» »

Čiščenje tiskalne glave

Čiščenje tiskalne glave

-ziga- ::

Imam Canon i865 (glava je v printerju, ne na kartušah) in očitno se je zamašila glava. Najprej je sicer tiskal vse, ampak pri barvah so bile vmes prazne vrstice. Zdaj je povsem odnehal tiskati katerokoli barvo, čeprav so kartuše polne, pri črni pa dela črte.

Sem jo že poskušal očistiti:
- v nastavitvah tiskalnika "deep cleaning" - tu sem spraznil cel komplet kartuš. Na začetku je to nekajkrat delovalo, potem pa je bilo vedno hujše
- glavo sem vzel ven in jo opral - namočil v vodo. To ni pomagalo. Najprej je izgledalo, kot da je bolje, potem pa spet to.

Res je, da uporabljam kompatibilne kartuše, ampak prej z njimi kako leto nisem imel težav.

Moje vprašanje je, ali je za opisano sploh kriva zamašena glava, ali kaj drugega, in če je, kako naj jo učinkovito sčistim.

mmmato ::

probaj namočit v medicinski alkohol
http://www.turnofftheinternet.com/

-ziga- ::

Bom poskusil.
Koliko pa naj namočim? Samo spodnji del, ali kar celo zadevo - vključno s šobami, kamor tinta iz kartuš priteče.

mmmato ::

Js dam ponavadi glavo v kako plastično posodo (recimo embalažo od margarine, teh ima mati vedno polno) in zalijem z alkoholom ter pustim nekaj cajta, tako da so šobe namočene. Ponoviš 2x, 3x, boš videl kako se bo alkohol obarval.
http://www.turnofftheinternet.com/

darkolord ::

Alkohol ne škodi, je pa tudi res da prav veliko tudi ne naredi - spere pač tisto kar se sprat da, če je pa kaj strjenega, je pa najbolje uporabit kakšen ultrazvočni čistilec

-ziga- ::

Bom zdaj poskuusil z alkoholom, upam da se bo kaj zgodilo. Poročam potem.
UZ pa potem pride v poštev, če ne bo alkohol utopil težav:)

-ziga- ::

Sem namočil, vzel ven in dal nazaj v printer. Zdaj pa na printerju utripa oranžna (5x). To naj bi pomenilo "printhead not installed". Kaj lahko naredim? Sem jo dal večkrat not in ven, še enkrat sčistil kontakte, pa še vedno utripa.
Včeraj, ko sem glavo vzel ven, je bilo pa tisto vezje spodaj precej vroče. Kako to in zakaj?

darkolord ::

Kolko časa pa si počakal, da se je stvar posušila?

-ziga- ::

Okoli tri ure se je sušilo.

-ziga- ::

Če se je imelo še kaj za posušiti, bi bilo zdaj zagotovo suho. Pa še vedno javlja isto napako.
Je glava lahko slaba? Ali je problem kje drugje? Če je glava slaba, kje bi se dalo kupiti novo?

-ziga- ::

Danes sem si podrobneje ogledal tiskalno glavo in opazil, da je na spodnji strani vezje poškodovano - zaščita/izolacija je odpraskana in vidita se dve žički. Tako kot je na sliki:
 tiskalna glava

tiskalna glava



Kako je do tega prišlo mi ni jasno, ker sem bil previden.

Zdaj me pa zanima, če obstaja kakršnakoli možnost, da bi tiskalnik prepričal, da vseeno tiska črno (verjetno je tista dolga odprtina za črno in tam ni nič poškodovano), ker bi tekst precej nujno potreboval.

Poleg tega me pa še vedno zanima, kje bi se dalo kupiti novo glavo. Nekje na internetu sem našel, vendar piše, da ni na zalogi , meni pa se zelo mudi.

bluefish ::

morda pokliči sem, če imajo na zalogi: http://www.avtera.si/
Je pa cena kar visoka (95€).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

-ziga- ::

Hvala za ta link. Na seznamu jo imajo, ampak jih ne dobim na telefon. Verjetno imajo zaprto ob sobotah:(
Ja, cena je zelo visoka, glede na ceno tiskalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -ziga- ()

bluefish ::

Najbrž.
Če je pa nujno, potem morda natisni stvar nekje drugje. Tudi v nekaterih fotokopirnicah je to možno. Seveda pa je vprašanje, kje imajo danes odprto.

-ziga- ::

Ja, saj v skranjem primeru se bo že kdo našel, ki mi bo natisnil. Mi je pa zoprno, ker ravno pišem diplomo in si rad kakšne članke in ostalo gradivo natisnem, ker mi je potem lažje brati in označevati. In ker vedno kaj novega najdem bi potem ves čas moral skakati sem ter tja (od doma do tiskalnika:)).

bluefish ::

to je res. Skratka, nerodna stvar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako očistiti tiskalnik, glavo, kartušo..

Oddelek: Strojna oprema
2213392 (7459) mulc007
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514328 (8908) matej5734
»

Inkjet tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
252651 (2197) 1marjan
»

HP DeskJet 840c ->ne printa pravilno barv

Oddelek: Strojna oprema
183871 (3680) Azrael
»

Zelo čuden problem pri tiskanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
141551 (1412) bobby

Več podobnih tem