» »

ekinitev slike na prenosniku

ekinitev slike na prenosniku

belo ::

lep pozdrav

imam en problem. imam prenosnik asus pro 79 io. zadnje časa mi med ogledom filmov ali pa med igranjem iger slika izgine, zaslon postane bel in pojavijo se črte različnih barv v levem delu zaslona gledano od zgoraj navzdol. sliko pridobin nazaj če zaslon zaprem in ponovno odprem.

včasih se mi to zgodi tudi, ko odprem word ali powerpoint.

naloženi so zadnji driverji za BIOS in grafično.

po moje bi lahko bilo stik ali pa prah?

kaj menite?

hvala, lp

primozve ::

Koliko je pa star tvoj prenosnik ?

belo ::

kupljen jesen 09

primozve ::

Zanimivo je, da se ti to zgodi, ko zaženeš določen program. Takrat ne premikaš zaslona ?
Po tem sklepam, da ni napaka v hardweru. Mi lahko napišeš, kakšen prenosnik imaš (karakteristike ala procesor, ram, hdd, grafična, ...) in katere windowse ali drug OS imaš inštaliran.

belo ::

prenosnik je asus pro 79io
procesor : inter core2 duo
grafična : nvidia geforce gt 120 m cuda 1 gb
ram : 4 gb
hdd : 500 gb

win : 7 ultimate 64

zdaj ze par dni opažam da v določenem položaju ne prekinja. sicer ne igram iger, gledam pa filme pri katerih mi je prej tudi ven metalo sliko.

ne slike nisem premikal, oz. potem ko mi je vrglo ven, sem preklopil zaslon.

primozve ::

Tudi sam sem imel prenosnik, bil je malo starejši in je slika izginjala, ko sem odpiral ali zapiral prenosnik. Sem ga "razšraufal" in ugotovil ene tri žice na spoju so bile prekinjene. Neka plastika je držala kabel in zgleda se je zaradi nje kabel obrabljal. Potem sem jo odlomil in zaspajkal žice, pa je blo ok. Prenosnik je bil TRON-ov.
Svetujem ti, da poskusiš razdreti zaslon, vijaki so skriti pod gumami, na sprednjem delu. Potem boš pa videl, če so na spoju med zaslonom in matično ploščo, kabel prekinjen. Poskusi, če nimaš več garancije, drugače pa ga reklamiraj :)

belo ::

aha hvala no, sej opažam da prekinja samo pri določenem naklon zaslona.
je še v garanciji, pa bomo po tej liniji šli.

hvala vseeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: belo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črn zaslon - prenosnik

Oddelek: Zvok in slika
132397 (1951) solatko
»

Asus n550jv (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6617251 (13246) borča
»

Prenosnik z okvaro nekje v nekem vezju - kaj z njim?

Oddelek: Strojna oprema
251527 (999) driver_x
»

prenosnik se ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
81344 (1050) primozve

Več podobnih tem