» »

Napajalnik?

Napajalnik?

PhotoBlaz ::

Jest mam pa en problem, k ga se nisem zasledu nikjer na forumu.

Sistem se mi pac zelo greje(poleg dobrega pretoka zraka) in ko temperatura CPU-ja preseze 53 C mi zacne ventilator v napajalcu vrtet hitreje, to pa povzroca nenormalen piskajoc zvok,.....ki me bo spravil ob pamet!!!!
Zdej pa mam tukaj varjante:

Se da dobit kaksen potenciometer, da ga vezem na + zicko od venta v napajalcu?....al pa kaksen upor(kolk bi mogu bit mocen)?

al maste se kaksen drug predlog?

Prosm pomagite,..k bom oglusel,...racunalnik rabim po cele dneve!!!!

Cau

Model

AngelOfDeath ::

Daj malo razloži kak cpu maš pa vent gor

ker maš "malo" previsoko temperaturo na procu . vent pa je kot kaže temperaturno krmiljen in pač začne hitreje vrtet :)

jaz že zgago delam če mi cpu pride nad 40 stopinj :D

TESKAn ::

Preveri, če ti napajalc piha zrak iz kište...je6iga, tut to je možno. Preveri tudi temp. zraka v ohišju - če je več kot 5 - 10°C nad sobno, dej malo poštimat kable v kišti in dodaj še kak ventilator.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PhotoBlaz ::

Tkole bom reku,.....jest se s to temperaturo ukvarjam ze pol leta,....in ne gre nc dol,....tud to povem,...da nism glih od uceri im mam kr neki pojma o raznih luftanjih v kisti, pa pastami, pa ventilatorcki,...tko da ker mi pa ne rata,..bo pa treba poskrbet, da onemogocm napajalcu, da prehitr vrti.

drgac mam pa en vent, k notr vlece, pa pol enga k uzadi vn vlece, pa en cel bakren haldilnik, na napajalcu vent vn vlece(oz vn piha).

procesor je AMD Athlon 1,4 Ghz......znan z temepraturnimi problemi.
Dobr sam ta temepratura me niti ne mot tok,..baje majo tud ostali neki podobnga,....sam HRUP!!!

No ma kdo kksn odgovor na moj prvi post?

Cau
Model

||_^_|| ::

jst mam tut Tb 1,4 pa dobro preventilirano ohišje pa je temp še vedno 49-51 stopinj. Ta temperatura je kar normalna.

za tvojo rešitev..nevem, poglej na stran proizvajalca napajalnika, mogoče tam kaj piše.

AngelOfDeath ::

na procesurju ven piha ? daj razlož to ven pihanje :)

PhotoBlaz ::

na napajalniku ven piha,....pac zrak vn vlece napajalnik.

Drgac mam pa tud na procesorju obrnjen vent tko, da vlece zrak stran od procesorja (kar se je izkazalo za boljse, kot ce piha na hladilna rebra)

sem testiral oboje,...pa se je temperatura spustila za 3 C, ce je vent obrnjen tako, da vlece zrak od procesorja stran.

No,.....nej ze kdo kej napise o napajalcu pa raznih uporckih al ap potenciometrih,....a noben nima pojma o elektriki (z mano vred)??

cau

model

TESKAn ::

Odpri napajalnik, lociraj pozitivno žico ventilatorja in namontiraj nanjo upor. Uporabi takega, da bo padec napetosti nekako 3 - 4V, to izračunaš po formuli R=U/I, se pravi za 3 V padec pride R=3/I, kjer je I tok, ki ga rabi ventilator - za ta podatek poglej na nalepko na ventilatorju. In pa še glej, da bo upor dovolj močan - P=R*I^2. Če bo upor prešibak, se bo pregreval in ti zna povzročat probleme.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PhotoBlaz ::

uuu kul,...to bom naredu ja!
Se neki me zanima,..se bidalo vgradit se no stikalo,..recmo da bi lahko pretikal med dvema moznostima:

-da tece tok normalno kot do sedaj
-al pa da tece tok cez ta upor

?
Kaj pa se za to rabim in kako zvezem?

Cau
Model


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vent v 400W napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91282 (1120) Yacksy
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352291 (1695) tigrr
»

Ventilatorji v kišti full pomagajo, k padcu temp.! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
513000 (2298) migič
»

Temp celerona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201367 (1076) experimetant
»

Pravilna raba VENTILATORJEV....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393442 (2707) SkIDiver

Več podobnih tem