» »

V cem je fora da se ne da pobrisati zasebnih sporočil?

V cem je fora da se ne da pobrisati zasebnih sporočil?

an3333 ::

vsak še najbolj beden forum podpira to, na st pa ne gre, razen v lenobi, je še kak razlog?

eric_cartman ::

Tut jst sm še razmišljal zakaj se ne da pobrisat starih zasebnih sporočil, ki se jih več ne rabi. To bi lahko bil kul feature, ko se ti nabere kup smeti v nabiralniku, ki jih pač več ne rabiš. 8-)

an3333 ::

jap, jaz sem recimo prodal en disk, sedaj pa imam poln nabiralnik cisto nepotrebnih sporočil

Mavrik ::

an3333 je izjavil:

vsak še najbolj beden forum podpira to, na st pa ne gre, razen v lenobi, je še kak razlog?


Lenoba bo kar pravi razlog - ni bilo nikoli neke potrebe in ZSji funkcionalno niso ločeni od foruma. (Načeloma namreč se tudi na forumu nič ne zbriše nikoli in avtorji vedno vidijo tudi izbrisana sporočila.)
The truth is rarely pure and never simple.

SeMiNeSanja ::

Kaj pa pravica do pozabe? Smo se ji kao 'zavestno odpovedali'?

Gandalfar ::

Je vse določeno v pravilih, pod katerimi pogoji se zbriše. Vedno lahko tudi svoj account zbrišeš.

s6c-gEL ::

Vedno lahko tudi svoj account zbrišeš.

Kako ?

Gandalfar ::

V pravilih, cel C del določa.

SeMiNeSanja ::

Se skrivate izza pravil, kot za mamino kiklo....

Mavrik ::

Čak kaj pa teb ni jasno? Saj smo mi pravila napisali in razložili odgovor na tvoja vprašanja. A se boš boljše počutil če ti copypastam iste stavke sem al kaj?
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Hja, sej dejansko je lažje v pravilnik napisat pogoje kot pa dejansko implementirat funkcijo v forum :\
#brezpodpisa

SeMiNeSanja ::

In zakaj koneckoncev ne? Odgovor 'glej pravilnik oddelek C' deluje arogantno - malo vljudnosti pa res ne more škodovati? Temu se reče 'customer service'. Kje je že tista, da je kupec kralj? - a ja- je to problem, da ne plačujemo kakšne 'članarine'?

Drugače pa še enkrat ponovim rečeno: Skrivate se izza pravil, kot otrok za mamino kiklo!

Če si lastnik zasebnega foruma, si namreč lahko tudi dovoliš reči 'tako je in tako bo - ker sem jaz to rekel!' - pravila gor ali dol. Dobesedno pretiravate s temi pravili in prelagate individualno odgovornost na njih. Saj prav, da obstaja neka orientacija za uporabnike, kaj gre in kaj ne, ampak več kot to, pa pravila nebi smela biti, ker na koncu postanejo sama sebi namen, kar se pri vas lepo vidi.

s6c-gEL ::

C. ZASEBNOST
10. člen
(rok hrambe podatkov iz 9. člena)
Podatki iz 1. in 5. alinee prvega odstavka 9. člena (uporabniško ime) se hranijo trajno.
Podatki iz 2. alinee prvega odstavka 9. člena se hranijo dve leti po poteku leta v katerem se je uporabnik zadnjič prijavil. Po tem času se pretvorijo z enosmerno zgoščevalno funkcijo. Uporabnik lahko te podatke v svojem profilu kadarkoli izbriše. V tem primeru se uporabnikov račun trajno in nepovratno deaktivira. Deaktivacija uporabnikovega računa pomeni, da z njim na Slo-Techu ni več mogoče sodelovati.

Sem očitno prebutast da bi tole razumel, naj nekdo po kmečko razloži za nas nepravnike, ker jaz tega v svojem profilu ne najdem.

C
10. člen
6. Podatki iz tretjega odstavka 9. člena se hranijo trajno. Zasebna sporočila se brišejo eno leto po poteku leta, v katerem se je na Slo-Tech prijavil zadnji udeleženec v tem pogovoru.

OP
Tako naj bi bilo glede zs.
enostavno povedano, če se drugi iz tega pogovora prijavi na ST 1x na leto bodo zs-ji ostali za vedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

hojnikb ::

Sj brisat se načelno da (tako da pač pošleš prazn post) sam je časovno omejeno in se potem ne da več ..
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

Ne, tako sporočilo se samo označi, da je vidno samo modom.

imagodei ::

s6c-gEL je izjavil:

C. ZASEBNOST
10. člen
(rok hrambe podatkov iz 9. člena)
Podatki iz 1. in 5. alinee prvega odstavka 9. člena (uporabniško ime) se hranijo trajno.
Podatki iz 2. alinee prvega odstavka 9. člena se hranijo dve leti po poteku leta v katerem se je uporabnik zadnjič prijavil. Po tem času se pretvorijo z enosmerno zgoščevalno funkcijo. Uporabnik lahko te podatke v svojem profilu kadarkoli izbriše. V tem primeru se uporabnikov račun trajno in nepovratno deaktivira. Deaktivacija uporabnikovega računa pomeni, da z njim na Slo-Techu ni več mogoče sodelovati.

Sem očitno prebutast da bi tole razumel, naj nekdo po kmečko razloži za nas nepravnike, ker jaz tega v svojem profilu ne najdem.

Če prebereš še del takoj za odebeljenim, je očitno, da je ta izbris povezan z izbrisom uporabniškega računa. "Očitno" pravim zato, ker ne poznam in ugibam, a je zelo verjetno temu tako. Se pravi, na podlagi kakšne prošnje na ustrezne inštance na Slo-techu ti team izbriše account in še povezane podatke.
- Hoc est qui sumus -

hojnikb ::

Zakaj nemore S-T že enkrat implementirat user accessable izbris računa in pripadajoče poste... Ne pa da se zgovarja na neaktivnostne roke..
#brezpodpisa

imagodei ::

Ne vem, zakaj se obremenjuješ s tem. Ob prvi prijavi / aktivaciji uporabniškega računa si bil seznanjen s pravili. Tle ni demokracije, ali sprejmeš pravila ali pa...
- Hoc est qui sumus -

s6c-gEL ::

hojnikb je izjavil:

Zakaj nemore S-T že enkrat implementirat user accessable izbris računa in pripadajoče poste... Ne pa da se zgovarja na neaktivnostne roke..

Ker furajo lastno zanič platformo iz prejšnjega tisočletja.

Mavrik ::

SeMiNeSanja je izjavil:

In zakaj koneckoncev ne? Odgovor 'glej pravilnik oddelek C' deluje arogantno - malo vljudnosti pa res ne more škodovati? Temu se reče 'customer service'. Kje je že tista, da je kupec kralj? - a ja- je to problem, da ne


Arogantno je tudi zapravljanje časa prostovoljske ekipe, ker se ti ne da prebrati dveh odstavkov v pravilih (ki bi si jih mogel že vsaj z osnovne vljudnosti do communiya). Saj veš, lepo je priti nekam na polovico.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

imagodei je izjavil:

Ne vem, zakaj se obremenjuješ s tem. Ob prvi prijavi / aktivaciji uporabniškega računa si bil seznanjen s pravili. Tle ni demokracije, ali sprejmeš pravila ali pa...

Če sem bi seznanjem s pravili 7 let nazaj, še ne pomeni da se le ta nemorejo spremenit. Afterall to nebi blo prvič, da se je pravilnik spremenil ;)
#brezpodpisa

Mavrik ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Če si lastnik zasebnega foruma, si namreč lahko tudi dovoliš reči 'tako je in tako bo - ker sem jaz to rekel!' - pravila gor ali dol. Dobesedno pretiravate s temi pravili in prelagate individualno odgovornost na njih. Saj prav, da obstaja neka orientacija za uporabnike, kaj gre in kaj ne, ampak več kot to, pa pravila nebi smela biti, ker na koncu postanejo sama sebi namen, kar se pri vas lepo vidi.


Še vedno mi ni jasno - pravila so odraz našega policya in so samo papir na katerem piše kaj in kako se dela na Slo-Techu, da je jasno kakšno je moderiranje in da ni treba tega konstantno ponavljati. Od uporabnikov portala pa vseeno pričakujemo toliko osnovnega bontona in pismenosti, da si lahko preberejo eno A4 stran.

hojnikb je izjavil:

imagodei je izjavil:

Ne vem, zakaj se obremenjuješ s tem. Ob prvi prijavi / aktivaciji uporabniškega računa si bil seznanjen s pravili. Tle ni demokracije, ali sprejmeš pravila ali pa...

Če sem bi seznanjem s pravili 7 let nazaj, še ne pomeni da se le ta nemorejo spremenit. Afterall to nebi blo prvič, da se je pravilnik spremenil ;)


Vse spremembe pravil so bile objavljene na prvi strani portala. Vedno.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

In zakaj koneckoncev ne? Odgovor 'glej pravilnik oddelek C' deluje arogantno - malo vljudnosti pa res ne more škodovati? Temu se reče 'customer service'. Kje je že tista, da je kupec kralj? - a ja- je to problem, da ne


Arogantno je tudi zapravljanje časa prostovoljske ekipe, ker se ti ne da prebrati dveh odstavkov v pravilih (ki bi si jih mogel že vsaj z osnovne vljudnosti do communiya). Saj veš, lepo je priti nekam na polovico.

True dat.
Čeprav obstaja še vedno možnost na prehod kake bolj mainstream platforme.

Mavrik je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:


Če si lastnik zasebnega foruma, si namreč lahko tudi dovoliš reči 'tako je in tako bo - ker sem jaz to rekel!' - pravila gor ali dol. Dobesedno pretiravate s temi pravili in prelagate individualno odgovornost na njih. Saj prav, da obstaja neka orientacija za uporabnike, kaj gre in kaj ne, ampak več kot to, pa pravila nebi smela biti, ker na koncu postanejo sama sebi namen, kar se pri vas lepo vidi.


Še vedno mi ni jasno - pravila so odraz našega policya in so samo papir na katerem piše kaj in kako se dela na Slo-Techu, da je jasno kakšno je moderiranje in da ni treba tega konstantno ponavljati. Od uporabnikov portala pa vseeno pričakujemo toliko osnovnega bontona in pismenosti, da si lahko preberejo eno A4 stran.

hojnikb je izjavil:

imagodei je izjavil:

Ne vem, zakaj se obremenjuješ s tem. Ob prvi prijavi / aktivaciji uporabniškega računa si bil seznanjen s pravili. Tle ni demokracije, ali sprejmeš pravila ali pa...

Če sem bi seznanjem s pravili 7 let nazaj, še ne pomeni da se le ta nemorejo spremenit. Afterall to nebi blo prvič, da se je pravilnik spremenil ;)


Vse spremembe pravil so bile objavljene na prvi strani portala. Vedno.

Entirely missed the point ;((
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Janac ::

Kaj pa spomini ljudje? Jaz imam preko 420 ZS-jev ter nekaj čez 11.000 sporočil...To so moji spomini!

SeMiNeSanja ::

Saj tehnično gledano verjetno sploh nebi bil problem izbrisati komentarjev posameznega uporabnika - problem nastane potem, ko postane neka tema zaradi izbrisov luknjičava: vidiš neke odgovore, ne veš pa, na kaj se ti nanašajo.

Povsem drugo pa so zasebna sporočila. Kdor je sodeloval v zasebnih konverzacijah točno ve, na kaj se je zadeva nanašala in zanj izbris ne bo problematičen (če je bilo kaj bistvenega, si je to verjetno tudi že shranil).

black ice ::

Zakaj pa se ne bi zbrala ekipa prostovoljcev, ki bi poskrbela za implementacijo predlogov iz teme Vaši predlogi ?
Obstaja nekaj minusov, tudi ekipi ST prinaša nekaj dodatnega dela. Svetlo plat pa vidim v tem, da lahko prinese nekaj dodatnih izkušenj sodelujočim in napredek foruma.

Predlog pač. Če bo interes sem pripravljen sodelovati.

s6c-gEL ::

Sodobni forumi omogočajo export zs v obliki html in njihovo brisanje.
ST je žal postal dinozaver, ki je ironično vodilna Slo stran za IT.

steev ::

In kaj s tem pridobiš?
:|

peterp111 ::

Se pravi lahko napišem program, ki bo zsje uporabljal kot shrambo za podatke... st-dropbox. Ko bo kar naenkrat za par 100GB podatkov v zsjih, se bo čudežno našla funkcija za izbris?

Zastopil bi, če bi rekli, da izbris zsja ne pomeni tudi avtomatsko brisanje iz vseh backupov. To bi bilo razumljivo. To sedaj pa je... ne vem kaj ste sploh šli pisat svoj forum, če mu niste dodali niti tako osnovne funkcije, ki jo podpirajo vsi prosto dostopni.

SeMiNeSanja ::

Kaj boste pa naredili, ko se bo kdo pri IP pritožil, da mu ne ustrežete in mu nočete v celoti izbrišete njegove poste, ki jih je kadarkoli objavil na ST? Ups?

lonewolf_ ::

Kaj jočete, nihče vas ne sili uporabljat foruma... Lahko svobodno izberete forum, ki pa izbris podpira.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Janac ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Kaj boste pa naredili, ko se bo kdo pri IP pritožil, da mu ne ustrežete in mu nočete v celoti izbrišete njegove poste, ki jih je kadarkoli objavil na ST? Ups?


Jaz sem se prejšno jesen pritožil, ker je nekdo naredil uporabnika z mojim imenom.

Seveda so spremenil ime ane.

eric_cartman ::

Dejansko se je vnela taka razprava, kot da bi želeli ne vem kaj.. Izražena je bila pač ideja in želja, da bi se lahko brisalo zasebne poste. Nekateri smo si pravilnik prebrali, pa to še ne pomeni, da so po prebranem a4 formatu neuporabna zasebna sporočila izbrisana. Torej problem ostaja, ideja pa tudi.

Kar se tiče spominov.. Okej pač naj bojo tam sporočila. Dejstvo pa je, da bi se moral moderatorji trudit forum izboljšat. Sem že povedal enkrat, da nakažem tudi kakšen cekinček, če bi moderatorji začeli tut kakšne take uporabne funkcije implementirat v sistem. In prepričan sem, da bi tudi drugi kaj prispevali. Sam če pa vam je vsako delo oz. ideja odveč, potem pa suit yourself. 8-O

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Bi še jaz pristavil par besed.

Glede forumske funkcionalnosti je ST precej zadaj napram svetovni konkurenci. Marsikatero pravilo pa je prav tako butasto. Še uradni forumi korporacij ali vlad omogočajo večjo fleksibilnost glede editiranja svojih prispevkov.
Ne vem zakaj se je vodstvo tako odločilo, menim, da je ubralo precej čudaško, če že ne sfaljeno smer. Ampak ok, rules are rules, take them or leave.

Map ::

Ja, izbriz nepotrebnih ZSjev bi prinesel, če ne drugega, več pregleda. Mogoče bi blo pametno, da lahko namesto celega ZSja pustiš samo bistvene poste in jih pogledaš, ko čez več let kaj rabiš.

In pa thumbs up za tole idejo:

black ice je izjavil:

Zakaj pa se ne bi zbrala ekipa prostovoljcev, ki bi poskrbela za implementacijo predlogov iz teme Vaši predlogi ?
Obstaja nekaj minusov, tudi ekipi ST prinaša nekaj dodatnega dela. Svetlo plat pa vidim v tem, da lahko prinese nekaj dodatnih izkušenj sodelujočim in napredek foruma.

Predlog pač. Če bo interes sem pripravljen sodelovati.

To bi prineslo napredek in modernizacijo foruma ter povezanost uporabnikov in moderatorjev, poleg tega se lahko sodelujoči tudi kaj naučijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Map ()

Primoz ::

Brisanje ZSjev ... moram rečt da do sedaj ni bilo nobenega interesa. Ampak se lahko zgodi (morda ta vikend). Brisanje vseh vaših sporočil v javnih temah? Niti pod razno.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

peterp111 ::

Brisanje/urejanje postov v javnih temah je drugo.. taka možnost bi samo povzročila zmedo... recimo nek uporabnik z veliko koristnimi prispevki se odloči oditi in pobrisati poste in kar naenkrat je kup tem defektnih.

Možnost brisanja zsjev se mi pa zdi čisto logična.. če se recimo na ta način zmeniš glede nekega malega oglasa, potem čez pol leta res več ne rabiš tega zsja.

>Zakaj pa se ne bi zbrala ekipa prostovoljcev, ki bi poskrbela za implementacijo predlogov iz teme Vaši predlogi ?
Potem pa nekdo odkrije kako ranljivost in jo obdrži zase (ali pa jo sam vstavi) in dela sranje..

Evo še en dober dodatek je da bi st podpiral nekaj podobnega privnote.com...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: peterp111 ()

black ice ::

peterp111 je izjavil:


>Zakaj pa se ne bi zbrala ekipa prostovoljcev, ki bi poskrbela za implementacijo predlogov iz teme Vaši predlogi ?
Potem pa nekdo odkrije kako ranljivost in jo obdrži zase (ali pa jo sam vstavi) in dela sranje..


Tudi meni je to prišlo na misel, zato pa sem zgoraj omenil, da ima predlog tudi nekaj negativnih plati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Moderiranje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15925539 (21781) šajtrga
»

Prošnja za komentarje: Nova pravila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Obvestila
18636088 (30221) link_up
»

Popravek pravil

Oddelek: Novice / Obvestila
268711 (6856) Mesko89

Več podobnih tem