» »

canon i9950 popravilo

canon i9950 popravilo

SkRgY ::

Pozdravljeni,

zanima me, če bi morda kdo vedel v čem je problem s tiskalnikom i9950, namreč tiskalnik ne tiska. Izvrže samo prazne/bele liste. Zamenjana je bila glava in problem še vedno ostaja. Mehansko izgleda, kot da tiskalnik deluje normalno, le barve ne brizga.

Ali ima morda kdo kakšen namig ali pa nasvet za dober in še dokaj ugoden servis.

Hvala.

Duhec ::

Če je ista napaka z novo kot tudi s staro glavo je lahko kaj na kontaktih ali kakem fleksibilnem vodu. To bo treba na servis.
Previdno odstraniš glavo, z radirko sčistiš kontakte, ki so na zadnji strani, glavo spet pazljivo vstaviš v podnožje in previdno fiksiraš z ročko.
Pa imaš obutek, da navidezno tiska vsako vrstico (čeprav ne brizga nič) ali samo porine prazen list ?
Deep Cleaning head si že naredil ?
Imaš original ali združljive kartuše ? Si potegnil celoten trak z njih, da ima kartuša luknjico za zrak?
Podoben problem:
http://www.printerknowledge.com/threads...
http://blackbird.si/

SkRgY ::

Pozdravljen,

hvala za odgovor in predloge.

Kontakte sem očistil, izgleda kot da navidezno tiska. Prepozna glavo in vsebnost/količino kartuš. Deep Cleaning je bil narejen, kot da črnilo ne priteče ven. Poizkusil sem z original in nadomestnimi kartušami. Trak je odstranjen iz kartuš.

Nekje sem bral, da se lahko neke cevke zamašijo in potem ne tiska. Samo ni mi jasno, kako lahko to vpliva na glavo. Cevke naj bi ble namreč pod blazinicami, kjer glava "počiva" in se čisti.
Glava je drugače čista, ker je popolnoma nova.

Hvala še enkrat za nasvet, v primeru, da imate še kakšnega bom vesel.

LPr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiskalnik Canon MG2150 megleno tiska

Oddelek: Pomoč in nasveti
192153 (1819) francek1
»

Tiskalnik ne tiska

Oddelek: Strojna oprema
125568 (4589) Panalitik
»

nova kartuša ne printa modre

Oddelek: Pomoč in nasveti
111653 (1503) anika87
»

Čiščenje tiskalne glave

Oddelek: Pomoč in nasveti
154342 (4115) bluefish
»

peoblem s tiskalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
5772 (733) boštjan

Več podobnih tem