» »

[visual C#] kaj vse rabi imeti, recimo, Šved, da mu dela moja (Slovenska) aplikacija? Kaj pa Mac?

[visual C#] kaj vse rabi imeti, recimo, Šved, da mu dela moja (Slovenska) aplikacija? Kaj pa Mac?

Beezgetz ::

Živijo,

No, imam problem.
Sestavljam 'mednarodno' aplikacijo, pa mi folk pošilja mail-e, da imajo problem in da file-i ne bojo delal na njihovem računalniku (there is a problem and the files wont work on my computure)

Pa me zanima, kaj rabijo imet na računalniku, da jim aplikacija dela?

In še, kako pa stojimo z Mac-i? Ali se lahko na Mac računalniku naloži NET Framework, pa da aplikacija dela?

Hvala in lep pozdrav, Beezgetz

[SkA] ::

Mislim, da so to vprašanja, na katera bi moral poznati odgovor, preden začneš talati svoj izdelek naokoli. Oziroma še preden se sploh lotiš karkoli narediti, ampak ok.

.NET Framework @ Wikipedia

S portanjem na Mac OS znaš imeti težave, oziroma se boš moral podrediti "omejitvam" Monota. V osnovi MSjev .NET framework ne deluje drugje kot v Windows okolju. Predlagam, da zaenkrat ostaneš v Windows vodah, ali pa presedljaj na Javo.

Kaj potrebuje nekdo namestiti pa je odvisno od tega, kako si ti program izdelal. Če si se držal zgolj priloženih .NET knjižic, potem najverjetneje potrebuje zgolj .NET framework. Če ne, pa še vse, kar si dodatnega uporabil v programu. .NET framework lahko namesti na svoj računalnik bodisi preko Microsoft (Windows) update strani, bodisi preko redestributable paketa (npr. za verzijo 2.0 )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Beezgetz ::

Živjo SkA,

Heh, to je tko če sem začetnik....

Sem hotel težaško delo računanja prenest na računalnik, najprej excel, potem so mi predlagal c++, pol sem hitro prešaltal na visual c #.

Nisem pa vedel da je svet kodiranja tako bogat z jeziki, in nekje mora človek začeti.
Tako nisem imel pojma o čem si mi pisal ko si omenjal mono. Hvala za linke! Torej nekaj malega se da speljat na Mac-a?

Koliko glupo da je, kako ugotovim katere knjižice uporabljam?
A so to tiste ki sem jih dodajal na samem začetku kode, using to pa to...?
Potem bi NET 2.0 zadostoval?

Uporabljam Visual studio, ki sem ga free download-al plus sem dodal SQL server (samo nisem prepričan če to sploh kdaj uporabljam, vsaj ne namenoma in ne vede). Torej bi NET 2.0 bilo načelno dovolj.

Upam da v svojem začetniškem jeziku nisem preveč nejasen...

Hvala, Beezgetz

bozjak ::

a obstaja kakšen program ali kaj takega, ki bi ti povedal kaj točno rabiš, za to da bi aplikacijo zagnal? Sam imam podobno težavo, le da gre za visual c++. Poleg frameworka in ključnega dll-ja program rabi še nekaj, niti sanja pa se mi ne kaj mu manjka. A obstaja kakšen način kako to ugotoviti? Mogoče kje pod project options v visual studiu?

Hvala, Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

darkolord ::

Če nardiš setup, ti vse kar je potrebno includa zraven.

Drugače pa Dependency Walker pogleda, kere knjižnice se uporabljajo

bozjak ::

darklord: to je pa dobr vedet! A includa tudi framework, al to ne spada zraven?

Hvala, LP
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

Beezgetz ::

OK,
Imam še par vprašanj. Za enkrat mi je 'uspel' narest samo web setup/deployment ki ima setup.exe file, samo je web inštalacija, ni navaden setup... Kako naredim navaden setup? Iz istega računalnika na isti računalnik?

Pa še to, a če naredim setup, a potem uporabnik ne rabi NET Frameworka?

Najlepša hvala! Beezgetz

Mavrik ::

Uporabnik .NET aplikacije praktično vedno rabi .NET framework.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Beezgetz ::

Živijo Mavrik,

Aha, NET Framework obvezen torej. Thenx.

Kaj pa glede tega setupa? Zaenkrat lahko naredim samo web setup.exe (uporabnik lahko inštalira samo preko neta, ali kaj?). Kako naredim navaden setup.exe?

Hvala in lep pozdrav, Beezgetz.

darkolord ::

Tkole (ignoriraj tisto o crystal reports)

Beezgetz ::

Hej Darkolord, živijo,

Saj,saj, samo jaz nimam na izbiro 3. in 4. koraka, ker nimam
./Other Project Types
./Setup and Deployment Projects
./Setup Project

To sem že gledal, pa pri meni to ne dela...
Imam pa publish okno ko kliknem na project properties. Toda tam mi ustvari mapo WebApp...
Bom videl če je to to...

Hvala!

balocom ::

Uporabljaš visual Studio C# expres edition? Tam kjer maš publish izber the aplication is avilable offline as well (lauchable via start menu).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Beezgetz ::

Živjo Balocom,

Ja, to bo pol to, hvala!

Sam mi vseeno naredi Web folder, in ko inštalira se za trenutek prikaže okence v katerem se vidi, kao da se povezuje z netom...

Ampak najbrž je to to. tud dela, pa to.

Se pa pojavi ena neprijetna stvar.
Ko se začne inštalirat, me opozori, da je publisher unknown, ter da ni pametno nadaljevati...
Kako pa to skenslam?

A obstajajo kakšni drugi programi, ki delajo inštalacije, pa tud uključijo vse potrebne knjižice?

Hvala!

Lep pozdrav, Beezgetz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# in SQLite knjižica

Oddelek: Programiranje
161031 (765) bsslo
»

Kako narediti .exe z VS2005?

Oddelek: Programiranje
101427 (1231) goranv
»

Visual Basic 2008 express edition

Oddelek: Programiranje
51406 (1258) Beezgetz
»

[kaj pa dlančniki?] heh, začetniška

Oddelek: Programiranje
101475 (1475) Beezgetz
»

Visual Basic .Net 2003 problem

Oddelek: Programiranje
61103 (990) jsoper

Več podobnih tem