» »

Slab signal wifi - povečanje?

Slab signal wifi - povečanje?

kelvin ::

Pozdravljeni, imam klasično težavo. Router imam v prvem nadstropju na severu, dnevna soba pritličje jug. V dnevni je zelo slab signal oziroma ga ni. Router je Linksys Wrt54Gl, poizkusil sem z novejšim Tp-Linkom pa ni nič boljši signal, še slabše je. Kaj bi mi vi torej predlagali za izboljšavo signala? Hvala za pomoč!

Mavrik ::

V pritličje potegneš UTP kabel od prvega routerja in tam priklopiš drugega kot dostopno točko na kabel. Vse ostalo bo bolj ološ. Alternativa: powerline, sam je bistveno dražje.
The truth is rarely pure and never simple.

Trancedeejay ::

Kupiš dve dostopne točke Unifi in rešeno. Če želiš imaš potem še centralni nadzor.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

kelvin ::

Lahko kakšen link, da vem kaj kupit..

broken/link ::

že imaš vse kupljeno.
en router povežeš na drugega in je to to. Prvi router je tvoj glavni, drugega pa nastaviš kot dostopno točko (kot je opisal mavrik).

Egidij88 ::

Repeater spodaj ja. Lahko najprej poskusiš brez kabla.

Mavrik ::

Egidij88 je izjavil:

Repeater spodaj ja. Lahko najprej poskusiš brez kabla.


Ne tega delat, ker v primerih slabega signala tole ne deluje dobro - repeater mora tudi po ISTEM kanalu potem podatke ponavljat in če je signal slab, ne bo čudežno boljši. Obenem si pa prepoloviš pasovno širino... o tem smo se že pogovarjali v drugi temi no :)
The truth is rarely pure and never simple.

kelvin ::

Bi bila kakšna varianta brez kabla, vrtanja? :)

Mavrik ::

kelvin je izjavil:

Bi bila kakšna varianta brez kabla, vrtanja? :)


Powerline... če imaš vtičnice na isti fazi, štekaš zgoraj en adapter in na njega priklopiš UTP kabel, spodaj pa v drugo vtičnico štekaš adapter, ki ima wifi dostopno točko in ti s tem poveča doseg.

Pač takle stvarce: Mimovrste naključni link.

Poanta je da spravljaš internet od prvega routerja do druge dostopne točke spodi po ločenem kanalu - UTP kablu, električnih žicah, etc., nekaj kar ni zrak... ker ti očitno po zraku ne dela :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

111111111111 ::

Kaj pa kaj takega? Klik

Nisem še poskusil zato ne morem priporočiti.

Mavrik ::

Kateri del "ne spravljaj interneta po mediju, ki ti očitno slabo dela" ni jasen? :) Ja, MALO bo mogoče pomagalo, samo to ti čudežno ne bo izboljšalo oddajanja client naprav na omrežju in boš še vedno imel (še posebej s slabšimi klienti - telefoni ipd.) težave. Zakaj? Ker se ti ne da enega kabla / par ušivih fičnikov investirat v veliko hišo?
The truth is rarely pure and never simple.

zrataj4201 ::

Ta router so mi vsi predlagali.Samo skozi eno steno, sem imel izgubo signala za polovico. Vrnil nazaj, kakor da ne dela, so mi po nekaj dneh vrnili, da dela odlično. Kljub vsem zagotovilom tudi mojih prijateljev, da je zadeva odlična, sem jo podaril že v nekaj dneh naprej. NIKOLI VEČ Linksys!!!!
Kupil sem močnejši TP link z tremi antenami in z dvojnim frekvenčnim delovanje. Do danes (že nekaj let) mi ni niti enkrat zaštekal ali kakršne koli druge težave. Zame sedaj ostaja le TP link, vse ostalo sranje z zvenečimi imeni me ne zanima več. Sedaj mi vleče po celi hiši tudi med etažami in tudi okrog hiše poln signal. TP link je moj nasvet.

spirit ::

Pol je pa Linksys sranje? pač si kupil prešvoh zadevo, e vsem kolegom lovi po stanovanjih, tebi pa po hiši ne, ni zveneče ime krivo, so tudi boljši usmerjevalniki od wrt54gl sploh danes jih ej malo morje, je bil pa svjo čas to nekaj najboljšega (cca 8 let nazaj), njegov naslednjik (wrt1900) tvojega TP linka poje v vseh pogledih (tudi cenovnem) tista stena ki ti je pobral a pa polovico signala mora biti pa precej kovinska ali električna, ker načeloma imajo wrt54 močan signal, ampak spet ne prebije vsega in svačega.
ena od prednosti teh wrtjev je možnost menjanja firmwwarea, kar odklene akr precej funkcij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

kelvin ::

Zdej kaj takega tudi pride v poštev? https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema...

Mavrik ::

A si ti sploh karkoli prebral?
The truth is rarely pure and never simple.

fosil ::

Trik dobrega delovanja repeaterja je v tem, da ga moraš postavit na mesto, kjer je signal še dober.
Večina ljudi naredi napako in ga postavi na mesto, kjer je signal že slab, potem seveda vse skupaj deluje slabo, kot je že bilo omenjeno.
Tako je!

SeMiNeSanja ::

Če je le kako mogoče, si napelji UTP kabel do dnevne sobe - ne boš obžaloval, četudi bi moral zaradi tega zvrtati eno luknjo.

Dnevna soba je središče, kjer se sčasoma zbere kup opreme, ki jo je možno priključiti na mrežo, začenši s pametnim TV-jem pa vse tja do kakšnih igralnih konzol.
Že samo, če imaš 'zgoraj' NAS ali kakšen drug DLNA strežnik in boš želel v dnevni gledati filme, boš večno hvaležen za žično povezavo brez zatikanja.
Bo pa tovrstne opreme, ki potrebuje priklop na omrežje iz dneva v dan več (že slišal ia IoT?), tako da bolje stvar enkrat pošteno porihtat, kot večno jokat, kako slabo razni routerji vlečejo.
Pa če boš že napeljeval kabel - potegni dva, ne samo enega. Jaz jih imam štiri napeljane v dnevno sobo, od tega tri povezane na centralni switch, enega pa direktno na providerjev modem, če kdaj rabim kaj eksperimentirati mimo notranje napeljave.

meho7 ::

Sam sem imel isti problem kot ti
Kupil sem se en WRTGL router ter ga nastavil kot Repeater

Mavrik ::

fosil je izjavil:

Trik dobrega delovanja repeaterja je v tem, da ga moraš postavit na mesto, kjer je signal še dober.
Večina ljudi naredi napako in ga postavi na mesto, kjer je signal že slab, potem seveda vse skupaj deluje slabo, kot je že bilo omenjeno.


Yes, samo to je še vedno bistveno slabša in počasnejša opcija v primerjavi s tem da pelješ stvar po kablu.
The truth is rarely pure and never simple.

azislo ::

spirit je izjavil:

Pol je pa Linksys sranje? pač si kupil prešvoh zadevo, e vsem kolegom lovi po stanovanjih, tebi pa po hiši ne, ni zveneče ime krivo, so tudi boljši usmerjevalniki od wrt54gl sploh danes jih ej malo morje, je bil pa svjo čas to nekaj najboljšega (cca 8 let nazaj), njegov naslednjik (wrt1900) tvojega TP linka poje v vseh pogledih (tudi cenovnem) tista stena ki ti je pobral a pa polovico signala mora biti pa precej kovinska ali električna, ker načeloma imajo wrt54 močan signal, ampak spet ne prebije vsega in svačega.
ena od prednosti teh wrtjev je možnost menjanja firmwwarea, kar odklene akr precej funkcij.


Mi lahko razložiš cenovni pogled, glede na to, da ta zadeva (wrt1900) stane okoli 260EUR ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

zrataj4201 ::

Zopet naj kupi repetitor in naj mu še ta zmanjša hitrost zaradi dvojne komunikacije...Najceneje kupi nov in bočjši router, tega pa prodaj.Še vedno ga večina hvali, torej bodo tudi kupci.

kratos ::

Kaj pa tole?
http://eud.dx.com/product/rp-sma-male-2...

Recimo povežeš tole anteno v router ter jo spelješ do točke kjer je najmanj blokade zidov ter jo usmeriš tja kamor bi rad signal.
Glede na robustnost antene bi rekel da prebija vse zidove in pošilja močan signal, zdaj v praksi pa nevem kako se odrežejo take antene.

2f4u ::

Na hitro;
tudi pri meni dela ta ruter, in sem NORO, samo zasukal anteno nekje 50stopinj "na vzdol", tomatoRAF dal gor, dvignil na 70mW in dela po celi hiši! Ves HW imas na razpolago...

Torej, razumi kako dela antena!

Repetitor je tudi rešitev ampak ga ne uporabljam več - EDIMAX.
(Uporabljam tudi Linksys N600 pa je GL boljši zaradi Firmware...)

Lp,
poslji na mail...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6032564 (2403) 135063
»

Linksys WRT54GL (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516258 (2613) Senitel
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118154 (5963) Robert
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366254 (4567) maremare
»

kako povečati WLAN signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
197413 (6240) Karen

Več podobnih tem