» »

Prekomerna teža avtomobila

Prekomerna teža avtomobila

kriko07 ::

Lep pozdrav
mene pa zanima, če lahko ti policisti napišejo kazen, če te ne ustavijo, ko voziš veliko preveč kot je dovoljeno v prtljažniku.
In če že, kolikšna je kazen?
Hvala :)
  • polepsal: Mavrik ()

St235 ::

42€, pa polovička za take primere ne velja, ker te niso ustavili.

šernk ::

Kako pa ve da voziš veliko preveč, če te ne ustavi? ustavit te mora pa na vago dat za kazen.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

s6c-gEL ::

Gleda se skupna masa, ki ne sme presegati 3.5 tone.
Lahko ti težijo zaradi neustreznega zavarovanja tovora, ki bi lahko npr. padel iz vozila.

St235 ::

Obstaja tudi stvar, ki se ji reče nosilnost vozila, ki je prav tako ne smeš preseč. Samo škoda časa, ker OP spet ne bo nič razumel.

alexa-lol ::

Še sreča da obstaja objektivno naprava za meritev teže vozila - ti. tehtnica. Če policaj misli da voziš preveč materiala naj dokaže.

kriko07 ::

Zakaj nebi razumel?Ravno to sprašujem.Ker lahko bi mogoče kakšen listek napisal,ko sem bil v trgovini,nikoli neveš :)

St235 ::

Zakaj nebi razumel?

Zato:
Ker lahko bi mogoče kakšen listek napisal,ko sem bil v trgovini,nikoli neveš

fikus_ ::

Za vsako vozilo je predpisana skupna masa vozila. Piše v homologaciji!
Skupna masa pa zajema maso vozila z napolnjenim tankom, voznik, sopotniki in tovor/prtljaga! Če voziš sam in imaš 50 kg, lahko pelješ več prtljage, kot če imaš 150 kg.
Tovornjake in kombije kar pogosto tehtajo, osebno vozilo pa še nisem videl.

s6c-gEL ::

Osebno vozilo mora že kar izstopati "iz aviona", da te dajo na tehtnico.

facepalm ::

kriko07 je izjavil:

Zakaj nebi razumel?Ravno to sprašujem.Ker lahko bi mogoče kakšen listek napisal,ko sem bil v trgovini,nikoli neveš :)


Pravilno parkirano vozilo je lahko preobremenjeno kolikor ti srce pozeli in zaradi tega ne bos dobil kazni. Je pa povsem druga zgodba, ko se enkrat vsedes vanj in speljes:)

Engineer_ ::

kriko07 je izjavil:

Zakaj nebi razumel?Ravno to sprašujem.Ker lahko bi mogoče kakšen listek napisal,ko sem bil v trgovini,nikoli neveš :)


seveda, ker vsak policist že po pogledu lahko točno vidi da si prekoračil težo. Lahko kvečjem odredi pregled in tehtanje, če prav vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

mihec87 ::

"če lahko ti policisti napišejo kazen, če te ne ustavijo, ko voziš veliko preveč kot je dovoljeno v prtljažniku." wtf? Kako ti naj napiše kazen za preobremenjeno vozilo če te ne ustavijo in dajo na tehtnico?

MIHAc27 ::

Da ne bo kdo mislil, da lahko zato, ker ima B kategorija dovoljenje do 3.5 tone.. svoj avto naloži na skupno težo 3.499 kg.

Moj ima za primer.. teža vozila 1500kg, dovoljena obremenitev 2000kg. Če vozim prikolico je pa lahko težka do 1000kg, torej skupaj z vozilom pridem na max 3 tone.

kriko07 ::

@Mihec. Mislil sem,da ti kar pošlejo domov kazen,kot npr za hitro vožnjo,ali za nepravilno parkiranje ipd...
Drugače pa se vsem zahvaljujem za odgovore :)

St235 ::

In kako točno naj bi to naredili? Če ni dokazov potem ne moreš dobit kazni za prekršek. Domneva o nedolžnosti pa to.

sandmat ::

MIHAc27 je izjavil:

Da ne bo kdo mislil, da lahko zato, ker ima B kategorija dovoljenje do 3.5 tone.. svoj avto naloži na skupno težo 3.499 kg.

Moj ima za primer.. teža vozila 1500kg, dovoljena obremenitev 2000kg. Če vozim prikolico je pa lahko težka do 1000kg, torej skupaj z vozilom pridem na max 3 tone.



ponavadi ni specificirana dovoljena obremenitev, ampak skupna dovoljena masa (SDM). V tvojem primeru bi pri SDM 2 toni bila "dovoljena obremenitev" 500kg.

mihec87 ::

kriko07 je izjavil:

@Mihec. Mislil sem,da ti kar pošlejo domov kazen,kot npr za hitro vožnjo,ali za nepravilno parkiranje ipd...
Drugače pa se vsem zahvaljujem za odgovore :)


Težo pa določi z pogledom od daleč?

kriko07 ::

Sej nerabi teže. Pač napiše da je bilo preveč naloženo.

mihec87 ::

kriko07 je izjavil:

Sej nerabi teže. Pač napiše da je bilo preveč naloženo.
In po čem določi da je preveč naloženo, brez da bi te ustavil oz stehtal..?
Kaj tukaj smatraš pod preveč naložen prtljažnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

šernk ::

ponavadi ni specificirana dovoljena obremenitev, ampak skupna dovoljena masa (SDM). V tvojem primeru bi pri SDM 2 toni bila "dovoljena obremenitev" 500kg.


jaz imam v homologaciji vsako obremenitev posebej:
max obr. na prednji osi
max obr. na zadnji osi
max skupna teža
max skupna teža vlečnega tovora.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sandmat ::

ampak obremenitev kot skupna masa in ne kot "dodatni material na avtomobilu", kot je bilo opisano zgoraj, kako prideš do 3.5 tone z 1.5t težkim avtomobilom.

fikus_ ::

Tako kot je napisal Šernk:
"Maks. skupna teža in teža vlečenega tovora" skupaj s prikolico ne sme presegati 3,5 t za B kategorijo!
Če npr. voziš z B kategorijo kombi mase 2 t, ki ima nosilnost 1,5 t in prikolico skupne mase 750 kg, si v prekršku, četudi sta kombi in prikolica prazna! Praktično je to lahko skupna masa 2t+1,5t+0,75t=4,25t kar pa je več kot dovoljenih 3,5 t za B.
Za ta primer se dela izpit E k B (ni enako kot E kategorija)in s tem se lahko vozi vozila s priklopniki do skupne mase 7t.

Link:
http://www.prikolice.eu/info%20EkB%20uv...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

St235 ::

Mešaš hruške in jabolko. Eno je največja dovoljena masa, da lahko voziš z izpitom B kategorije, drugo pa je največja dovoljena masa, ki je po homologaciji predpisana za posamezno vozilo. JE mihec87 zelo jasno napisal, da četudi je NDM za B kategorijo 3,5t to ne pomeni, da lahko v cliota naložiš robe za skupaj 3,5t.

Sandmat - še enkrat preberi post o mihca. On NI govoril o tem, da lahko v 1,5t težko vozilo naložiš 2t, ampak da ga lahko obremeniš do skupne teže 2t.

kriko07 je izjavil:

Sej nerabi teže. Pač napiše da je bilo preveč naloženo.


Naprej se razjasni ali je problem v temu, da je avto pretežak ali v temu, da stvari padajo iz njega. A zdaj razumeš zakaj sem napisal, da nima smisla odgovarjat, ker ne boš razumel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fikus_ ::

Ok, malo sem zašel iz začetne teme. Koliko "tovora" lahko voziš z vozilom je napisano v homologaciji, kaj pa lahko voziš z izpitom B kategorije, je pa drugo.

Če imaš avto preveč natovorjen, ti ga morajo stehtati in sledi kazen. Drugo pa je, če tovor sega predaleč od vozila in ni primerno označen, ali pa je celo nevarno naložen. Ali bo policist z metrom skakal okrog vozila in ugotavljal prekršek/kršitev pa ne vem?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

matobeli ::

Tole da bi z metrom skakal okoli avta je še možno če je res grdo naloženo in očitno štrli preveč ven.
Na tehtnico bi te pa pomoje dal samo v primeru če bi ti zadnji odbijač po tleh drsal:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozniski izpit za kategorijo c

Oddelek: Loža
2315256 (7760) Pečo89
»

EkB kategorija vprašanja.

Oddelek: Na cesti
145867 (4142) AnriK
»

Ford mondeo mk3 spušča črn dim in je v safe modu

Oddelek: Na cesti
395007 (4089) SaXsIm
»

Hitrost na cesti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26152733 (41939) Oki
»

Avtomobil + čoln 5 M(prikolica)

Oddelek: Loža
125126 (4902) St235

Več podobnih tem