» »

Kupci kupujejo kilometre in ne avto

Kupci kupujejo kilometre in ne avto

«
1
2 3

jalovec09 ::

Zanimivo, prodajaš avto s 250.000km -+, kliče kupec mu poveš kilometre in te skoraj vrže ven iz pogovora, po parih sekundah prekine.
Sploh, če je bencinar.

Lep primer včeraj accent 2002 s 465.000km

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=859...

drvo ::

Ja in? Normalno da vsak teži k temu da bi kupil čim manj zjahan avto. Pa če je to mercedes še bolj pa če je accent.

s6c-gEL ::

Ta kupec je bedak, km so napisani v oglasu.

Zato pa se km previjajo nazaj, da ima avto max 200 k km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

hojnikb ::

drvo je izjavil:

Ja in? Normalno da vsak teži k temu da bi kupil čim manj zjahan avto. Pa če je to mercedes še bolj pa če je accent.

Zjebanost avta ni nujno pogojena z kilometri.
#brezpodpisa

drvo ::

Ni nujno, je pa verjetnost veliko višja kot pri avtu ki ima 50-100k kilometrov.

Ziga Dolhar ::

@hojnikb: Ne, ni - bo pa v povprečju avto z več kilometri (ob ostalih okoliščinah enakih) bolj zjahan kot avto z manj kilometri.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Ziga Dolhar je izjavil:

@hojnikb: Ne, ni - bo pa v povprečju avto z več kilometri (ob ostalih okoliščinah enakih) bolj zjahan kot avto z manj kilometri.

Hec je, ker okoliščine niso nikol enake. Lahko imaš idiota, ki bo avto razsul že pri 100k, lahko imaš nekoga, ki je avto servisiral in delal relacije, pa ima recimo 300k....
#brezpodpisa

vorantz ::

jalovec09 je izjavil:

Lep primer včeraj accent 2002 s 465.000km

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=859...


definitivno previsoka cena za te kilometre
predvidevam pa, da se bo tip pripravljen pogajat s prvim ki bo dejansko prišel pogledat avto

eniLS ::

Kilometri na števcu, večni problem v sloveniji. Zato pa kupujejo avte z zbitimi kilometri in se tolažijo, da imajo realne.

s6c-gEL ::

Kupci verjetno mislijo, da velja kot pri hrani, rok uporabe 25.6, 24.6 23:59:59 je še dobra, ob 25.6 00:00:00 se pokvari - lahko zamenjaš datum s prevoženimi km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

#000000 ::

Jest v bistvu rajš vidim da ima avto 350 ali celo več km na števcu, ker brez servisov do te kilometrine noben avto ne pride, se pravi da je bil redno vzdržavan, sem pred leti naletel na en avto z 385.000km in prav kolega bejžva to je vse sfukan, ko sem kasneje šel en krog za probo, je bila edina stvar ki sem jo lahko ugotovil malo lufta v kardanskem križu, ampak pri teh kilometrih pričakovano in zelo poceni, nova sklopka ipd.

Tip se je dnevno vozil na šiht, cca 60 km v eno smer, in je skrbel da ima avto cakum pakum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

RejZoR ::

In zarad tega bojo pri mojem, ki ima dejansko izredno malo kilometrov vsi mislili, da so totalno previti nazaj ker to itaq vsi delajo. Sicer ga nimam namena prodajat prav kmalu ampak vseeno. Folk je totalno obseden s temi kilometri namesto da bi lepo pustili kot je, pa naj se vsak odloči. Bi folk dejansko premislil kaj avtu pravzaprav manj škoduje in bi imeli mogoče dandanes totalno drugačno miselnost, ne pa da so kilometri pogoj za vse. Tko pa so na slabem glasu tud tisti, ki so sicer naredil ogromno kilometrov pa avte res redno vzdrževal in nikoli šparal pri ničemer. Al pa tisti, ki imamo realno majhne kilometre. Kar je škoda, ker vsak gleda oglasnike z avti kjer so vsi avtomobili zjebane gajbe čeprav to niso. Ampak je miselnost taka, da se vse smatra kot take.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

eee, pa previješ kilometre naprej, če jih je premal :))
#brezpodpisa

T-h-o-r ::

res ne vem, kako folk pričakuje pri 5+ let starih avtomobilih, da bojo imeli manj kot 150 jurjev prevoženih :D razen če kupuješ od enga dedija starega, sam takega avta ne primem v roke, malo pritisneš na gas, pa že mašina crkne :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Blinder ::

jalovec09 je izjavil:

Zanimivo, prodajaš avto s 250.000km -+, kliče kupec mu poveš kilometre in te skoraj vrže ven iz pogovora, po parih sekundah prekine.


še prav da te jebejo kupci. zakaj pa nisi napisal v oglas koliko kilometrov ima avto?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

Blinder je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Zanimivo, prodajaš avto s 250.000km -+, kliče kupec mu poveš kilometre in te skoraj vrže ven iz pogovora, po parih sekundah prekine.


še prav da te jebejo kupci. zakaj pa nisi napisal v oglas koliko kilometrov ima avto?

Ker ga noben nebi poklico :)
#brezpodpisa

d4vid ::

Sploh ne vem, zakaj se vsi tako obremenjujejo s kilometri. 10 let star avto pač ne more imet manj kot 200k. Sem imel Renault 5, 130k "prevoženega", števec je skakal (kar je nekako prvo znamenje sukanja kilometrov), za take kilometre ne more bit avto tok zjahan.

Poznam tudi primer, ko so kilometre na 10 let starem avtu sukali naprej, ker noben ni verjel da ima tako malo prevoženega, lastnik star gospod, ki se vozi enkrat mesečno v trgovino. Pravtako npr. naš gasilski kombi, letnik 1997, prevoženega realnih 28k. Avto stoji cel čas v garaži.

Vbistvu je dosti bolj važnih stvari kot kilometri: kako je bil avto vožen (divjanje po slabih cestah, gas do daske cel čas itd.. pač naredi svoje avtomobilu), kako so vzdrževani, na koliko časa je narejen servis itd...
Z rednimi servisi in normalno vožnjo mora vsak avto preživet 500k.

Poznam kar nekaj primerov, ko imajo avtomobili čez 500k, avtošole so en tak primer, ko je avto cel čas na cesti. Pa to niso neke ohoho nemške znamke, to so hyundai in kie.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

eee, pa previješ kilometre naprej, če jih je premal :))

Greš en 'giro' okol sveta z avtom, namesto avionom.

d4vid je izjavil:

10 let star avto pač ne more imet manj kot 200k.

Budalaština. Jaz delam ~8kkm letno. Ajmo, dejmo zaokrožit na 10kkm da boš lažje računal. Pa nisem edina.
Life is as complicated as we make it...

sandmat ::

Pithlit je izjavil:


d4vid je izjavil:

10 let star avto pač ne more imet manj kot 200k.

Budalaština. Jaz delam ~8kkm letno. Ajmo, dejmo zaokrožit na 10kkm da boš lažje računal. Pa nisem edina.



Exactly - glede na število ljudi, ki živimo v Ljubljani, je takšnih avtov precej.

vorantz ::

Pithlit je izjavil:

d4vid je izjavil:

10 let star avto pač ne more imet manj kot 200k.

Budalaština. Jaz delam ~8kkm letno. Ajmo, dejmo zaokrožit na 10kkm da boš lažje računal. Pa nisem edina.


+1
Moja mama ma 35k na 7 let starem avtu

Loocas ::

T-h-o-r je izjavil:

res ne vem, kako folk pričakuje pri 5+ let starih avtomobilih, da bojo imeli manj kot 150 jurjev prevoženih :D razen če kupuješ od enga dedija starega, sam takega avta ne primem v roke, malo pritisneš na gas, pa že mašina crkne :D


??? jst max 15k km na leto... iz kerih rovt pa si ti? Slovenija je majhna dežela.
Matev - najslabši troll vseh časov

Daniel ::

Naš je star 2 leti in par dni pa jih ima 50000 in se mi ta cifra ne zdi nič nenavadnega :)

Pithlit ::

Loocas je izjavil:

??? jst max 15k km na leto... iz kerih rovt pa si ti? Slovenija je majhna dežela.

Rovte nimajo veze. Sam eni so mal razvajeni. Jaz sem recimo v zgornjem posočju, pa vseeno delam manj kot 10kkm letno. Pač ne grem z avtom lih za vsako malenkost.
Life is as complicated as we make it...

Blinder ::

hojnikb je izjavil:

Blinder je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Zanimivo, prodajaš avto s 250.000km -+, kliče kupec mu poveš kilometre in te skoraj vrže ven iz pogovora, po parih sekundah prekine.


še prav da te jebejo kupci. zakaj pa nisi napisal v oglas koliko kilometrov ima avto?

Ker ga noben nebi poklico :)


ja tisti ko jim je preveč kilometrov nebi poklicali, namesto da kličejo in prekinejo čez par sekund.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

T-h-o-r ::

ja, sam sem vzel neko povprečno cifro

npr. foter je delal svoj čas 42 v službo, 42 nazaj + še koliko je porabil skozi delovni dan (terensko delo), tam si pa hitro pri 95-100 na dan :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Martin Krpan ::

Ja veš , to z avti in kilometri je približno tako kot da ti na primer iščeš babo na portalu Zmenkarije in se ti javi LaToya.
Verjetno bi jo hitro skenslal , čeprav je mogoče dobro vzdrževana:)).

(Pre)več kilometrov pač ni neki +:D.

imagodei ::

Sam je res mal debilno avtomobile ocenjevat po oglaševanih kilometrih. Sploh zato, ker mnogi mnogi mnogi vrtjo kilometre nazaj. Kaj ti pomaga kupovat 10 let star avto s 150.000 km na števcu, če je zelo verjetno, da ima vsaj kakih 50.000 km previtih? Oziroma, tako je - dokler ne vidiš, ne veš. Če nekdo prodaja avto s 450.000 km in je to šel celo zapisat v oglas, pojdi vsaj pogledat, ane.
- Hoc est qui sumus -

jalovec09 ::

Sam škoda, ker avta eni niti ne vidijo pa ga zarad kilometrov nebi tud prišli pogledat. Govorim na splošno, ampak kilometre je resnično še najmanj problem priredit za kakšnih 100 evrov. Potem čudežno dobiš klice, ogled in celo prodaš avto.

Pithlit ::

Mja, 450k je mal huda kakorkoli obrneš. Tudi za 12 let star avto. 37kkm na leto ni malo. Skoraj okol sveta, vsako leto.
Life is as complicated as we make it...

GrimReaper ::

Če bi mi šlo že tako slabo, da bi kupoval 2002 letnik avto (to je btw samo ena plača), bi najprej vpisal max km 150k. Vem, ker sem imel Punta 1.2 pri 100k km in je bil (vsaj zame) že bolj proti koncu.
Tudi če so zbiti, tukaj je vsaj možnost da so realni. Pri 200k+ pa niti ni več tolk važno ali so zbiti ali ne, če jih ima bolj proti 200, je pač večja možnost da so zbiti, če pa bolj proti 300, 400, pa večja da so realni (oz. druge možnosti že skoraj ne more bit, sploh če govorimo o Accentu 1.5).

Pa pri 2002 letniku so že sama leta problem, tudi če jih ima 20.000, ni to enako kot en 2 leti star avto s 100.000. Potem pa dodajaš še same kilometre, in si še na slabšem.
Tako da valda, da bo vsak iskal avto s čim manj km.

Za tega omenjenega Accenta 2002 so kilometri od 100-200.000km zame že kar realni. Pač ni dizel in mašina je bolj švoh za neke velike kilometre. Pa da nebi imel za boljši avto, in imaš tolk denarja za bencin da delaš 20k+ na leto, pa tudi ne gre skupaj.
Tako da tedva na avto.net z 145k in 189k imata zame realne km, prej bi se čudil kako jih ima ta lahko 467k.
To je 120k km na dan. Sam bi umrl, če bi jih moral tolk delat. Še s kakšnim 200KM+ avtomobilom bi se moral prisilit.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

To je 120k km na dan. Sam bi umrl, če bi jih moral tolk delat. Še s kakšnim 200KM+ avtomobilom bi se moral prisilit.


mislis 120 km na dan...to je 60 v eno smer in to delam sam ze 10 let....pa sem se vedno ziv. To pa res ni nic posebnega.

Mene pa nic ne preseneca "ljubezen" do kupovanja avta z ocitno prevertenimi kilometri (sploh kaki VAG dizli)...ljudje so zgleda radi nategnjeni...nekako tako kot verjamejo predvolilnim obljubam (sploh kaksne SDS puhljice so zanimive) potem pa ko nastopi nepricakovano, pa jokajo kako je to sploh mozno :P

RejZoR ::

Pithlit je izjavil:

hojnikb je izjavil:

eee, pa previješ kilometre naprej, če jih je premal :))

Greš en 'giro' okol sveta z avtom, namesto avionom.

d4vid je izjavil:

10 let star avto pač ne more imet manj kot 200k.

Budalaština. Jaz delam ~8kkm letno. Ajmo, dejmo zaokrožit na 10kkm da boš lažje računal. Pa nisem edina.


Okol 5k na leto. Službo imam zelo blizu ampak predaleč, da bi se drkal s kolesom, tisto ko grem kdaj okol ni tolk pogosto, da bi se kje poznalo in se kilometri enostavno ne nabirajo, štacune pa imam tud spotoma na šiht in nazaj, tko da ne rabim nikoli neki ekstra rinit v neke "odročne" kraje. Folk sicer čudno gleda ko omenim, ampak kje pa je pravilo, da moraš klepat na tisoče kolometrov, da se nekaj smatra kot normalno? A bi se mogu res čez poletje vsak vikend za 2 dni vozit na skrajni jug dalmacije, da bi bilo potem ok? Ne vem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pithlit ::

Buggy je izjavil:

To je 120k km na dan. Sam bi umrl, če bi jih moral tolk delat. Še s kakšnim 200KM+ avtomobilom bi se moral prisilit.


mislis 120 km na dan...to je 60 v eno smer in to delam sam ze 10 let....pa sem se vedno ziv. To pa res ni nic posebnega.

467kkm je slabih 150km na delovni dan. Pol pa prištej še dejstvo da gre za 1.5l bencinca. Pol pa naj kdo reče da to ni dalo hudiča in pol skozi.

Pač, ok, za tistih 700€ se ne bomo ravno sekiral preveč...
Life is as complicated as we make it...

bambam20 ::

Loocas je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

res ne vem, kako folk pričakuje pri 5+ let starih avtomobilih, da bojo imeli manj kot 150 jurjev prevoženih :D razen če kupuješ od enga dedija starega, sam takega avta ne primem v roke, malo pritisneš na gas, pa že mašina crkne :D


??? jst max 15k km na leto... iz kerih rovt pa si ti? Slovenija je majhna dežela.


Glede na dokaj visoko ceno bencina ni nič nenormalno, da se dela manj km ... Ti imaš mogoče dizla. Sam imam bencinarja in delam občutno manj km, kot sem jih. Slovenija je res majhna , ampak gorivo je postalo občutno dražje za neobvezne vožnje naokoli.

s6c-gEL ::

Ziga Dolhar je izjavil:

@hojnikb: Ne, ni - bo pa v povprečju avto z več kilometri (ob ostalih okoliščinah enakih) bolj zjahan kot avto z manj kilometri.

Kar boš kot kvalificiran strojnik z doktoratom seveda brez težav dokazal, ane ?

Martin Krpan ::

s6c-gEL je izjavil:

Ziga Dolhar je izjavil:

@hojnikb: Ne, ni - bo pa v povprečju avto z več kilometri (ob ostalih okoliščinah enakih) bolj zjahan kot avto z manj kilometri.

Kar boš kot kvalificiran strojnik z doktoratom seveda brez težav dokazal, ane ?

Ja oni avti z 450.000 km so že preizkušeni in imajo izkušnje , ter so tako veliko boljši kot novi.:))

Ne vem zakaj se cena avtom z prevoženeni km zmanjšuje , namesto da bi sejim zviševala.>:D

s6c-gEL ::

Tehtne argumente na plan, kaj ti misliš nikogar zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

francek1 ::

#000000 je izjavil:

Jest v bistvu rajš vidim da ima avto 350 ali celo več km na števcu, ker brez servisov do te kilometrine noben avto ne pride, se pravi da je bil redno vzdržavan, sem pred leti naletel na en avto z 385.000km in prav kolega bejžva to je vse sfukan, ko sem kasneje šel en krog za probo, je bila edina stvar ki sem jo lahko ugotovil malo lufta v kardanskem križu, ampak pri teh kilometrih pričakovano in zelo poceni, nova sklopka ipd.

Tip se je dnevno vozil na šiht, cca 60 km v eno smer, in je skrbel da ima avto cakum pakum.

To je dejstvo, da je lahko avto z na oko veliko km čisto ok. Imam Megana letnik 2007 s 245.000 km in je brezhiben, dela pa skoraj izključno vsak delovni dan 140 km po avtocesti. Poraba je 4,6 l/ 100km, vem pa , da ga bo za tri jurje kupil en pameten ki ve, da je boljše vzet redno servisiranega pravilno voženega kot od kakega mladca zjahanega pri 100.000.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Unknown_001 ::

T-h-o-r je izjavil:

:D razen če kupuješ od enga dedija starega, sam takega avta ne primem v roke, malo pritisneš na gas, pa že mašina crkne :D


Če boš od našega kupoval verjem, da tega ne boš doživel :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

T-h-o-r ::

moj ima trenutno 160.000 jurjev, 2002 letnik, a je bil v nulo vzdrževan in je še vedno ko muca :) v mnogo mnogo boljšem stanju, kot nekateri mlajši letniki, ki so res v pizdi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bobby ::

Toyota, dizel, 2002, 255000, redno servisiran na 15kkm, ni na pooblaščenem, imam pa vse tiste kartice z datumi pa kaj je bilo narejeno. zdej, če bo komu to vredno, potem ok, če ne, move on,.. Nobenga ne mislim zajebavat, ampak to je pa to.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

novaa ::

d4vid je izjavil:

Sploh ne vem, zakaj se vsi tako obremenjujejo s kilometri. 10 let star avto pač ne more imet manj kot 200k. Sem imel Renault 5, 130k "prevoženega", števec je skakal (kar je nekako prvo znamenje sukanja kilometrov), za take kilometre ne more bit avto tok zjahan.


Kretnizem. Doma imamo 13, 14 in 17 let stare avtomobile. Po prevoženih kilometrih:

13 let stari bo zdaj imeli veliki servis na 180000km
14 let stari ima 130000km
17 let stari pa celih 118000

vsi kilometri realni, pri vseh smo prvi lastniki.

Blinder ::

kaj pa vas je doletleo, da ste nekoč kupovali nove avte enga za drugim, zdaj že 13 let suša?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Pithlit ::

Takrat so otroc izpite nardil.
Life is as complicated as we make it...

Isotropic ::

Ziga Dolhar je izjavil:

@hojnikb: Ne, ni - bo pa v povprečju avto z več kilometri (ob ostalih okoliščinah enakih) bolj zjahan kot avto z manj kilometri.

v enakih okoliscinah je tezko reci. avti z veliko km imajo obicajno veliko AC za sabo.

sss ::

Nimamo vsi službe 40km v eno smer daleč.

Šele zarad punce sem začel delat kilometrino :D

Pesimist ::

moj je 2004 z z ful malo kilometri. Na tehničnem vedno debele oči. Ja pa pizda ce se samo vozim na šiht z tem tak da tankam na 2mesca pri 430km. Torej 215km na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

one too many ::

BTW kaj so realni kilometri?
Trditev, da števec ni prevrten ali subjektivna ocena lastnikva v stilu "AC se šteje 30% in voženj pod 10km se ne šteje"?

menjalnik ::

Jaz naredim nekje 2000-3000km letno, pač šiht imam pred nosom in grem peš, v šolo se pa peljem pa kak zdravnik v Lj, pjačke in se nabere toliko malo. Servis naredim 1x na 2 leti, razen kabinski filter menjam vsako leto. Sem pač tip človeka, ki je rad neodvisen od drugih in ne mara avtobusov in vlakov, pa še pozimi me zebe sam tist trenutek, ko je treba zmrznjena stekla čistit oz. spucat sneh z avta pol pa itak gasa, ko drugi hodijo po nespluženih poteh v gojzarjih:D

shadeX ::

Fotr ima avto 14 let star, 98k km. Zdaj ko je v penziji naredi cca 30km na teden. Prej je delal 60km na teden. Prvi lastnik.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Realni kilometri so tu kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8516175 (6742) Arzen28
»

Nova ali stara Octavia? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11817448 (13511) solatko
»

Avtohiša, ki vrti kilometre rabljenim vozilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35879046 (48132) hojnikb
»

zakaj proizvajalci avtomobilov ne onemogočijo spreminjanje prevoženih km ?

Oddelek: Na cesti
192387 (1644) kosta
»

Nakup avtomobila (do 9000€) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5316854 (14661) trololo2

Več podobnih tem