» »

Get facebook friend list

Get facebook friend list

Yacked2 ::

Pozdravljeni,

v aplikacijo poiskušam uvoziti seznam prijateljev iz fbja. Če delam preko Graph API Explorer (restFB library), mi uvozi samo tiste, ki so dovolili uporabo Graph API...in to je en... Poznate kakšne načine kako bi se lotil ? Rad bi pa izdelal drevo prijateljev in naprej search engine.

LP
Yacked2
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

garamond ::

V wolframalpha.com lahko z ukazom "facebook report" pridobiš seznam vseh prijateljev, ki ga lahko izvoziš, če si naročnik portala. Mogoče lahko pogledaš, kako imajo pa oni narejeno.

Yacked2 ::

Vidim ja, samo nevem kko jih je uspelo, verjetno je FB odobril njihovo aplikacijo al nekej. Meni pa FB Graph API explorer še vedno pokaže samo enega priajtelja.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

alexa-lol ::

Možno je da ti vrne "trenutnega" prijatelja potem pa z .next iteriraš čez array.

V katerem jeziku delaš?

Yacked2 ::

alexa-lol je izjavil:

Možno je da ti vrne "trenutnega" prijatelja potem pa z .next iteriraš čez array.

V katerem jeziku delaš?


Nop velikost list je 1.
Glede jezika še nevem. Verjetno bo terminal aplikacija, se prav kšn c# al pa java.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Isotropic ::

kaj pa delas to

Yacked2 ::

Isotropic je izjavil:

kaj pa delas to


Facebook search engine, da lahko poiščeš koga na fbju.
Primer uporabe:
za osebo veš:
-skupni prijatelj z osebo A,
-skupni prijatelj z osebo B,
-spol:Ž
-šolanje: tehnični center

Na podlagi teh kriterijev ti bo program poiskal vse osebe, ki ustrezajo opisu, in jih ovrednotil po verjetnosti, pač ni nujno, da ima vsak na fbju napisan šolo, letnico rojstva itd.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

blackbfm ::

Pri graph explorer izberi api version 1.0 pa boš dobil več podatkov..ampak 1.0 bodo počasi skenslali do nekje aprila/maja 2015. So pa z novo verzijo precej omejili dovoljenja aplikacij, tako da da nima lih vsaka kar dostopa do shitloada podatkov, zdaj niti pravega uporabnikovega idja ne moreš več dobit.

Yacked2 ::

blackbfm je izjavil:

Pri graph explorer izberi api version 1.0 pa boš dobil več podatkov..ampak 1.0 bodo počasi skenslali do nekje aprila/maja 2015. So pa z novo verzijo precej omejili dovoljenja aplikacij, tako da da nima lih vsaka kar dostopa do shitloada podatkov, zdaj niti pravega uporabnikovega idja ne moreš več dobit.


Tudi 1.0 ne dela tako kot bi jaz želel. Sedaj sem napisal program, ki mi iz source code od friends tab paga pobere username in idje uporabnikov ter shrani v listo. Samo sedaj moram ročno skopirate celoten HTML v .txt

Kako bi avtomatično pridobil source iz URLja ? S tem da moram upoštevati, da se moram najprej prijaviti s svojim FB računom, da lahko dostopam, do podatkov. Nato pa potegniti celo source, ker če dam na strani samo show source mi pokaže samo prvih 20 prijateljev, če pa uporabnim Preglej element pa dobim celo.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

blackbfm ::

Tak način da scrapaš neke podatke z xy aplikacije je mogoče za igračkanje s svojim accountom..nevem kako si si predstavljal zgradit bazo uporabnikov.

Če te jaz prav razumem bi mogel izdelat svoj fb app in uporabit njihov sdk in api verzijo 1.0, ampak kot pravim stara verzija ki omogoča vsesplošen dostop do podatkov obstaja samo še za backward kompatibilnost z appi ki so bili ustvarjeni pred majem 2014.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft na Buildu 2015 zlasti o Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6230721 (24469) Lonsarg
»

Facebook API C++

Oddelek: Programiranje
5597 (569) NLight
»

Analiza kode: goto rabimo po pameti

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2913659 (10219) one too many
»

Facebook publish

Oddelek: Izdelava spletišč
131256 (777) user4683
»

Pregled leta 2011

Oddelek: Novice / Nova vsebina
63920 (2525) T-Majo

Več podobnih tem