» »

Ko priklopim ekran na laptop, hitrost interneta pade na skoraj 0kbs

Ko priklopim ekran na laptop, hitrost interneta pade na skoraj 0kbs

kalskee ::

Živjo, to je moja prva objava na tem forumu in se že v naprej zahvaljujem za kakršnokoli pomoč.
Imam laptop HP Notebook - 15-ac108nm in poleg uporabljam SAMSUNG C27F390FHU 27' LCD monitor.

Če uporabljam samo laptop brez priključenega ekrana, je hitrost povezave normalna. Takoj ko priključim ekran na laptop pa hitrost pade na skoraj 0kbs.
Slika speed testa brez monitorja: https://imgur.com/qTN6tSW
in speed test z monitorjem: https://imgur.com/a/JICwg8z

Ekran je povezan preko HDMI, hitrost interneta imamo 100/10 in router je Asus RT-N66U dual band, kjer uporabljamo samo 2.4 GHZ povezavo, 5 GHZ pa ne.
Wifi kartica na matični pa je Realtek rtl8723be 802.11

DO sedaj sem poizkusil naslednje ukrepe:
- odprl sm laptop in ga sčistil, ter odklopil wifi iz matične ter vklopil nazaj,
- med ponujenimi wifi omrežji sem izbral "pozabi" na vseh, resetiral laptop in se na novo povezal z omrežjem,
- v routerju sem zamenjal kanal iz 9 na 11, nato na 1 in nazaj na 9 ker ni bilo spremembe.
- nasnel sem najnovejše driverje, jih nato tudi ponastavil na najstarejše in nazaj na najnovejše,
- povezal sem se na hotspot od telefona in v tem primeru ni hitrost padla
- kolega je prišel k meni in sva povezala njegov laptop z mojim ekranom in on ni imel teh težav, hitrost ni padla. Po tem sem takoj priključil ekran z mojim laptopom in napaka je bila za kratek čas odpravljena, hitrost ni padla. Vendar po nekje 15 minutah je hitrost ponovno padla.
- na netu nisem našel nobene koristne informacije kaj narediti, edino to o spremembi kanalov v routerju.
- od prejšnjega laptopa imam usb wifi adapter in če sem povezan preko njega in priključim ekran v laptop, hitrost isto pade.

Kakšna ideja, kaj bi bilo narobe? Ali wifi kartica počasi umira? Ampak če bi bila wifi kartica kriva, potem bi moralo preko usbja delati normalno.
Hvala

sesobebo ::

za zacetek bi jaz zbootal kaksen linux iz USBja, da bi videl, ali se tezava pojavi tudi tam; torej ali je tezava mehanska ali programska.

rok_p ::

probaj prestaviti ekran. lahko da ti moti wifi signal.
rok

TheBlueOne ::

Poskusi se to:

Na telefon instaliraj programcek za testiranje zasedenosti kanalov (jih je vec, se ne spomnem, kateri je boljsi, so pa tudi FREE).

Odklopi monitor izmeri vse kanale, priklopi monitor izmeri, primerjaj. Vcasih se menda zna zgoditi, da se naredi cudna motnja, potem lahko pomaga drug kabel. To sicer ni bil vzrok pri nas, sem pa o tem bral. (Vidim, da o tem ze prehitel rok_p :))

Druga opcija, ki je bila v mojem primeru pri eni stari piksni je bila, da druga graficna ne zmore... Poskusi zmanjsati resolucijo drugega monitoja in opazuj. Nekako so lahko tile novi procesorji zelo low power in potem ni dovolj resursov. Mi v tem primeru nismo nasli druge resitve kot nizja resolucija.

Zgodovina sprememb…

avian2 ::

Poizkusi zamenjati HDMI kabel. Ni sem sicer še videl, da bi HDMI motil Wi-Fi, ampak je možno.


Certain external monitors and LCD displays

Certain displays can emit harmonic interference, especially in the 2.4GHz band between channels 11 and 14. This interference might be stronger if you're using a notebook computer with the lid closed and have an external monitor connected. Try changing your access point to use 5 GHz or a lower 2.4 GHz channel.

Poorly shielded cabling

External hard drives or other devices with poorly shielded cabling can interfere with your wireless devices. If disconnecting or turning off the device appears to help, try replacing the cable that connects the device to your computer.

https://support.apple.com/en-gb/HT201542

MTB ::

Motnje ali pa kaj narobe z anteno, ki je ponavadi okoli ekrana.
Predvidevam da prenosnik takrat zapreš?
Napaka v kablu, kje slab stik?

_Denny_ ::

Je laptop med testom priključen na polnilec, ki je po možnosti vštekan v isti razdelilec kot lcd? Te strese, če se primeš za kovinski del hdmi kabla preden ga vključiš v laptop? Zna biti, da je problem v električni inštalaciji.

Jaz bi v tem primeru poskusil priklopiti lcd na vtičnico, ki je na drugi fazi oz. s podaljškom poskušal na drugih vtičnicah.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

kalskee ::

uuu hvala za vse nasvete, jih preizkusim popoldne po šihtu.
Pa da še odgovorim na vaša vprašanja:
@sesobebo, @thetilko, @avian2 - dobre ideje, bom vse preizkusil
@rok_p - ekran ne moti wifi signala, ker je ekran za laptopom, wifi je pa pred laptopom.
@MTB - ja, to se dogaja ko zaprem laptop in sem priključen na ta monitor. Je pa zanimivo to, da če imam odprt zaslon laptopa in ga nastavim na primarnega, monitor pa nastavim na sekundarnega, ne pride do padcev hitrosti povezave. Takoj pa ko zaprem laptop in se monitor spremeni na primarnega pa pade hitrost.
@Denny - laptop je priključen na polnilec, vendar isto se dogaja tudi če ni. Zaslon je vštekan v en razdelilec, polnilec za laptop pa v drugega, tako da nista na istem. Bom pa poizkusil prestavljati iz ene vtičnice v drugo.
Hvala za zdaj!

steev ::

To nima veze s priklopljenim ekranom, ampak z zaprtim laptopom. WiFi antena je okoli laptop ekrana in ji spremeniš pozicijo z zapiranjem ekrana.

Poskusi dati zaprt laptop navpično pa takrat poskusi.
:|

kalskee ::

steev je izjavil:

To nima veze s priklopljenim ekranom, ampak z zaprtim laptopom. WiFi antena je okoli laptop ekrana in ji spremeniš pozicijo z zapiranjem ekrana.

Poskusi dati zaprt laptop navpično pa takrat poskusi.

Hvala za idejo, vendar sem tudi to že poizkušal, zaprt laptop obračal okoli in okoli pa je vseeno kako je obrnjen, če je zaprt hitrost pade in je nizka.

ToniT ::

Očitno je WiFi antena na takem mestu v ekranu, da se ob zaprtju ekrana drastično zmanjša njena efektivnost. Imaš samo dve možnosti: pustiš odprt ekran ali pa nabaviš USB WiFi dongle.
(Obstaja še tretja možnost, vendar pomeni odpiranje ohišja ekrana in prestavitev anten).

nurmaln ::

kalskee je izjavil:

steev je izjavil:

To nima veze s priklopljenim ekranom, ampak z zaprtim laptopom. WiFi antena je okoli laptop ekrana in ji spremeniš pozicijo z zapiranjem ekrana.

Poskusi dati zaprt laptop navpično pa takrat poskusi.

Hvala za idejo, vendar sem tudi to že poizkušal, zaprt laptop obračal okoli in okoli pa je vseeno kako je obrnjen, če je zaprt hitrost pade in je nizka.


Skoraj sigurno je to problem, pri meni je isti. Probaj kaj se zgodi ko je prenosnik zaprt, ampak da je zaslon še vedno v navpičnem položaju (prenonsnik nasloni ob neko steno ali kaj podobnega).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

BlaY0 ::

Hmm... če pustiš laptop odprt in sliko prestaviš samo na eksterni monitor tako da je zaslon na laptopu ugasnjen, kako je potem s hitrostjo?

Možno je, da je kateri od pigtailov za anteno (ponavadi sta dva ali celo trije) ki gre skozi pant od ekranskega dela, tam kje precvikan in v določenem položaju (zaprtem) čisto izgubi stik?

Matevz96 ::

BlaY0 je izjavil:

Hmm... če pustiš laptop odprt in sliko prestaviš samo na eksterni monitor tako da je zaslon na laptopu ugasnjen, kako je potem s hitrostjo?

Možno je, da je kateri od pigtailov za anteno (ponavadi sta dva ali celo trije) ki gre skozi pant od ekranskega dela, tam kje precvikan in v določenem položaju (zaprtem) čisto izgubi stik?


Je že odgovoril, težava ni v zunanjem monitorju ampak v prenosniku. Zaprt prenosnik mu blokira signal, najboljša rešitev je pustiti odprt ekran prenosnika.

kalskee je izjavil:

uuu hvala za vse nasvete, jih preizkusim popoldne po šihtu.
Pa da še odgovorim na vaša vprašanja:
@sesobebo, @thetilko, @avian2 - dobre ideje, bom vse preizkusil
@rok_p - ekran ne moti wifi signala, ker je ekran za laptopom, wifi je pa pred laptopom.
@MTB - ja, to se dogaja ko zaprem laptop in sem priključen na ta monitor. Je pa zanimivo to, da če imam odprt zaslon laptopa in ga nastavim na primarnega, monitor pa nastavim na sekundarnega, ne pride do padcev hitrosti povezave. Takoj pa ko zaprem laptop in se monitor spremeni na primarnega pa pade hitrost.
@Denny - laptop je priključen na polnilec, vendar isto se dogaja tudi če ni. Zaslon je vštekan v en razdelilec, polnilec za laptop pa v drugega, tako da nista na istem. Bom pa poizkusil prestavljati iz ene vtičnice v drugo.
Hvala za zdaj!
#hooldthedoor

BlaY0 ::

Ni odgovoril... jaz sem vprašal kaj se zgodi, če pusti odprt laptop ter preklopi sliko samo na eksterni monitor.

filip007 ::

Imaš router na mizi, Apple je imel probleme s nekim LCDjem, ker je bil premalo zaščiten.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

flbroker ::

To me spomni na tisti znan klic na Siol izpred 20 let ko je ena zenska rekla "mi smo pa kupili nov tiskalnik, zdaj pa nam internet ne dela". OP problem je nekako v tem smislu.

refosk ::

A ne gre laptop v standby, ko ga zapreš?

nurmaln ::

refosk je izjavil:

A ne gre laptop v standby, ko ga zapreš?

Ne nujno, odvisno kako imaš nastavljeno v power settings.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

kalskee ::

Hvala vsem za nasvete, vendar ni noben prijem pomagal.
Za zdaj edino kar lahko naredim je, da pustim laptop odprt ko je povezan z monitorjem in potem ni težav.
Čez čas bom pa mogoče odpeljal na kak servis, da pogledajo to wifi anteno v zaslonu.
Do naslednjič lp, k.

nurmaln ::

Na servisu verjetno ne boš ničesar rešil ker je tako pač zasnovan prenosnik. Še najboljša rešitev, če moraš imeti zaprt zaslon prenosnika, je da za 10€ kupiš USB Wifi dongle in je problem rešen.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dell XPS 13 ali 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6910458 (6718) Mavrik
»

Microsoft pokazal manjšega brata Surface 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5717357 (13296) noob96
»

Najtišji laptop

Oddelek: Kaj kupiti
369668 (8387) DonMatejo
»

Google naročil 60.000 prenosnikov Cr-48

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
298242 (7071) PrimozR
»

osx zunanji monitor

Oddelek: Programska oprema
191186 (999) Adrijan0

Več podobnih tem