» »

Izguba slike na ekranu

Izguba slike na ekranu

Djoker ::

Pozdravljeni,

zanima me, če mi lahko kdo pomaga ugotoviti kaj je vzrok moje težave. Zadnjih nekaj mesecev (ne vem točno koliko) se mi pojavi črn ekran. Največkrat se mi to zgodi ob igranju igric, pri PUBG se mi to zgodi hitreje kot npr. pri CSGO ali kakšni drugi manj zahtevni igri, se pa pojavi tudi če sem samo na računalniku oziroma če je računalnik prižgan več ur. Največkrat ko se to zgodi še vedno slišim zvoke, občasno pa dejansko računalnik samo zmrzne, v vsakem primeru pa ni druge opcije kot da ga resetiram. Tudi ko ponovno zaženem računalnik se bo isto zgodilo ponovno, toda v krajšem času. Sam mislim da je najbrž kriva grafična kartica ali matična plošča, toda računalnik je star šele dve leti in vse komponente so bile kupljene nove in ne vidim razloga zakaj se mi to dogaja, glede na to da se mi sprva to ni dogajalo. Če se je nekdo že srečal s podobnim problemom bi bil res hvaležen za pomoč.

nsa_ag3nt ::

Katera grafična, napajalnik ?
Oboje lahko testiraš v furmark.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Djoker ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Katera grafična, napajalnik ?
Oboje lahko testiraš v furmark.

Napajalnik: 620 Watt Seasonic M12II EVO Modular 80+ Bronze
Grafična: 8192MB Sapphire Radeon R9 390X Nitro

DeeCoy ::

Kakšne so temperature? kdaj je bil nazadnje temeljito očiščen prah?

Djoker ::

DeeCoy je izjavil:

Kakšne so temperature? kdaj je bil nazadnje temeljito očiščen prah?

Temperatura je okoli 50°C +-5°C, kar je za to grafično hladno kolikor sem bral na spletu. Očiščen res ni bil že vsaj leto če ne več, toda glede na to da prejšnega več let nisem čistil in ni bilo takih problemov, se mi to zdi malo verjeten vzrok. Zanimivo je, ker ko sem kupil računalnik oziroma vse dele, se je grafična pogosto toliko segrela in na polno "laufala" da pozimi ni bilo treba prižgati radiatorja v sobi, brez heca 😃 sem pa bral na spletu da so znane te kartice da se segrejo, da bi lahko kaj skuhal na njih

gddr85 ::

temperature na load ziher niso 50c, probaj updejtat driverje od grafične, magar novo pasto, seveda pa ni nemogoče, da ti crkuje gpu..

Djoker ::

gddr85 je izjavil:

temperature na load ziher niso 50c, probaj updejtat driverje od grafične, magar novo pasto, seveda pa ni nemogoče, da ti crkuje gpu..

Pogledal sm povprečje v Radeon programu in tko je pisal. Je vse up to date tko da to n bi smel bit problem. To s pasto bi lahko probal.

Riff ::

probaj še drug napajalnik če je možno

DeeCoy ::

Če so vse temperature na load v mejah normale t.j. grafična < 100˙C, procesor < 75˙C, ostalo bolj hladno, potem je prva stvar v vrsti za testirat napajalnik, potem grafična.

Djoker ::

Riff je izjavil:

probaj še drug napajalnik če je možno

Bom poizkusil zamenjati z bratovim, toda sam dvomim da bi bil vzrok, ker je do sedaj vse lepo delalo in tudi napajalnik je kar vredu glede na izkušnje ostalih uporabnikov. Hvala vam vsem za ideje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Djoker ()

Djoker ::

Če bo kaj v pomoč se mi je preden se je začelo z izgubo slike, velikokrat ob gledanju videov (facebook, youtube), ekran zmrznil ter izpisalo tole [url=http://shrani.si/?3m/lP/2AZQsC74/201805...

 Izpis napake

Izpis napake

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Djoker ()

FX6300B ::

problem je grafična kartica sedaj pa še probaj frišno driverje naložiti da vidiš da ni fizično grafična pokvarjena....
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Djoker ::

FX6300B je izjavil:

problem je grafična kartica sedaj pa še probaj frišno driverje naložiti da vidiš da ni fizično grafična pokvarjena....

Naj še malo razširim to zgodbo z "blue screen-om" to se je začelo pojavljati po kakšnem letu in pol. To se je vedno zgodilo med gledanjem videov na spletnih straneh, medtem ko igranje igric ni bil nikoli problem. Največkrat se je zgodilo, da mi je slika samo zamrznila, za pol sekunde se je pokazal črn ekran ter nato spet slika in spodaj desno se je izpisalo: AMD display driver has stopped working/responding and has recovered succsesfully. Driverje sem vedno posodabljal, takoj ko je bilo mogoče. Potem sem malo brskal po internetu ter poizkusil posodobiti/naložiti flash player in potem se je to prenehalo (morda samo naključje). Se je pa potem kmalu pričela ta zgodba s črnim ekranom. Sem naredil AMD cleanup ter naložil najnovejše driverje. Če je res grafična zanič je malo žalostno da po dobrih dveh letih delovanja crkne, ker vsaj za moje pojme ni bila ravno poceni. Me pa zanima, če ima kdo kakšno priporočilo katero kupiti ter kje, med 300-400€.

Terminathor ::

Si zbrisal driverje v safe modu in jih potem na novo naložil? Imel podoben primer pri R 285x

Djoker ::

Terminathor je izjavil:

Si zbrisal driverje v safe modu in jih potem na novo naložil? Imel podoben primer pri R 285x

Sem zbrisal (AMD cleanup tool), toda ne v safe mode-u. Je pa zanimivo da mi ob vsaki novi posodobitvi priporoča verzijo 18.5.1., medtem ko trenutna je 18.9.2. se mi zdi, ampak sem poizkusil tudi s tisto verzijo in se isto zgodi.

MihaK3 ::

A je grafična še v garanciji? Če je, najbolje kar uveljavljati...

Djoker ::

MihaK3 je izjavil:

A je grafična še v garanciji? Če je, najbolje kar uveljavljati...

Problem je ker ne najdem tega, vse od grafične najdem, edino tistha lista ne, sam dvomim da je še v garanciji

MihaK3 ::

mislim, da bi morala biti 2 ali 3 leta (vem da sem malo nazaj nekje bral ravno za 390x, da je uveljavljal ravno 1 mesec pred 3 leti od nakupa)

Riff ::

će že mora grafična odpovedat je najboljše da takrat ko je še v granciji

Djoker ::

Sem preveril mail in dejansko ugotovil, da sem kupil računalnik pred tremi in ne dvemi leti, tako da je kartica zagotovo izven garancije. Morda malo neumno vprašanje ampak ali je nenavadno da mi slika izgine tudi ko ne igram igric ampak sem samo na spletu, ker najbrž kartica takrat ne dela oziroma ni toliko obremenjena?

MihaK3 ::

Niti ne, malo nazaj se je točno to dogajalo enemu znancu (kolegu od kolega) na stari 6970 - sem še posodil eno drugo grafo za testiranje in ja, je bil razlog v 6970 (na sumu je bila še matična)
Mimogrede - obstaja upravičen sum, da gre za tole: http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...
ker je malo po zgoraj omenjenem testiranju šla nekam na Štajersko za 10€ za rezervne dele, tale se je pa pojavila tik za tem (saj ne da so danes 6970-ke ravno vroča roba, ampaka vseeno...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cudna telefonska stevilka?

Oddelek: Loža
112797 (2347) d4vid
»

Nov računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5813018 (12017) solatko
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
708050 (6379) Nemixxx
»

Crash

Oddelek: Pomoč in nasveti
221677 (1397) bezerk
»

Radeon HD 6870? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Strojna oprema
983148936 (131904) D3m

Več podobnih tem