» »

problem v surround sistemu

problem v surround sistemu

Boro ::

Mam en problem in sicer ma surround sistem 5.1, ko dam test speakers se mi "oglasijo" vsi zvočniki, vendar ko pa poslušam MP3 ali drugo muzko, al pri DiVX-ih mi pa center ne dela!!?? Nevem zakaj, pri DVD-jih zastopim, da morjo bit posnet v 5.1 načinu, vendar ostalo?? Pregledal sem pa že vse nastavitve v XP-jih, al pa so kakšni CODECI?? THANX!!
  • spremenil: Predator ()

Lucio ::

kaj nebi rajši uporabil iskanje, saj je blo to že 1000x predebatirano!!!

SasoS ::

vsi mp3-ji in večina Divxov je stereo...od kje naj bi ti potem predvajal center??

cekr ::

Da dosežeš pri MP3-jih in DIVX-ih, da bodo delovali vsi zvočniki, moraš ne nek način emulirati prostorski zvok. To pa lahko storiš z nastavitvami v gonilnikih od zvočne kartice.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DrSergioDJ ::

da se uturim v debato.

ce spustim "test" zvocnikov, se mi oglasijo vsi, razen centra?

kaj bi bilo lahko narobe?
...

Damjan Jagar ::

Tudi moj bivši sošolec ima enak problem kot ti DrSergioDJ. Tudi mene bi zanimala rešitev problema.
http://jagar.si

VASkO ::

kera zvocna, zvocniki in kaksen je nacin priklopa?

Boro ::

Ja zvočna je CREATIVE LIVE PLAYER 5.1, Zvočniki GENIUS HOME THEATER 5.1

jRk0 ::

zanimivo, kaj je moj sosolec prbil enkrat...da home teather ne dela prostorski zvok z live-om, ampak samo z genius 5.1:)

to ni res, ne?:) ker oni je so zamenjat live z genius:D

pa niti ne vem ce je mel live 5.1 in pol neke govori, da ne dela center..hm
You fuck up once, you loose two teeth.

VASkO ::

polega livea mas PDFje, v katerih je narisano, kako morata biti zvezana center+bass na 3.5mm bananici. preveri, ce je na zvocnikih tako.

Bumbar ::

Moji kolegi so isto mel težave s sb live 5.1 in geniusovimi zvočniki. Baje zarad tretjega outputa(center in sub) ker je ta ponavadi digitalni in je treba nekak drugač naštimat. Če kdo ve kako se to naštima nej prosim napiše.

jRk0 ::

ja v nastavitvah poglej, da mas onemogocen digital izhod. ampak ce je omogocen pol sploh noben zvocnik ne dela:)

drugace pa sem jaz na mojega live-a priklopo cisto navadne zvocnike v vsak prkljucek in sem probavo enrkat pa je delal normalno "dolby" :)
You fuck up once, you loose two teeth.

VASkO ::

tretji prikljucek na liveu 5.1 se lahko obnasa kot digitalni ali analogni, odvisno od nastavitev. to vem, ker sem livea imel sam.

ne vem pa, kaksen priklop imajo geniusovi zvocniki za center/sub.

v helpu za livea pa je tudi narisano, kako je izkoriscen tretji digitalni/analogni prikljucek. tip: poglej si ce ces vedeti

mislim, da je nekak tako - levo sub, desno center

partysound ::

rešitev je taka z live 5.1
če hočeš da ti dela center moraš obkljukat WATCH MOVIE v eax consoli pomoje. je že dolg cajta k sm imel jst live 5.1

zj pa imam zame najboljšo kartico audigy 2 platinum in mislm da se lahk ostale firme sam skrijejo pred to zverino. zvoćniki pa logitech z680, ki so močni k ne vem ka. in pa creative 6700 6.1 ki pa kar šumijo. pa sam 22watt basa, logitech pa 185W:D :D

a pa da imaš zvočnke druge firme in kao ne dela_ ne verjamem da bi bila drugačna vezava

imel sem že dosti zvočnikov in kartic na testu pa je zmeraj delat, le navodila moraš prebrati. niso zastonj zravn8-O :))
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

VASkO ::

se strinjam, to z navodili
najprej navodila in help, pol pa na forum


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016059 (9998) FlamE#7
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511205 (5013) Sarimner
»

Tezave s Creative Live 5.1 in zvočniki Creative Inspire 5.1 5300

Oddelek: Zvok in slika
121830 (1449) igorjan
»

Zvočniki 5.1 (SW GENIUS)

Oddelek: Zvok in slika
71418 (1287) LordWorm
»

Dolby 5.1

Oddelek: Zvok in slika
363062 (2610) ciper

Več podobnih tem