» »

Razložitev T2-ja(T4-optika)

Razložitev T2-ja(T4-optika)

kukanja ::

http://www.t-2.net/?ctxID=003465&funcID...

Zdaj pa k razlagi:
Najprej mi razložite vse tisto kar je pod točkami za 33Evra. Kaj vse tisto poemni, pravzaprav kaj bi vse dobil če bi naročil tisti paket???
Najbolj pa me zanimajo te oznake 10/10Mbps, zastopim vse tisto kaj pomenijo Mbps pa tisto ampak zakaj je 10 ulomljeno z 10???
Pa še to mi razložite: 2 M / 384 kbit/s???? Kaj to pomeni???

Mi je žal za moje slabo napisane stavke itd. sem obupen pri slovenščini!!!
Hvala!!

PacificBlue ::

zastopim vse tisto kaj pomenijo Mbps pa tisto ampak zakaj je 10 ulomljeno z 10???


:)

download/upload

Ciklamen ::

Mbps pomeni Megabytes per second, to pomeni da ti, v primeru 10/10 dol vleče z 1250 kbps (kilobytes per second)

10/10 pa pomeni, prva 10 (levo od / ) je download, torej koliko imaš "dolpotega", desna 10 pa pomeni s kolikšno hitrostjo uploadaš oz nalagaš :)
- End of the Post ->

kukanja ::

Aha smi je zdelo!! Hvala.

zee ::

Narobe.

Mbps so MegaBITI na sekundo in ne MegaBAJTI! V čem je razlika? 1 MegaBIT je manj kot 1 MegaBAJT.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Xserces ::

zee je izjavil:

Narobe.

Mbps so MegaBITI na sekundo in ne MegaBAJTI! V čem je razlika? 1 MegaBIT je manj kot 1 MegaBAJT.


da :) 10Mb/s = ~1,1 MB/s ni tako al neki?:D
1MB = 8Mb
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Ciklamen ::

No potem pa tak, to vedno zamenjujem, ne vem zakaj...

Vglavnem, point mojega posta je bil dojet, vsaj upam da :D
- End of the Post ->

jRk0 ::

T4
- internet - optika 10Mb/s = 1.2MB/s (teoreticno, prakticno nekje med 1,1 in 1,2) downloada in uploada (b = bit, B = bajt, 8b = 1B)
- tv vmesnik (motorola hd) + paket S (40 slovenskih programov)
- 10GB prostora na snemalniku (recmo 3-4 ure standardne locljivosti)
- stacionarni telefon (IP vrvicni telefon ali vmesnik za tvoj telefon - analogni ali ISDN)
- 1x SIM
---
33 EUR

Rabis se verjetno dodatne programe (sam narocis na tv vmesniku) - M paket za 3,99EUR (cca 90 programov) ali L paket (cca 180 programov) za 7 EUR.

Skupaj torej nekje 40 EUR.

Ce cesarkoli ne potrujbes (recimo stacionarnega, sim kartice, snemalnika), se ti na optiki prakticno ne splaca tega paketa, na VDSLju pa se splacajo vsi paketi

19E (int) + 9 + 7 (tv + paket L) = 35 Eur
telefon je pa 3.5 eur stacionarni
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

kukanja ::

Seveda je bil dojet!!! Hodim na računalniško prvi letnik, tak da vem kaj so Mb pa MB.

Pyr0Beast ::

Lahko greš pa tudi v poslovalnico prašat, če bi ti to kaj pocenilo ali povečalo DL-UL.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Xserces ::

kukanja je izjavil:

Seveda je bil dojet!!! Hodim na računalniško prvi letnik, tak da vem kaj so Mb pa MB.


haha smeh ;D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kukanja ::

Jajaja sej vem da sm trd glede tega, ampak če mene prašš kak naj bi bil pameten omfg edino kar so nam razložili glede tega je bil modem in router!! HAHAHAHA!!(glede interneta mislim), btw od tv-ja itd ne štekam pol k nč, isto kot vsi moji sošolci ne!!! Btw sem bil najbolši v klasu(prav dober)!!! Sej po moje sm se vč nauču glede elektrike kot od računalnika!!!!

Btw kaj je 1xSIM!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kukanja ()

Pyr0Beast ::

1xSIM je SIM za mobitel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bananovec ::

Upam, da lahko dojameš, da postaviš vprašaj na konec v vprašalni povedi in NE klicaja.

T4 VDSL
Dostop do interneta prek polno ali skupno razvezanega dostopa s hitrostjo 4/1 Mbps.
IPTV priključek, ki vključuje standardni TV vmesnik in Paket S.
Stacionarni telefonski priključek z IP telefonskim aparatom ali telefonski priključek z analognim ali osnovnim ISDN vmesnikom (ISDN-BRA) brez telefonskega aparata.
Narocniško razmerje s SIM kartico za glasovne storitve in 50 MB podatkovnega prenosa v T-2 UMTS omrežju.
10 GB za osebni snemalnik.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

ProGTX ::

Ima T-2 večino stvari kar dobro razloženih :D

Na VDSL se bolj splača T3 paket - hitrejši internet, boljši TV program. Če imaš možnosti za optiko pa definitivno to zagrabi.

kukanja ::

Glede T2-ja so mi rekli da izpolnem naročilnico, in če bo zadosti naročil bodo zgradili centralo!! LOL, zakva immo obtični kabel zato da ga gledamo al kva.
Sej drugje lohk naročim(amis kliče okoli, in tm sm sigurn da lohk, ma sm vidu da ima največji paket sam 2Mbps in drag je ku svinja). Kolk sm jz jzn pizda rija.

Aja pa še neki kaj pomeni oznaka 100M/100M??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kukanja ()

kukanja ::

A to slučajno pomeni 20Mbps downloada 20Mbps uploada??

Moivre ::

NE! 100 Mbps ali 12,5 MBps

100:8=12,5!

A je res tko težko?

kukanja ::

Lolllll sm se zmotu nism tol tga uprašt!!! Sej vem sej vem, sam ku sm gledu ponudbe in pol sm gor napisu narobe, jaja vem kolk je.
Jz sm tol uprašat če 20M/20M pomeni 20Mbps downloada in 20Mbps uploada. Zgleda da ja kot si gori napisu.
Hvala!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kukanja ()

Ciklamen ::

kukanja, toliko je ja. Vendar realno boš imel 1/8 tega, torej 2,5Mbps :)
- End of the Post ->

st0jko ::

Ciklamen je izjavil:

Vendar realno boš imel 1/8 tega, torej 2,5Mbps :)


Le zakaj?
keks?

jRk0 ::

Mater ste trdi vsi v tej temi. kaj realno bo mel 1/8? realno bo mel tolko kot je 20Mbps = 20MBit/s = 20Mb/s = 2.5 MB/s
You fuck up once, you loose two teeth.

Ciklamen ::

Joj si ti tud trd malo, kaj sem pa povedal drugo kot to?
- End of the Post ->

jRk0 ::

b NI ENAKO B pa si zapomni t.
b = bit
B = byte

8b = 1B
You fuck up once, you loose two teeth.

Ciklamen ::

Ja, glede tega vem da sem zamrdal, pa še verjetno en čas bom zamešaval :) Ampak glej point mojega posta, da nisem nič druga povedal kot to kaj ti :)
- End of the Post ->

jRk0 ::

ne, ravno point je napacen, ker realno bo mel tocno toliko, ne 1/8 tega:P
You fuck up once, you loose two teeth.

Ciklamen ::

Realno od 20Mbps bo mel 2,5MBps, kar pa je 1/8 :D
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ciklamen ()

jRk0 ::

lej ni to 1/8 hitrosti realno. realno je 20Mb/s enako 2.5MB/s.

Ti pravis kot da je: od 21 Kun mas ti realno 3 evre. Oboje je isto, pac druga valuta/mera/whatever =)
You fuck up once, you loose two teeth.

Ciklamen ::

Dobro, neboma zdaj več okrog tega, mislim da je razumel kaj smo mu hoteli reči :P
- End of the Post ->

matjash ::

Mene pa zanima, če se plačuje kakšna naročnina na kartico sim z naročniškim razmerjem, če bi se odločil za paket t4 optika 100/10, ki je trenutno za ceno 33€ +L paket =40€

Drugače je zame primeren tudi t3 10/10 ki ima že vključen programski paket L a je po ceniku 42€.

Zanima me če plačaš kakšne stroške mesečne naročnine, če vzamem naročniško razmerje s SIM kartico a te ne uporabljam?
... bolje pozno kot nikoli.

oyoy69 ::

ne, naročnina je v obeh primerih že všteta v ceno paketa.

BALAST ::

Slučajno ve kdo če lahko pri T2 switchu Milan (8xUTP 100Mbit) vežem na en UTP port drug switch (4xUTP 100Mbit) in na tega slednjega povežem 3 IP-TV sprejemnike?

Bi šlo tudi na daljše razdalje, okoli 50m med dvema switchoma na cat6 UTP kablu?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

gregor_m ::

BALAST je izjavil:

Slučajno ve kdo če lahko pri T2 switchu Milan (8xUTP 100Mbit) vežem na en UTP port drug switch (4xUTP 100Mbit) in na tega slednjega povežem 3 IP-TV sprejemnike?


To bo brez problema delovalo.

Bi šlo tudi na daljše razdalje, okoli 50m med dvema switchoma na cat6 UTP kablu?


To bi moralo v teoriji normalno delovati, v praksi pa ne bi dal roko v ogenj. Recimo 85% sem prepričan, da bo delovalo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6617755 (6766) iwasbilbo
»

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
404817 (4278) amigo_no1
»

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Oddelek: Omrežja in internet
266144 (5692) imagodei
»

megabit in megabajt

Oddelek: Pomoč in nasveti
93624 (3362) Lonsarg
»

Nov paket optike pri T-2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18422443 (12000) amigo_no1

Več podobnih tem