» »

Kršenje znamke

Kršenje znamke

1
2
»

SeMiNeSanja ::

bleem je izjavil:

zadeva je postala se bolj zanimiva po odvetniškem mnenju ... bom sproti pisal zaplet, jedro in razplet ... morda tudi katarzo ... za zdaj lahko samo povem, da je pravo na moji strani .. :-)

sicer bi jaz imel pravico isti dopis njim poslat ... ampak se mi ne ljubi pravdati, tako da bom cakal na njihov prvi korak ... če sploh bo glede na mnenje, ki sem ga dobil danes ... hvala vsem za odgovore.

Bilo bi lepo, če bi pojasnil, na osnovi česa je po mnenju tvojega odvetnika, pravo na tvoji strani - glede na to, da so dosedanji komentatorji, ki se baje vsaj malo spoznajo na te zadeve, trdili ravno obratno.

bleem ::

v bistvu so na moji strani (po mnenju tega tipa, v vsakem primeru še grem po drugo mnenje) ker je on tožnik in je dal prijavo za BZ prej kot pa jaz registriral podjetje... imel je zakonsko možnost da uporabi pritožbo kot sredstvo za preprečitev vpisa podjetja v register. ta možnost ima časovno obdobje. če se v tem času ni pritožil mu ostanejo izredna pravna sredstva. ZGZ ne dovoljuje spremembe imena gosp. združbe zahtevane iz strani tretje osebe, kar pomeni da mora uporabiti izredna pravna sredstva proti subjektu, ki je podjetje vpisalo v register (kar pa je sodišče, ali sploh lahko tožiš sodišče?)

zakon tudi govori da se ime podjetje ne sme imenovati isto, kot priznane blagovne znamke, zdaj je verjetno zelo diskutabilno kaj je priznana blagovna znamka v RS.

no v vsakem primeru, zadeva resnicno ni crno-bela. sem se pa enkrat preveril produkte tega podjetja in sem vesel da ceprav smo v isti sferi se nasi core business produkti sploh ne pokrivajo. tako da tej firmi dejansko ne hodim v zelje glede prometa... no to je za mojo dušo da imam čisto vest:-)

neskoncno ::

@bleem
Še enkrat prosim pridobi drugo mnjenje, zakon je zelo jasen.

ZGD
13. člen
(dodatne sestavine)
Firma ima lahko dodatne sestavine, ki družbo podrobneje označujejo, ki pa ne smejo biti take, da spravljajo ali utegnejo spraviti v zmoto glede vrste ali obsega poslovanja ali da bi utegnilo priti do zamenjave s firmo ali znakom razlikovanja druge osebe ali bi kršile pravice drugih oseb.

17. člen
(nedovoljene sestavine)
Firma ne sme vsebovati besed ali znakov, ki:

- nasprotujejo zakonu ali morali,
- vsebujejo znane blagovne in storitvene znake drugega upravičenca, ali
- vsebujejo ali posnemajo uradne znake.


ZVK

II. NELOJALNA KONKURENCA
13. člen

Kot dejanja nelojalne konkurence po prejšnjem odstavku se štejejo zlasti:
- neupravičena uporaba imena, firme, znamke ali kakšne druge oznake drugega podjetja, ne glede na to ali je drugo podjetje dalo soglasje, če se s tem ustvari ali utegne ustvariti zmeda na trgu;
- vsebujejo znane blagovne in storitvene znake drugega upravičenca, ali
- vsebujejo ali posnemajo uradne znake.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

bleem je izjavil:

v bistvu so na moji strani (po mnenju tega tipa, v vsakem primeru še grem po drugo mnenje) ker je on tožnik in je dal prijavo za BZ prej kot pa jaz registriral podjetje... imel je zakonsko možnost da uporabi pritožbo kot sredstvo za preprečitev vpisa podjetja v register. ta možnost ima časovno obdobje. če se v tem času ni pritožil mu ostanejo izredna pravna sredstva. ZGZ ne dovoljuje spremembe imena gosp. združbe zahtevane iz strani tretje osebe, kar pomeni da mora uporabiti izredna pravna sredstva proti subjektu, ki je podjetje vpisalo v register (kar pa je sodišče, ali sploh lahko tožiš sodišče?)


To ne drži - tožbo (proti družbi s kršečo firmo) se lahko vloži tudi kasneje, tudi če imetnik pravice ni ugovarjal registraciji skladno z zakonom o sodnem registru. (Glede ostalega je pa bleemneskoncno povedal.)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

bleem ::

Itak da bom pridobil drugo mnenje. Ampak jaz sem oddal samo vlogo na ajpes ... sodisce pa je reklo da moja vloga ustreza vsem kriterijem ZGD, i think?

plus to kar je neskoncno napisal:
- nasprotujejo zakonu ali morali,
- vsebujejo znane blagovne in storitvene znake drugega upravičenca, ali
- vsebujejo ali posnemajo uradne znake.

problematična bi naj bila druga alineja ... "vsebujejo znane blagovne znamke" kaj je znana blagovna znamka? je to vsaka blagovna znamka? storitven znak pa ni BZ ali pač?

Ali ve kdo kam pogeldati od kdaj se šteje da je BZ uspesno registrirana oz. veljavna? da nekje prav piše da je v veljavi datum prijave in ne datum objave oz. registracije?

neskoncno ::

@bleem

1. Prjaviš znamko
2. Prijavo se javno objavi (zaradi možnih pritožb)
3. Ti jo registrirajo

Veljavnost znamke se gleda od datuma prijave!


S pojmom znani blagovni in storitveni znaki so mišljeni znani znaki oziroma znamke v smislu 6.bis Pariške konvencije ali tretjega odst. 16. člena Sporazuma TRIPS (prim. točko d) 1. odst. 44. člena Zakona o industrijski lastnini; ZIL-1).

Ampak to sploh ni bistveno oni te obtožujejo "NELOJALNE KONKURENCE".

Vseekakor zadeva ni črno-bela, potrebno bi bilo videti dejanski dopis in obtožbo in tudi brez poznavanja podjetja A in B je zelo težko reči kako bi tožba šla skozi. Še posebno je tukaj odvisno od odvetnikov, sodnikov itd.

Pri takih zadevah je zelo pomembno utemeljevanje tožečega podjetja - torej kako in kakšen vpliv ima enako ime, kakšno prepoznavanje ima znamka itd.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft primoran umakniti ime "Metro" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5619973 (16924) MrStein
»

Nakup domene!

Oddelek: Omrežja in internet
414478 (3371) c3p0
»

Dvočrkovne .si domene razgrabljene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8822383 (18053) Soprano
»

Prevzem domene

Oddelek: Izdelava spletišč
464722 (3229) tec
»

Blagovne znamke - Koliko podobnosti?

Oddelek: Loža
102048 (1563) Damiani

Več podobnih tem