» »

Microsoft bo odpuščal

Microsoft bo odpuščal

Bloomberg - Očitno je po prevzemu Nokie v Microsoftu napočil čas, da malo prevetrijo svoje vrste in začno odpuščati. Načrti še niso uradni, a Bloomberg že poroča, da bo Microsoftov novi izvršni direktor Satya Nadella že prihodnji teden najavil največji paket presežnih delavcev po čistki iz leta 2009.

Trenutno je v Microsoftu več kot 127.000 zaposlenih, saj je prevzem Nokie prinesel 30.000 novih, kar bodo znižali za nekaj odstotkov. Leta 2009, ko so zadnjikrat opazneje odpuščali, so se poslovili od 5800 zaposlenih, tokrat pa naj bi jih bilo še več. V okviru prestrukturiranja bodo odpuščali inženirje, tržnike in menedžerje, katerih delo se po nakupu Nokie sedaj podvaja. Predvsem inženirji, ki so se ukvarjali s testiranjem izdelkov, bodo postali nepotrebni, pravi Nadella, saj bodo njihovo delo prevzeli razvojni inženirji (tretja velika skupina pa so inženirji v menedžerskem delu).

Nadella je v intervjuju povedal, da pripravlja spremembe v Microsoftu. Podjetje se mora bolj posvetiti svojemu poslanstvu oziroma najprej ponovno ugotoviti, kje bi to sploh bilo, potem pa postati učinkovitejše. Za zdaj se zdi, da bodo glavne prioritete mobilne naprave, storitve v oblaku in programska oprema za domače in poslovne uporabnike. To je tudi razlog za Nadellov prihod za krmilo podjetja, saj je njegova naloga storiti tisto, česar Ballmer ni zmogel - enakovredno konkurirati Applu in Samsunugu, saj trg osebnih računalnikov stagnira.

Microsoft ni edini velikan, ki se je lotil čiščenja svojih vrst. Yahoo je naprimer odpustil precej zaposlenih in prepovedal delo od doma, čemur je sledil tudi Hewlett-Packard. Odločitev je bila pravilna.

37 komentarjev

flbroker ::

Microsoft je cas povozil, oni so svojo priloznost zapravili in lahko odpuscajo koliko hocejo. Od MS cez 20 let ne bo ostalo nic.

FlyingBee ::

flbroker je izjavil:

Microsoft je cas povozil, oni so svojo priloznost zapravili in lahko odpuscajo koliko hocejo. Od MS cez 20 let ne bo ostalo nic.

20 let? to bo še zelo dobro

Dr_M ::

Ce MS gre, bo to velika katastrofa za racunalistvo. Zaenkrat ni nikogar, ki bi ga lahko nadomestil. Vse alternative so zelo zalostne.

aerie ::

flbroker je izjavil:

Microsoft je cas povozil, oni so svojo priloznost zapravili in lahko odpuscajo koliko hocejo. Od MS cez 20 let ne bo ostalo nic.

M$ je svojo priložnost zelo dobro unovčil. Mimogrede, njihovi izdelki še danes omogočajo uporabo šumnikov.

flbroker ::

Ne bo katastrofa saj je danes trend prenosnih naprav kjer vec ali manj dominirajo Android, iOS, ChromeOS in nekaj malega Ubuntu. Mimo so casi ko si Windows OS uporabljal za vse. Danes na mobitelu in tablicah uporabljamo Android, na streznikih Unix/Linux in nekaj Windows, na desktop pa Windows samo se iz navad in ne potreb. Gre za to da ljudje vec ne kupujejo nekaj kar ne rabijo. Prej so domacinstva kupovala mocne PC komplete in placevala mastne denarje za Windows licenco, danes pa kupis tablico vsakemu in je dovolj. Tako kot smo zamenjali stacionarni telefon za mobitele vsakemu clanu tako bomo tudi PC s tablicami ali 5" telefoni.

PC rabijo samo se razvijalci, zato se bodo ti v prihodnosti podrazili posledicno pa bi tudi kvaliteta morala biti visja. Druga stvar pa je da se vse premika v oblak, zato imata strezniski in ARM trg svetlo prihodnost medtem ko PC zelo crno. Na PC pa kot OS prevladuje Windows desktop ki bo pocasi utonil v pozabo posledicno skupaj s PC-ji. V MS je prevladovalo mnenje "too big to fail" in ta ignoranca konkurence (Apple, Ubuntu, Android...) jih ze zdaj drago kosta kaj sele v prihodnosti. Zdaj ko so jih povozili z leve in desne bi pa v MS radi nadoknadili z vsiljevanjem Metro, Windows Store kar pa ima kontraucinek. Radi bi kopirali druge pa jim ravno ne gre od rok.

MS mora dati Windows desktop OS brezplacno ce bi radi obdrzali sploh kaksen delez na prenosnih napravah. Mi smo povprecna druzina pa imata starsa vsak svojo tablico, sestri sem kupil prenosnik brez OS in gor namestil Ubuntu ker je ceneje in Windows funkcionalnosti ne potrebuje za pisanje, gledanje videov/filmov, FB, kupil sem jim se en Android USB PC + wireless keyboard ki ga priklopijo na big screen TV pa tega sploh ne uporabljajo, jaz imam na laptopu Ubuntu, PC pa uporabljam samo ko pridem domov k starsem, v podjetju ima samo racunovodkinja Windows 7 PC, vsi ostali Ubuntu. In zakaj bi kdo od nas stirih rabil karkoli Windows-related? Android + Google Play je vec kot kdorkoli potrebuje ki uporablja napravo za osnovne potrebe in takih je dalec najvec.

MS se naj osredotoci na Server okolje in naj izmolze kolikor se lahko na ljudeh ki uporabljajo prirejene .NET aplikacije ker bodo kmalu se ostali pokapirali da je Ubuntu "for dummies" in bodo presaltali. Sori za MS fan boye ampak dejstvo je da se MS cas izteka in bo pocasi ostal brez vsega. Ti bedni poskusi osvajanja trga z nakupom Nokie in neki retardirani Metro vmesniki ne bodo zapolnili se najmanjse luknje v podjetju.

EDIT: "Mimogrede, njihovi izdelki še danes omogočajo uporabo šumnikov."
Nepotreben komentar, uporabljam UK tipkovnico in nimam sumnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

FlyingBee ::

kar izginili ne bodo, še posebej, ker so z Nokio ostali na vseh področjih, zna pa kaj kmalu windows postati zastonj in bodo zopet povsod ... namizni PC ali prenosnik si zaenkrat ne morem predstavljati brez win, zakaj točno pa vsak dobro ve

flbroker ::

Ne pozabit da smo na Slo-Techu napredni uporabniki, ce gres po bloku sprasevat ljudi za kaj uporabljajo racunalnik ki ga imajo doma ti bodo v 90% rekli za cekiranje mailov, branje novic, malo FB malo Youtube.

next_byte ::

Mah microsoft je čizt adijo pamet, ima full hude stvari v razvoju pa nič neda vn.
- naprimer photosynth bi mogel bit v vsakem windows phonu.

jype ::

aerie> Mimogrede, njihovi izdelki še danes omogočajo uporabo šumnikov.

Hočeš reči, da zaradi njihovih izdelkov še vedno nikjer ne delajo šumniki?

Drži.

aerie ::

jype je izjavil:

Hočeš reči, da zaradi njihovih izdelkov še vedno nikjer ne delajo šumniki?

Drži.

Naj te kr drži.

Val202 ::

Nisem pristaš šparanja oz. povečevanja dobička na račun zaposlenih, vendar pa, ali se čudijo, da bo MS odpuščal? Leta 2004 je imel MS zaposlenih cca. 57K ljudi, danes - 10 let kasneje - jih ima 127K. Da vse to preživiš potrebuješ infrastrukturo v kateri delajo, vsako leto dober posel, da jih plačaš, in še kaj. Potem si pa tako kot IBM, ki ima cca. 400K zaposlenih in na vseh področjih išče nove tehnološke "izzive" (beri: programska oprema narejena na hitro v Indiji), da nam jih proda kot suho zlato.

Ne moreš biti na vseh področjih car! Zato bi se tudi te firme morale usmeriti v nekaj tržnih niš in jih furati. Kot npr. Apple, ki praktično sploh ne podpira strežniške infrastrukture in večino dobička naredi z *enim* telefonom.

HeMan ::

jype je izjavil:

aerie> Mimogrede, njihovi izdelki še danes omogočajo uporabo šumnikov.

Hočeš reči, da zaradi njihovih izdelkov še vedno nikjer ne delajo šumniki?

Drži.


Jaz imam windowse in mi šumniki delajo. Ne razumem te.

chironex ::

jype je izjavil:

aerie> Mimogrede, njihovi izdelki še danes omogočajo uporabo šumnikov.

Hočeš reči, da zaradi njihovih izdelkov še vedno nikjer ne delajo šumniki?

Drži.


Jype se je malo nerodno izrazil, verjetno je hotel reči, da ko je Microsoft uporabil utf-16, so se linuxaši nerazumno upirali in vztrajali na utf8. Zdaj je pa kriv Microsoft... Matr kot da bi Černača poslušal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chironex ()

njyngs ::

chironex je izjavil:

jype je izjavil:

aerie> Mimogrede, njihovi izdelki še danes omogočajo uporabo šumnikov.

Hočeš reči, da zaradi njihovih izdelkov še vedno nikjer ne delajo šumniki?

Drži.


Jype se je malo nerodno izrazil, verjetno je hotel reči, da ko je Microsoft uporabil utf-16, so se linuxaši nerazumno upirali in vztrajali na utf8. Zdaj je pa kriv Microsoft... Matr kot da bi Černača poslušal...


Mi dovoliš, da te vprašam kak telefon uporabljaš in katere strani obiskuješ? Ker se mi zdi, da zaničuješ velik del infrastrukture za katerega se niti ne zavedaš, da ga posredno na dnevni bazi uporabljaš. Verjetno se sploh ne zavedaš kaj govoriš.

commissar ::

Kakšen del infrastrukture pa je troll gor zaničeval, ko je razglasil da nikjer ne delajo šumniki?

Mavrik ::

njyngs je izjavil:



Mi dovoliš, da te vprašam kak telefon uporabljaš in katere strani obiskuješ? Ker se mi zdi, da zaničuješ velik del infrastrukture za katerega se niti ne zavedaš, da ga posredno na dnevni bazi uporabljaš. Verjetno se sploh ne zavedaš kaj govoriš.


Nehajte s trolanjem prosim.
The truth is rarely pure and never simple.

Matthew ::

MS se še zelo odlično drži in če je prodaja PCjev in Windowsev slaba, ne pomeni, da bodo kar propadli. Kolikor opažam, znajo dobro slediti trendom. Sicer vedno malo z zaostankom, ampak ga znajo nadoknaditi. Na primer Azure in Office sta odlična produkta, ki gresta v pravo smer. Poznam tudi konkurenčne produkte, da ne bo pomote.

driver_x ::

Vidim da tukaj vsi po vrsti gledate na zadeve preveč iz stališča "osebnega računalništva". Za doma je popolnoma vseeno kaj uporabljaš, precej velik del trga pa predstavljajo poslovna okolja, kjer je MS še kako prisoten in močan in ni videti, da bi se kaj kmalu utegnilo kaj spremeniti, saj še daleč za MS ni nikogar, ki bi ponujal tako širok spekter izdelkov in storitev ter njihovo integracijo v poslovno okolje.

Jupito ::

Jaz imam strategijo, ki bo rešila vse! Rešitev je seveda PC spremeniti v zaklenjeno platformo s kastrirano funkcionalnostjo! To je točno to, kar consumer market zdajle rabi. (Ker povprečneži)!
Konkurenca s svojo odprtostjo se lahko nasadi na secure boot in nabije na tpm. Le hitro je treba ukrepati, da Gaben prej ne pripelje gaminga v Linux, kajti potem odpadejo razlogi za množično piratiziranje Winsow, ki tako še vedno uspeva okužiti določen delež domačih uporabnikov z njimi! :D
Ampak resno: PC za domačo rabo postaja nišni produkt. (Nemogoče, zapustite ladjo, je ni reči, ki bi jo lahko prodali folku, ki se preserava z zlivanjem tekočega dušika na procesor ali vgrajevanjem estetsko posebej zanimivih komponent pod steklo!)
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

alexa-lol ::

flbroker je izjavil:

Ne bo katastrofa saj je danes trend prenosnih naprav kjer vec ali manj dominirajo Android, iOS, ChromeOS in nekaj malega Ubuntu. Mimo so casi ko si Windows OS uporabljal za vse. Danes na mobitelu in tablicah uporabljamo Android, na streznikih Unix/Linux in nekaj Windows, na desktop pa Windows samo se iz navad in ne potreb. Gre za to da ljudje vec ne kupujejo nekaj kar ne rabijo. Prej so domacinstva kupovala mocne PC komplete in placevala mastne denarje za Windows licenco, danes pa kupis tablico vsakemu in je dovolj. Tako kot smo zamenjali stacionarni telefon za mobitele vsakemu clanu tako bomo tudi PC s tablicami ali 5" telefoni.

PC rabijo samo se razvijalci, zato se bodo ti v prihodnosti podrazili posledicno pa bi tudi kvaliteta morala biti visja. Druga stvar pa je da se vse premika v oblak, zato imata strezniski in ARM trg svetlo prihodnost medtem ko PC zelo crno. Na PC pa kot OS prevladuje Windows desktop ki bo pocasi utonil v pozabo posledicno skupaj s PC-ji. V MS je prevladovalo mnenje "too big to fail" in ta ignoranca konkurence (Apple, Ubuntu, Android...) jih ze zdaj drago kosta kaj sele v prihodnosti. Zdaj ko so jih povozili z leve in desne bi pa v MS radi nadoknadili z vsiljevanjem Metro, Windows Store kar pa ima kontraucinek. Radi bi kopirali druge pa jim ravno ne gre od rok.

MS mora dati Windows desktop OS brezplacno ce bi radi obdrzali sploh kaksen delez na prenosnih napravah. Mi smo povprecna druzina pa imata starsa vsak svojo tablico, sestri sem kupil prenosnik brez OS in gor namestil Ubuntu ker je ceneje in Windows funkcionalnosti ne potrebuje za pisanje, gledanje videov/filmov, FB, kupil sem jim se en Android USB PC + wireless keyboard ki ga priklopijo na big screen TV pa tega sploh ne uporabljajo, jaz imam na laptopu Ubuntu, PC pa uporabljam samo ko pridem domov k starsem, v podjetju ima samo racunovodkinja Windows 7 PC, vsi ostali Ubuntu. In zakaj bi kdo od nas stirih rabil karkoli Windows-related? Android + Google Play je vec kot kdorkoli potrebuje ki uporablja napravo za osnovne potrebe in takih je dalec najvec.

MS se naj osredotoci na Server okolje in naj izmolze kolikor se lahko na ljudeh ki uporabljajo prirejene .NET aplikacije ker bodo kmalu se ostali pokapirali da je Ubuntu "for dummies" in bodo presaltali. Sori za MS fan boye ampak dejstvo je da se MS cas izteka in bo pocasi ostal brez vsega. Ti bedni poskusi osvajanja trga z nakupom Nokie in neki retardirani Metro vmesniki ne bodo zapolnili se najmanjse luknje v podjetju.

EDIT: "Mimogrede, njihovi izdelki še danes omogočajo uporabo šumnikov."
Nepotreben komentar, uporabljam UK tipkovnico in nimam sumnikov.


Ta sestra je potem rekla kolegu naj ji zrihta PC ker ji je brat dal nekaj gor kar prvič vidi in sploh ne dela.

MS ima trenutno popolnoma spodoben dobiček. Sicer so trenutno na trgu OS v slabšem položaju ampak OS ni vse kar je MS. Poleg tega mešaš prodajo potrošnikom in podjetjem. Kdaj si nazadnje videl kaj od IBM in Oracla v Sparu/Mercatorju? IBM cca. 10 let nazaj, Oracle pa nikoli pa to še ne pomeni da so to popolni outsiderji računalniške industrije, bolj verjetno so to eni izmed voditeljev, se pa ne osredotočajo na prodajo potrošnikom.

driver_x ::

MS dosega oz. je dosegal na nekaterih področjih (operacijski sistem, pred časom IE) nenormalno visok tržni delež. Za povrh so obladovali trg operacijskih sistemov, ko ta sploh še ni bil zrel. Zadeve se tukaj normalizirajo (kar npr. dokazije še vedno velik odstotek uporabnikov Windows XP) in MS se tega prav gotovo zaveda in se zato krepi na drugih področjih.

chironex ::

njyngs je izjavil:

chironex je izjavil:

jype je izjavil:

aerie> Mimogrede, njihovi izdelki še danes omogočajo uporabo šumnikov.

Hočeš reči, da zaradi njihovih izdelkov še vedno nikjer ne delajo šumniki?

Drži.


Jype se je malo nerodno izrazil, verjetno je hotel reči, da ko je Microsoft uporabil utf-16, so se linuxaši nerazumno upirali in vztrajali na utf8. Zdaj je pa kriv Microsoft... Matr kot da bi Černača poslušal...


Mi dovoliš, da te vprašam kak telefon uporabljaš in katere strani obiskuješ? Ker se mi zdi, da zaničuješ velik del infrastrukture za katerega se niti ne zavedaš, da ga posredno na dnevni bazi uporabljaš. Verjetno se sploh ne zavedaš kaj govoriš.


Ne da se jaz ne zavedam kaj govorim, za razliko od tebe, ki niti ne razumes kaj sem napisal, sicer ne bi odgovarjal neumnosti. Zanicujem pa del linux uporabnikov, take, ki vodijo svete vojne kot npr. ti in jype... eden za svojo denarno korist, drugi pa pač zato ker je baje moderno in ce je linux, potem je ziher cool, tudi če ne razumem, ne znam uporabljati ali pa sem preprosto se prevec zelen, da bi razumel kaj chironex govori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chironex ()

njyngs ::

Vau, jaz kje na veliko in široko podpiram in zagovarjam linux? To je pa nekaj novega. Vsak dan zvem več o sebi :))

chironex ::

flbroker je izjavil:

Sori za MS fan boye ampak dejstvo je da se MS cas izteka in bo pocasi ostal brez vsega. Ti bedni poskusi osvajanja trga z nakupom Nokie in neki retardirani Metro vmesniki ne bodo zapolnili se najmanjse luknje v podjetju.


No zaradi tega sem dal pripomo: kot Černač. Vsako leto, že 15 let poslušam enako in potem pride faza uzaljenosti, ko zgubijo volitve (primer cesar bo odgovor na moje pisanje, prejsnjega si pa lahko ogledate zgoraj). Pa mi niti ni dol windowsov, samo namedenega OSa kot je linux ne prenesem. Pa tudi nimam ravno neke hude potrebe po elitzmu tipa: uporabljam linux ergo sem cool.

flbroker je izjavil:

Nepotreben komentar, uporabljam UK tipkovnico in nimam sumnikov.


Mislis US tipkovnico? :D

boolsheat ::

Microsoft Stock Hits A 14-Year High, Up 3.8% Since Morning

harmony ::

Upam, da MS čimprej propade. Nič koristnega zadnje čase z njihove strani. Še ta bedni w8.1 so uturili.

Ko vprašam povprečnega računalničarja in v čem je ms win 8.1 bolši od sedmice, dobim odgovor, ja ful hitrej se zažene. Ja uu who cares, če se zažene namesto v 15 sekundah v sedmih.

Da je 8.1 in njegov vmesnik ql, ne bi se šli devetice in povratek nazaj na staro varianto.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dr_M ()

aerie ::

Propad Microsofta, Googla, Appla, Samsunga, etc, so prav gotovo mokre sanje marsikaterega Slovenca. Takrat stopi na sceno gigant ala Zemanta in nam ponudi OS za vse platforme. Da ne bomo pogrešali kakšnega Start gumba ali gledali grde modern kvadratke in pravokotnike bo Zemantin OS omogočal krmiljenje mašine z mislimi. Še več. OS bo zastonj. Da Zemantini pobje in dekline ter njihovi otroci ne bodo lačni, nam bodo vsakih nekaj sekund poslali reklamna sporočila direkt v možgane. Pa pri vsaki malo večji vasi bodo zgradili data centre, varovane z vaškimi stražami s pogonom na bio maso, iskalnik Chickensearch pa bo uporabljal ves svet, razen Kitajcev. Pa SEO za Chickensearch bo vodila posebna parlamentarna komisija, z Kahlom in Irglovo na čelu.

jakan123 ::

harmony je izjavil:

Upam, da MS čimprej propade. Nič koristnega zadnje čase z njihove strani. Še ta bedni w8.1 so uturili.

Ko vprašam povprečnega računalničarja in v čem je ms win 8.1 bolši od sedmice, dobim odgovor, ja ful hitrej se zažene. Ja uu who cares, če se zažene namesto v 15 sekundah v sedmih.

Da je 8.1 in njegov vmesnik ql, ne bi se šli devetice in povratek nazaj na staro varianto.


Nič koristnega? Kaj pa office365, Azure,...? Če ti pa Win 8.1 ni všeč pa še vedno lahko uporabljaš karkoli drugega, saj te nihče ne sili.

jype ::

aerie> Propad Microsofta, Googla, Appla, Samsunga, etc, so prav gotovo mokre sanje marsikaterega Slovenca.

Nonsense. Tudi jaz navijam za Microsoft, sploh odkar nima več nesposobnega vodstva, še vedno pa ostaja dejstvo, da je Microsoft zaslužen za ogromno nočnih mor, ko gre za združljivost različnih sistemov, ker so svoj prevladujoč tržni položaj zlorabljali tudi tako, da so standarde namenoma implementirali drugače, kot preostanek znanega vesolja, pogosto celo takrat, ko so standarde sami osnovali in objavili.

driver_x ::

To kar praviš vse drži, vprašanje je samo, kako bi v takem poližaju ravnal kdo drug. Grem staviti, da bi nas večina ravnala podobno.

ales85 ::

sammy73 dvomim, da je to sedaj ključno vprašanje. Bolj primerno vprašanje sedaj je kako se spopasti s tem problemom. Filozofiranje kaj bi, če bi, naredil kdo drug ne bo pripeljalo do rešitve.

commissar ::

Sem prepričan da tale diskusija na forumu bo pa definitivno pripeljala do rešitve.
Še posebno ker so se trolli tako nesebično odločili pomagati.

Osnovna tema je odpuščanje, ki se mi ne zdi nič čudnega, saj so ravnokar fasali 30K novih zaposlenih. Seveda bodo pogledali kje se stvari podvajajo.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Vsakem primeru pa odpuščanje nekaj tisoč zaposlenih ne napoveduje propada MSa.

bluefish ::

Eh, o propadu Microsofta čez 20 let se zaradi takih in drugačnih razlogov govori že... no, tam nekje 20 let.

boolsheat ::

Microsoft today finally revealed their plans for their job cuts. Microsoft is planning to reduce the size of their overall workforce by up to 18,000 jobs in the next year. In this, Nokia Devices and Services related professional and factory workers are expected to account for about 12,500 jobs. Microsoft also revealed that they will be annoucing the first 13,000 positions in the next 6 months. Microsoft will offer severance to all employees impacted by these changes, as well as job transition help in many locations.

Veliko, sploh na Nokijevcev.

next_byte ::

Me zanima kolikšen je delež ljudi kateri dejansko razvijajo programsko opremo in koliko je vsega ostalega okoli.

bluefish ::

Skupaj z zaposlenimi gre pa na odpad še Nokia X: http://www.theverge.com/2014/7/17/59119...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft bo odpustil četrtino ljudi iz Nokie in odpisal več milijard (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8529907 (24785) NLight
»

Kadrovske rošade v Microsoftu odnesle Elopa

Oddelek: Novice / Ostale najave
79433 (7241) Trololololol
»

Microsoft z rekordnimi prihodki, dobiček nekoliko sklestila Nokia

Oddelek: Novice / Rezultati
2514275 (12074) kpkp
»

Uradno: Mojang Microsoftu za poltretjo milijardo

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4617868 (14283) BigWhale
»

Uradno: Microsoft za 18.000 ljudi vitkejši

Oddelek: Novice / Ostale najave
115946 (4854) Mr.B

Več podobnih tem