» »

Virtual memory low - službeni računalniki

Virtual memory low - službeni računalniki

eric_cartman ::

Zdravo!

Ker mi računalnik v službi najeda živce (deluje zelo počasi) in ker sploh nima tako blazno zanič specifikacij me zanima zakaj se pri samo enem odprtem zavihku v chrome-u in z odprtim Microsoft Outlookom pojavlja napis v Windows XP virtual memory low..


Speccy je povedal tole:

Operating System
Windows XP Professional 32-bit SP3
CPU
Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz 36 °C
Sandy Bridge 32nm Technology
RAM
8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
Motherboard
Hewlett-Packard 1495 (SOCKET 0)
Graphics
SMS22A450 (1680x1050@60Hz)
1024MB NVIDIA GeForce GT 440 (Gigabyte) 30 °C
Storage
465GB Seagate ST3500413AS (SATA) 32 °C
Optical Drives
hp CDDVDW TS-H653T
Audio
NVIDIA High Definition Audio


Ni mi pa jasno kdo je tako pameten, da je dal not 8Gb RAM, naložil pa licenčen 32bit Windows XP!?! 8-O Ah ja..Pa sys admini.. -.-

Kakorkoli..Ali obstaja glede virtual memory too low kakšna rešitev? :)

Pentium ::

Nadgradite OS na Win 7 64-bitni in bo zadeva laufala. Jah sys admini, nekateri bi še kar laufali Win 98 pa DOS...

eric_cartman ::

Ravno to..Sem mislil kakšno drugo pot, ker bomo spet naleteli na odgovor, da nimajo več licenc za 64 bit Windowse. Žalostno ampak resnično. :|

bobby ::

poglej, kako je nastavljen pagefile,.. da ni pri tem silnem spominu, ki ga ima v mašini in ga Win ne zna uporabljat, da je slučajno na disable.

Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

eric_cartman ::

Naštimano je na custom size:
Initial size (MB): 2046
Maximum size (MB): 4092

gddr85 ::

Lahko daš na system managed size in bo najbrž vsaj tolk vzel kot je rama oz. vpišeš sam.

Spajky ::

Jest sem isto te dneve (konfiguriral WinXP-lite SP2) iz bekapa na 7200rpm 28GB Maxtor (za testno rezervo z mojimi Win98seLite na 4GB particiji) in sem tudi doživljal enaka opozorila pri uporabi teh nekih glomaznih web browserjev (čeprav sem prestavil Swap na E particijo in Documents and Settings na D particijo. Swap na WinXP sem kar pustil, da winsi sami regulirajo velikost!

Res pa imam dobrih 10 let staro mašino z 256MB rama, ma dela še kar hitro tudi s temi mojimi XP-ji! To enako opozorilo se mi je dogajalo samo s kakšnimi nabildanimi ali neoptimiziranimi web browserji, pa kdaj so tudi XP-ji zmrznili etc.

Namreč par dni sem izprobaval raznorazne portable verzije teh programov (zaradi težav s portable Opero10.63 tu na ST-hu : CSS in SSL certifikati problem ST-ha od zime dalje!) in prišel že davno do ugotovitve, da programerji ne testirajo več zadev tudi na starih mašinah z "zasterelimi OS"-ji ... ;( ...

Zelo dobro dela OperaTor3.5 z interno ročno zamenjanim internim browserjem (namesto novejše Opere not dana/skopirana Opera10.63-portable z instaliranim Flash flashplayer9r280_win.exe za Opero). Tako dela tudi na Win98seLite).

Enako zelo dobro dela v mojih skleščenih XP-jih tudi Firefox_3.5_Diamond_Edition-Portable z instaliranim Flash-em
flashplayer9r280_winax.exe za Winse. Novejši Flash sem prej deinstaliral iz WIN !!!

zip Direct DL : http://download1uk.softpedia.com/dl/329... in pa http://download1uk.softpedia.com/dl/004... ter http://opera-usb.com/download/operausb1... - jo pač odzipaš kamor ti paše, ne nujno na USB ključek ;) ... instal verzijo pa dobiš tle : http://arc.opera.com/pub/opera/win/1063... ...

... jest sem sicer Opero še peš sklestil dodatno, ker sem "bolan" na mini programčke in OS-je, ki mi delajo vse kar jest rabim brez odvečne šare ... zdej bom pa še oni portable FireFox sklestil sr**ja :)) ...

Si dobil kakšen navdih eric_cartman , kaj narediti? >:D .. he he ... Ko zasede en browser več kot 50MB placa je Škart od softvera ! .. my2c ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

Prej sem mel gori SeaMonkey 2.0.2 browser, ma je cca.1/4 počasnejši/večji v primerjavi z tistim "sleek" Firefoxom pri startanju, dobiš tule : http://www.seamonkey-project.org/releas... .... Kar pa se tiče starejših flashPlayerjev, ja kakšne strani zahtevajo novejšega (ponavadi brez potrebe v resnici) ... pač grem stran s take strani, še posebej, če je narejena komplet v flashu ;( ... Stare Flash verzije za DL boš dobil na netu ... guglay pač ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

Jest sem isto te dneve (konfiguriral WinXP-lite SP2)

obstajaj kak dober razlog, da uporabljaš uber star service pack ?

in prišel že davno do ugotovitve, da programerji ne testirajo več zadev tudi na starih mašinah z "zasterelimi OS"-ji ... ;( ...

no shit. Kaj misliš, da je res smiselno testirat software za tisti delček promila uporabnikov, ki se še vedno držijo dinozavrov kot pjanc plota ?


Kar se pa tiče browerjov, pozabi na uber ster opere (niti mi ni jasno zakaj vztrajaš pri točno tej verziji, same goes for flash)... Namesti palemoon... Optimiziran firefox z odstranjenim bloatom in old lookom.
Če ti dela SSE2 podpora slučajno probleme (kar je precej velika šansa) potem lahko uporabiš stari 3.6 build.

Kar pa se tiče starejših flashPlayerjev, ja kakšne strani zahtevajo novejšega (ponavadi brez potrebe v resnici)

seveda je potreba. Security holes pa to..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Spajky ::

hojnikb je izjavil:

Namesti palemoon...
Bom spet probal - to nižjo verzijo... tnx ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

s6c-gEL ::

Koliko rama porabi Chrome in koliko Outlook ?

za Chrome vpiši tole v url bar:
chrome://memory-redirect/


oz Task manager, najprej poglej porabo rama, ko teh 2 programov nimaš zagnanih,

nato v TM, zavitek processes, čisto spodaj na sredini:
"commit charge"

nato zaženi Outlook in odštej od prejšnje številke.

Meni npr Chrome s 4 tabi (2x bolha, 2x ST) 630 MB - kar je precej nenormalna številka.

Namesti Opero 12 ali Midori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Gandalfar ::

> Namreč par dni sem izprobaval raznorazne portable verzije teh programov (zaradi težav s portable Opero10.63 tu na ST-hu : CSS in SSL certifikati problem ST-ha od zime dalje!) in prišel že davno do ugotovitve, da programerji ne testirajo več zadev tudi na starih mašinah z "zasterelimi OS"-ji ... ;( ...

In še več strani ti bo nehalo delat - http://googleonlinesecurity.blogspot.co... ko bo svet posodabljal svoje HTTPS certifikate.

Spajky ::

eric_cartman je izjavil:

...me zanima zakaj se pri samo enem odprtem zavihku v chrome-u in z odprtim Microsoft Outlookom pojavlja napis v Windows XP virtual memory low.. obstaja glede virtual memory too low kakšna rešitev? :)
Chrome je ratal mastodont, MS Outlook pa je tudi vedno bil ... Jest sem prej probal Pale-Mona ftp://archive@ftp.palemoon.org/2.x/ in mi dela BP tudi na win9x vse 8-) ... Če Outlook uporabljaš samo za pošto, je to neumnost; najdi light alternativo !!!

eric_cartman ::

No ja.. Kljub vsemu sem naslovil e-mail na tehnologa in mu predstavil idejo o posodobitvi OS-ja na 64-bit Win 7, ker jih imamo na delovnih postajah naložene, vendar delovnih postaj ne smemo met vezanih z internetom. Zahteva adminov, zaradi možnih virusov, ker so delovne postaje vse vezane na strežnike.

@s6c-gEL
Popoldne, ko bom v službi, bom poročal kako požrešen je Chrome pri nas.

@Spajky
Outlook se vseeno ne bo dal zamenjat, ker imamo na vsakem računalniku vezana po 2 Outlook naslova (grafika@ in grafika.DIO@), ki jih nekak potrebujemo 24/7.

Prečekiral bom še malo z Malware-om, ker se mi nekak zdi, da je na začetku delal mnogo lepše. Mogoče ga kakšna nesnaga še dodatno upočasnjuje. :)

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

eric_cartman je izjavil:

No ja.. Kljub vsemu sem naslovil e-mail na tehnologa in mu predstavil idejo o posodobitvi OS-ja na 64-bit Win 7 ...
Prečekiral bom še malo z Malware-om, ker se mi nekak zdi, da je na začetku delal mnogo lepše. Mogoče ga kakšna nesnaga še dodatno upočasnjuje. :)
dobra ideja, oboje ... 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Štekanje youtube full hd...pomoč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
364257 (3215) KTr1sk
»

Počasnost S-Tja

Oddelek: Slo-Tech
263014 (2410) hojnikb
»

Brskalniki in uporaba pomnilnika

Oddelek: Programska oprema
282720 (2278) SmeskoSnezak
»

Koliko MHZ za vrteti youtube?:)

Oddelek: Pomoč in nasveti
393321 (2204) Spajky
»

Iz FF na Opero

Oddelek: Omrežja in internet
122504 (2125) MrStein

Več podobnih tem