» »

Linux Deepin

Linux Deepin

Andrej51 ::

Pozdravljeni,

Na internetu sem našel kitajsko Linux distribucijo,ki naj bi bila primerna za začetnike.
Prihajajoča različica (2014) zgleda noro dobro in naj bi bila na voljo v 15ih različnih jezikih (link) ter naj bi temeljila na HTML5 in Go jeziku.

Sedaj me zanima ce je kdo ze preizkusil to distribucijo in kakšno mnenje ima o njej?

flbroker ::

Nisem probal, ce smem vprasati kaj enostavnejsega potrebujes od Ubuntuja? Ko nekdo omeni Linux za zacetnike mi na pamet pride da bi se ta nekdo rad naucil delovanja Linux sistema in njegovih orodij. Kako se ces tega nauciti ce isces OS za telebane, potem pojdi kar direkt na Android x86, pa imas enostavno in uizi.

cen1 ::

Ti si lepo omisli eno izmed bolj znanih in podprtih distribucij in to je to. Itak ni neka raketna znanost se naučit uporabljat linux tako da karkoli "za začetnike" je bolj kot ne izguba časa. Pri teh malo znanih distribucijah je še ta problem da ko se ti nekje zatakne ti google precej manj pomaga medtem ko imaš za kak Ubuntu/Debian/Fedora itd na stotine ljudi z istimi problemi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux - Kje se naučiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
10118578 (16194) NeMeTko
»

Kateri linuxi so najboljši za uporabo

Oddelek: Operacijski sistemi
262228 (1721) mte
»

Linux za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
595736 (4724) BigWhale
»

LINUX

Oddelek: Operacijski sistemi
341591 (1198) roscha
»

Kater paket Linuxa mi priporocate?

Oddelek: Operacijski sistemi
372422 (1901) Cr00k

Več podobnih tem