» »

USB wireless antena

USB wireless antena

boset ::

lp

na laptopu bi rad ojačal signal za internet (domet)

kaj storiti
odločujem se za nakup nekega USB ojačevalca samo nevem kateri bi ustrezal
ker ne poznam standardov za te reči na kaj moram gledati.
Primer:( 802.11b/g/n 64/128 bit WEP, WPA in WPA2)

hvala za odgovor
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W
  • spremenil: boset ()

Gapi ::

No person is rich enough,to buy back his past.

first_line ::

Definitivno kupi USB WiFi Alfa. Sprejem je neprimerljivo boljši napram katerikoli drugi.

Gapi ::

Tukaj imaš par usb kartic USB WiFi Alfa.
No person is rich enough,to buy back his past.

boset ::

Ok, upam da tale, ne bo kiks.

http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

NeMeTko ::

Ravno čudežev nebi pričakoval od te igračke - res da ima 5 dbi anteno (dobro sliši), drugače pa ne oddaja z neko posebno močjo (250mW). Torej lahko pričakuješ bolj 'povprečne' rezultate.

lebang1 ::

250mW kolikor jaz vem, je kar dosti...

boset ::

no, na te stvari se ne spoznam, če je le mogoče uporabljam kabel...

Rad bi samo boljši signal do e-točke na kateri sem sedaj povezan a imam le eno črtico signala...

Sicer pa ne razumem, ''oddajanja - 250mW'' našel sem tudi nekaj dražjega z oddajanjem do 1W
zakaj oddajane služi? Je to tudi neke vrste router mogoče?

bi potem raje vzel http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...

res se ne spoznam za te zadeve :(
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

NeMeTko ::

Poglej, kaj sem napisal v tej temi.

Če boš razumel kmečko razlago o dretju s hriba na hrib, ti bo jasno tudi za WiFi.

Drugače pa nobeden od nas ne ve, v kakšnem okolju in pod kakšnimi pogoji boš dejansko komuniciral. Lahko ti zadošča 250mW in 3dBi antena, lahko ti pa ne zadošča niti 2W in 16dBi usmerjena antena...

francek1 ::

Zelo dobre rezultate boš dosegel s tole antenco: 2.4GHz 14dBi Outdoor Directional Antenna TL-ANT2414A
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Frenckie ::

Ti kar nabavi prvega iz tvojega predloga (AWUSO36NEH).
Uporabi še USB kabel podaljšek do dolžine največ 3m, da boš lažje poiskal optimalni sprejem.
Če pa ne bo še dovolj signala ali bo nihal, bo potrebno zamenjati anteno s kakšno boljšo zunanjo s krajšim koax kablom.
Sem napravil že kar nekaj linkov na solidnih razdaljah in sem uporabil kar običajno opremo (routerje, PCI wifi kartice in
USB wifi ključe) v povezavi z zunanjo usmerjeno anteno. Večje moči ti ne bodo pripomogle k stabilni povezavi. Je pa pogoj za stabilno povezavo, da nimaš preprek na relaciji povezave (hiše, košato drevje itd.)
Glede moči prvega USB-ja -- je že ta krepko prekoračena po naših predpisih, da o drugem predlogu ne govorimo.

boset ::

ok, bom nabavo in poročam.
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

blackbfm ::

drugače pa ne oddaja z neko posebno močjo (250mW). Torej lahko pričakuješ bolj 'povprečne' rezultate.


ne se hecat no. 50 je več kot dovolj za zadovoljivo pokritost neke povprečne hiše, problem je v antenah (sploh usb adapterji z interno anteno) ne v oddajni moči..pretiravanje z watti je vprašljivo za zdravje + sranje delaš drugim napravam v okolici.

first_line ::

Isto Alfo imam jaz in če ti kdo tupi kako 250mW ni zadosti... verjetno ne loči med kvazi 1W in pravimi 250mW (kot wati na zvočnikih). Itak pa se da te Realtek gonilnike naštelati da dela z višjo močjo (google: realtek hack, power al kaj že).

johan11 ::

Pred časom sem kupil brezžično USB kartico Level One WUA-0614 -- pričakoval sem, da bom z njo ojačal signal oziroma domet. Na žalost brez uspeha - brez zunanje antene kot jo predlaga francek1 ni nobenega rezultata.
Zdi se mi, da so brezžične kartice primerne za zelo kratke razdalje ( znotraj hiše ) sicer pa niso nič vredne ( na primer med dvema hišama).

NeMeTko ::

@johan11 - Če so na poti komunikacije zidovi (imaš anteno v prostoru, ne pa na zunanjem zidu), potem ti pač signal 'ubije'. WiFi je krasen, če ni ničesar v napoto. Če pa potem uporabiš še usmerjene antene, lahko komuniciraš tudi kilometre daleč z dokaj spodobno hitrostjo.

Bi ti pa profiji znali povedati, da je še kar nekaj parametrov, ki ti lahko tako komunikacijo izboljšajo. Nazadnje sem zasledil, da so v takšne 'routerje' začeli vgrajevati celo GPS čipe, da se dve oddaljeni točki lažje samodejno optimizirajo.

Zagotovo je razlika, če delaš povezavo z neko namensko point2point rešitvijo, ali pa z navadnim routerjem in usb ključkom.
Po drugi strani pa so svetovni rekord postavljali z navadnima Linksys routerjema, kakršne najdeš v marsikaterem gospodinjstvu (je pa res, da so firmware nekoliko priredili).

blackbfm ::

Zdi se mi, da so brezžične kartice primerne za zelo kratke razdalje ( znotraj hiše ) sicer pa niso nič vredne ( na primer med dvema hišama).


Takšne omejitve so iz zakonskih in tudi praktičnih razlogov. Drugače z dobrim čipsetom (rt8187) in normalno anteno ti bo sigurno vleklo po hiši + ujel boš še soseda ali dva...meni je vleklo signal celo iz 50m oddaljene hiše. Dokler ne sprobaš dobre kartice je seveda to težko verjet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
234518 (3301) Spajky
»

WiFi - prepoznavanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
184503 (3169) barocco
»

Nakup Wifi antene

Oddelek: Omrežja in internet
152684 (2197) goranzaric
»

Wifi USB Adapter Alfa

Oddelek: Kaj kupiti
202129 (1906) Daniel
»

USB adapter

Oddelek: Omrežja in internet
5770 (690) lansumnik

Več podobnih tem