» »

Nakup Micro SD 64GB za 15€

Nakup Micro SD 64GB za 15€

1 2
3
4

Relanium ::

Ljudi se bo nategovalo dokler se bodo pač pustili nategovat. Oz. s časoma bodo tudi nategi postali bolj sofisticirani.

Če si sebičen, potem upaš samo da nisi najbolj butast (oz. da so ljudje bolj butasti od tebe)
Če pa nisi sebičen, pa še kdaj podaš kako prijavo.

Na roko pravice pa ne računat.

Simple as that :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

francek1 ::

Imamo pač debilne zakone. Ko sem klical tržno inšpektorico mi je rekla, da sicer lahko zahtevam svoj denar nazaj, firme pa ne more prisilit, da bi izdobavila tisto, kar sem kupil..torej se lahko vsi delamo norca in prodajamo nekaj, kar dejansko ni....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pithlit ::

Prijavi ti na policijo ker to je čista goljufija.
Life is as complicated as we make it...

francek1 ::

Za kd goljufije jim moraš dokazat namen...to pa je pri našem sodstvu sizifovo delo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pithlit ::

Če se že vnaprej vdaš... absolutno.
Life is as complicated as we make it...

Fritz ::

Prodajajo izdelek, ki ne ustreza opisu. Jaz ne razumem, kje je tukaj problem, da se to naznani ustreznim službam.

Poleg tega izdelek, ki je kupljen na daljavo, lahko v 14-ih dneh kadarkoli vrneš, ne da bi ti bilo potrebno navajati razlog za to.

Torej prijava na ustrezne službe, obvestilo trgovcu, da izdelek ne ustreza ter urejanje poti za vrnitev izdelka - povrnitev kupnine.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

francek1 ::

Fritz je izjavil:

Prodajajo izdelek, ki ne ustreza opisu. Jaz ne razumem, kje je tukaj problem, da se to naznani ustreznim službam.

Poleg tega izdelek, ki je kupljen na daljavo, lahko v 14-ih dneh kadarkoli vrneš, ne da bi ti bilo potrebno navajati razlog za to.

Torej prijava na ustrezne službe, obvestilo trgovcu, da izdelek ne ustreza ter urejanje poti za vrnitev izdelka - povrnitev kupnine.

Pa ni štos v tem, da dobiš nazaj denar; meni je bilo že ob nakupu jasno, da gre za fake; zdaj želim imet to, kar so oglaševali.Moram pa rečt, da so na polceneje.si, preko katrih sem zadevo kupil, 100% korektni; gospa Veronika me je celo klicala domov in se opravičila.Po drugi strani iz strani dobavitelja navrstisem (da me nategnejo) ni odziva ne na telefonski klic ne na mail.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

kmetek ::

predlagaj, da nabavijo 339 kosov teh :))

64GB Micro SD San Disk SDXC MicroSD TF Class 10 64G 64 GB Mobile Ultra 30MB/s

:))

če bo tržni napisal kazen bo 5000€ + takoj.

Pithlit ::

Fritz je izjavil:

Poleg tega izdelek, ki je kupljen na daljavo, lahko v 14-ih dneh kadarkoli vrneš, ne da bi ti bilo potrebno navajati razlog za to.

Problem je da večina folka ki je to nabavilo natega ne bo pogruntalo dokler ne bo prepozno... enkrat ko bodo podatki odšli v večna lovišča.
Life is as complicated as we make it...

stb ::

CCA d.o.o. svojih prodajnih kanalov nima tako obiskanih, zato je pretežno odvisen od posrednikov. Posredniki ga lahko za zaščito svojega dobrega imena prisilijo k bolj etičnemu ravnanju, ali pa odpovejo sodelovanje. In to bi tudi zahteval od njih.

Njihove ponudbe so vsaj na kolektiva.si, 1nadan.si, polceneje.si, zbitacena.si, privoscite.si, dajmanj.si in verjetno še kje drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

B-Stard ::

Baje da bo drug teden akcija 128gb za 20€ kdo kej ve?

hojnikb ::

in seveda bojo kartice spet SDHC :))
#brezpodpisa

Fritz ::

Pithlit je izjavil:

Fritz je izjavil:

Poleg tega izdelek, ki je kupljen na daljavo, lahko v 14-ih dneh kadarkoli vrneš, ne da bi ti bilo potrebno navajati razlog za to.

Problem je da večina folka ki je to nabavilo natega ne bo pogruntalo dokler ne bo prepozno... enkrat ko bodo podatki odšli v večna lovišča.

Potem jih lahko še civilno tožiš zaradi izgube podatkov in duševnih bolečin ob tem, npr. zaradi izgube neponovljivih slik nekega zelo čustvenega dogodka 8-)

Upam, da si bodo vsaj tehnično bolj usposobljeni vzeli 15-20 minut časa za podajo prijav na tržni inšpektorat in policijo. Lahko pa se tudi združite in zadevo predate kakšnemu odvetniku.

Nekako se mi dozdeva, da goljufivi trgovec računa na to, da boste zaradi majhne vrednosti ponarejenega izdelka enostavno sprejeli nateg in se ne boste več ukvarjali. Sicer res drži, da tisto kar ponavadi zgleda kot preveč dobro, da bi bilo resnično, to tudi ni vendar to ne pomeni, da je treba popustiti pa četudi gre za samo 5 ali 15 evrov. Gre za princip in za to, da se skozi to nekaj tudi naučite.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

stb ::

B-Stard je izjavil:

Baje da bo drug teden akcija 128gb za 20€ kdo kej ve?

Takšnih USB ključkov so prodali 140 na zbitacena.si in 3 na polceneje.si.
Sorodna tema: Se splača kupit USB ključ 128 GB za 30 €?

šernk ::

Toliko o tem da gre tu za naključje :))

sicer pa ne zastopim kako ti lahko na TIRS rečejo, da ne morejo od njega zahtevat da ti da 64GB SDXC kartico?

pri uveljavljanju za stvarno napako lahko ti izbiraš kaj želiš:

Stvarna napaka:

Potrošnik lahko po lastni izbiri zahteva:
odpravo napake ali
vračilo dela plačanega zneska v sorazmerju z napako ali
zamenjavo za nov brezhiben izdelek ali
vračilo plačanega zneska.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tomaz- ::

Zdaj imajo pa isto ponudbo se na bigdeal.si ....

stb ::

Zlepa ne odnehajo, čeprav že imajo reklamacije...
Za arhiv še posnetek http://www.bigdeal.si/dil/2249:
 Nova ponudba na bigdeal.si

Nova ponudba na bigdeal.si

stb ::

bigdeal.si (iMedia 2.0 d. o. o.) sem pravkar obvestil preko kontaktnega obrazca:
 sporočilo

sporočilo

shadeT ::

Men so se pa javili in rekli da naj pokličem na kolektivo in dobim denar nazaj.

Kralj5 ::

Jaz sem odprl case pri Paypalu. Sporočim kakšen bo razplet...

francek1 ::

Teli nategatorji pa morajo počasi res dobit polno dozo...
Odgovor od Polceneje, kjer seveda niso krivi za nastalo situacijo:

"Spoštovani,

žal se je pri ponudbi spominskih kartic 64 GB zalomilo. Po testiranju se je ugotovilo, da kartice nikakor ne ustrezajo opisu na spletni strani ponudnika www.navrstisem.com, in posledično tudi na naši strani polceneje. Za nevšečnosti se vam iskreno opravičujemo, a kdor dela, tudi greši:-(

Vljudno vas prosimo, da nam odgovorite ali vam vrnemo denar ali pa vam ostane, kot dobroimetje. Če se odločite za vrnitev denarja, vas prosimo, da nam posredujete ime, priimek, naslov in TRR. V nasprotnem pa nas boste samo obvestili kdaj bi želeli kupiti kakšno ponudbo in naredili samo nakup z UPN položnico. Če bo potrebno doplačilo boste doplačali, v nasprotnem pa vam bomo znesek odšteli od dobroimetja.

Še enkrat se opravičujemo, toda vsega kljub dobri nameri ne moremo imeti pod "kontrolo".

Za razumevanje se vam zahvaljujemo.

To pa ni razlog, da vam ne zaželimo lep in uspešen dan še naprej!

Polceneje tim
________________
POLCENEJE d.o.o.
Vzhodna ulica 31
2311 HOČE"
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

trnvpeti ::

ce so ugotovili problem, zakaj se se naprej prodaja

hojnikb ::

Ker jih nič ne ustavlja..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

jih bi/bo prijava tirsu ustavila?

hojnikb ::

ne
#brezpodpisa

trnvpeti ::

f..., to ni dobro

hojnikb ::

pač ne kupuješ sumljivo poceni kartic iz teh strani in bo vse ok..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

pac kartice se cenijo

hojnikb ::

se cenijo, to je res. Ampak da je na slovenski strani stvar 2x cenejša od najcenejše v EU, ti pa že da neki vedet...
#brezpodpisa

trnvpeti ::

odpre ti 5 strani(zdaj vidim, da vse pod isto firmo), podobna cena

ce je pa na 5 podobna, pa ja ne more biti nateg

hojnikb ::

nateg uglavnem.
#brezpodpisa

stb ::

http://www.bigdeal.si je umaknil ponudbo. Pohvalno!

trnvpeti ::

vsi bi morali zahtevati 64G kartice za taksno ceno

Fritz ::

hojnikb je izjavil:

se cenijo, to je res. Ampak da je na slovenski strani stvar 2x cenejša od najcenejše v EU, ti pa že da neki vedet...

To ti da nekaj vedeti na kakšni zakotni kitajski web trgovini ali pri eBay prodajalcu s slabim feedbackom. Če ti pa nekdo na priznani slovenski strani prodaja zadevo z navedenimi slikami in specifikacijami, potem imaš pravico pričakovati, da boš dobil tak izdelek ne glede na ceno. Vsi pač o tem niso poučeni tako kot npr. računalničarji.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

hojnikb ::

If its too good to be true, then it probably isn't.

this... works every time..
#brezpodpisa

bdoxx ::

hojnikb je izjavil:

If its too good to be true, then it probably isn't.

this... works every time..


super! a to pomeni da lahko še vseeno nategujejo?

Pithlit ::

Dokler prijave ne letijo levo in desno... ja.

Zahtevajte tapravo kartico (torej 64GB sdxc) in ne vračila kupnine. Če se podjetje ne strinja - prijava. Edino tako bodo takile 'trgovci' malo razmislili o svojem početju. Izguba zaradi menjave kartic (za poštene... in konkretno dražje) peče precej bolj kot 'izguba' zaradi vračila kupnine, ali pa tistih par 100 evrov 'težke' kazni.

Konec koncev, ste kartico plačali... edino pošteno je da jo tudi dobite.

Pa take 'podjetnike' pribit na sramotilni e-steber. Ako je to pravno možno.
Life is as complicated as we make it...

kmetek ::

Ne resnično, kako je sploh prodajalec pomislil tole? Dobavitelj svojo maržo, prodajalec svojo maržo + ddv...za 15€? 8-O

Zahtevajte kar je napisal Pithlit. :)

trnvpeti ::

kmetek je izjavil:

Ne resnično, kako je sploh prodajalec pomislil tole? Dobavitelj svojo maržo, prodajalec svojo maržo + ddv...za 15€? 8-O

Zahtevajte kar je napisal Pithlit. :)

+1
samo tako bodo drugic razmislili

tomaz- ::

To lahko zahtevate, vendar tega žal ne bi dobili.. Ker je zadeva taka, da stranka lahko odloča o tem, kaj bi izbrala, ali nov artikel ali vračilo kupnine. V primeru, da prodajalec zahteve po novem artiklu ne more zagotoviti, pa ostane samo vračilo kupnine.. Ali seveda tožba.. In s tem povezani stroški...

Tak pač je v banana republiki

stb ::

http://www.ti.gov.si/si/vprasanja_in_od...

Iz naslova stvarne napake lahko potrošnik napako na izdelku reklamira pri prodajalcu in sicer v dveh mesecih od odkritja stvarne napake (za napake, ki se na izdelku pokažejo po dveh letih od prevzema prodajalec ne odgovarja več) ter po lastni izbiri zahteva odpravo napake ali vračilo plačanega zneska v sorazmerju z napako ali zamenjavo blaga ali vračilo plačanega zneska.
...
Če podjetje neupravičeno zavrne potrošnikovo zahtevo iz naslova stvarne napake, naj mu izdelek z napako zamenja z novim ali mu vrne plačani znesek ali odpravi napako, lahko tržni inšpektor na potrošnikov predlog izda odločbo, s katero podjetju odredi, naj ugodi zahtevi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

stb ::

Technically ste pa tu kupili "Kupon" 8-O in prodajalec (kolektiva.si, 1nadan.si, polceneje.si, zbitacena.si, privoscite.si, dajmanj.si...) vam ga bo rade volje poslal ponovno. Lahko zahtevate novega (ker stari "ne deluje") in z njim naročite še eno 64GB SDHC kartico. In to ponavljate ... ;((

Po zdravi kmečki logiki bi rekel da "Kupon" ne bi smel vplivati na pravice kupca in obveznosti prodajalca, a zaplete se lahko tudi s tem kdo je dejansko prodajalec in od koga terjati zamenjavo.

trnvpeti ::

pise na racunu
in to je vazno(kupon gor ali dol)

stb ::

Ja, pri tistih, ki so račun dobili. Bi bilo zanimivo videti kak tak račun (scan, fotka ali copy-paste z zakritimi osebnimi podatki).

Kralj5 ::

Evo račun:
 Račun 64gb sd

Račun 64gb sd

Pithlit ::

A se samo meni zdi ali je to res brez štampiljke?
Life is as complicated as we make it...

stb ::

Kdo je prodajalec in kaj je predmet nakupa ni več dvoma.
Tale račun pa ne more služiti kot "garancija", ker manjkajo osnovni elementi garancijskega lista, kot jih definira ZvPot, 18. člen:
(1) Garancijski list mora vsebovati zlasti naslednje podatke:
1. firmo in sedež proizvajalca,
2. podatke, ki identificirajo blago,
3. izjavo, da proizvajalec jamči za kakovost oziroma za brezhibno delovanje v garancijskem roku, ki začne teči z izročitvijo blaga potrošniku,
4. trajanje garancijskega roka,
5. firmo in sedež prodajalca ter datum izročitve blaga potrošniku,
6. najkrajši garancijski rok, ki ne sme biti krajši od enega leta, razen če gre za rabljeno blago, za katerega lahko prodajalec določi krajši garancijski rok,
7. čas po preteku garancijskega roka, v katerem je proizvajalec dolžan zagotavljati vzdrževanje, nadomestne dele in priklopne aparate, ki mora biti vsaj trikrat daljši od garancijskega roka.


Če niste dobili nobenega drugega garancijskega lista, si zaslužijo še globo po ZvPot. 77. člen:
(1) Samostojni podjetnik posameznik se kaznuje za prekršek z globo od 1,000.000 tolarjev do 5,000.000 tolarjev, pravna oseba pa z globo od 3,000.000 tolarjev do 10,000.000 tolarjev, če:
[...]
11. garancijski list ne vsebuje vseh podatkov iz prvega odstavka 18. člena tega zakona;

kmetek ::

mutibariči na kvadrat.

Kralj5 ::

Račun vsebuje štempiljko in podpis, samo sem jo zbrisal. Zbrisal sem še: osebne podatke, RAČUN Št., datum izdaje in datum opravljene storitve.

bartmatej ::

Ko sem prišel z dopusta je tudi mene doma pričakala omenjena kartica.
Denar mi bodo vrnili, me pa zanima če se da tole popravit, da bi imel uporabno 4 GB kartico.

LP Matej
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AGT Računalniki, AGT Trgovina (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
785302122 (37668) igorpec
»

VIJA 7 D.O.O. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112760 (10203) fantasycamp
»

Problem z 64GB microSD kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
9858 (660) Lynx
»

Se splača kupit USB ključ 128 GB za 30 €?

Oddelek: Strojna oprema
355903 (3839) stb
»

DEMISE d.o.o. oz. DEMISE-PC d.o.o (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8018489 (14304) RejZoR

Več podobnih tem