» »

Led pri stikalu za zvonec

Led pri stikalu za zvonec

Grega_K ::

Pozdravljeni!

Zaradi dotrajanosti sem se odločil zamenjati stikalo za zvonec.
Kupil sem na prvi pogled popolnoma enak model, a težava je v tem, da ima novi model še dve žici za napajanje led žarnice, staro stikalo pa ima le neko črno škatlico.
Slika:


Zanima me, kam moram priključiti tisti dve žici, da bo led lučka svetila?
Lp
  • spremenilo: Grega_K ()

lovro535 ::

Kot vidim imaš samo fazo za priklop lučke bi rabil pa še nulo
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lovro535 ()

Grega_K ::

Hvala za informacije.

Malo sem še pobrskal in izbrskal tudi nulo:



Zanima pa me, kako lahko to povežem?


Hvala že v naprej.
Lp

lovro535 ::

En kabel od lučke (nima veze kateri) daj na nulo ta drugi kabel pa daj zraven faze ki gre na zvonec tako bo lučka zasvetila ko bo pritisnjena tipka za zvonec. Če pa hočeš da lučka sveti tudi ko ni pritisnjena tipka za zvonec pa daj drugi kabel na fazo ki pride v stikalo
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

mungojerry ::

Če je LED, si prvo poglej katera je + in katera - žica in ne kot je omenil zgoraj lovro535, ker boš skuril LED diodo. Če je pa navadna lučka pa ni nujno kam vežeš katero žico.

negotiator ::

mungojerry je izjavil:

Če je LED, si prvo poglej katera je + in katera - žica in ne kot je omenil zgoraj lovro535, ker boš skuril LED diodo. Če je pa navadna lučka pa ni nujno kam vežeš katero žico.


led itak ne dela na 230VAC, če pa jo že priklopiš na AC, pa bi utripala. vendar more zadeva še vseeno imeti tokovno omejitev.
All easy problems have already been solved.

Aston_11 ::

Si ziher, da je LED, ker ponavadi imaš navadno 240V lučko noter?

negotiator ::

Aston_11 je izjavil:

Si ziher, da je LED, ker ponavadi imaš navadno 240V lučko noter?


Res je, ponavadi so brlivke.

PS: slovnično pravilno "tlivka"*
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

SendID ::

mungojerry je izjavil:

led itak ne dela na 230VAC, če pa jo že priklopiš na AC, pa bi utripala. vendar more zadeva še vseeno imeti tokovno omejitev.


Haha utripal pri 50Hz. Kvečjemu zmanjšaš svetilnost Ledice.

negotiator ::

SendID je izjavil:

mungojerry je izjavil:

led itak ne dela na 230VAC, če pa jo že priklopiš na AC, pa bi utripala. vendar more zadeva še vseeno imeti tokovno omejitev.


Haha utripal pri 50Hz. Kvečjemu zmanjšaš svetilnost Ledice.


Seveda bi, ker LED diode prevajajo samo v eno smer in tako dobiš 25Hz.
All easy problems have already been solved.

shmandi ::

Še vedno je 50Hz, samo sveti samo pol časa periode (malenkost manj)

negotiator ::

Pardon, imata prav. Sem pa samo na hitro pomislil na to, ker sem že priklapljal ledice na AC in definitivno utripajo, tako da to glede utripanja še vedno drži, če pa ne verjamete, lahko poizkusite in videli boste na lastne oči.

LP
All easy problems have already been solved.

shmandi ::

Seveda utripajo. Samo to potem, ko si že čez 30 ne opaziš več :)

SendID ::

Ups pardon. Imate prav pri 50Hz se ledica prižge vsakih 20ms. Oko pa je občutljivo in lahko zazna utrip že pri 16ms. Tako, da se oproščam sem se zmotil pri kalkulaciji.

negotiator ::

V bistvu je en Hertz ena pozitivna in ena negativna stran sinusa, tako da je 50Hz v bistvu 100 utripov, če bi ledica delovala v obe smeri, ker pa deluje samo v eno smer, je pa 50 utripov, ne 25.
All easy problems have already been solved.

Duhec ::

mungojerry je izjavil:

Če je LED, si prvo poglej katera je + in katera - žica in ne kot je omenil zgoraj lovro535, ker boš skuril LED diodo. Če je pa navadna lučka pa ni nujno kam vežeš katero žico.

To stikalo TEM SE11 ima tlivko. Tudi če bi bila ledica bi bila v takih elementih po vsej verjetnosti za priklop direkt za 220V~, ki ima vse potrebno že zalito v ohišju, drugače bi bilo eksplicitno označeno drugače.
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

mirator ::

Komplicirate s to frekvenco. Merilo je št. dogodkov v časovni enoti. Električna napetost pač niha od nič do maksimuma in ponovno preko nič do minimuma in nazaj do nič (to je ena perioda)s frekvenco 50 Hz, kar pomeni da v času 20 ms doseže od vrednosti nič do naslednje vrednosti nič, ko se cikel ponovi, tako maksimum kot minimum. Dioda, kar je tudi LEDioda pa je prevodna samo v eno smer, kar pomeni pri frekvenci 50 Hz bo dejansko utripala 1 x v 20 ms torej v 1 s bo zasvetila 50-krat.

negotiator ::

mirator je izjavil:

Komplicirate s to frekvenco. Merilo je št. dogodkov v časovni enoti. Električna napetost pač niha od nič do maksimuma in ponovno preko nič do minimuma in nazaj do nič (to je ena perioda)s frekvenco 50 Hz, kar pomeni da v času 20 ms doseže od vrednosti nič do naslednje vrednosti nič, ko se cikel ponovi, tako maksimum kot minimum. Dioda, kar je tudi LEDioda pa je prevodna samo v eno smer, kar pomeni pri frekvenci 50 Hz bo dejansko utripala 1 x v 20 ms torej v 1 s bo zasvetila 50-krat.


Vmes pa bo 10ms ugasnjena.
All easy problems have already been solved.

mirator ::

negotiator je izjavil:

Vmes pa bo 10ms ugasnjena.

To res drži, ampak za indikacijo je to utripanje zanemarljivo.

negotiator ::

mirator je izjavil:

negotiator je izjavil:

Vmes pa bo 10ms ugasnjena.

To res drži, ampak za indikacijo je to utripanje zanemarljivo.


Kako misliš, da ne utripa ali kaj? Jaz sem v glavnem videl, da utripa.
All easy problems have already been solved.

mirator ::

negotiator je izjavil:

Kako misliš, da ne utripa ali kaj? Jaz sem v glavnem videl, da utripa.

Ne vem, kaj ti ni jasno?. Saj sem ti dvakrat potrdil, da utripa, vendar je to utripanje za indikacijo zanemarljivo.

lovro535 ::

ČE bi bila ledica bi sigurno imela označeno plus in minus pa od tem čateža stikala imajo brljivke drugače
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Duhec ::

Ledice za direkt priklop na 220V~ imaš (skupaj z vezjem) lepo zalite v podobno valjastem ohišju kot je zgoraj na sliku tlivka v stikalu se11.
http://www.elektroklik.si/Tlivka_LED_be...
Sem jih sam uporabil pri posodobitvi el.omarice.
https://slo-tech.com/forum/t588965/p423...
http://blackbird.si/

negotiator ::

mirator je izjavil:

negotiator je izjavil:

Kako misliš, da ne utripa ali kaj? Jaz sem v glavnem videl, da utripa.

Ne vem, kaj ti ni jasno?. Saj sem ti dvakrat potrdil, da utripa, vendar je to utripanje za indikacijo zanemarljivo.


Če s to "indikacijo" misliš na to, ali je utripanje vidno prostemu očesu ali ne, lahko potrdim, da je.
All easy problems have already been solved.

mirator ::

lovro535 je izjavil:

ČE bi bila ledica bi sigurno imela označeno plus in minus pa od tem čateža stikala imajo brljivke drugače

Če je priklop na izmenično napetost in je namen ledice samo indikacija, potem je vseeno, kje sta plus in minus. Prevaja pač ali pozitivne ali negativne polperiode.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED lučke (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8620552 (3223) bsslo
»

Slepljenje LED svetil v prometu (AMZS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8310724 (7717) blackbfm
»

Bliža se konec halogenskih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14427559 (21562) bMozart
»

Katera LED namizna svetilka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5319509 (16381) negotiator
»

Utripanje LED luči

Oddelek: Na cesti
132129 (1870) RejZoR

Več podobnih tem