» »

Update android da ali ne

Update android da ali ne

heero ::

Pozdravljeni
imam lg optimus g z androidom 4. 1. 2 in mi javlja da posodobim. Ker nebi rad da bo pocasnejsi ali kaj narobe nevem ali da ga posodobim ali pustim tako in pa ali bi s posodobitvijo izgubil podporo flash playerja?
Me zanima vase mnenje kaj bi vi naredili?

Hvala
  • polepsal: Mavrik ()

Sami ::

Android 4.1 ne podpira Flash playerja, system updati so priporočljivi, morali bi izboljšati odzivnost naprave, seveda posodobi.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

heero ::

Ali je mozno ce mi ni vsec posodobitev da vrnem v prvotno stanje?

heero ::

ok imam se eno vprasanje ali je boljsi Jelly Bean ali kitkat . ker po statistiki je vec uporabnikov Jelly Bean-a ceprav je starejsi

spirit ::

seveda je več uporabnikov JB, če pa proizvajalaci ne omogočajo posodobitev.

heero ::

torej bi telefon na kitkat-u moral biti hitrejsi kot na JB?

Sami ::

Kitkat bi moral dobro delovati že na sistemih s 512MB Rama-a, seveda hitreje kot JB.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

heero ::

ok hvala . ko se posodobi povem svoje mnenje med JB in kitkat (ce bo slucajno gdo potreboval nasvet)

SeMiNeSanja ::

Ne posodablja se sistema samo zato, da bi bil odzivnejši!!!

Posodabljanje odpravlja tudi cel niz varnostnih lukenj v sistemu!

bobby ::

update!
imas qudcore proc, 2Gb rama,... sploh nimas kaj studerat. bos pa naredu update na 4.4.2? al kaj ti update sploh sporova?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

heero ::

ok telefon se je posodobil lahko recem da je novi izgled bolj moderen kot pri JB in bolj enostavnjese je upravljat kitkat z posodobitvijo sem zadovoljen vecjih razlik pa ni

bobby : imel sem 4.1.2 in posodobil sem na 4.4.2

LP.

domen151 ::

A si telefon posodobil preko OTA ali LG PC Suite? Ker meni telefon še ni javil da je na voljo update, na računalniku pa še nisem probal.

bobby ::

domen: kater tel?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

domen151 ::

bobby je izjavil:

domen: kater tel?

Optimus G

heero ::

sredisce za posodobitve v meniju vklopis wifi in stisnes uno prvo preverjanje posodobitev in telefon opravi vse sam

Nummy ::

Jz sm delu updejte, pa z vsakim je telefon počasnej delu... odsvetujem karkoli "mešetarit" po sistemu.
Novega itak nič ne bo, samo malo bo GUI spremenjen, da se ti bo zdel da je "nov" sistem.

domen151 ::

heero je izjavil:

sredisce za posodobitve v meniju vklopis wifi in stisnes uno prvo preverjanje posodobitev in telefon opravi vse sam

Hvala za odgovor, vendar dobim sporočilo da ni novih posodobitev...

bobby ::

Nummy je izjavil:

Jz sm delu updejte, pa z vsakim je telefon počasnej delu... odsvetujem karkoli "mešetarit" po sistemu.
Novega itak nič ne bo, samo malo bo GUI spremenjen, da se ti bo zdel da je "nov" sistem.


Se strinjam, če imaš low end telefon, v tem trenutku minimalno 1 Gb rama in dualcore.
AMpak model ima quada in 2gb, to nima kaj ne mešetarit,.. in pa novic očitno ne spremljaš, kaj se z androidom dogaja tako da novosti je uf,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Nummy ::

bobby je izjavil:

Nummy je izjavil:

Jz sm delu updejte, pa z vsakim je telefon počasnej delu... odsvetujem karkoli "mešetarit" po sistemu.
Novega itak nič ne bo, samo malo bo GUI spremenjen, da se ti bo zdel da je "nov" sistem.


Se strinjam, če imaš low end telefon, v tem trenutku minimalno 1 Gb rama in dualcore.
AMpak model ima quada in 2gb, to nima kaj ne mešetarit,.. in pa novic očitno ne spremljaš, kaj se z androidom dogaja tako da novosti je uf,..

Nema veze, android ima slabo lastnost, da vsak update nekaj sesuje in pokvari. Bolj kot v njega "drezaš", slabše je.

broken/link ::

@Nummy: kitkat je bil optimiziran za delovanje z zgolj 512Mb rama. Ostale 4.x verzije niso bile. Največji polom (če se še pravilno spomnim) je bila verzija 4.2. sam si lastim starejši telefon z 1GB rama in Qualcomm MSM8660 (dual core 1.2GHz) in telefon s kitkatom leti (uradne posodobitve za telefon ni bilo, tako da vsa zahvala xda razvijalcem). Zaradi omenjenega izjava da "z vsakim updejtom telefon dela počasneje" je iz trte izvita.

Na samo delovanje telefona vplivajo predvsem aplikacije, ki tečejo v ozadju (recimo precej požrešna je kaka facebruh aplikacija), in launcher, ki pa ga z lahkoto zamenjaš (maš v google playu nova launcher, go launcher,...)

Ampak to je sedaj že precej offtopic, da pa odgovorim na vprašanje zastavljeno v prvem postu:

- če ti je ponujena uradna posodobitev: vsekakor posodobi! če ne zaradi drugega zaradi razlogov, ki jih je izpostvil @SeMiNeSanja.

bobby ::

Android ima slabo lastnost samo to, da je original tak, kot nora bit, potem pa razni samsungi,htc,lg in da ne pozabim dalec najslabsega sony,.. Namecejo svoj bloatware gor, ki je miloreceno za posrat, samo zato, da je lepsi, drugacen kot je original in potem od tu te izjave o pocasnosti, nenadgradljivosti na novejso verzijo in podobno. Edino Nexus serija se lahko primerljivo kosa z iOS. Drgac pa ja, xda,.. Ce njih ne bi bilo,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Nummy ::

bobby je izjavil:

Android ima slabo lastnost samo to, da je original tak, kot nora bit, potem pa razni samsungi,htc,lg in da ne pozabim dalec najslabsega sony,.. Namecejo svoj bloatware gor, ki je miloreceno za posrat, samo zato, da je lepsi, drugacen kot je original in potem od tu te izjave o pocasnosti, nenadgradljivosti na novejso verzijo in podobno. Edino Nexus serija se lahko primerljivo kosa z iOS. Drgac pa ja, xda,.. Ce njih ne bi bilo,...

Dal tud custom ROM gor (mislim da omni en shit) in še vedno štekalo vse... Pomaga nič.

bobby ::

Dej vsej povej, kater tel imas,.. Je pa res, da omni sem tud jaz sprobal, pa mi ni vsec,.. Sem pa v CM11 zelo zadovoljen.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Sami ::

bobby je izjavil:

Android ima slabo lastnost samo to, da je original tak, kot nora bit, potem pa razni samsungi,htc,lg in da ne pozabim dalec najslabsega sony,.. Namecejo svoj bloatware gor, ki je miloreceno za posrat, samo zato, da je lepsi, drugacen kot je original in potem od tu te izjave o pocasnosti, nenadgradljivosti na novejso verzijo in podobno. Edino Nexus serija se lahko primerljivo kosa z iOS. Drgac pa ja, xda,.. Ce njih ne bi bilo,...


Se popolnoma strinjam, Stock Android je zadeva ki deluje kot mora. Punca je imela Samsung Galaxy S3, telefon je bil totalen porazaz, po dveh tednih uporabe so se že poznali lagi in zatikanja, sedaj ima mojega bivšega Nexusa 4 in deluje od prvega dne bp, kot moj Nexus 5.

Razni htc sensi, touxhwitzi...itd. le pokvarijo bistvo uporabe androida, brez veze so nametane neuporabne aplikacije in UI, ki seveda upočasni celotni sistem.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

Stock android je za en drek. Nepregleden, grd in nic hitrejsi, kot drugi romi (ok, samsung je res jajc, to se strinjam)
Na LGju imam trenutno 92 dni uptime (ja dvaindevedeset dni oz ~2215 ur), stock 4.1.2 rom, pa se vedno dela enako hitro kot matkin nexus 5. S tem da je bolj funkcionalen, bolj intuitiven, enako hiter in stabilen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Nummy ::

bobby je izjavil:

Dej vsej povej, kater tel imas,.. Je pa res, da omni sem tud jaz sprobal, pa mi ni vsec,.. Sem pa v CM11 zelo zadovoljen.

Imel... samsung galaxy note.
Probal tudi tale cyanogenmod pa omni, pa stock google shit, ki mi je skor zabrickal telefon, pa seveda stock samsung. Vsi so štekal in delal čudno.

bobby ::

Pol pejt pa na iOS pa zmec en kup gnarja za moje pojme zaprt os, po katetm ti apple cara kolkr se mu zazdi pa pust androida pri mer ker ocitno ni zate. Simpl.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Nummy ::

bobby je izjavil:

Pol pejt pa na iOS pa zmec en kup gnarja za moje pojme zaprt os, po katetm ti apple cara kolkr se mu zazdi pa pust androida pri mer ker ocitno ni zate. Simpl.

Sej sm, telefon 8 mescov star, in dela še vedno kot prvi dan :)

heero ::

android steka odvisno od cloveka ce brise programe v ozadju in pazi kaj nalaga ne bo stekal . od leta 2011 do pred nekaj dni nazaj sem imel I5500 Galaxy 5 na zacetku je delal normalno ampak se vedno stekal (posledica premalo rama) sem rootal in je deloval vidno boljse z manj zatikanja potem sem dal cyanogen mod 10.1 ki deluje se kr vredu

WaterBoy ::

NI mi jasno kako eni dobijo posodobitve za isti telefon drugi pa ne (LG Optimus G) :(

Nummy ::

WaterBoy je izjavil:

NI mi jasno kako eni dobijo posodobitve za isti telefon drugi pa ne (LG Optimus G) :(

Mystery of android...

Dr_M ::

WaterBoy je izjavil:

NI mi jasno kako eni dobijo posodobitve za isti telefon drugi pa ne (LG Optimus G) :(



LG ima telefone nekako po drzavah razdeljene (mi imamo SWS, torej so svicarski) ali po operaterjih (zda in koreja) in ko LG izda fw za doloceno drzavo, vsi telefoni s tisto kodo dobijo update.
Poglej na skatlo od telefona, kaj ti pise gor.

WaterBoy ::

Piše mi SWS

heero lahko poveš kaj pa tebi piše

Dr_M ::

Tukaj si lahko ogledas verzije.
V10 je 4.1.2, V20 pa 4.4.2.
http://lg-phone-firmware.com/index.php?...

WaterBoy ::

JAh švicarji pač nimajo sreče :). Verjetno če si naložiš na telfon avstrijsko verzijo ti gre garancija? (če se sploh da te file dol potegniti in naložiti)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

heero ::

aja mogoce je fora v tem jaz imam telefon narocen iz nemcije

oznake pa ne najden nobene kje moram pogledat ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

WaterBoy ::

Na zadnji strani od škatle za telefon je taka velika napelka, piše IMEI in S/N na levistrani na desni pa oznaka

heero ::

DEU je pri meni mi lahko gdo pove kaj pomeni ?
in preden sem posodobil je pisalo to "v20a-june-20-2014"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

WaterBoy ::

SWS je švica, DEU pa verjetno nemčija. Lahko vidiš na Dr_M linku da za nemške je že na voljo posodobitev

Dr_M ::

DEU/GERMANY V20A LGE975 1015.21 MiB

heero ::

a se da kje pogledat ce pride se kaksna dodatna posodobitev v prihodnosti ali je to konec ?

Dr_M ::

Tezko ce bo se kaj. Za LG je ze to veliko, da je KK izdal sploh :>

xardas ::

Sami je izjavil:

Kitkat bi moral dobro delovati že na sistemih s 512MB Rama-a, seveda hitreje kot JB.

Določeni proizvajalci dajajo na trg tudi naprave, ki poganjajo kitkat z 256MB rama.

Nummy je izjavil:

Jz sm delu updejte, pa z vsakim je telefon počasnej delu... odsvetujem karkoli "mešetarit" po sistemu.
Novega itak nič ne bo, samo malo bo GUI spremenjen, da se ti bo zdel da je "nov" sistem.

Mogoče pa ni bil problem v posodobitvah, ki imajo svoj namen (kot je že nekdo omenil, je bil pri kitkatu velik poudarek na optimizaciji pomnilnika).

bobby je izjavil:

Android ima slabo lastnost samo to, da je original tak, kot nora bit, potem pa razni samsungi,htc,lg in da ne pozabim dalec najslabsega sony,..
Namecejo svoj bloatware gor, ki je miloreceno za posrat,...

Točno tako. Vključno s celotnim naborom gapps aplikacij od katerih so mnoge neuporabne (še dobro, da je na voljo njihova minified različica).

Nummy je izjavil:

WaterBoy je izjavil:

NI mi jasno kako eni dobijo posodobitve za isti telefon drugi pa ne (LG Optimus G) :(

Mystery of android...

S prihodom Android L, naj bi bili problemi s posodobitvami odpravljeni.


Jaz do sedaj z Androidom (Evo 3D s CM11) nisem imel problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

Nummy ::

xardas je izjavil:


Nummy je izjavil:

WaterBoy je izjavil:

NI mi jasno kako eni dobijo posodobitve za isti telefon drugi pa ne (LG Optimus G) :(

Mystery of android...

S prihodom Android L, naj bi bili problemi s posodobitvami odpravljeni.


Jaz do sedaj z Androidom (Evo 3D s CM11) nisem imel problemov.


Verjameš v to? Še vedno bodo imeli roko nad update-i proizvajalci sami (samsung, LG, HTC,...).

WaterBoy ::

Danes dobil updeit na 4.4.2

Steampunk ::

Nummy je izjavil:

Verjameš v to? Še vedno bodo imeli roko nad update-i proizvajalci sami (samsung, LG, HTC,...).

Res je. Proizvajalci z manjšim tržnim deležem, ali pa takšni ki komaj prihajajo na trg, bodo šli v smeri Android One, kateri je stock AOSP ROM, z Googlovimi posodovitvami. Tisti večji bodo pač nadaljevali s svijimi genijalnimi rešitvami in jih bo povozil čas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametni telefon do 150€

Oddelek: Mobilne tehnologije
406770 (4885) PowerofPeopl
»

LG Optimus G2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8714161 (8495) matjash
»

Androidni telefon ni eden, telefonov je na tisoče (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10142646 (31672) MrStein
»

LG Optimus 4X HD (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
43191272 (41208) dr.Akula
»

Xperia SP, Optimus G, Lumia 920

Oddelek: Mobilne tehnologije
408187 (7197) tomzzi

Več podobnih tem