključene količine in plačuješ dodatno, samo v paketih Mingl veljajo vključene količine tudi v omrežju Mobitel.

stara mama ::

Ne ni res, vključene količine veljajo samo v paketu FREE.

Sicer maš varianto da za dodatne 3EUR lahk koristiš vse količine tud v mobitelovem omrežju kadarkoli (razen prenosa podatkov seveda)

Skratka ok, tušmobil omrežje za normalno uporabo je (se pravi sred civilizacije)
Mal jih jebejo neposeljeni kraji. Če je pa že sila pa preklopiš na mobitel omrežje in kličeš dalje....

Zgodovina sprememb…

s6c-gEL ::

theBill je izjavil:

Skratka pod črto - omrežje je v primerjavi z Mobitelovim in Simobilovim za en drek.

Samo ti veš, odkod si potegnil tak veleumen sklep.

stara mama je izjavil:

Men tud ne prekinja, nič ne gostujem.
Je pa res da v marsikateri luknji ni tušmobila, ga nisem imel v okolici bovca (razen centru), ga ni na rogli, pa še marsikje - ročni preklop na mobitel.
Ampak hej, sem tisti ki mu še ni konec življenja, če ne more na FB.

Na Rogli tudi Mobitel ni imel signala, konkretno Jurgovo pri gostilni.

an3333 ::

Samo stran od tušmobila, ki te bo nategnil ob prvi priliki. Pri konkurenci boš mogoče res dal kak eur več, boš pa imel stvar ki dela.

francek1 ::

Olórin je izjavil:

mobitel ali simobil is the way to go. Ljudje hvalijo tudi Bob, samo nevem koliko je na tem. Da ne bo isto sranje kot takrat ko je tušmobil prišel in so bili vsi navdušeni, pa se je izkazalo za .... ne ravno najboljšega ponudnika.

BOB je zakon; že od začetka sem pri njih. Brutalni je zdaj itak čista zmaga za potrošnike. Ni mi jasno, zakaj so ljudje že drugje (tisti, ki se niso pustili nategnit z vezavami).
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

jusv ::

francek1 je izjavil:

Olórin je izjavil:

mobitel ali simobil is the way to go. Ljudje hvalijo tudi Bob, samo nevem koliko je na tem. Da ne bo isto sranje kot takrat ko je tušmobil prišel in so bili vsi navdušeni, pa se je izkazalo za .... ne ravno najboljšega ponudnika.

BOB je zakon; že od začetka sem pri njih. Brutalni je zdaj itak čista zmaga za potrošnike. Ni mi jasno, zakaj so ljudje že drugje (tisti, ki se niso pustili nategnit z vezavami).


Problem Simobila (in tako tudi Boba) je omrežje Simobila, ki je po moji oceni nič boljše od Tušmobilovega, na določenih mestih še celo slabše. Bob ima tudi svoje minuse. Pri Tušmobilu imaš vsaj opcijo, da lahko omrežje brezplačno testiraš in za 2,90€ zakupiš količine v nacionalnem roamingu. Tega pa Simobil nima. Če ni omrežja ali pa je ta slab, si pečen!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

francek1 ::

jusv je izjavil:

francek1 je izjavil:

Olórin je izjavil:

mobitel ali simobil is the way to go. Ljudje hvalijo tudi Bob, samo nevem koliko je na tem. Da ne bo isto sranje kot takrat ko je tušmobil prišel in so bili vsi navdušeni, pa se je izkazalo za .... ne ravno najboljšega ponudnika.

BOB je zakon; že od začetka sem pri njih. Brutalni je zdaj itak čista zmaga za potrošnike. Ni mi jasno, zakaj so ljudje že drugje (tisti, ki se niso pustili nategnit z vezavami).


Problem Simobila (in tako tudi Boba) je omrežje Simobila, ki je po moji oceni nič boljše od Tušmobilovega, na določenih mestih še celo slabše. Bob ima tudi svoje minuse. Pri Tušmobilu imaš vsaj opcijo, da lahko omrežje brezplačno testiraš in za 2,90€ zakupiš količine v nacionalnem roamingu. Tega pa Simobil nima. Če ni omrežja ali pa je ta slab, si pečen!

Ma ne nakladaj. Vozim se po vsej Sloveniji in res; ampak res redko,ostanem brez signala.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

DonRan ::

an3333 je izjavil:

Samo stran od tušmobila, ki te bo nategnil ob prvi priliki. Pri konkurenci boš mogoče res dal kak eur več, boš pa imel stvar ki dela.


Me res zanima, katere stvari, ki pri konkurenci kao delajo, pri Tušmobilu ne delajo?

Ne razumem, skoz ene in iste teme in skoz eno in isto napucavanje kaj je boljš in kaj je slabš! Sej zato pa je konkurenca. Če ti kaj ne paše greš pač drugam in konec zgodbe! Temu se reče možnost izbire!

Scorpia ::

Me res zanima, katere stvari, ki pri konkurenci kao delajo, pri Tušmobilu ne delajo?

Prvo internet, jim ponekod dela zelo počasi, da o kakšnih 7,2 Mb/s sanjaš. Imel sem tam, okol 2, edino v ljubljani sem dosegal te hitrosti, pa še kje bi se našlo. O kakšnem HSDPA lahko sanjaš, ker ne vem če se mi je kdaj prestavil na HSDPA/+. Pa večkrat si nedosegljiv, čeprav si brskal po netu in imel poln signal.
Simobil je ok, oziroma nazadnje pri BOB, sam sem bil prevečkrat nedosegljiv, vsaj tako so trdili, ki so me klicali. Punca ima Simobil, ampak ima skos 2g k ne uporablja internet in dela zelo vredu, oziroma nikol ne prekine ali pa kakšna nedosegljivost.
Trenutno sem na telekomu, kjer internet res dela, kot more v 3g omrežju. Edino signal hitro izginja, ob ovirah, kot sem zgoraj omenil. Medtem ko ga tuš/simobil imata.
////

an3333 ::

>Me res zanima, katere stvari, ki pri konkurenci kao delajo, pri Tušmobilu ne delajo?
je bila ogromna tema o tem, pa so se moderatorji odlocili za izbris, kr na njih se obrni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tušmobil - odsvetujem

Oddelek: Mobilne tehnologije
418941 (5391) prox
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635569 (30420) Bobr123
»

Tušmobil 3G in Yarvik Ingenia x1

Oddelek: Pomoč in nasveti
343673 (3307) box408
»

Tušmobil DA/NE? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16527391 (17006) Reycis
»

TUŠMOBIL - paketi FREE (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18543857 (32587) OChack

Več podobnih tem