» »

Motnje na digitalni televiziji

Motnje na digitalni televiziji

Siddh ::

Imam zanimivo težavo, gre se za LCD televizijo, ki nima ozemljitve, na njo pa je priključena antena preko okrog 10m dolgega koaksialca. Na sliki pa se pogosto pojavljajo motnje, čeprav gre za digitalni sprejem. Ko pa na ohišje konektorja dam prst, se pravi se dotaknem opleta koaksialnega kabla pa te motnje izginejo. Antena tudi ni nikjer ozemljena.
Torej sklepam da je problem v tem, da ni oplet koaksialca nikamor priključen oz. ozemljen. Zdaj pa me zanima, če bi res to lahko bila napaka pa kako bi to najbolje popravil.


...:TOMI:... ::

Po "pe esu" bi moral moral imeti ozemljeno vse v hiši. Antene, žlebove, temelj, radiatorje, ograje, vodovodne cevi, luči... Skratka vse.

To, kar sem zgoraj naštel, veliko ljudi nima, po navadi imajo ozemljene samo vtičnice, mnogokrat pa še to ne, ker je vse tako staro.

Najlažje je, če se malo poigraš. Lahko boš odpravil napako, lahko bo še slabše. Oplet koasialca zveži na zemljo v najbližji vtičnici. Še bolje bi bilo ozemljiti antenski drog.

Lahko gre koaksialni kabel preblizu inštalacije (električne, telefonske...), lahko je v bližini kaka naprava, ki ti dela sranje po omrežju...

Težko je karkoli koristnga svetovati... Malo se igraj s tem problemom.
Tomi

fpbs ::

Nisi napisal, kakšne motnje se ti pojavljajo. Lahko so tudi vzrok prešibkega, ali premočnega signala.

Siddh ::

Slika se prekinja, zvok na čase manjka, pogosto se na sliki pojavijo zeleni artefakti. Slika je pogosto tudi kockasta. Ampak problem je rešen ko dam na oplet kabla prst.
Saj sem nekako že od začetka vedel v čem je problem, samo zanima me kakšna bi bila pravilna rešitev.


BorutK-73 ::

Glede na opisano bi prej bil slab stik na vtikaču.

Duhec ::

Ima ta antena (vhf/uhf?) kak ojačevalec ali je pasivna-direktno zvezana na koaksialec in v lcd tv kot dvb-t ?
Po vsej verjetnosti imaš slab stik mase v samem vtiču, ki pride v tv.
http://blackbird.si/

Siddh ::

Direkt je zvezana brez ojačevalca.


fpbs ::

Koliko je pa oddajnik oddaljen od antene, koliko je dolg kabel, kakšna je antena?

...:TOMI:... ::

Lahko je tudi kabel slab ali pa prihaja iz TV kaka motnja. Imaš možnost za priklop drugega sprejemnika? Oplet si že ozemljil? Se ti dotakneš plastike ali se dtakneš kovinskega dela?
Tomi

Siddh ::

Oplet sem kar dvakrat ozemljil, pri anteni in pri televiziji, ker sem mislil, da je kje vmes mogoče oplet poškodovan. Potem sem že desetič šel štorat po konektorju pri televiziji, malo premaknil koaksialca višje in slika postane kar naenkrat čista. Problem je bil v tem, da sta bila 230V kabel in koaksialec preblizu, 230V kabel pa je zaradi stare napeljave povzročal tako močne motnje, da signal ni bil čist ko je bil koaksialec enih 15cm od napajalnega kabla. Najhuje je, da sem tri dni poskušal popravit, vsak dan po dve do tri ure, na koncu pa sem pod koaksialca nastavil škatlo, da ni več bil blizu napajalnega. ;((




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalec GSM signala?!

Oddelek: Mobilne tehnologije
1710557 (9669) brez-imenko
»

Nakup LAN kablov kat. 5 ali 6 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6615247 (13664) Invictus
»

video nadzor skurjene kartice

Oddelek: Zvok in slika
71105 (784) superalex
»

Sumim da mi kabelska "prebija"..

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
83005 (2634) noragoba
»

Pomagajte ! Trese ku hudič. [kabelska] (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559154 (7923) Pyr0Beast

Več podobnih tem