» »

RTL-SDR Antena

RTL-SDR Antena

veso266 ::

Dober dan zanima me a je kakšna ne tako draga a vseno dobra prenosna antena za RTL-SDR ključke ker tista ki jo dobiš zraven je tako slaba da je še moj Sangean ATS 909X boljši od nje

najraje bi videl če bi bila kakšna za SSB in FM

Hvala za odgovor in Lep pozdrav

hipertija ::

tudi mene zanima tole

markasaso12 ::

Pozdravljeni včeraj sem dobil paket RTL SDR naročil semm ga iz alexpres-a takšen je pa me zanima zakaj nič ne slišim na AM Frekvenciji in kakšnja antena more bit za AM? Ali morem kakj nastavit še v programu še ima gdo te težave lep pozdrav :)

Zgodovina sprememb…

dreta ::

SSB in FM sta vrsti modulacije. Antena = kovina ne loci med njima.

Kljucek omogoca sirok razpon sprejema, zato ena antena ne more pokriti vsega frekvencnega podrocja.
Na netu poisci GP antenna ali pa Dipole antena calculator in si po njem izracunaj dolzino antene za doloceno frekvenco podrocje.
Mogoce za VHF/UHF discone antena katera pokriva siroko frekvencno podrocje ampak je zahtevnejsa za igradnjo kot dipol ali gp antena.

hipertija ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni včeraj sem dobil paket RTL SDR naročil semm ga iz alexpres-a takšen je pa me zanima zakaj nič ne slišim na AM Frekvenciji in kakšnja antena more bit za AM? Ali morem kakj nastavit še v programu še ima gdo te težave lep pozdrav :)



Zelo pomanjkljivo napisano. Najprej moraš napisati:
- s katero programsko opremo delaš? SDR# je daleč najbolj uporabniku prijazen, je pa še kup drugih
- kakšno anteno sploh imaš priklopljeno na ključek. Kot je že napisano, antene ne določajo načina modulacije FM/AM, so pa namenske za določeno frekvenčno območje. Osebno imam diamond x300 in pokriva VHF/UHF in še deloma pod 87,5MHz
- kakšno frekvenco želiš poslušati oz. kateri band?

Tista priložena mini antenca je res hobi in večinoma slabo lovi vhf/uhf področje.
Prekle za kurnk

markasaso12 ::

Uporabljam AIRSPY peogram imam 2 dipol antenici rad bi pa poslušal AM Frekvencije prvič uporabljam to stvar zato brez zamere hehe ?

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Če z AM frekvencami misliš srednji val, potem potrebuješ vsaj neko feritno anteno ali pa čim daljšo žico nekje zunaj.

link_up ::

Predvidevam, da bi rad poslusal lavijone. Klasicna antena za radio bo ok, modulacija pa je AM.
In and Out

hipertija ::

markasaso12 je izjavil:

Uporabljam AIRSPY peogram imam 2 dipol antenici rad bi pa poslušal AM Frekvencije prvič uporabljam to stvar zato brez zamere hehe ?



Nisi pa sploh napisal, kje je težava, ne najdeš frekvenc, ne najdeš signala, nisi napisal katero področje bi poslušal... v glavnem brez repa in glave.
Prekle za kurnk

markasaso12 ::

hipertija Težava je da nič ne slišim na AM Frekvenciji z Dipol anteno? Kaj bi lahko bilo lahko narobe?

hipertija ::

Premalo podatkov si dal, nisi napisal kateri frekvenci, koliko MHz. Ampak 99,9% je da si nekje na KV, anteno imaš pa po možnosti v hiši ali bloku, ali pa tik ob steni. Ti dipoli niso za kratki val.

Kaj pa sploh želiš poslušati na AM frekvenci? CB, radioamaterje? Na AM praktično ni nič tako zelo pametnega...
Prekle za kurnk

markasaso12 ::

1600 KHZ želim poslušat tam se sliši Radio Murski Val anteno imam pri oknu lahko jo pa dam na okenasko polico zunaj mogoče bo bolji sprejem? ?

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Za Radio Murski val potrebuješ vsaj feritno anteno ali pa čim daljšo žico.

link_up ::

ali pa ozemljitev v vticnici :)
In and Out

hipertija ::

No smo že bližje :) ja, treba bo drugo anteno, sigurno pa mora le-ta biti zunaj... tudi na drugih bandih bo rezultat povsem drug :)
Prekle za kurnk

markasaso12 ::

Razmišljal sem da bi priključil na ključek SDR anteno za avto radio imam pa potegneno žico okrog 40 metrov to uporabljam za sprejem Srednjega Vala mogoče bi tudi ta antena pomagala za sprejem AM Frekvenciji na SDR-u? :)

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

Bo, ampak random wire antena pobere tudi največ motenj iz okolice. Če jih pri tebi ni, boš brez problema sprejemal.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosna CB postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5915246 (2912) ziggy42
»

Rtl-sdr - Tetra/DMR/ZARE - težave/problemi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12922921 (10293) hipertija
»

Rtl-Sdr Tuner

Oddelek: Zvok in slika
263442 (1949) veso266
»

TV slika preko antene zmrzuje (stara tehnika)

Oddelek: Zvok in slika
151653 (1269) veso266
»

USB tv/radio tuner in razširitev radijskih frekvenc (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110641 (7493) radmannsdorf

Več podobnih tem