» »

Slabenje sprejema WLAN signala

Slabenje sprejema WLAN signala

Shatzy ::

Na laptopu opažam težave s sprejemom signala v določenih prostorih, kjer je še pred časom signal bil na 80% in je povezava delala brez težav. Na teh lokacijah imam sedaj težave, saj se laptop poveže v brezično omrežje vendar ni internetne povezave, pogosto pa se mu tudi ne uspe povezati, kljub temu da zazna signal na 60-80%. Na istih mestih sicer na drugih napravah povezava deluje brez težav.

Pred kakim letom in pol sem montiral 3G anteno in 3G kartico, ali je možno da sem takrat premaknil WIFI anteno in je to sedaj težava z anteno? Ali je lahko kriva samo WLAN kartica?

SeMiNeSanja ::

Ko bom nabavil kristalno kuglo, ti bom lahko ponudil odgovor....

Ampak....če si sam šraufal po prenosniku, ko si zadeve vgrajeval, pa zdaj še enkrat pošraufaj in poglej, če si mogoče izpulil WiFi anteno (do zdaj bi to že izvedel...)

Shatzy ::

Izpulil je pomoje nisem, ker če se postavimv sobo z routerjem dela net skor normalno.

SeMiNeSanja ::

Kaj pa če 3G kartica s svojim signalom moti WiFi kartico? Imaš možnost izklopa 3G radija? Drugače šraufenziger v roke, 3G kartico ven, pa videti, če se je stvar povrnila nazaj na normalo.

Samson ::

V dolocenih modelih prenosnikov je vec zic za antene. Ena od moznosti da si jih zamesal. Probaj obrnit prikljucka WIFI antene med seboj, ceprav ne vidim razlog da bi bolje delalo, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Goran's Blog ::

Če pa že ne bo delalo si kupi zunanjo antenčko za prenosnik.

ToniT ::

Zamenjaj kanal na Wi-Fi. Možno je, da imaš kakeka soseda na istem kanalu....

Shatzy ::

3G kartica se ne uporablja že dalj časa in je bila skoz izklopljena. Zamenjal sem WLAN kartico, ampak se težava ponavlja. Na določenih lokacijah imam poln signal ampak sem vseeno brez povezave.

Mogoče sem anteno kje precvikal, ko sem jo nazaj notr dajal, samo še to mi pade na pamet, ali sem pa kako alu folijo narobe prilepil... Zgleda da ga bom moral res razdret... :(

Wifi kanal bi menjal, če bi imel težave še na kaki drugi napravi, tako je pa na router priklopljenih 4 laptopov, 3 tablice in 4 telefoni, in imam samo jaz na mojem laptopu težavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167013 (31906) hojnikb
»

Ko priklopim ekran na laptop, hitrost interneta pade na skoraj 0kbs

Oddelek: Pomoč in nasveti
202771 (1878) nurmaln
»

PCI ali USB mrežna kartica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
475032 (4590) Gerhardt
»

wi-fi adapter in večji doseg nakup preko ebaya

Oddelek: Omrežja in internet
121689 (1481) KTr1sk
»

Wireless - še en nateg?

Oddelek: Strojna oprema
193003 (2103) Tear_DR0P

Več podobnih tem