» »

Imam zanimiv problem z racunalnikom

Imam zanimiv problem z racunalnikom

proxy18 ::

zivjo

imam problem z racunalnikom in sicer je problem v tem da nobena tipkovnica ne deluje.
Probaval sem z ps2 tipkovnicami in pa tudi z usb tipkovnicami nobena nedeluje
problem je ze takoj na zacetku ko prizgem racunalnik vzel sem tudi ven baterijo in dodajal razno razne pci usb kartice enostavno vse skupaj brez uspeha.
ko prizgem racunalnik mi pise naj pritisnem f1 da shranim neke nastavitve jaz pa to na noben nacin nemorem narediti..
ima kdo kako idejo kaj bi lahko bilo narobe? kako bi poiskusal odpraviti ta problem? ali pa je osnovna plosca zanic in jo bom moral menjati?

LP

Han ::

Če ne pomaga menjava baterije in CMOS reset na plati, je skoraj gotovo plata defektna.

Poskusiš lahko še s PCI kartico, ki ima USB 1.1/2.0 priključke in z drugim napajalnikom, a je verjetnost, da bo tipkovnica oživela, zelo zelo majhna.

anelis nim ::

proxy18 je izjavil:

zivjo

imam problem z racunalnikom in sicer je problem v tem da nobena tipkovnica ne deluje.
Probaval sem z ps2 tipkovnicami in pa tudi z usb tipkovnicami nobena nedeluje
problem je ze takoj na zacetku ko prizgem racunalnik vzel sem tudi ven baterijo in dodajal razno razne pci usb kartice enostavno vse skupaj brez uspeha.
ko prizgem racunalnik mi pise naj pritisnem f1 da shranim neke nastavitve jaz pa to na noben nacin nemorem narediti..
ima kdo kako idejo kaj bi lahko bilo narobe? kako bi poiskusal odpraviti ta problem? ali pa je osnovna plosca zanic in jo bom moral menjati?

LP

tudi jaz imam tak problem!!!!!! no, ne vem, če čisto isti. težava se je pojavla pred 2 dnevoma. bla sem v google chromu in kar naenkrat noben tipka ni več prijela. izpisalo se je, da google chrome v kratkem ne bo več podprt s strani windows xp (v rač. so naloženi windows xp). ne morem pa niti odpreti nobene mape oziroma če kliknem na eno mapo, se odpirajo kar druge zraven na nek bizaren način v novih oknih.
no, na tipkovnici mi delujejo samo tipke enter, ctrl, alt.
sumim, da je težava v windowsih xp.
danes sem dobila CD z windowsi 7, jih probala inštalirat, ampak ko sem prišla do koraka, kjer je treba vnesti uporabniško ime in ime računalnika, se je ustavilo, ker tipkovnica ne deluje.
nisem jaz skrbnik tega rač. in niti ne vem teh gesel, zato me zanima, če obstaja način da stvar zrihtam brez tega človeka.

lp

frtusnk ::

@proxy18
jaz bi tudi rekel, da je problem v bateriji čeprav je čudno, da ps2 tipkovnica ne deluje.

@anelis nim
v takšnih trenutkih je dobro imeti kakšno od live distribucij linuxa s katero se lahko prepričaš ali hardware deluje.

solatko ::

S podatki o MB bi bilo možno več povedat.
Delo krepa človeka

proxy18 ::

problem ni ne v bateriji in pa tudi ne napajalniku sem probal zamenjati oboje in je se kar isto.. trenutno se ne morem spomniti katera osnovna plosca je v racunalniku to bom popoldne pogledal in napisal katera je..

Duhec ::

PS/2 tipkovnico moraš priklopiti, ko ni nič štroma na plati.
Torej iztakni 230V~ kabel iz vtičnice, vstavi ps/2 tipkovnico v vijolično vtičnico (zelena je za ps/2 miško), vklopi komp in takoj stiskaj tipko DEL (F2,F10,Esc... odvisno od proizvajalca plate) za vstop v Cmos nastavitve Biosa.
Nato nekje v drobovju nastavitev Biosa vklopi (Enable) še "USB Legacy support", da ti ob vklopu zazna tudi USB tipkovnico.
http://blackbird.si/

t-zonaz ::

Imel sem podobno situacijo, nekoč. In po nekaj poizkusih sem ugotovil, da se je zataknila en tipka na laptopu. Po fizičnem izklupu tipkovnice sem lahko potem normalno priklapljal druge. Na koncu sem kupil novo tipkovnico za laptop
t-zonaz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik ne zna SSD

Oddelek: Programska oprema
151931 (1718) konspirator
»

Težave po resetu

Oddelek: Pomoč in nasveti
6783 (721) Duhec
»

No Keyboard detected pri vklopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
72482 (2482) k4vz0024
»

CMOS cheksum error Defaults loaded

Oddelek: Strojna oprema
141549 (1342) Duhec
»

Uploadal bios, zdaj pa problem-i......

Oddelek: Pomoč in nasveti
7753 (668) overman

Več podobnih tem