» »

ubuntu 12.04

ubuntu 12.04

rdecibik ::

Lepo prosim, če mi kdo pomaga, dobim pri dviganju Liuxa naenkrat stran kje piše ubuntu generic in potem ne funkcionira nobena tipka- ne s tastature, ne miška!!!

Kot da je zamržnjen!
Ne dvigne se normalno Linuxovo namizje!
Tako je bilo na začetku, in sosed je popravil, a da ni vedel kaj je naredil, drugače se niti ne razume v računalnike!

Smo vsi zmedeni, če mi kdo pomaga lepo prosim!
Hvala vnaprej!

p.s. Do sedaj je vse normalno delalo in ni bilo težav !

s6c-gEL ::

Prvo testiraj live verzijo (zapečeš iso, bootaš iz usb/cd, opcija try)
http://www.ubuntu.com/download/desktop/
64bitn , če imaš +4 gb rama, drugače 32 bitno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

rdecibik ::

Imam ga instaliranega na ra;unalniku in vse je normalno delalo do danes. Danes smo naenkrat prižgali in naenkrat ne dobimo namizje, ki smo ga veno dobili.

Piše, da uporabimo ipke e in c, ozirom apušico gor in dol, ter enter ,ampak ne reagira na nobeno tipko, TUDI NA TIPKOVNIKI NI NOBENE LUČKE!!!

s6c-gEL ::

Zato ti predlagam live verzijo za test, če hardver pcja dela.

Če tako dela, potem ti je crknil hdd.

BorutK-73 ::

Ali je pa strela skurila matično čez noč.

FX6300B ::

pejt u bios poizkusi tipkovnico na tisti priklop zadaj na ps2 priklop takole izgleda
verjetno je težava da imaš v biosu onemogočeno usb miško in tipkovnico če nimaš take tipkovnice oz pretvornika poizkusi resetirati bios tako da odpreš računalnik ga odklopiš od omrežja in vzameš ven baterijo za 10s obvezno mora biti izklopljen iz vtičnice glede na opis se ti ustavi v grub kjer nemoreš premakniti ali potrditi kajj hočeš za zagon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

rdecibik ::

Imam USB vtičnice.
Kako pridem v BIOS?

KO zagnam Linux in so še bele črke na črnem, mi pipe naj kliknem na tastaturi F2 oziroma F12.

Ampak, MENI SPLOH TIPKOVNICA NE REAGIRA, tudi zelena lučka na tipkovnici ne gori.

Vse je normalno delalo, in zdaj naenkrat tako.
(ISTO je bilo mislim prejšnji teden, in tedaj je sosed naredil nekaj česa se ne sponmi, ker nima veze o računalnikih , in potem smo dobili normalno namizje, z vsemi instaliranimi programi gor...)

Nimam sploh PS", dell je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rdecibik ()

rdecibik ::

Prosim, kako ga odklopim?
Moram kaj odšpraufati?

Imaaste kako sliko?
Hvala vnaprej

BorutK-73 ::

Glede na to da o računalnikih ne veš dovolj, pelji na servis ali pa poišči kolega ki se spozna na to (sosed ne spada v to kategorijo).

Zgodovina sprememb…

FX6300B ::

odpreš stranico in na plati poiščeš baterijo ki jo vzameš ven za 10s odklopiš ga pa iz vtičnice in je ok samo mora biti sigurno odklopljen ker če te bo kj stresl nebom kriv :D



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

toplakd ::

Baterija je tisto srebrno na prvi sliki, obkroženo z rdečo.
Na drugi sliki je vtičnica, da ne bi slučajno zamešal.

FX6300B ::

:D

rdecibik ::

OK, te pa imamo odgovor v paketu, kajnaredit da porpavim, inkajnaredit če ne popravim:d

Samo eno malo podvprašanje sedaj, ker nismo doma: je to LAHKO popravljivo ali je TEŽKO popravljivo?

Če ne popravim, vsi bomo zmešali kolektivno zmešali:d

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rdecibik ()

toplakd ::

Najbolje da odneseš računalnik do najbližjega servisa, pa da oni pogledajo kaj je narobe

FX6300B ::

drugače če je čisto lahko samo možgančki >:D

toplakd ::

Ti trpijo že ob pisanju, kje pa so še možgančki naroda kateri mora to temo brat.

čuhalev ::

Ali tam, kjer se ti ustavi, piše zgoraj GRUB?

Ponavadi se počaka nekaj sekund in računalnik nadaljuje s prvim vnosom.

FX6300B ::

toplakd: kaj prosim če prevedeš ne razumem bistva

jaakaa: mislim da se mu tam ustavi ker nemore pritisnit enter vem da ja kot si rekel počaka nekaj s ampak se mi je že zgodilo da če je bila kakšna napaka (ko sem uporabljal ubuntu) da ni odšteval kot je meni jasno iz opisa lahko sklepam da ima v biosu onemogočeno tipkovnico

rdecibik ::

Ja, prav tako, piše GRUB, ampak čakanje ne pomaga..niti pol ure...žal...

s6c-gEL ::

https://help.ubuntu.com/community/Recov...
metoda
Using the Ubuntu CD (Recommended)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

FX6300B ::

čakaj zakaj neki cdji če mora le resetirati bios to je vse oz rabi drugo tipkovico da lahko v biosu vklopi usb keyboard

rdecibik ::

Zdravo, glede tote druge tipkovnice, ker imam samo usb vtičnice, a je lahko ta druga potem tudi usb tipkovnica ali moram imeti ps2 usb kabel?

s6c-gEL ::

Uporabi usb -> ps2 pretvornik.

oz v biosu omogoči usb legacy podporo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061183004 (51843) poweroff
»

Imam zanimiv problem z racunalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
71602 (1205) t-zonaz
»

Ne morem v BIOS

Oddelek: Strojna oprema
333593 (2972) Han
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222113 (1794) Duhec
»

PS/2 težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
121018 (852) Duhec

Več podobnih tem