» »

vent na napajalniku

vent na napajalniku

RiNC ::

Na napajalniku mi dela vent, kot da bi stari fen vklopo. Zdaj sem kupil novega (80 mm - Zalman), pa me zanima kako ga naj obrnem, da bo bolse (naj piha v napajalnik ali ven)?

Se nekaj, polek novega venta sem dobil se kratki podalsek, cca 4cm dolg, na katerem je na rdeco zico nekaj prilotano, kaj naj s tem?

Drugac pa mam se en dodatni vent 80 mm ki piha not v ohisje od zadaj, nekje med procesorjem in graficno.

Hvala za nasvet.

RiNC ::

Malo sem poiskal na netu, da ne boste rekli da kr navalim na forum, brez da bi si kaj sam poiskal.
Ta novi vent je ta.

Zaj pa me zanima, ce je tisto kar sem zgoraj napisal, da je prilotano na rdeco zico, upor, ki mi spremeni napetost iz 12V na 5.5V?
To sklepam iz tabele na tej strani.
Torej ce vent priklopim brez upora, bo delal na normal, ce pa z uporom pa kot Noiseless (samo da bo malo manj hladil)?

Drzi?

||_^_|| ::

Boljše bo če ga obrneš tako da bo pihal ven. Vse ostalo si pa že sam ugotovil.

FANATIK ::

Zakaj pa ven? A ni boljše za napajalnik, da piha not?

ali3n ::

Fanatik - ABC hlajenja kište: topel zrak naj gre ven, hladen pa v kišto.
Ker napajalnik (kar precej) segreje zrak, je edina pametna odločitev, da ga spraviš ven po najkrajšem (in čimtišjem) postopku. Vent naj piha ven, če je možno naj bo vent na zadnji strani kište (direkten "izpuh").
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

FANATIK ::

Hm, sam a ne bi blo dobro da bi tudi napajalnik hladil?

the_unborn ::

napajalnik bo ze prezivel, sej majo vsi normalni nastiman da gre zrak ven

Bevcan ::

Zrak mora pihat ven ker je napajalnik ponavadi na vrhu kište topel zrak pa se dviga. Če bi pihal notr bi sam mešal vroč zrak v ohišju. Če pa bi napajalnik postavil na dnu ohižja bi segreval celo ohišje. Obstojajo tudi napajalniki z dvema ventilatorjema.

smilyxx ::

Vecina mocnejsih napajalnikov ima 2 nevtilatorja. Moj 350W enermax ma enga 80mm in enga 90mm.

Lp
Save water.
drink beer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napajlnik in ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262204 (1867) Pyr0Beast
»

Postavitev ventilatorjev?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241811 (1194) Nejc Pintar
»

kam obrnem ventilatorje? ven ali noter

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151670 (1128) Hrček
»

not al ven?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101140 (993) frenk
»

Vent v 400W napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91282 (1120) Yacksy

Več podobnih tem