» »

Tušmobil DA/NE?

Tušmobil DA/NE?

«
1
2 3 4

Slovencelj ::

Pozdravljeni!

Stroškovno bi se mi splačalo, da grem na Tušmobil, me pa zanima kakšna je kvaliteta storitev. Trenutno sem pri Mobitelu in vse dela BP, kar gre tudi pričakovati pri malo večji naročnini, kak pa je s tem pri Tušmobilu. Bojda se da nastaviti, da prejemaš signal preko Mobitelovega omrežja in naj bi potem lovilo vredu. Ali ste opazili kakrnšne koli negativne učinke oz. motnje pri Tušmobilovem omrežju (odmevanje, hreščanje, nedosegljivost številke).

Najlepša hvala za pomoč in lep pozdrav

darkolord ::

Bojda se da nastaviti, da prejemaš signal preko Mobitelovega omrežja in naj bi potem lovilo vredu

V Ljubljani nimajo več gostovanja v Mobitelovem omrežju

mitja_i ::

Preveri še enkrat ali se ti res stroškovno splačalo. Preveri cene na T-2.

Slovencelj ::

Hvala za nasvet. Sem preveril in ugotvil, da se mi t-2 ne splača. Pri meni je problem, da imam ravno polovico kontaktov pri Mobitelu in polovico pri Simobilu in ker zmerno kličem, bi mi bil idealen tušev paket 25. Zanima me samo vaša izkušnja s Tušmobilom. Kakšen je signal tam kjer je postavljeno Tuševo omrežje? Je kaj slabše? Vas karkoli motu pri Tušmobilu?

Zgodovina sprememb…

preem ::

Jaz imam tuš sedaj že dva meseca nekje in nisem imel še nobenega problema. V ljubljani sedaj laufa na svojem omrežju in dela BP, prej ko je pa bilo še prek mobitela, in drugje kjer je še tako, pa tudi ni bilo problemov.

edina fora je za tujino, ker pač nimajo roaming pogodb z tolkimi operaterji kot ostali, ampak se tut popravljajo. če veliko potuješ se prej malo o tem pozanimaj.

drugače pa priporočam. pa ponudbo telefonov majo res pestro, jst sem uzel n82 za 1€ in sem super zadovoljen.

V-i-p ::

Se podpišem pod preem-a. Tudi sam imam tuš30, do sedaj lahko potrkam res bp. Tako prej, ko sem imel preklopljeno na Mobitel, tako zdaj, ko sem že tri tedne na Tušmobil omrežju... dela zelo vredu. Zaenkrat...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Slovencelj ::

Hm... noben se nič ne pritožuje nad Tušom, kar je čudno. Tuš ima tudi v trgovinah vedno kakšne nizkotne trike, da bi iz tebe zvlekel denar in pričakoval sem podobno pri mobitelih. Moram reči, da sem pozitivno presenečen. Kako pa je splačevanjem računov? Slišal sem, da če imaš telefon izklopljen ti ob ponovnem vklopu sistem pošlje SMS sporočilo, ki ti pove kdo te je klical in kolikokrat. Se takšna in podobna sporočila zaračunajo? Kako je z pregledom podatkov? Uporabljam Mobitelovo storitev Monitor. Ali ima tudi Tuš kaj takšnega oz. ima mogoče možnost pošiljanja razčlenjenega računa?

T0RN4D0 ::

Če maš polovico kontaktov na mobitelu in polovico na simobilu, se ti bolj splača bit pri simobilu, če si dovolj mlad za orto pakete. Poleg tega je operater malo bolj na nivoju kot Tuš, katerega mi je kolega ki je delal tam odsvetoval. Dopuščam pa možnost da so se že dovolj izboljšal da so uporabni. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

V-i-p ::

Slovencelj, kar mi je pri TUŠu všeč, je to, da ko si nedosegljiv in dobiš SMS o tem kdo te je klical (brezplačno) ti pokaže iz imenika, kdo te je klical, kot bi ti ga on poslal, recimo: OD: Jana - Pozdravljeni/a v času vaše nedosegljivosti sem klical/a 1x. Pri porabi je pa takole: če imaš recimo paket tuš30 (kot jaz) pritisneš ukaz *123# (kadarkoli) pa ti pokaže koliko imaš ta mesec še na voljo, oz. koliko si že pokuril:

Na voljo imate se:

500 min 0 s pogovorov
300 SMS sporocil
30 MMS sporocil
10 min 0 s pogovorov
na TUS kartici

Jaz pravim, če bo tako deloval še naprej, kot do sedaj, se jim dobro, precej dobro piše. Sploh če ne pozabiš, da ima daleč najdražje telefone tudi po 1€... Če bo, bomo pa videli...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

-ziga- ::

Slovencelj, kar mi je pri TUŠu všeč, je to, da ko si nedosegljiv in dobiš SMS o tem kdo te je klical (brezplačno) ti pokaže iz imenika, kdo te je klical, kot bi ti ga on poslal, recimo: OD: Jana - Pozdravljeni/a v času vaše nedosegljivosti sem klical/a 1x.


Ja, veš. Ni tuš edini s to super inovativno funkcijo.

jan01 ::

Kako naj ne bo tuš poceni, če pa je dobil umts licenco zastonj(mobitel: 92miljonov evrov-bil pač prisiljen pokrpat proračunsko luknjo!), simobil in t2 6.3miljone evrov
korupcija(ups, klientilzem!)...

mtosev ::

Kako naj ne bo tuš poceni, če pa je dobil umts licenco zastonj(mobitel: 92miljonov evrov-bil pač prisiljen pokrpat proračunsko luknjo!), simobil in t2 6.3miljone evrov
korupcija(ups, klientilzem!)...

to ni nas problem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

servo ::

Simobil ima nove pakete (en teden, če se ne motim) in ti svetujem da jih preveriš

se mi zdi da dobiš precej več za denar kot pri Tušu

trnvpeti ::

mislim, da je konkretno povedal, da ima pol klicev na M pol na S.
in ne vidim nobenega izracuna, kako je lahko ceneje na S kot pa na tusmobil.
ce vzame recimo tusmobil30, ima 500min
250 v mobitel, 250 v simobil
zdaj pa kalkulator v roke, pa mi naj en pove, koliko te pride to, ce si na simobil?

ahac ::

ce vzame recimo tusmobil30, ima 500min
250 v mobitel, 250 v simobil
zdaj pa kalkulator v roke, pa mi naj en pove, koliko te pride to, ce si na simobil?


Tako razmišljanje je napačno.
Pri tušmobil30 že mogoče dobi 500 minut, ampak jih bo res vsak mesec tudi točno 500 porabil?
Mogoče jih bo en mesec rabil samo 398, drug mesec 655, tretji mesec 411, četrti mesec bo 2 tedna v tujini in bo zato porabil samo 283 minut + 74 min v tujini (kar se ne šteje pod zakupljene), peti mesec pa spet več kot 500, itd...

Pogledat je treba realno porabo in potem računat z tistim, ne pa z nekimi številkami, ki najbolj ustrezajo Tušu.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

V-i-p ::

Slovencelj, kar mi je pri TUŠu všeč, je to, da ko si nedosegljiv in dobiš SMS o tem kdo te je klical (brezplačno) ti pokaže iz imenika, kdo te je klical, kot bi ti ga on poslal, recimo: OD: Jana - Pozdravljeni/a v času vaše nedosegljivosti sem klical/a 1x.



Ja, veš. Ni tuš edini s to super inovativno funkcijo.

Ja, veš -Ziga-, pri nekraterih operaterjih ti ne pokaže iz imenika, ampak moraš it ročno klicat, da vidiš od koga je cifra v zgrešenem smsu...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

neres ::

Jaz sem pri Tušmobilu dobre dva dni. Zaenkrat sem bil samo v LJ. Dela v redu. Zgrešene klice -ob ugasnjenem telefonu- ti res kaže kot SMS od klicočega, razen če je bilo več klicočih, potem dobiš en SMS z vsemi številkami, ki jih moraš vtipkat.

Singal sicer lovi malo slabše kot Mobitel, npr. v menzi na EF ne dobi signala. Sicer se mi je za trenutek vklopil nek roaming v Mobitelu, ampak potem sem ugasnu in vklopu telefon in ga nisem več dobil nazaj... nisem 100% al se potem še vedno lahko gostuje pri Mobitelu tudi v LJ, v kakih bunkerjih brez Tuš signala..?
Pa v vožnji skozi ljubljanski tunel pod gradom mi je tudi zmanjkal signal. Se ne spomnem kako je z ostalimi operaterji. Dejte povedat če vam tam lovi.
Razen tega pa nobenih pripomb, dober sprejem, nobenih motenj.

Kar se cen tiče sem prepričan da je Tuš najcenejši če kličeš v razna omrežja - pač enotna tarifa za vse. Tukaj je tudi pomembno da imaš nekje eno konstantno porabo - torej da ne vzameš prevelikega mesečnega paketa, ki ga ne boš porabil.
Mobitel/Simobil se mi zdi da se splačata samo v kolikor veliko kličeš v lastno omrežje, sicer klici niso ravno ugodni.
T-2 pa se vsekakor splača če veliko kličeš v Telekom - 0,0125€/min, mobilna pa tudi niso zelo draga.

Kar se telefonov tiče pa je pri Tušu tako, da za 5 ali 10€/mesec naročnine ne dobiš nekih poceni telefonov. Pride cenejši telefon če ga kupiš v kaki trgovini, po možnosti iz tujine. Za večje pakete 20-30€ in več pa se že dobi kaj zanimivega.

darkolord ::

Slovencelj, kar mi je pri TUŠu všeč, je to, da ko si nedosegljiv in dobiš SMS o tem kdo te je klical (brezplačno) ti pokaže iz imenika, kdo te je klical, kot bi ti ga on poslal, recimo: OD: Jana - Pozdravljeni/a v času vaše nedosegljivosti sem klical/a 1x.

Mobitel ma isto

sašon ::

Jaz imam tudi že nekaj mesecev Tušmobil 30.
Od Mobitela sem šel stran ravno zato, ker je vse več mojih znancev pri drugih operaterjih, jaz pa sem imel pri Mobitelu za približno isto količino porabljenih minut (če greš na mobitel ti pokažejo statistiko klicev) vsak mesec 5€ višji račun.

Zdaj plačam 30€ in dam konec meseca telefon ženi:), da porabi tistih par minut, če ostanejo.

Pogosto sem službeno na poti, problemov s signalom zaenkrat nisem imel. Imam pa nastavljeno omrežje na avtomatiko, tako da telefon sam preklaplja med omrežji.
Zame, ki zadevo uporabljam za klic / sms je stvar v primerjavi s prejšnjimi računi super ugodna.

Lp, Sašon

ahac ::

Slovencelj, kar mi je pri TUŠu všeč, je to, da ko si nedosegljiv in dobiš SMS o tem kdo te je klical (brezplačno) ti pokaže iz imenika, kdo te je klical, kot bi ti ga on poslal, recimo: OD: Jana - Pozdravljeni/a v času vaše nedosegljivosti sem klical/a 1x.



Ja, veš. Ni tuš edini s to super inovativno funkcijo.

Ja, veš -Ziga-, pri nekraterih operaterjih ti ne pokaže iz imenika, ampak moraš it ročno klicat, da vidiš od koga je cifra v zgrešenem smsu...


Pri Mobitelu ali T2? Ker pri Simobilu pokaže ime...
Kakorkoli... gre za storitev, ki jo ne ponuja samo Tuš.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

V-i-p ::

Ko sem bil nazadnje pri Mobitelu, mi je zgrešeni sms pokazal številko kdo me je klical v stilu +38641123456 in sem moral to cifro klicat, ker je nisem vedel na pamet, da sem videl kdo iz imenika to je...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

-ziga- ::

Slovencelj, kar mi je pri TUŠu všeč, je to, da ko si nedosegljiv in dobiš SMS o tem kdo te je klical (brezplačno) ti pokaže iz imenika, kdo te je klical, kot bi ti ga on poslal, recimo: OD: Jana - Pozdravljeni/a v času vaše nedosegljivosti sem klical/a 1x.



Ja, veš. Ni tuš edini s to super inovativno funkcijo.

Ja, veš -Ziga-, pri nekraterih operaterjih ti ne pokaže iz imenika, ampak moraš it ročno klicat, da vidiš od koga je cifra v zgrešenem smsu...


Kje točno, to pa ne vem. Simobil ima, kot je že ahac povedal.
Mi je pa vseeno hecno, da si to funkcijo podal kot argument zakaj k Tušmobilu. Tudi, če bi bil edini s tem.

V-i-p ::

Beri zgoraj, ker pri M@ me je ravno to motilo, da je pokazal samo cifro in si potem moral ugotovaljat iz imenika kdo to je... Pri tušu pa pokaže iz imenika, kot da ti je ta oseba poslala sms... Meni je to velik plus, če tebi ni, prav ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

-ziga- ::

Ja, sem prebral. Za mobitel res ne vem, ima pa to simobil že celo večnost.
Seveda je plus, ampak so pa zame drugi dejavniki veliko bolj pomembni.

darkolord ::

V-i-p: to zato, ker si nisi znal tega nastavit.

Slovencelj ::

Ok, ne se kregat:) Kako pa je s klici v tujini? Se klici in SMSi na tujo številko tudi štejejo znotraj izbranega paketa kot vse ostalo ali se jih zaračuna po posebej zasoljeni ceni? Kako je z gostovanji? So primerljiva Mobitelovim in so zbita na tarifo, ki jo je predpisala EU, ali Tuš kaj goljufa tu?

T0RN4D0 ::

Upoštevaš lahko tudi, da s tem ko greš na tušmobil te nihče ne kliče več poceni. :)

Klici v tujini niso všteti v tistih minutah, gostovanja so imel (lahko da še imajo) rahlo slabše poštimana kot mobitel, za tarife pa ne vem.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Slovencelj ::

Glede dostovanja so pa kr neki. Velike Britanije sploh ni med partnerskimi omrežji. wtf. To bom pa resno premislil, če bom šel k Tušu. Sam tudi občasno potujem in ne bi rad nekje ostal brez povezave. Škoda...

Vanadium ::

Sem na tušu 1 tedn ampak grem naslednji mesec nazaj na simobil. Saj stvar deluje vredu samo 30 sekundni interval me moti in je to ključni razlog. Drgač pa vrei dela pa mislim da tuš nima več nobenega gostovanja preko mobitela.

L.P.

trnvpeti ::

Mad, kaksen interval pa ima simobil?

zee ::

Tako pri Simobilu kot Mobitelu je tako, da v celoti placas prvo minuto pogovoranato pa naprej po sekundah. Pri Simobilu so pogovori krajsi od treh sekund zastonj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

trnvpeti ::

in minutni interval je bolj ugoden od pol minutnega?
to razlago bi pa rad slisal

reeves ::

Pri Mobitelu so tud zastonj pogovori krajši od 3s. Mobitel tudi pošlje SMS v času nedosegljivosti kot Tuš. Izgleda takole:
Od: ime priimek
V času vaše nedosegljivosti sem klica n-krat
kle so datumi in časi zgrešenih klicev

Imajo pa to nekako eno leto

neres ::

Ta 30 sekundni interval je dejansko zoprna zadeva. Če mi razum prav dela pomeni da pri vsakem klicu v povprečju vržeš stran 15 sekund.

Recimo tako imam jaz preštete poslane klice odkar sem na Tušmobilu:
timer od telefona: 44:31
timer od Tušmobila: 55:30
Razlika= ~11 minut. Torej 11 minut je šlo "v smeti" - ali bolje: v žep Mirka Tuša.>:D

No, počakam še kak mesec al dva da vidim kako bo. Najbrž se bo še vedno splačalo, ampak manj kot predvideno.

Tako na oko lahko rečem da sem pri izimobilu opazil prednost 15-sekundnega intervala, ker ni blo takih razlik od števca do računa. Torej pol manj, logično.

Gandalfar ::

kako se ti to v evre prevede?

neres ::

Odvisno kak paket maš. Pri 5€ in 10€ paketih so klici po 0.10€/min. Torej, ker v povprečju častiš 15 sekund na klic moraš prištet še 0.025€/klic.

Če pa vzameš večje pakete imaš tudi manj kot 0.10€/min. Na primer za 5€ paket+ 5€ klicev dobiš 125min klicev. Torej kličeš po 0.8€/min in častiš 0.02€/klic.
To velja do porabe teh mesečnih minut, potem se obračunava kot v prvem odstavku, po 0.10€/min + 0.025€/klic.

trnvpeti ::

se pravi, tusmobil ima 30 sek interval tudi nad 1minuto?
mobitel in simobil pa imata nad minuto sekundni?
ce je tako, je pa cisto druga zgodba

neres ::

Tako ja, Tušmobil ima vedno 30-sekundni interval.

BTW, za razlago cen paketov, minutnih paketov in koliko to znese si poglejte tukaj (v flashu).

Slovencelj ::

Brez zamere, vendar kaj je to mintuni interval? Čeprav razumem, Tuš pri klicu, ki je trajal 5minut in 13 sekund zaračuna kot da si klical 5minut in 30 sec... Ali prav razumem?

neres ::

Če še en ki brska po Slo-techu sprašuje take stvari potem pa ni čudno da jim to uspeva, hehe...:D

No ja, prav si mislil. Za 5min 13sekund ti zaračuna 5min 30sekund.

trnvpeti ::

barabini barabinski, bi rekel znan slovenski komentator

V-i-p ::

V-i-p: to zato, ker si nisi znal tega nastavit.

Res Darkolord? Razsvetli me prosim, ker smo probali z parimi telefoni in nimaš kaj nastavljat... Aja, isti telefon zdaj pri tušu zna čudežno iz imenika pobrat cifro ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

neres ::

Sicer pa se v zvezi s tem intervalom omenja neka nova direktiva EU, ki naj bi uvedla sekundni interval za vse. To bi bilo, IMO, edino pošteno.
LINK


AFAIK, je edini ki ponuja samo sekundni interval T-2. Popravite me, če se motim. Izimobil (ki je najcenejši predplačniški ponudnik) ima pa 15 sekundnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

T0RN4D0 ::

No ja, to sicer ni lepo, je pa res da ima simobil prvo minut o celo, potem pa sekunde. In se ti spet velikokrat zgodi da rečeš samo : "ja, pridem" in ti prišteje minuto. Pri mobitelu pa nisem prepričan kako je, ali isto kot pri simobilu ali pa ima kar minutne intervale.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

harvey ::

Spremenjen obračunski interval
S 1. decembrom 2007 smo spremenili obračunski interval v Mobitelovem omrežju. Po prvi minuti zveze se pogovori obračunavajo v bistveno krajšem, sekundnem intervalu (doslej 15-sekundnem), prva minuta vzpostavljene zveze v Mobitelovem omrežju pa se zaračuna v celoti.

vir: mobitel.si

darkolord ::

Res Darkolord? Razsvetli me prosim, ker smo probali z parimi telefoni in nimaš kaj nastavljat... Aja, isti telefon zdaj pri tušu zna čudežno iz imenika pobrat cifro ;)

Preberi si malo tukaj. So razložene vse opcije.

V-i-p ::

Darko: dobro si poglej spodnjo sliko. Jasno pokaže, kako dobiš sms. Vidiš številko v SMSu in telefon NE POBERE te številke iz imenika, če imaš shranjeno. Pri tušu to dela bp.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

MUC ::

Dela to tudi na Mobitelu, samo imaš takšno obliko in takšno, kot imajo na Tušu. Kakšno besedo pošlješ na 1919 za vsako od oblik pa ne vem natančno.

Pokliči na 041 700700, pa ti bodo povedali.

darkolord ::

V-i-p: joj. Si kej prebral (in zakaj ne?) al si samo slikco pogledal?

vklop pošiljanja SMS-sporočila s številke klicatelja, kar pomeni, da lahko uporabniki na lastno željo prejmejo informacijo o zgrešenem klicu v poročilu SMS s številke klicatelja. V tem primeru je besedilo SMS-sporočila poslano s številke, s katere je bil v času nedosegljivosti opraviljen klic na vašo številko, in spremenjeno v ustrezno obliko:»Pozdravljeni! V času nedosegljivosti sem vas klical 2-krat. Podatki o zadnjem klicu: 12:35 20/09«.

McNato ::

Meni lepo pobere številke iz imenika na Mobitelu in Iziju. Po letu 2005 so marsikaj spemenili.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635569 (30420) Bobr123
»

Izbira paketa - najboljša opcija

Oddelek: Mobilne tehnologije
379594 (8685) EdoK
»

TUŠMOBIL - paketi FREE (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18543849 (32579) OChack
»

Tušmobil paketi vs. Mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5811496 (8850) Lonsarg
»

Tretji operater mobilne telefonije: Tuš mobil

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4710503 (5142) neres

Več podobnih tem