» »

PS/2 težava

PS/2 težava

s5cougar ::

Problem je v tem, da tipkovnica in/ali miška ne delata na nobenem od PS/2 konektorjev. Dolgo časa je vse lepo delalo, zadaj pa kar naenkrat nič več. Tipkovnica ne dela v biosu, kaj šele v winsih. Še sreča da imam opt. miš na USB, tak da je delo v winsih možno. Smrt PS/2-ja?

Plata je Microstar MS-6161, kjer se muči celeron 466MHz. Kaj mi je storiti? Tule je nekdo predlagal zamenjavo varovalke. Je to sploh možno?

Prosim za pomoč, ker računalnik nujno rabim.

Hvala za odgovore.
Errare humanum est.

s5cougar ::

anyone?:'(
Errare humanum est.

dr.J ::

Čakaj, če tipkovnica ne dela v winsih (in celo v BIOSu ?!), a potem pišeš tekste z mišjo z Insert-> Symbol ??? :D

Ali je kaj konfliktov med napravami? Če kaj odklopiš (npr USB miš), a potem tipkovnica dela? Če kakorkoli prideš v BIOS, onemogoči vse, kar rabi sistemska sredstva (COM1 in 2, mogoče še LPT, če nimaš printerja).

A so se težave pojavile pri kakršnikoli spremembi konfiguracije (npr nova kartica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

s5cougar ::

Ne, če odklopim USB glodalca tudi ne dela tipkovnica. Ni bilo nobene spremembe v konfiguraciji. En dan je malo štekalo vse skupi, naslednje jutro pa tipkovnica ni več delala. Diagnoza?

Hvala za odgovore.
Errare humanum est.

Duhec ::

Kaj pa. če si pomotoma zamenjal vhode za miško in tipkovnico ?
V tem primeru se zadeva nedefinirano in čudno obnaša .
:D

s5cougar ::

Nisem jih zamenjal, ker sem probal vse kombinacije, pa ne dela.
Errare humanum est.

AngelOfDeath ::

si kaj vklapljal (vlačil kable ven in not) tipkovnico ali miško medtem ko je bil comp priklopljen ?

s5cougar ::

Ne, sploh nisem nič spreminjal.
Errare humanum est.

s5cougar ::

Hja, PS/2 ni skurjen.

Mi je celo tipkovnica delala pri odprtem ohišju (brez leve stranice). Ko pa sem dal stranico nazaj, pa spet ni delalo.

Zdej pa sem dodal CD-ROM v ohišje, pa spet ne dela tak kot bi moglo. Do namizja v winsih pride normalno, tipkovnica dela, ko pa grem špilat igre pa odpove in pol tud v winsih ne dela več. Kakšna čarovnija je zdaj to? Kakšen stik morda?:'(
Errare humanum est.

gumby ::

1- imaš počen kontakt med matično in vtičnico... najdi nekoga, za stvar zacina
2- kabel od tipkovnice je pretrgan... probaj drugo tipkovnico, če dela

s5cougar ::

Kontakt med čim? Tipkovnica je OK. Zdajle sem dal namesto CD-ROM-a pekača noter pa dela! Logične razlage za takšno početje?8-O
Errare humanum est.

gumby ::

mislil sem na kontakt med matično ploščo in PS/2 vtičnico za tipkovnico, ki je prilotana gor... včasih zna zaradi mehanskih obremenitev počiti kakšen kontakt in stvar včasih dela, včasih ne...

za tole s pekačem pa res ni neke logične razlage... pusti na miru. če deluje:D
ali kot pravijo američani: if it ain't broken, don't fix it!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Duhec ::

Spetcougar, ali imaš slučajno kovinske distančnike med ohišjem in osnovno ploščo izolirane ? Preveri in privij vse vijake za osnovno ploščo in zamenjaj morebitne plastične distančnike s kovinskimi, ker ti lahko del plošče ''visi'' v zraku in se masa ne zaključi pravilno.

8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nujna pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
121204 (806) 111111111111
»

Dobesedno cudni stvari ???

Oddelek: Strojna oprema
282482 (1348) *ziga*
»

Varni zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
132303 (2110) majales
»

USB že 2× crknil?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7965 (846) bastadu
»

ne dela mis in tipkovnica

Oddelek: Pomoč in nasveti
111294 (1173) Spajky

Več podobnih tem