» »

Ripanje CDjev

Ripanje CDjev

black ice ::

Imam večjo zbirko audio CDjev, ki jih želim zripati. Za zamenjavo CDjev bom že nekako poskrbel, bolj me skrbi to, da ni nobenega pametnega SW, ki bi omogočal batch mode. Vsi priporočajo Exact Audio Copy, a tudi ta tega ne omogoča.

Obstaja še kakšna alternativa, ki naredi tudi log ripanja in je na vsaj približno istem nivoju kot Exact Audio Copy? Bolj se nagibam k Linux platformi.

pegasus ::

Dolga leta nazaj sem rekel cdparanoia -b in rezultirajoče wave enkodiral v flac. Medtem ko je proces tekel, sem v miru pretipkal še naslove komadov.

black ice ::

Ravno naletel na Morituri. V osnovi je cdparanoia z nekaj bombončki. Če ima kdo še kakšen predlog kar na plano z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Han ::

Kaj vse bi naj batch delal? Plošče boš verjetno še vedno na roke menjal, ali imaš tudi za to robota?

Okapi ::

Meni tudi ni čisto jasno, kaj bi pravzaprav rad. Mene od ripanja okoli 1000 cedejev odvrača menjanje plošč in tu ti noben program ne more pomagati.

O.

pegasus ::

Če se malo organiziraš in pregledaš travnik, boš večino teh 1000 cdjev že našel zripanih in opremljenih z vsemi metapodatki. Preostanek pa že podelaš na roke ...

black ice ::

Za menjavo plošč bom sestavil robota. Ogledanih imam nekaj konceptov, ki jih moram še preizkusiti. Zato nisem tega omenjal.

pegasus je izjavil:

Če se malo organiziraš in pregledaš travnik, boš večino teh 1000 cdjev že našel zripanih in opremljenih z vsemi metapodatki. Preostanek pa že podelaš na roke ...

Sem že sam pomislil na to. Gre za plošče z majhnimi nakladami in bo iskanje po travniku vzelo več časa in obrodilo manj sadov kot pa samo ripanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

enota13 ::

Nazadnje sem uporabljal BonkEnc, ki mi je bil najboljši od vsega, kar sem uporabjlal. Zdaj ima to ime, fre:ac. Ne vem kako je z batch mode, ampak zelo priporočam.
 fre:ac

fre:ac

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enota13 ()

Machete ::

kaj zdaj plošče al CDji

black ice ::

CD plošče/zgoščenke.

Machete ::

daj seznam, stavim da imam pol že zdigitaliziranega :)

rognaj ::

CDEX -> cdexos.sourceforge.net

Kamran ::

Hoj,

Sam sem včasih to počel kar z Nero-tom ali pa MusicMatch JukeBox programom. Slednji je tudi super za urejanje ID3 Tag-ov.

Brane22 ::

Jaz sem zripal svojih 700+ original CDjev.

Ne spomnim se več s čem ( Asunder CD ripper ali kaj drugega) , mislim pa da sem to počel na 4 drajvih hkrati.

opeter ::

700+ CD-jev? Wow.

Jaz ima cca. 30 avdijo CD-jev, pa izmed teh bolj redno poslušam samo okoli 1/3 ... je pa res, da bi si tudi jaz moral naredit digitalne kopije/rip-e.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Spajky ::

Jest sem si zase (win98seLite) našel driver, ki predstavi v explorerju audioCD kot .wav datoteke, pa pol copy paste drugam; mi ni treba ripat; enako mi gre za direkt v mp3 enkodat ... mogoče obstaja tudi za NT fam.OS-je kaj takega ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

neres ::

Če se že odločiš za tako zamudno opravilo je bolje naredit zadevo temeljito, da ti ne bo treba še enkrat.
Priporočam tudi uporabo podatkovnih baz AccurateRip in CUETools (CTDB) za primerjavo rezultatov z ostalimi. Prva je v EAC že privzeto, drugo pa se doda kot plugin.
Še en brezplačen program s temi funkcijami je CUERipper. To je za Windows, za Linux pa ne vem.

Pa še to: novejši FLAC encoderji so precej hitrejši, kar lahko pohitri postopek ripanja. V tej temi so primerjave med raznimi verzijami/buildi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

black ice ::

Se strinjam, želim narediti temeljito, da bo potem mir.

Dvomim, da mi bo AccurateRip prišel v poštev, ker gre večinoma za glasbo v majhnih nakladah. Lahko pa poskusim.
Beleženje napak se mi zdi obvezno, da lahko kasneje preverim in po možnosti poškodovane diske bodisi poskusim očistiti ali poiščem nepoškodovano kopijo. To očitno ne bo problem, ker večina programov za ripanje to podpira.

Zanimivo, da se za Linux platformo najde zgolj CDparanoia.
Primerjava na Wiki

black ice ::

Neumno vprašanje pa vseeno: je EAC možno klicati v command promptu brez GUI? Našel sem REACT plugin za EAC, a še vseeno ni to kar iščem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako narediti image audio CDja?

Oddelek: Programska oprema
7756 (622) pisco
»

Original glasbeni CD ne dela

Oddelek: Programska oprema
171866 (1481) vine
»

EAC-optimalne nastavitve???

Oddelek: Zvok in slika
452417 (1899) Quikee
»

muzika na DVD-ju???

Oddelek: Zvok in slika
122230 (1994) matrix2
»

Ripanje avdio CDjev??

Oddelek: Pomoč in nasveti
91076 (831) ender

Več podobnih tem