» »

Pošteno prodajanje ponaredka?

Pošteno prodajanje ponaredka?

Shegevara ::

Imam neko računalniko opremo.
Je zapakirana lepo, ni pa original, ampak nek kitajski "fejk".

In jaz trenutno v temu ne vidim koristi, zanima me pa, ali je dovoljeno, da to prodam, po zelo nizki ceni in da jasno specificiram da gre za ponaredek?

lp.

francek1 ::

Ne, ni.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

eric_cartman ::

Ko slišim besede računalniška oprema in kitajski "fejk" v enem stavku me kar glava zaboli.

Tako ali tako ne vem kdo bi ti to kupil, če bi jasno navedel, da gre za ponaredek.

Shegevara ::

eric_cartman je izjavil:

Ko slišim besede računalniška oprema in kitajski "fejk" v enem stavku me kar glava zaboli.

Tako ali tako ne vem kdo bi ti to kupil, če bi jasno navedel, da gre za ponaredek.


lej, jst bi recimo kupil nevem... fejk slušalke za 3 evre, al pa fejk telefon za 5 al 10€. Pač zavedaš se, da obstaja kar velka možnost, da se stvar kmalu pokvari, vzameš in greš dalje. Tako kot kupiš v naglici oz. nalivu dežnik za 5€ in pač ne pričakuješ, da bo tako trpežen kot dežnik za 20€.

vorantz ::

dejmo se prvo zjasnit za kaj gre
lahko sploh ni tak fejk, da bi bil prepovedan

Shegevara ::

vorantz je izjavil:

dejmo se prvo zjasnit za kaj gre
lahko sploh ni tak fejk, da bi bil prepovedan


iphone 5... pač dal bi ga nekomu za 5EUR.. a je to res tak greh?

Zgodovina sprememb…

vorantz ::

Za 5€ se boš šou jajcat?
Pejdi v kak diskač in ga pusti nekje
Ga bo že nekdo pobral

Shegevara ::

če pa tko ga pa lahko tud v smeti vržem :))

francek1 ::

Jaz ga kupim....če je polnilec poleg....na ZS piši.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

...:TOMI:... ::

Jaz mislim, da je dovoljeno prodati, če ne boš zamolčal, da je ponaredek. Jaz vedno pošteno napišem stanje izdelka, ki ga prodajam, prodajal sem tudi že izdelke, ki so bili potrebni popravila, povedal sem koliko stane popravilo in na moje začudenje sem vse to prodal. Tako mirno spim in nimam slabe vesti.

Drugače bi bilo, če bi prodajal nekaj, kar je ponaredek, ti bi pa prodajal, kot, da je original.

Vse trgovine imajo kak fake ali pa repliko za prodat. Recimo all starke dobiš fake, pa crocse v lidlu itd, neoriginalno baterijo za telefon/računalnik dobiš v vsaki trgovini... Vse to je fake.
Tomi

hojnikb ::

hja, nekaj je fake nekaj je pa kompatabilen replacement..
#brezpodpisa

Pithlit ::

...:TOMI:... je izjavil:

Vse trgovine imajo kak fake ali pa repliko za prodat. Recimo all starke dobiš fake, pa crocse v lidlu itd, neoriginalno baterijo za telefon/računalnik dobiš v vsaki trgovini... Vse to je fake.

'Fake' pa 'replika' sta dve povsem različni stvari. In ne, trgovine ne prodajajo ne enega, ne drugega.
Life is as complicated as we make it...

bastadu ::

Ponaredka ne moreš legalno prodati, tudi če kupca pred nakupom o tem seznaniš ...

Yohan del Sud ::

Čak mal. Kak sploh izgleda fake iphone za 5 eur me zanima. Kaj je gor tudi fake čingčong ios?
www.strancar.com

noob96 ::

pa to šaolin nardi android telefon, ki ga zapakira v neko podobno ohišje iphonu. Pač to ni T od telefona...poznamo mi take

Shegevara ::

Ugotavljam, da bi sam sebe nategnil, če bi zadevo prodal za faking 5€.
Telefon ima 64g spomina, to sem šele danes ugotovil, in najcenejše microSD kartice in USBji za 64gb so od 25€ do 40€.

iOS pa ni ravno taprav ios, kamera je mal "češka", pa feeling je mal off za moje pojme, je pa res, da sem navajen bolj na high-end telefone, kot pa low-end htc-je, samsunge in njim primerljivim fake iphoni .

noob96 ::

Ti si tak zmeden, svaka čast da se uspeš zjturi vstat pa it zvečer nazaj v postlo...
Najprej sprašuješ če ga je doboljeno prodat, ti povedo da ni, pol se odločiš da ga boš dal za 5€, sedaj si pa ugotovil koliko je vreden ker ima "64GB" spomina.
Ka zej si boš našu enga kretena ko mu ga boš podturu za 50€..in rabiš da ti tule ena dva kretena potrdita da si se prav odloču. svaka čast majstore

Shegevara ::

Kaj moriš?

Ja, na začetku sem temo naredil kot poizvedbo, pač kako je s to prodajo ponaredkov. Nakar se mi vsujejo sporočila na ZS z raznoraznimi vprašanji, ponudbami itd...

Opkow ::

Pa ima realnih 64 GB? :)
Da ni slucajno cip fizicno velik samo 4 GB, ostalo pa mece v digitalna nebesa.

Yohan del Sud ::

Jaz dam tudi 5 eur že samo zaradi firbca. ZS. Ok 7,5.
www.strancar.com

Shegevara ::

Opkow je izjavil:

Pa ima realnih 64 GB? :)
Da ni slucajno cip fizicno velik samo 4 GB, ostalo pa mece v digitalna nebesa.


Haha, ne me jebat, sm ga prklopil na PC, res ima samo 4 GB :D

wolf123 ::

Mene tud firbc, dej ga slikej da vidimo čudo za pet evrov.
Pregovor: Več glav več ve.
Slotech: Več glav se zaradi preobilice egoizma pobije med sabo.

Shegevara ::

wolf123 je izjavil:

Mene tud firbc, dej ga slikej da vidimo čudo za pet evrov.





wolf123 ::

Ne posluši nobenga več pa mi ga takoj pošl za 10EUR, jaz plačam poštnino :D
Pregovor: Več glav več ve.
Slotech: Več glav se zaradi preobilice egoizma pobije med sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wolf123 ()

Shegevara ::

25 eur, pa roka ;)

techfreak :) ::

Lahk naredis se kako sliko OSa in pa appov? Me res zanima ce je navaden Android ali ima kako temo gor in neke svoje appe.

Opkow ::

Na koncu bomo pa ugotovili, da je tako zelo fake

Shegevara ::

ga bom moral še mal nafilat, ker se mi je valjal v omari že 2 meseca. Sem pa skoraj 100% da ni android, ampak nek svoj OS. Pomoje se ga da odklent pa kej druzga gor naložit. Morda?

Opkow je izjavil:

Na koncu bomo pa ugotovili, da je tako zelo fake


haha wtf? :))

Zgodovina sprememb…

_koki_ ::

Pa telefon dejansko dela, če daš sim not? Lahko normalno brskaš po spletu oziroma se ga da uporabiti za kaj drugega razen za klicanje in pošiljanje sporočil?

Shegevara ::

ga bom moral še mal nafilat, ker se mi je valjal v omari že 2 meseca. Sem pa skoraj 100% da ni android, ampak nek svoj OS. Pomoje se ga da odklent pa kej druzga gor naložit. Morda?



evo zdj mam še mal fotk OSa





_koki_ je izjavil:

Pa telefon dejansko dela, če daš sim not? Lahko normalno brskaš po spletu oziroma se ga da uporabiti za kaj drugega razen za klicanje in pošiljanje sporočil?


Nisem probal tega, samo, zakaj pa ne bi mogel brskat po netu? Nimam wifija, zato ti samo sporoči, da je wifi izklopljen, in da nima povezave do interneta.

Zgodovina sprememb…

_koki_ ::

Ja zanima me če se ga da za kaj sploh uporabiti, da ni glih kos neuporabne plastike, bi ti dal teh 25eur zanj, če sem prav videl da toliko želiš dobit...

Shegevara ::

_koki_ je izjavil:

Ja zanima me če se ga da za kaj sploh uporabiti, da ni glih kos neuporabne plastike, bi ti dal teh 25eur zanj, če sem prav videl da toliko želiš dobit...


zs

Mad_Lion ::

Skoraj ziher je android ampak močno zmodificirana tema da zgleda kot IOS. Pri vseh kitajskih ponaredkih je tak. App store pa te verjetno vrže ali na google play ali pa še večja verjetnost na neko neuradno kitajsko pogruntavščino za nalaganje crackanih android aplikacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mad_Lion ()

m0LN4r ::

Vpiši kako geslo pa accounte si nared na telefonu pa pejt nameščat appe...

Kak si to spravil mimo carine?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Pithlit ::

Carina ni vsemogočna... mimo gre marsikaj.
Life is as complicated as we make it...

andreasjecar ::

Ka smem uprašat ki si to dobiu? :D

hojnikb ::

#brezpodpisa

betmen ::

vorantz je izjavil:

Za 5€ se boš šou jajcat?
Pejdi v kak diskač in ga pusti nekje
Ga bo že nekdo pobral

hahahahaha respect! Najboljši post na slo-techu! haha

Moj stric je tudi kupil kao "iphone 5s" dela pa kakor povprečni kalkulator...

tisto ni vredno da se reče "telefon" oz. "mobilni telefon" a kje šele da ga omenjajo kot jabolček

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: betmen ()

_koki_ ::

Telefon je danes prispel na moj naslov, res ni nek presežek tehnologije, je pa nov, delujejo vse funkcije telefonije, ima wifi, bluetooth, kapacitiven multitouch, kvaliteta izdelave ohišja je na nivoju pregrešno dragega jabučka, za mene osebno vreden nekaj drobiža ki sem plačal zanj, sem zelo zadovoljen, če bi dobil še enega bi spet dal tak denar zanj!

shadeX ::

Ma ta zadeva ima android?

OP: Kje si dobil tole in koliko € si dal za njega?

_koki_ ::

Koliko sem ga uspel pregledati zadeva nima androida, ker ne gre namestiti nobene .apk aplikacije, mislim da cel sistem bazira na javi, nisem ga pa razdiral, da bi pogledal kak SOC čip je vgrajen in koliko ima vgrajenega rama...

techfreak :) ::

Kaj pa ima kak kitajski app store oz. kje (ce sploh) lahko dobis dodatne aplikacije?

Shegevara ::

shadeX, mene je nekdo nategnil da je original in sem zanj dal 120€. Sem velik osel, vendar osel ne gre 2x na led, lekcijo sem se naučil. Tud jaz bi bil zadovoljen, če bi ga dobil za 25€ :))

_koki_ ::

Vse najpogosteje uporabljene aplikacije so že naložene (fb, skype, yt,...), dejansko še nisem sprobal app store, ker wifi s katerim se z računalnikom povezujem v splet je predaleč za telefon, tuš-eva sim kartica za predplačniški mobilni net pa že toliko časa ni bila v uporabi, da jo moram napolnit za 5eur, da bom lahko dostopal preko mobilnega omrežja do spleta, tako da okrog tega lahko kaj več povem v prihajajočih dneh, zaenkrat pa nisem na aparatu našel nobene nameščene aplikacije v kitajščini...

dice7 ::

in kje si ga kupu?

shadeX ::

A mu ga ni Schegevara poslal?

@Schegevara

Sicer pohvalno da nisi naprej koga nategnil isto kot je un tebe. Vnaprej pa poglej konkurenčne cene in potem kupuj. Kar je prepoceni da bi bilo res - DALEČ PROČ!

_koki_ ::

Telefon sem malce bolj preizkusil in prišel do naslednjih spoznanj:

Dobre lastnosti aparata so naslednje, izgled 1:1 z iphone 5, kvaliteta izdelave ohišja, delujejo vse osnovne funkcije telefonije, pošiljanje sporočil SMS in MMS, ima vgrajen radio FM, poslušaš muziko MP3, predvajaš video MP4, ogled videoposnetkov na youtube, vgrajeni povezavi wi-fi in bluetooth, kapacitivni multitouch 4" zaslon,...

Slabe lastnosti aparata so naslednje, kamera sicer je vgrajena ampak slabe kvalitete 3Mpix z bliskavico, ni vgrajenega GPS-a, nima vgrajene 3G ali LTE podatkovne povezave ampak le GPRS, nameščaš lahko le dodatne aplikacije java za platformo jbed-fastbcc (no zaenkrat sem ugotovil da te preverjeno delujejo),...

shadeX ::

Bottom line: Odličen poceni telefon za mojo staro mamo. Za bolj naprednega uporabnika je to čisto navadno sranje.

vorantz ::



Ta pa se ni niti vprašal pa kar napisal oglas :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

chromecast 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6112370 (7266) lojzze1
»

fake iphone 6s

Oddelek: Mobilne tehnologije
121914 (1077) The Wiber
»

Draga, moji Crocsi so se skrčili (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510237 (7183) Okapi
»

Nakup Micro SD 64GB za 15€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16121520 (16135) Fritz
»

Se splača kupit USB ključ 128 GB za 30 €?

Oddelek: Strojna oprema
355863 (3799) stb

Več podobnih tem