» »

Reflektor vezava...

Reflektor vezava...

scrable ::

Pozdravljeni, obračam se na vas po pomoč oz. prošnjo z sledečim problemom oz. težavo pri vezavi reflektorja. Dodal sem sliko, da bo bolj razumljivo. No, pa k stvari: rad bi zvezal reflektor s senzorjem na to staro stikalo, ki je včasih služilo za prižiganje luči, ki pa več ne služi ničemur, ker tudi luči ni več. No, ko sem odprl to stikalo sem naletel na štiri črne pod-ometne žice. Ker sem nevešč električar (razen + na + in - na -) sem naletel na problem vezave, ker so znotraj štiri (4) žice in vse črne. Kako ugotoviti na katere žice zvezati reflektor?
Za pomoč bi prosil in se v naprej iskreno zahvaljujem.

RejZoR ::

RANT Najprej se spomni kdo ti je delal inštalacijo in pojdi do njega in ga klofni okoli face. Električarska koda barvnih žic ni tam za okras ampak zato, da čez 10 al pa 20 let ne prihaja do takih situacij, ko nimaš več pojma katera žica je kaj. Sam folk še vedno rad tlači not neki ker je pač imel 10 metrov črne viška pa je uporabil kar to, namesto da bi se šlo v trgovino in kupilo žico prave barve. RANT END

Če sem iskren boš zelo težko ugotovil katera žica je kaj. Fazo lahko hitro najdeš s fazentriferjem, za potencialno ozemljitev in nulo pa ne bo tko enostavno čeprav na stkalih ozemljitve ni. Nekako sumim, da je tole dejansko enojno dvopolno stikalo, ki ti prekinja nulo in fazo. Ne vidim drugega razloga, zakaj bi bile gor vezane 4 žice in funkcionalna luč ter ničesar drugega. Se pa zdele ne spomnim, če se po zunanjih lastnostih da nahitro razločit križno in enojno dvopolno stikalo. Če bi ga poslikal...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

scrable ::

RejZoR je izjavil:

RANT Najprej se spomni kdo ti je delal inštalacijo in pojdi do njega in ga klofni okoli face. Električarska koda barvnih žic ni tam za okras ampak zato, da čez 10 al pa 20 let ne prihaja do takih situacij, ko nimaš več pojma katera žica je kaj. Sam folk še vedno rad tlači not neki ker je pač imel 10 metrov črne viška pa je uporabil kar to, namesto da bi se šlo v trgovino in kupilo žico prave barve. RANT END

Če sem iskren boš zelo težko ugotovil katera žica je kaj. Fazo lahko hitro najdeš s fazentriferjem, za potencialno ozemljitev in nulo pa ne bo tko enostavno čeprav na stkalih ozemljitve ni. Nekako sumim, da je tole dejansko enojno dvopolno stikalo, ki ti prekinja nulo in fazo. Ne vidim drugega razloga, zakaj bi bile gor vezane 4 žice in funkcionalna luč ter ničesar drugega. Se pa zdele ne spomnim, če se po zunanjih lastnostih da nahitro razločit križno in enojno dvopolno stikalo. Če bi ga poslikal...


Problem je, k je to leto nazaj kupljen objekt, star 40 let in potem je to težko iskati/najti te "šalabajzerje" k so to izvajal/montiral...bom pa poslikal in prilepim, če bo potem lažje.

francek1 ::

Verjetno gre za PPR kabel ploščate oblike, ki ima pod zunanjo črno izolacijo še barvno.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

int47 ::

RejZoR je izjavil:

RANT Najprej se spomni kdo ti je delal inštalacijo in pojdi do njega in ga klofni okoli face. Električarska koda barvnih žic ni tam za okras ampak zato, da čez 10 al pa 20 let ne prihaja do takih situacij, ko nimaš več pojma katera žica je kaj.

40 let nazaj trgovine niso bile založene tako, kot so danes.

Če so vse štiri žice priključene, vsaka na svoj priključek, imaš verjetno križno stikalo. V tem primeru v tej dozi ne moreš priključiti reflektorja.

milica ::

scrable je izjavil:

P Kako ugotoviti na katere žice zvezati reflektor
S pravim pristopom je za profesionalca to mala malica.

scrable ::

Poleg stikala je še vtičnica in sem reflektor vezal na vtičnico in dela brez problemov. Iskrena hvala vsem za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dve menjalni in križno stikalo - potrebujem pomoč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3923118 (10393) starfotr
»

Katera barva žice je ozemljitev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2641999 (33736) St235
»

dva diska in stikalo

Oddelek: Strojna oprema
202085 (1486) Ikspe
»

Dva dvojna stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
253409 (3261) RejZoR
»

Kako namestiti stikala in ventilacijo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51257 (1222) BluPhenix

Več podobnih tem