» »

Počasnost S-Tja

Počasnost S-Tja

Gandalfar ::

Spajky ::

Mene pa najbolj moti, da je ST že dobro leto neodziven kot galapagoška želva velikanka ... trokira, da je joj. Kot da gredo paketki čez Bermude, šri Lanko, Tripoli in pol nazaj :8) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Meni dela hitro....

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

@Spajky
Meni delu kul. Si probal brez kakršnegakoli addona/plugina brskat?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Rias Gremory je izjavil:

@Spajky
Meni delu kul. Si probal brez kakršnegakoli addona/plugina brskat?
Na trenutke občasno dela vse ko raketa (odpira tabe z posti ko bok), večinoma pa laga, da je joj (zmrzne odzivnost browserja, OS-ja etc) in to se dogaja 99% samo pri ST ! Že nekaj let enak OS+browser in vsakikrat zalaufan "čist" browser s praznim cache ... Če bi konstantno lagalo, bi razumel, ker pa včasih dela BP par sekund/minuto, mi ni jasno zakaj ... lahko da je kaki zunanji 3rd party link (ali piškot, reklame: imam dizejblano), zaradi katerega imam ta problem ali je kaj v CSS kodi ST-ja. Saj pravim, do pred dobro leto in pol se to ni dogajalo ... kaj pa vem kaj je .. Tudi pri odgovorih (pisanje) se mi dogaja s textom večkrat podobno, včasih laga na ekranu glede na vnos, čeprav takrat nič ne DL/UL-a... mora, da je bilo pred časom nekaj spremenjeno v kodi ST-a, da to počne ... bok ti ga znaj kaj ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Zgleda da more bit problem pr teb (outdatean browser ?), ker sicer bi blo več pritožb, če bi bil problem samo v STju...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

No dajmo zdaj tole malo zdebugirat:

1. ISP provider?
2. Browser?
3. Traceroute do S-T-ja
4. Bolj opisi simptome

noob96 ::

meni dela na siolu, chrome, BP

Gandalfar ::

Saj večini dela vredu, zanima nas ta primer, ko ne :)

Spajky ::

Sem zdej na test: Live Puppy+SeaMonkey : bistveno bolje kot prej (na Win98seLite+Opera_9.28) ... bom se nekaj experimentiral z drugacnimi nastavitvami browserja in hosts datoteko disejblano, ma grem pocivat zdej (kriz me boli ko sto hudicev, ne morem vec sedet) ... bomo vidli, kje je problem kasneje/kak drugi dan ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

hja raba 8 let starega browserja in 15 let starega OSa pač nemore naredit moderne strani polno fukncionalne.
#brezpodpisa

[D]emon ::

Z Windows 98 na net hodit leta 2014... blazno pametno. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

hojnikb ::

In raba točno specifične verzije opere... hmmm, last time i checked win98 podpira še opero 10.

Pa še to; če se že vztraja pri Win98, lahko še vedno koristiš KernelEx, s katerim bi se moralo dat poganjat še kak novejši browser.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Spajky ::

Enak problem (zdaj na) na WinXP+Opera_10.63 ... z IE_6.0x naloži takoj vendar brez CSS ... bom raziskal dalje ob priliki ...

[D]emon je izjavil:

Z Windows 98 na net hodit leta 2014... blazno pametno. :))
... v zadnjih 10 letih, še nobenega sr*anja nisem fasal !!! Varnost je v glavi!

hojnikb je izjavil:

hja raba 8 let starega browserja in 15 let starega OSa pač nemore naredit moderne strani polno fukncionalne.
saj ni treba, glavno da je oblika strani kolikor toliko OK in da YT dela BP ... "moderne strani" imajo zame samo obilico krame/šare pri browsanju za informacijami, ki so mi nepomembne; pač nekateri jih cenijo, da je vse okrancljano ...

Bom en dan že ugotovil, kaj moj browser zabremza na ST-hu ..
nekaj idej bom pb priliki še sprobal ...

Imam KernelEx, novejši browserji pa so mi počasni in glomazni pri nalaganju; sprobal kar precej različnih ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

Še vedno lahko opustiš v celoti Windows in namestiš kakšen frišen distro, ki nima vsega bloatwarea (kej na lxde recimo).Heck, lahko greš celo tako daleč, da si sam zvariš eno distro, ki ima le to kar ti rabiš.
Pa imaš recimo precej osnovne browserje (recimo dillo ali netsurf), ki resda za današnje čase precej oskubljen, ampak dela tudi precej dobro že na krompirju.

Hecat se z raznimi outdejtanimi winsi in brskalniki za le te je neumnost. Super za obujanje nostalgije, no so much za vsakodnevno uporabo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

[D]emon ::

Spajky je izjavil:

v zadnjih 10 letih, še nobenega sr*anja nisem fasal !!! Varnost je v glavi!


LEL

Je vprasanje kaj imas ti v glavi, ter koliko svinjarije se ti dejansko skriva na racunalniku.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Unknown_001 ::

[D]emon je izjavil:

Spajky je izjavil:

v zadnjih 10 letih, še nobenega sr*anja nisem fasal !!! Varnost je v glavi!


LEL

Je vprasanje kaj imas ti v glavi, ter koliko svinjarije se ti dejansko skriva na racunalniku.


Zanimivo bi bilo če bi marsikateri tovrstni stručko tudi vedel, da ta svinjarija niso samo virusi, trojanci pa Malware :>
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Gandalfar ::

> Imam KernelEx

Caki, ti tole opero skozi KernelEx poganjas? Daj poglej, ce ti kaksne errorje javlja, da se na kaksno domeno ne more povezat, npr static.slo-tech.com ali kaj podobnega?

Alexius Heristalski ::

S-T šteka na Operi (Presto) že od februarja.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spajky ::

Gandalfar je izjavil:

>... opero skozi KernelEx poganjas? ... static.slo-tech.com ?
Tudi brez KernelEx (portable verzija: http://opera-usb.com/download/operausb1... ! Zgleda, da si ugotovil sam kje je problem : https://static.slo-tech.com. Če grem ta site direkt (test) se zgodi problem in traja da odpre in DL bar da konča - da vse naloži!

Potem pa če v ISTEM tabu odprem npr.Zadnjih 24h, odpre takoj in dalje tudi linke blitzkrieg odpira, če pa odpiram linke v novih tabih ali browserjih, pa ponavadi spet trokira. Ob 3h zjutraj danes pa je delalo recimo hitro nove tabe s sporočili. Kot, da je kaj odvisno tudi od obremenjenosti strežnikov ... bok ti ga vedi...
Opera ima za vsak tab svoj *.tmp cache in ko zgleda, da je ta kompleten - tudi iz static.ST dela pol kao Ok v istem tabu. Slike direkt iz static pa takoj odpre ...

Problem je vsekakor zanimiv, saj se včasih zgodi mi tudi sesutje opere ali pa celo Connection refused: slo-tech.com:80 ... Probaj si odzipat ono portable Opero nekam (14Mb) in nastavit po svoji želji izgled in testiraj preko neta (ne direkt mreže do serverjev!) Boš imel najlažje viden problem, kaj ga lomi!

Opazil sem še nekaj občasnih simptomov: enkrat je nekaj pizdilo, da certifikatna agencija ni prava oz.da je ne najde za SSL certifikat ipd.

Pa sem URLhelper3.0 probal, da vidim kake linke mi kliče browser in enkrat se je pojavil npr. neveljaven link v stilu kot se spomnim" http://slo-tech//https://slo-tech.com/ ali nekaj takega (seveda URLhelper mi je zmrznil+cel komp, pa nimam skrinšota). Nekaj ni čisto prav zgleda v kodi za "static" linke ... preglej/isprobaj malo ...

Evo zdej spet trokira, že pri pisanju posta ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

Daj rukni si gor en sodobn distro in up to date browser (glej moj post zgoraj).

Ker težava je več kot očitno v outdejtanem softwareu.
#brezpodpisa

tintorel ::

Tudi jaz sem opazil, da nekaj trokira že pred časom (19. feb 2014),
prav tako v Operi (12.16), na linux Mint podlagi. Izkljopljeno imam Plugins(Flash) in JavaScript. Ko pridem na ST, mi nabije proc na 70% in zamrzne pero za 6 sekund predno mi izriše stran. Par naslednjih zavihkov je hitrih, dokler se spet nekaj ne zatakne.
Od takrat uporabljam za ST Firefox in Chromium, kjer ni teh zatikanj.

joze67 ::

Glede na to, da je tržni delež Win 95/98/ME praktično zanemarljiv (skupaj z NT/2000 krepko pod 0,2%) in glede na to, da je codebase za 95/98/ME drugačen od aktalnega NT/../7/8, zna biti Windows 98 precej varna rešitev. Res je, veliko lukenj je nepokrpanih, a kdo se bo trudil za tako malo potencialnih strank, ops, žrtev?

hojnikb ::

Security through obscurity, nimaš kej :D

Tudi commodore64 je varen, čeprav zaradi čisto drugih razlogov :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Spajky ::

@ Gandalfar : evo izpis napak iz Error Console Opere npr.: http://users.volja.net/jerman55/ST-Oper...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Gandalfar ::

Razen tega, da ti noce nalozit novic na vrhu ne vidim kaj drugega kar bi vplivalo. Bi se bilo treba z debuggerjem usest pa najt okolje za reproducirat.

hojnikb ::

@OP
obstaja kak posebn razlog za rabo Opere 10.63 ?
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10320582 (412) Kurzweil
»

Mozilla v Firefox prinaša VPN

Oddelek: Novice / Brskalniki
348179 (6128) Key Quest
»

Virtual memory low - službeni računalniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
143124 (2758) Spajky
»

Koliko MHZ za vrteti youtube?:)

Oddelek: Pomoč in nasveti
393320 (2203) Spajky
»

Mozillin brskalnik brez vmesnika

Oddelek: Novice / Brskalniki
367549 (5612) Jst

Več podobnih tem