» »

Instalacija in zagon programa ki ni prirejen za Windows XP

Instalacija in zagon programa ki ni prirejen za Windows XP

Robert ::

Zanima me postopek za instalacijo programa (starejši), ki ni prirejen za Windows XP. Opazil sem, da je možno program nastaviti v Windows XP kot da zazna Windows 95 ali več (desni miškin klik in lastnosti...). Zanima me kako je potrebno nastaviti željen operacijski sistem - ali ob instalaciji (samo datoteko setup.exe ali tudi vse ostale datoteke programa) ali kasneje.

freejack ::

Je več možnosti. Če se bo dal program namestit brez problema, potem je možnost, da bo brez problema tudi delal. Drugače imaš na voljo compatibility varjanto, kjer za .exe datoteko programa izbereš zagonsko kompatibilni OS. Nimam pojma sicer kako je s tem pri nameščanju, sam mislim, da je ista fora. Če gre, gre, če ne, probaš setup.exe (al karkol) nardit kompatibilno drugemu OSu (desna miška, .. saj veš). Po teh dveh možnostih bi moral program delovat, če pa še vedno ne, ti pa še vedno ostanejo dodatne možnosti, ena izmed katerih je; Start -> Run "regedit" [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion]
ProductName=Microsoft Windows 2000(recimo, za namestitev win2000 aplikacij; drugače preimenuješ v drug OS)
Če še vedno ne deluje, pa boš moral spremenit CurentBuildNumber=2600 (tole številko; ampak v kaj, pa nimam najbolj pojma, poizkusi jo zamenjat z neko xy šetvilko)

Upam, da bo kaj pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvočniki ne delajo

Oddelek: Zvok in slika
311609 (1246) RazzorX
»

Windows 98; temeljit pregled ali format?

Oddelek: Operacijski sistemi
322059 (1535) Pyr0Beast
»

SETUP.EXE se ne zažene

Oddelek: Operacijski sistemi
101429 (1167) Wolfman
»

[visual C#] kaj vse rabi imeti, recimo, Šved, da mu dela moja (Slovenska) aplikacija

Oddelek: Programiranje
121919 (1499) Beezgetz
»

Kako ustvariti Setup.exe??

Oddelek: Programska oprema
161531 (1251) Jackass

Več podobnih tem