» »

Grafična kartica- katero priporočate ?

Grafična kartica- katero priporočate ?

«
1
2

Verma ::

Stvar je sledeča. Imam 5 let star računalnik, na katerem ne morem več igrati zadnjih iger (kot so Wolfenstain, Watch dogs in podobne), ker grafična ne podpira directx 11.
Torej katero grafično mi priporočate do 250€ (boljše bi bilo kakšen € manj) za sledeči računalnik:
-i7 920 2.67 GHz
-6 GB rama
-Ati radeon 4890 (trenutna grafična ki je v kompu)
-Supermicro C7X58 (se bo sploh dalo priključiti najnovejšo grafo na to plato ?)

Vseeno mi je kje kupim grafo. Lahko je tudi tujina ali pa rabljena (še zmeraj dokaj nova in da ima garancijo)
Gledal sem recimo tole rabljeno, ali pa takšno novo

Že vnaprej hvala za odgovre

Janac ::

Rabljena 280x.

cen1 ::

280x te bo stala par deset € več od tvojega limita.. če res ne zmoreš potem pač 280

Janac ::

cen1 je izjavil:

280x te bo stala par deset € več od tvojega limita.. če res ne zmoreš potem pač 280


Kaj ti pa je?

280x je 140EUR...

Oziroma lahko še 290x celo vzameš.

DarkSensei ::

280x je 140EUR...

Kje ti to vidiš?

cen1 ::

Janac najbrž misli rabljene.. moj post je bil za novo.

Janac ::

cen1 je izjavil:

Janac najbrž misli rabljene.. moj post je bil za novo.


oh a res?

Janac je izjavil:

Rabljena 280x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Verma ::

Nažalost je rabljena grafična prodana. Iščem naprej. Zanima me samo še ali je velika razlika med 280x in 290x ? Se splača dat 100€ za grafo v star komp ali se sploh ne bo opazilo.

Poleg tega pa vidim da npr. model 280x obstaja v različnih verzijah in oblikah. (tri core, vapor x, dual oc,...). Je katera boljša od druge.

Lp

Janac ::

Razlika med omenjenimi(tri core, vapor x, dual oc,...) je v tem kakšne imajo hladilnike nameščene. Nekatere imajo popolnoma drugačen PCB(tiskano vezje). S tem proizvajalci obljubljajo naprimer japonske kondenzatorje, posledično daljšo časovno obdobje.

Referenčne so tiste, ki izgledajo kot škatle in majo en majhen 80mm ventilator.

Tale bo zelo vredu: http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Če ni več na voljo pa:

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

In podobone.

Razlika med 280x in 290x je v tem, da ima slednja grafa popolnoma novo dizajniran GPU, prva pa je prepakirana 7970 :)

Hope that helps :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Verma ::

Ok hvala za pojasnilo. Je pomagal. Sedaj sem dobil vse potrebne informacije in moram samo premisliti ali bom dal 180€ za 280x serijo ali pa 300€ za 290x serijo.

P.S sem našel nemško stran z grafičnim karticam z dobrimi popusti, tako da verjetno ne bom kupil rabljene prek bolhe.

DarwiN ::

HIS 280x za 201€ + brezplačna poštnina v Slovenijo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Verma ::

Sem našel še boljšo varijanto, z enakimi specifikacijami, pa še par EUR ceneje. Poštnina zanemarljiva.

https://www.cyberport.de/asus-amd-radeo...

Po vsej verjetnosti jo bom danes naročil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Verma ()

toxius ::

Kakšen pa naj bo napajalnik? Koliko W naj bo za takšno grafično dovolj? Katera od zgoraj omenjenih podpira 3 monitorje hkrati?

NejcSSD ::

Verma je izjavil:

Sem našel še boljšo varijanto, z enakimi specifikacijami, pa še par EUR ceneje. Poštnina zanemarljiva.

https://www.cyberport.de/asus-amd-radeo...

Po vsej verjetnosti jo bom danes naročil.


Tale tvoja ni 280x, zato vzemi DarwiNov predlog.

toxius je izjavil:

Kakšen pa naj bo napajalnik? Koliko W naj bo za takšno grafično dovolj? Katera od zgoraj omenjenih podpira 3 monitorje hkrati?

Po tanovem že integrirana podpira 3 monitorje, tko da grafična katera koli zgoraj omenjena to zmore.
Za napajalnik XFX 550w/650w.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Verma ::

Imaš prav. Dobro da je še nisem naročil. OK potem pa ima Darwin res najboljšo ponudbo.
Hotel že naročiti prek linke ki ga je objavil, ampak ne dela več oz. odpre error. Ima še kdo tak problem ? Ko pa iščem prek te strani elektroonline.at pa mi sploh ne najde nobene grafične.

Janac ::

men tut ne odpre več. še pred eno urco je :(

Verma ::

Spletna stran mi deluje kot da ne prodaja grafičnih kartic. Sem pregledal kar nekaj podkategorij na njihovi strani, pa nobena nima nobene povezave z PC komponentami, kaj šele z grafičnim karticam :( Uglavnem če bo kdo našel kakšno podobno stran se priporočam za link, da lahko potem končno naročim grafo.

Lp

Han ::

Na geizhals.at ali geizhals.de poišči Radeon 280x. Sapphire Radeon R9 280X Dual-X OC je trenutno najboljša izbira...

Verma ::

Uglavnem na koncu sem se odločil za tole grafično.

http://www.akcija.si/vga-sapphire-r9-29...

Rabljene ni bilo nobene pametne na bolhi, z nemčije sem jo pa že skoraj naročil, dokler nisem zasledil podatka da je poštnina 29,90€. Za tako ceno pa sem jo dobil že v Sloveniji.

Sporočim kako se obnese z 650W napajalnikom (upam da bo dovolj močan :) )

BorutK-73 ::

Verma je izjavil:

Uglavnem na koncu sem se odločil za tole grafično.

http://www.akcija.si/vga-sapphire-r9-29...

Rabljene ni bilo nobene pametne na bolhi, z nemčije sem jo pa že skoraj naročil, dokler nisem zasledil podatka da je poštnina 29,90EUR. Za tako ceno pa sem jo dobil že v Sloveniji.

Sporočim kako se obnese z 650W napajalnikom (upam da bo dovolj močan :) )

Ne to kupit! To bo glasno za popizdit!
Pri tej trgovini imajo še samo eno 290 ki ima custom hladilnik, ampak je kar dražja od te.

GIGABYTE R9 290 OC, 4GB GDDR5 - 398EUR
http://www.tehnox.si/gigabyte-graficna-...

ali še ceneje in je Sapphire - 357EUR
http://www.dinokomp.at/produkt/sapphire...

PowerColor Radeon R9 290 4GB TurboDuo OC - 344EUR
http://www.dinokomp.at/produkt/powercol...

Zgodovina sprememb…

TOP ::

to ma referenčni hladilnik in bo glasna kot helikopter zakaj prej ne uprašaš.

theBill ::

Tole je res fail nakup, referenčne R9 290 serija so ene izmed najbolj vročih grafičnih. Greje se na polno, ventilator je itak glasen kot hudič ampak še vseeno ne dohaja temperatur, potem zaradi tega grafa sama sebe downclocka in izgublja na performancu.

NejcSSD ::

Verma je izjavil:

Uglavnem na koncu sem se odločil za tole grafično.

http://www.akcija.si/vga-sapphire-r9-29...

Rabljene ni bilo nobene pametne na bolhi, z nemčije sem jo pa že skoraj naročil, dokler nisem zasledil podatka da je poštnina 29,90€. Za tako ceno pa sem jo dobil že v Sloveniji.

Sporočim kako se obnese z 650W napajalnikom (upam da bo dovolj močan :) )


Ojoj. To pečico so na bolhi za 200evrov prodajal ravno zaradi zgornjih razlogov.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Verma ::

Bemti sedaj ste me pa res ustrašli. Že klicu na firmo in storniral naročilo, mogoče se da res kakšno boljšo dobit. Včeraj ko sem naročal se mi je zdel dober "deal" glede na to da je grafa 120 € cenejša kot v ostalih trgovinah. Uglavnem včasih je pametno po forumih vprašat za drugo mnenje.

Torej kje in katero sedaj naročiti, pa da ne bo ravno helikopter od grafične ?
BorutK-73 je objavil Sapphire Radeon R9 290 4GB Tri-X, tole bi takoj naročil pa imata oba dinokompa kolektivni dopust do 18.8.

theBill ::

Če se le da, počakaj na Dinokomp.at, ker ima za Sapphire R9 290 Tri-x res dobro ceno, in pa poceni poštnino 10€.

Han ::

Verma ::

geizhals.at -> Sapphire Radeon R9 290 4GB Tri-X

 Sapphire

Sapphire



A od teh prodajaln v avstriji pa nima nobena da pošilja v Slovenijo, pa da bi bila poštnina okoli 10 € ?

theBill
Ja če res ne bom našel nobene druge po normalni ceni, bom počakal na dinokomp. Drugega mi ne preostane.

djready ::

Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Verma ::

Na prvem linku grafe nimajo na zalogo :(

Kok je zamudno gledat različne ponudbe, k ne napišejo direktno če sploh pošiljajo v Slovenijo al ne, se morš na vsaki strani registrirat in pol k izpolnjuješ podatke, k daš notr naslov ti napiše da pošiljajo samo v nemčijo....
Lahko bi poenostavili sistem kot ga imajo recimo na Ebayu.

DarwiN ::

HIS 290 dobijo jutri. Poštnina v Slo je 11€..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

theBill ::

Da se ne boš rabil povsod registrirat, v SLO od cenejših pošiljajo Minfactory (pasje draga poštnina 30€), Hardware Versand in pa Computeruniverse, poštnina cca. 15€.

Drugače pa še Jacob Elektronik in nekaj avstrijskih trgovin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Verma ::

Evo bo tole vredu ?

http://www.caseking.de/shop/catalog/Gra...

Sm se že registreru in takšen je končni izračun:
 Izračun

Izračun

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Verma ()

klkkkkkkkkkk ::

vzam iz hardwareversand.de
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

theBill ::

Zakaj mu priporočaš enako grafo za več denarja?

M-XXXX ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Trdiš kako na bolhi ni nič pametnega potem pa naročiš isto grafo za še enkrat več denarja??
Vzemi tole! Če te moti ventilator ga menjaj. Pa vseeno prišparaš 1/3 od nove.

DarwiN ::

Ta referenčna je dober nakup ja... Zbiješ ceno na 180€ in odviješ GPU iz 950 na 900Mhz, in imaš bombo za mali denar, pa tut preglasna ne bo..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

orbika ::

Grafična kartica mi je crknila, a ker je bila še v garanciji, sem jo še lani poslal nazaj trgovini, sedaj pa so mi ponudili zamenjavo. Katero grafično naj izberem izmed spodnjih:
- SAPPHIRE Radeon R7 250 2GB GDDR3 Boost Lite
- ASUS Radeon 250 R7 1GB GDDR5
- Gainward Geforce GT740 1 GB DDR3
- ASUS grafična kartica GT 740 OC, 1GB GDDR5, PCI-E 3.0 - GT740-OC-1GD5

Do sedaj sem imel Radeona 7750, kupljeno v začetku leta 2014 iz stare zaloge.

hojnikb ::

asus 1gb gddr5
#brezpodpisa

orbika ::

hojnikb je izjavil:

asus 1gb gddr5


Najlepša hvala!

Aja, vseeno, kaj bom vzel Radeon ali Geforce-a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: orbika ()

Napajalc ::

011011100111010101100010

hojnikb ::

butasta primerjava, ker on ma na izbiro 250, ti si pa dal 250x bench.
#brezpodpisa

orbika ::

hojnikb je izjavil:

butasta primerjava, ker on ma na izbiro 250, ti si pa dal 250x bench.


Tako je, lahko izbiram samo med zgoraj naštetimi.

Torej je dejansko vseeno, če vzamem Radeona 250 ali Geforce 740? Moram samo pazit, da bo DDR5 je tako?

Riff ::

SAPPHIRE Radeon R7 250 2GB GDDR3 Boost Lite, tale je pa edina ki ima 2gb, res pa da je ddr3

Sssaga ::

Posluš @hojnikb-ja, GDDR5 vzem, DDR3 je počasnejša v vseh situacijah.
GT 740 pa je občutno počasnejša, tako da nima smisla sploh gledati teh modelov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

NightHawk ::

orbika je izjavil:

Grafična kartica mi je crknila, a ker je bila še v garanciji, sem jo še lani poslal nazaj trgovini, sedaj pa so mi ponudili zamenjavo. Katero grafično naj izberem izmed spodnjih:
- SAPPHIRE Radeon R7 250 2GB GDDR3 Boost Lite
- ASUS Radeon 250 R7 1GB GDDR5
- Gainward Geforce GT740 1 GB DDR3
- ASUS grafična kartica GT 740 OC, 1GB GDDR5, PCI-E 3.0 - GT740-OC-1GD5

Do sedaj sem imel Radeona 7750, kupljeno v začetku leta 2014 iz stare zaloge.


http://www.tomshardware.com/reviews/rad...

Kot vidiš tukaj te hočejo malo okol prinest :)
Radeon 7750 je malo hitrejša kartica kot pa Radeon 250. Načeloma se probaj zmenit, da ti dajo Radeona 7750 ali pa malo hitrejšo in ne počasnejšo kartico :)

Sicer je težko najti teste, ampak Asus GT 740 OC z GDDR5 bi bil tukaj boljša izbira. Je hitrejši od radeona 250 in počasnejši od 250X. Od teh je definitivno najboljša.

Če se boš pa zmenil za Radeon 250X bo pa to najboljša izbira. Od naštetih pa Asus 740.

NightHawk ::

Sssaga je izjavil:

Posluš @hojnikb-ja, GDDR5 vzem, DDR3 je počasnejša v vseh situacijah.
GT 740 pa je občutno počasnejša, tako da nima smisla sploh gledati teh modelov.


Vse benche, ki sem jih najdu je 740 ravnomed 250 in 250X. Od kje ti ideja da je OBČUTNO počasnejša?

orbika ::

Hvala vsem. Torej DDR5.

NightHawk je izjavil:

Kot vidiš tukaj te hočejo malo okol prinest :)
Radeon 7750 je malo hitrejša kartica kot pa Radeon 250. Načeloma se probaj zmenit, da ti dajo Radeona 7750 ali pa malo hitrejšo in ne počasnejšo kartico :)

Sicer je težko najti teste, ampak Asus GT 740 OC z GDDR5 bi bil tukaj boljša izbira. Je hitrejši od radeona 250 in počasnejši od 250X. Od teh je definitivno najboljša.

Če se boš pa zmenil za Radeon 250X bo pa to najboljša izbira. Od naštetih pa Asus 740.


Žal drugih kartic ni na voljo, so samo zgoraj omenjene. 7750-ke pa več sploh ni.

NightHawk ::

Ja, nujno GDDR5. In od teh dveh, ki ti ostaneta je Nvidia hitrejša.
http://www.hardwarezone.com.ph/review-p...

orbika ::

Torej Geforce? V redu, hvala za nasvete.

barocco ::

Nekaj sem razmišlju o menjavi grafične v roku leta dni iz gigabyte gtx660Ti na gigabyte gtx970.
Vzel bi novo ,če bi kupoval
Igram špile na 1080p. Video obdelave..
Ne, da mi trenutna dela slabo ipd.Vseeno sem dal za svojo novo pred leti 330e..
Zanima me ali se splača ,menjati bi bila razlika opazna,ko sm šel iz GT8800 512mb na gtx660Ti je bla res razlika huda..
Bo cena gtx 970 kaj padla ,pride kaj novega vn..kaj priporočate.Procesor bi pustil enak ne bi menjal..bolj kosm razmišlju o menjavi sem raymišlju o novem monitorju ipd. ali bo trenutni napajalc ok ali bo treba tudi novega kupiti..Paše v ohišje HAF 912+ Cooler Master ,970gtx?
v podpisu specifikacije
Hvala
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779283691 (143375) next3steps
»

Grafična kartica - smiseln nakup???

Oddelek: Kaj kupiti
303878 (3090) m0LN4r
»

Grafična, uporabljena za mining...

Oddelek: Kaj kupiti
142362 (2071) Napajalc
»

Katero R9 280x/290 kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11931861 (26643) chucki
»

Pomoč pri nakupu grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
285292 (4963) smotanc

Več podobnih tem