» »

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki

««
9 / 10
»»

imagodei ::

first_line je izjavil:

aja, trobite kako so neki travarji profesorji, doktorji, znanstveniki... sej so tudi pedofili, in kaj ima to veze? Slaba tolažba, ko doma pri mamici na kavču z rdečimi očmi ješ čips pa buljiš v TV.

Pedofili so tudi popolni abstinenti in neuživalci drog. Pri mamici na kavču ležijo tudi taki, ki v življenju niso dali vase druge psihoaktivne spojine kot pravi čajček.

Kaj hočeš povedat? Da si pedofil in da živiš doma pri mamici? Al sem kaj falil?
- Hoc est qui sumus -

vostok_1 ::

Mam en argument proti travi. Čiki smrdijo, ampak z travo pa kot, da bi mi nekdo konstantno prdel pred faco. Ogaben vonj.

Alkohol vsaj stoji v svojem kozarcu, trava pa čiki zasmrdita vse na okoli. Hvala bogu za prepoved kajenja znotraj prostorov. Jaz bi to še razširu na pol odprte prostore.

first_line ::

imagodei je izjavil:

first_line je izjavil:

aja, trobite kako so neki travarji profesorji, doktorji, znanstveniki... sej so tudi pedofili, in kaj ima to veze? Slaba tolažba, ko doma pri mamici na kavču z rdečimi očmi ješ čips pa buljiš v TV.

Pedofili so tudi popolni abstinenti in neuživalci drog. Pri mamici na kavču ležijo tudi taki, ki v življenju niso dali vase druge psihoaktivne spojine kot pravi čajček.

Kaj hočeš povedat? Da si pedofil in da živiš doma pri mamici? Al sem kaj falil?


Enačiš se z doktorji, ker naj bi slednji kadili travo.

Sa potem lahko jaž enačim s Pamelo Anderson, ker pijem vodo?

imagodei ::

first_line je izjavil:

in če grejo jetra pa pa ali pa pljučni rak... sori sine, boš mogu sam plačat. Trezni ne bomo častili še vaše odvisnosti in posledic.

Butelj, ravno zato, da ne obremenjujemo zdravstvene blagajne z zdravljenjem posledic uživanja drog, bi morali pobirat davke in trošarine od prodaje marihuane ter drugih intoksikantov.

Ti bi pa raje zapravljal denar s preganjanjem malih dilerčkov?

first_line je izjavil:

Ko ti bo zadet tip zagonu na cesti v avtu, bo pa tudi zavarovalnica vesela, ko ga bo lahko iztožila za 200€ mesečno premijo. Pač ne bo dajal za travo ampak bo plačeval škodo. Ne bi smel bit problem, glede na to da ne moreš biti odvisen od slednje.

Butelj, ne vem kje vidiš, da kateri koli zagovornik legalizacije namiguje, da bi bila vožnja pod vplivom drog dovoljena?

vostok_1 je izjavil:

Čiki smrdijo, ampak z travo pa kot, da bi mi nekdo konstantno prdel pred faco. Ogaben vonj.

Kdo pa pravi, da moraš to vohat? Kot sam ugotavljaš, smo kajenje pregnali iz javnih zaprtih prostorov. Zakaj misliš, da bi dovolili prižiganje trave v lokalih ali čakalnicah pri zdravniku?

Če ti gre pa na živce, da doma nekdo kadi travo, pa se z njim pogovoriš, naj to počne na balkonu, ane.
- Hoc est qui sumus -

first_line ::

Voha se kamilčerja tudi drugi dan, ker zadetku ni higiena ravno prioriteta.

Davki in tošarine, misliš tako kot pri bencinu in cestnini in avtih in vinjetah in... za ceste? Si pa naiven. Itak gre 99% cene alkota direktno v zdravstvo.

Ha ha, butelj sem ker ne kadim trave? Po tvojem ziher ja, kako bi bil lahko pameten človek proti drogam, le kako.

imagodei ::

first_line je izjavil:

Enačiš se z doktorji, ker naj bi slednji kadili travo.

Sa potem lahko jaž enačim s Pamelo Anderson, ker pijem vodo?

Butelj, ne enačim se z nikomer. Povem ti le, da travo kadijo tudi hišniki, natakarji, kuharice in univerzitetni profesorji. Ljudje, ki se jim na ulici nasmehneš brez predsodka, ljudje ki ti prijazno strežejo kavo v gostilni in ljudje, ki izobražujejo tvoje otroke.

Za nikogar ne veš, da si zvečer po večerji prižge "kamilce" in nihče ti s tem ne škoduje. Ni ti zdaj treba obračat teme pogovora pa govorit o pedofilih. Gre za to, da si naci, ker bi prepovedal nekaj s čimer se ne strinjaš, čeprav ti to v ničemer niti ne škoduje, niti se te ne tiče.
- Hoc est qui sumus -

first_line ::

Saj to, da se v Afriki še zmeraj seče roke in noge otrokom z mačetami mi tudi nič ne škoduje. Pa to še ne pomeni da taka dejanja odobravam oziroma da bi jih dovoli v svoji okolici.

Očitno niste sposobni niti enega pametnega argumenta dobiti, zakaj bi morali dovoliti uporabo trave.

Invictus ::

first_line je izjavil:

Saj to, da se v Afriki še zmeraj seče roke in noge otrokom z mačetami mi tudi nič ne škoduje. Pa to še ne pomeni da taka dejanja odobravam oziroma da bi jih dovoli v svoji okolici.

Kje si zdaj sekanje rok privlekel v debato o travi, nimam pojma.

first_line je izjavil:


Očitno niste sposobni niti enega pametnega argumenta dobiti, zakaj bi morali dovoliti uporabo trave.

Evo ti enega.

Pobiranje davkov in trošarin.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

imagodei ::

first_line je izjavil:

Davki in tošarine, misliš tako kot pri bencinu in cestnini in avtih in vinjetah in... za ceste? Si pa naiven. Itak gre 99% cene alkota direktno v zdravstvo.

Slabo vodenje države je ločena zadeva. Zdravstvena in pokojninska blagajna sta ločeni od proračuna, pa se sredstva vseeno prosto prelivajo med njimi - ne zato, ker bi bila taka zasnova, ampak ker ljudje, ki jih volimo, ne znajo vodit države. Ampak to je druga tema.

first_line je izjavil:

Ha ha, butelj sem ker ne kadim trave?

Spet sprevračaš besede? Očitno ni potrebno biti "kamiličar", da si lahko pizda od karakterja?

first_line je izjavil:

Po tvojem ziher ja,

Krepko se motiš, nisi butelj zato. Ampak to, da se pogosto motiš je jasno 99% obiskovalcev foruma.

first_line je izjavil:

kako bi bil lahko pameten človek proti drogam, le kako.

Vprašanje je drugo: kako lahko brihten človek, produkt sodobne demokratične družbe, razmišlja, da mora normalnim polnoletnim funkcionalnim sodržavljanom, ki pridno polnijo proračun in sicer spoštujejo zakone, prepovedovat določene aktivnosti, ki na druge nimajo popolnoma nobenega vpliva - ne v slabo, ne v dobro?

Med zagovorniki legalizacije drog nas je kar nekaj, ki smo (vsaj zadnja leta) pretežno abstinenti od prepovedanih drog. Jype je sploh popolen abstinent, po njegovih besedah v življenju ni popil kaplje alkohola. Legalizacije drog ne zagovarjamo zato, ker bi si na moč želeli pokaditi tist žbe. Jaz lahko do travce pridem v roku ene ure, kadarkoli. Tudi, če vse ostane tako, kot je.

Problem je, da do travce, kokaina, speeda, heroina in podobnega lahko v roku ene ure pride tudi vsak srednješolec. Naša motivacija za legalizacijo je, pa naj se ti zdi še tako pretenciozno, ravno to, da najstnikom omejimo dostop do droge. Odrasli ljudje pa že sami zase najbolj vejo, kaj je zanje dobro in kaj ne.

first_line je izjavil:

Saj to, da se v Afriki še zmeraj seče roke in noge otrokom z mačetami mi tudi nič ne škoduje.

Pa ti, človek, si popoln idiot. Če se ne dogaja v tvoji okolici, je pa vse v redu. OK.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

vostok_1 ::

imagodei je izjavil:

first_line je izjavil:

in če grejo jetra pa pa ali pa pljučni rak... sori sine, boš mogu sam plačat. Trezni ne bomo častili še vaše odvisnosti in posledic.

Butelj, ravno zato, da ne obremenjujemo zdravstvene blagajne z zdravljenjem posledic uživanja drog, bi morali pobirat davke in trošarine od prodaje marihuane ter drugih intoksikantov.

Ti bi pa raje zapravljal denar s preganjanjem malih dilerčkov?

first_line je izjavil:

Ko ti bo zadet tip zagonu na cesti v avtu, bo pa tudi zavarovalnica vesela, ko ga bo lahko iztožila za 200€ mesečno premijo. Pač ne bo dajal za travo ampak bo plačeval škodo. Ne bi smel bit problem, glede na to da ne moreš biti odvisen od slednje.

Butelj, ne vem kje vidiš, da kateri koli zagovornik legalizacije namiguje, da bi bila vožnja pod vplivom drog dovoljena?

vostok_1 je izjavil:

Čiki smrdijo, ampak z travo pa kot, da bi mi nekdo konstantno prdel pred faco. Ogaben vonj.

Kdo pa pravi, da moraš to vohat? Kot sam ugotavljaš, smo kajenje pregnali iz javnih zaprtih prostorov. Zakaj misliš, da bi dovolili prižiganje trave v lokalih ali čakalnicah pri zdravniku?

Če ti gre pa na živce, da doma nekdo kadi travo, pa se z njim pogovoriš, naj to počne na balkonu, ane.



Saj sem proti temu. Trenutno je le za javne zaprte prostore. Jaz bi bil vesel, če bi se to razširilo še na pol-odprte javne prostore. Najraje bi sicer, da vsak to počne v svojih zasebnih prostorih in nikjer na javnih.

Pithlit ::

first_line je izjavil:

Prepovedat je treba tudi alkohol, ne pa še travo dovolit.

Smo probal. Rezultat je znan. Moooooooonshiiiiiiine...

Vedno bolj postaja jasno da je z drogami povsem enako. Ampak eni pač ne vidite dlje od mozolja na nosu.
Life is as complicated as we make it...

first_line ::

Invictus je izjavil:


Evo ti enega.

Pobiranje davkov in trošarin.


Ajaaaaa, tko kot v Murrici, kjer majo zastonj zdravstvo, Obamacare & company, kjer so kamilčerji rešili Svet. Ej, wejt a minit... .

imagodei ::

first_line je izjavil:

Saj to, da se v Afriki še zmeraj seče roke in noge otrokom z mačetami mi tudi nič ne škoduje. Pa to še ne pomeni da taka dejanja odobravam oziroma da bi jih dovoli v svoji okolici.

Pa človek - s sekanjem udov in pobijanjem otrok dejansko delaš merljivo in opazno škodo sočloveku. Kako pa ti škoduje sosed, ki za zaprtimi vrati zvije en joint in ga skadi? Bo zato pokvaril tvoje otroke? Ti zastruplja ozračje? Se bojiš, da boš z vdihavenjem zraka iz njegovega dvorišča, ker veter vleče ravno proti tebi, tudi sam postal zadet?

first_line je izjavil:

Očitno niste sposobni niti enega pametnega argumenta dobiti, zakaj bi morali dovoliti uporabo trave.

Ne, kar je očitno je zgolj to, da si naci, ki nima nobenega pametnega argumenta razen lastnih osebnih predsodkov.

To, ali pa trolaš, da se kar kadi.
- Hoc est qui sumus -

Invictus ::

imagodei je izjavil:

[
Pa človek - s sekanjem udov in pobijanjem otrok dejansko delaš merljivo in opazno škodo sočloveku. Kako pa ti škoduje sosed, ki za zaprtimi vrati zvije en joint in ga skadi? Bo zato pokvaril tvoje otroke? Ti zastruplja ozračje? Se bojiš, da boš z vdihavenjem zraka iz njegovega dvorišča, ker veter vleče ravno proti tebi, tudi sam postal zadet?

Prispevaš k globalnemu segrevanju. :))

Pol pa prepovejmo še fižol.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

first_line ::

Pithlit je izjavil:

first_line je izjavil:

Prepovedat je treba tudi alkohol, ne pa še travo dovolit.

Smo probal. Rezultat je znan. Moooooooonshiiiiiiine...

Vedno bolj postaja jasno da je z drogami povsem enako. Ampak eni pač ne vidite dlje od mozolja na nosu.


OK, samo ko pride fantek/punčka z rdečimi očmi ali pa nosom po nova ledvica, jetra, pljuč... naj plačujete tisti, ki ste jim dali ogenj v roke.

Značilno za nepredne ljudi vašega kova je, da vam ne diši prevzemanje odgovornosti. Sem dal 3 mesece starega otroka na balkon, a nisem jaz kriv če je zlezel čez rob.

imagodei je izjavil:

first_line je izjavil:

Saj to, da se v Afriki še zmeraj seče roke in noge otrokom z mačetami mi tudi nič ne škoduje. Pa to še ne pomeni da taka dejanja odobravam oziroma da bi jih dovoli v svoji okolici.

Pa človek - s sekanjem udov in pobijanjem otrok dejansko delaš merljivo in opazno škodo sočloveku. Kako pa ti škoduje sosed, ki za zaprtimi vrati zvije en joint in ga skadi? Bo zato pokvaril tvoje otroke? Ti zastruplja ozračje? Se bojiš, da boš z vdihavenjem zraka iz njegovega dvorišča, ker veter vleče ravno proti tebi, tudi sam postal zadet?

first_line je izjavil:

Očitno niste sposobni niti enega pametnega argumenta dobiti, zakaj bi morali dovoliti uporabo trave.

Ne, kar je očitno je zgolj to, da si naci, ki nima nobenega pametnega argumenta razen lastnih osebnih predsodkov.

To, ali pa trolaš, da se kar kadi.


Ko bo zadet izgubil službo (koga še pokopal zraven + finančna škoda), naredil nesrečo na cesti... se me še kako prekleto tiče, da grejo moji davki za ene navadne zakajene nesposobneže. Aja ne, saj ste doktorji.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Pithlit je izjavil:

first_line je izjavil:

Prepovedat je treba tudi alkohol, ne pa še travo dovolit.

Smo probal. Rezultat je znan. Moooooooonshiiiiiiine...

Vedno bolj postaja jasno da je z drogami povsem enako. Ampak eni pač ne vidite dlje od mozolja na nosu.

Po Rusiji in tudi izven njenih meja se širi droga Krokodil, o kateri smo v tej temi že govorili. Širi se zato, ker je precej cenejša kot heroin. Droga, pri kateri ti odpadajo deli telesa, jasno, povzroča velike stroške zdravstvu, pa tudi policiji, ki jo preganja - drogo lahko praktično vsakdo vari doma v čajnem lonču. Nasprotniki legalizacije pa orgazmirajo: "He he, prav jim je, vsi junkiji naj zgnijejo pri živem telesu".
- Hoc est qui sumus -

first_line ::

Morali bi se vprašati, zakaj se ti ljudje sploh rabijo zedevat? Kamilčerji trdijo da v svoje dobro, ne za potuho svojim prob.

Pithlit ::

first_line je izjavil:

OK, samo ko pride fantek/punčka z rdečimi očmi ali pa nosom po nova ledvica, jetra, pljuč... naj plačujete tisti, ki ste jim dali ogenj v roke.

Saj to se že sedaj dogaja. Kje je problem? Aja, ti tko praviš in tko mora bit!
Life is as complicated as we make it...

imagodei ::

first_line je izjavil:

OK, samo ko pride fantek/punčka z rdečimi očmi ali pa nosom po nova ledvica, jetra, pljuč... naj plačujete tisti, ki ste jim dali ogenj v roke.

Al pa, če si uživalci drog že v naprej plačujejo preko davkov in trošarin?

first_line je izjavil:

Značilno za nepredne ljudi vašega kova je, da vam ne diši prevzemanje odgovornosti. Sem dal 3 mesece starega otroka na balkon, a nisem jaz kriv če je zlezel čez rob.

Ja, lej. Včasih je pač pravilno, da se butcu pove, da je butec. Si pač butec.

Zdaj, ko sva to rešila: kakšno prevzemanje odgovornosti? Ugotovila sva že, da travco kadijo tudi vodilni inženirji, managerji in univerzitetni profesorji. O kakšni odgovornosti govoriš?

first_line je izjavil:

Ko bo zadet izgubil službo (koga še pokopal zraven + finančna škoda), naredil nesrečo na cesti... se me še kako prekleto tiče, da grejo moji davki za ene navadne zakajene nesposobneže. Aja ne, saj ste doktorji.

Zadrogiran folk se že zdaj vozi po cestah. Kaj hočeš povedat?

first_line je izjavil:

Morali bi se vprašati, zakaj se ti ljudje sploh rabijo zedevat? Kamilčerji trdijo da v svoje dobro, ne za potuho svojim prob.

Nak. Ti bi se moral vprašat, zakaj te tako zelo žulijo razvade drugih ljudi.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Pithlit ::

first_line je izjavil:

Morali bi se vprašati, zakaj se ti ljudje sploh rabijo zedevat? Kamilčerji trdijo da v svoje dobro, ne za potuho svojim prob.

Zato ker jim paše. Tko kot nekomu paše da spije pir ali dva (tri, osem...) za boljši žur. Pa drugemu ko prižge čik da smiri živce...

Sicer pa, kaj te tebe briga zakaj se nekdo tretji zadeva? A ti kako škodi?
Life is as complicated as we make it...

first_line ::

imagodei je izjavil:


Zdaj, ko sva to rešila: kakšno prevzemanje odgovornosti? Ugotovila sva že, da travco kadijo tudi vodilni inženirji, managerji in univerzitetni profesorji. O kakšni odgovornosti govoriš?


Ja, pozabiš omenit da travo kadijo tudi brezposelni đankci. A to ti pa ne diši, da se omenja đankije v isti povedi kot kamilčerje? A ni menda kao da večina folka začne s travo, kar nato vodi v 'hujše' droge. Aja ne, zarota...

Pithlit je izjavil:

first_line je izjavil:

Morali bi se vprašati, zakaj se ti ljudje sploh rabijo zedevat? Kamilčerji trdijo da v svoje dobro, ne za potuho svojim prob.

Zato ker jim paše. Tko kot nekomu paše da spije pir ali dva (tri, osem...) za boljši žur. Pa drugemu ko prižge čik da smiri živce...

Sicer pa, kaj te tebe briga zakaj se nekdo tretji zadeva? A ti kako škodi?


Sem že večkrat omenil. Probi brat ko ne boš pod vplivom, menda THC škodi spominu.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

first_line je izjavil:

A ni menda kao da večina folka začne s travo, kar nato vodi v 'hujše' droge. Aja ne, zarota...

To radi kot 'argument' uporabljajo tisti ki radi nekaj strašijo naokoli. Empirični dokazi seveda kažejo drugačno sliko.
Life is as complicated as we make it...

imagodei ::

first_line je izjavil:

Ja, pozabiš omenit da travo kadijo tudi brezposelni đankci.

Zarad travce je bore malo brezposelnih. Ampak OK, dejva, for sake of an argument, jo kadijo tudi brezposelni junkiji. In? Kaj potem? Takih je v celotni populaciji kadilcev trave 5%. Dajmo prepovedat internet, ker prek njega pedofili izmenjujejo slike nagih otrok, a prov?

first_line je izjavil:

A ni menda kao da večina folka začne s travo, kar nato vodi v 'hujše' droge. Aja ne, zarota...

Preprost odgovor za preprosto dušo, kot si ti: ne ni tako. Get your facts straight.
- Hoc est qui sumus -

Pithlit ::

first_line je izjavil:

Sem že večkrat omenil. Probi brat ko ne boš pod vplivom, menda THC škodi spominu.

Sori miško. THC se iz telesa izloči v 24 urah. Recimo... taka konzervativna ocena. Pri meni pa THC-ja niti v laseh ne boš najdu. Sam tebi zgleda da dela branje probleme še ko nisi pod vplivom. Aja, čaki, naci... sori, my bad... ti si itak skoz pod vplivom. Sam da ti tematika ne paše pa začneš nekaj po svoje trobit.
Life is as complicated as we make it...

imagodei ::

first_line je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Sicer pa, kaj te tebe briga zakaj se nekdo tretji zadeva? A ti kako škodi?


Sem že večkrat omenil. Probi brat ko ne boš pod vplivom, menda THC škodi spominu.

V zadnjih 150 postih v tej temi nisi omenil - za Pithlit ne morem govorit, ampak meni se je menda v dveh letih abstinence od trave spomin že popravil? Poskusi še enkrat.
- Hoc est qui sumus -

Pithlit ::

imagodei je izjavil:

za Pithlit ne morem govorit, ampak meni se je menda v dveh letih abstinence od trave spomin že popravil? Poskusi še enkrat.

Pithlit je zadnji pinel skadila enkrat v maju... 11 let nazaj.

*edit* Mogoče 12... bi morala diplomo o opravljenem usposabljanju za gasilskega častnika najt.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

imagodei ::

@ first_line, še vedno čakamo:

Pithlit je izjavil:

Sicer pa, kaj te tebe briga zakaj se nekdo tretji zadeva? A ti kako škodi?


Ane, dost težko si zmislit nek tehten razlog, če je vse, kar imaš proti rekreativni rabi to, da ti ni všeč.

Drugače pa, statistika uživanja kanabisa v Sloveniji že dolga leta pravi, da je travo vsaj 1x poskusila približno tretjina srednješolcev, ter nekaj manj kot petina vse populacije (16%). Po tvoje imamo 16% junkijev v celotni populaciji? Prištejemo še alkoholike, pa bomo ugotovili, da je ena četrtina ljudi po tvoje trajno nesposobnih za delo zaradi intoksikacije in obremenjujejo zdravstveni proračun?
- Hoc est qui sumus -

first_line ::

Z legalizacijo trave bo % kamilčerjev krepko prekosil % alkoholikov.

Legalizacija pa lahko uspe samo pod pretvezto da trava ne škoduje. Kar pa seveda ni res, pa če vas to še tako prizadane. Od raka do neplodnosti in naprej. Ne, saj ni dokazov, študije ki jih lahko vsak najde na Googlu so le zarota farmacevtskih lobijev.

Pa že 5x sem napisal zakaj sem proti travi, a očitno ste ravno bili na dimčku in vam pač možgani bolj švoh delajo. Čudno za take doktorje?

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

first_line> "Z legalizacijo trave bo % kamilčerjev krepko prekosil % alkoholikov."

Od kod ti to? Lahko navedeš kak argument za tvojo trditev? Na Nizozemskem imajo povsem primerljive, celo nekoliko nižje številke uživalcev kanabisa, kot drugod po EU.


first_line> "Legalizacija pa lahko uspe samo pod pretvezto da trava ne škoduje. Kar pa seveda ni res, pa če vas to še tako prizadane."

Bikov drek. Ponovno, za legalizacijo se zavzemamo zato, da bo droga kontrolirana. Zdaj namreč ni. Vsak srednješolec lahko v roku ene ure pride do naslednjega grama trave. Samo denar mora imet. To, da se ti pretvarjaš, da s pregonom dosežeš karkoli, je dokaz, da ne živiš v stiku z realnim svetom.

Poleg tega, dejstvo da je trava manj škodljiva (ne pa neškodljiva) od alkohola, je samo dodaten bonus. Vsi se zavedamo, da uživanje katere koli droge predstavlja nevarnost za zdravje. Ampak, dokler ne preganjamo hitre hrane, ocvrtega krompirčka ter proizvajalcev sladkih pijač, škodljivost ne more biti odločilen razlog za kriminalizacijo droge.


first_line> "Pa že 5x sem napisal zakaj sem proti travi"

Ni res. Lahko daš vsaj link na svoj post, v katerem si zapisal, zakaj si proti travi? Razen seveda zato, ker tebi ni všeč, da drugi kadijo?
- Hoc est qui sumus -

first_line ::

imagodei je izjavil:


Bikov drek. Ponovno, za legalizacijo se zavzemamo zato, da bo droga kontrolirana. Zdaj namreč ni. Vsak srednješolec lahko v roku ene ure pride do naslednjega grama trave. Samo denar mora imet. To, da se ti pretvarjaš, da s pregonom dosežeš karkoli, je dokaz, da ne živiš v stiku z realnim svetom.

Poleg tega, dejstvo da je trava manj škodljiva (ne pa neškodljiva) od alkohola, je samo dodaten bonus. Vsi se zavedamo, da uživanje katere koli droge predstavlja nevarnost za zdravje. Ampak, dokler ne preganjamo hitre hrane, ocvrtega krompirčka ter proizvajalcev sladkih pijač, škodljivost ne more biti odločilen razlog za kriminalizacijo droge.


Ajaaaaa, za otroke se vam gre, ker sedaj mulc ne bo mogu več od dilerja kupit špinela. Do it for the kids, couse I can't have mine.

Pithlit ::

first_line je izjavil:

Z legalizacijo trave bo % kamilčerjev krepko prekosil % alkoholikov.

Delež kamilčarjev se ne bo bistveno spremenil. Je tak kot je, ne glede na lagalni status.

Saj veš... empirični dokazi pa to.

imagodei je izjavil:

ker tebi ni všeč

Njemu že na splošno ni všeč da drugi počnejo nekaj česar on ne odobrava. In niti pod razno mu nikoli ne bo jasno da je početje, drugačno od njegovega, sploh možno. Pač ne prenese da se imajo drugi, ki jih on ne odobrava, celo fajn. Še več... da je on srečen _mora_ po drugačnih od sebe teptati.
Life is as complicated as we make it...

imagodei ::

first_line> "Ajaaaaa, za otroke se vam gre, ker sedaj mulc ne bo mogu več od dilerja kupit špinela. Do it for the kids, couse I can't have mine."

To govorimo že celo temo. Konkretno sem jaz to zapisal ene 25 postov nazaj. A hoč rečt, da sploh nisi bral komentarjev? Tako si ti predstavljaš debato?

In ja, srči - za otroke se nam gre. Kot rečeno, travco je tako lahko dobit, brez kakršnega koli tveganja, da me dobijo, da me ob tistih redkih redkih časih, ko si jo zaželim, prav nič ne gane, ali je legalna ali ne. Žal je podobno tudi z drugimi drogami. Ne glede na to, kako jih preganjaš in kako tlačiš dilerje v zapor, vedno novi se pojavljajo. In tvoji deci v osnovi ter srednji šoli ponujajo "bombončke".

Ja, face it - vsak osnovnošolec lažje pride do travce, kot do litra vina v samopostrežni.
- Hoc est qui sumus -

first_line ::

Ja Pithlit, ni mi všeč da grejo moji davki za zdravljenje odvisnikov, za otroške malice pa ni keša.

Kako se imajo drugi vas ne zanima, gre se vam za lastno rit. To je ena od tipičnih lastnosti odvisnikov.

Kamilčerjev mi pa res ni treba teptati, treba bi jim bilo pomagati, jih ozdraviti odvisnosti od droge, predvsem pa jim pomagati pri razlogu in iskanju vzroka za tako slabo življenje, da se morajo drogirati da ga lahko prenašajo.

imagodei ::

first_line> "Ja Pithlit, ni mi všeč da grejo moji davki za zdravljenje odvisnikov, za otroške malice pa ni keša."

Če bi bilo na tem kaj resnice, bi bil prvi v vrsti, ki bi pozival k legalizaciji in pobiranju davkov. Ni važno, kam bi šli davki, pod črto bi bilo v državni blagajni več denarja. Tako za malice za otroke, kot za zdravljenje odvisnikov.

Tako pa gre sedaj denar za boj proti mlinom na veter. In to je eden od razlogov, da tvoji otroci nimajo brezplačne malice v šoli.
- Hoc est qui sumus -

mn ::

first_line je izjavil:

Ja Pithlit, ni mi všeč da grejo moji davki za zdravljenje odvisnikov, za otroške malice pa ni keša.

Kako se imajo drugi vas ne zanima, gre se vam za lastno rit. To je ena od tipičnih lastnosti odvisnikov.

Kamilčerjev mi pa res ni treba teptati, treba bi jim bilo pomagati, jih ozdraviti odvisnosti od droge, predvsem pa jim pomagati pri razlogu in iskanju vzroka za tako slabo življenje, da se morajo drogirati da ga lahko prenašajo.


In vse to kar si naštel bi se lahko financiralo iz trošarin pobranih od legalno prodanih drog. Namesto tega gredo za te stvari tvoji davki, denar od prodaje pa dilerjem, da lahko pripeljejo še več drog v državo. Poleg ostalega sranja, ki ga nelegalna trgovina z drogami pripelje.

In točno to ne razumem kako da vam nekaterim nikakor ni jasno. Droge so, čeprav so prepovedane, so povsod. Lahko vzdržujemo to stanje (dilerji so zelo zadovoljni), ali pa potegnemo glave iz peska, jih dovolimo prodajati, močno obdavčimo in porabimo denar za odpravljanje posledic.

Tale članek v Economistu recimo dobro predstavi to stališče: How to stop the drug wars

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

first_line ::

Jejhtata jejhtata, kamilčerji ste pa res ene take dobre dušice. Legalizirali bi travo, samo zato da bi jo težje otroci dobili. Kok ste dobri. Čeprav ne razumem glih čist, zakaj je otroci ne bi smeli kaditi, saj vendarle čisto nič ne škoduje, še raka pozdravi menda. Čudno to.

Ko bo vsak doma na balkonu imel ene par nedolžnih rastlinic, par v dnevni pod lučjo, par na njivi..., bomo pa tudi od davkov iz prodaje rešili zdravstvo in gospodarstvo.

Druge, kot da trava 100% škodi možganom jaz iz teh vaših postov preprosto ne morem sklepati. Plusa nobenega, kup minusov, pa še zmeraj slavite legalizacijo. To vam pa je povšeči edino iz tega razloga, da se boste še več in dlje lahko zadevali. Ne meni o davku in ortocih, to fotru razlagaj ko te bo dobu s špinelom v roki.

Jinto ::

Branje tvojih postov tudi škodi možganom, zato bi bilo dobro, da bi ti prepovedali pisat.

first_line ::

Jinto je izjavil:

Branje tvojih postov tudi škodi možganom, zato bi bilo dobro, da bi ti prepovedali pisat.


Verjetno vas res malce boli glava, ko iščete meni proti argumente. Dej stari pržgi si enga, bo prec boljš ko boš s steklenimi očmi buljil v TV in s čipsom v roki. To je lajf, ne pa eni zakrneli starci k hodjo v službo pa trezni vozjo. Ful bed stari.

Oki ::

first_line, eno je THC čisto drugo pa CBD, ki ni "psihoaktiven". Kot, da bi tebi prepovedali jesti grozdje. Zato, da ne rataš alkoholik.
En dokumentarec, ki ti poskuša dopovedati:

r3dkv1c4 ::

first_line> "Pa že 5x sem napisal zakaj sem proti travi"

edini razlog, ki ga jaz vidim je, da imaš v tvojem kokosu edino žico, ki ti drži ušesa skupaj.....zato se pač nima smisla filat z dimom , če ni efekta!!!

imagodei ::

first_line je izjavil:

Jejhtata jejhtata, kamilčerji ste pa res ene take dobre dušice. Legalizirali bi travo, samo zato da bi jo težje otroci dobili.

A zdej ti pa to ni prav? Po več letih, ko si bil nesposoben prebrat komentarje od začetka do konca, da bi videl, kaj je ena izmed glavnih poant legalizacije (in kontrolirane prodaje), te je sedaj ruknilo v glavo, da bi nemara to res lahko pomagalo? Ni problema, ti bomo dali nekaj časa za premislek, da prideš k sebi.

first_line je izjavil:

Kok ste dobri. Čeprav ne razumem glih čist, zakaj je otroci ne bi smeli kaditi, saj vendarle čisto nič ne škoduje, še raka pozdravi menda. Čudno to.

Otroci ne smejo vozit avtomobila, pa je zadeva dost preprosta. Tri stopalke, prestavna ročica, levo-desno. Pri vožnji raznih dirkalnih arkad ali simulacij te vsak 12-letnik premaga. A znaš odgovorit, zakaj mu kljub temu ne dovolimo vozit?

first_line je izjavil:

Ko bo vsak doma na balkonu imel ene par nedolžnih rastlinic, par v dnevni pod lučjo, par na njivi..., bomo pa tudi od davkov iz prodaje rešili zdravstvo in gospodarstvo.

Par rastlinc že danes marsikdo goji zase. Slovenski gozdovi so prostrani, v stanovanje pa noben policaj ne sme vstopiti, če nima res tehtnega razloga. Ampak, par rastlinic nikakor ne pokrije Slovenske letne potrošnje.

first_line je izjavil:

Druge, kot da trava 100% škodi možganom jaz iz teh vaših postov preprosto ne morem sklepati. Plusa nobenega,

To lahko reče samo osel, ki namenoma presliši vse, kar je bilo povedano. Plus v državni blagajni ni OK? Dejstvo, da boš droge naredil bolj nedostopne mladini, ni OK?

first_line je izjavil:

Ne meni o davku in ortocih, to fotru razlagaj ko te bo dobu s špinelom v roki.

Je zmanjkalo argumentov, a? Pričakovano, če je pa tvoj edini resnični argument naci stališče "My way or highway".
- Hoc est qui sumus -

Jinto ::

Verjetno vas res malce boli glava, ko iščete meni proti argumente. Dej stari pržgi si enga, bo prec boljš ko boš s steklenimi očmi buljil v TV in s čipsom v roki. To je lajf, ne pa eni zakrneli starci k hodjo v službo pa trezni vozjo. Ful bed stari.



Ne smem, ker ni dovoljeno. Tako kot ne bi smeli biti tvoji posti, je treba pomislit na otroke.

mn ::

first_line je izjavil:

Jinto je izjavil:

Branje tvojih postov tudi škodi možganom, zato bi bilo dobro, da bi ti prepovedali pisat.


Verjetno vas res malce boli glava, ko iščete meni proti argumente. Dej stari pržgi si enga, bo prec boljš ko boš s steklenimi očmi buljil v TV in s čipsom v roki. To je lajf, ne pa eni zakrneli starci k hodjo v službo pa trezni vozjo. Ful bed stari.


Si prebral economistov članek? Če da, lahko komentiraš ali je vse kar zmoreš "vi ste vsi zadetki"?

/Troll mode ON Očitno ti vsi ti steroidi, ki jih ješ škodijo. ;)

imagodei ::

first_line> "Verjetno vas res malce boli glava, ko iščete meni proti argumente. Dej stari pržgi si enga, bo prec boljš ko boš s steklenimi očmi buljil v TV in s čipsom v roki. To je lajf, ne pa eni zakrneli starci k hodjo v službo pa trezni vozjo. Ful bed stari."

To, da znaten delež vse populacije kadi travo, smo že ugotovili. To, da so med njimi tudi medicinske sestre in natakarce, ki ti z nasmeškom na obrazu postrežejo kavo, tudi. To so ljudje, ki imajo čez dan obveznosti in se vedejo odgovorno, zvečer si pa občasno prižgejo en joint.

Vožnja v alkoholiziranem stanju je prepovedana, čeprav je alkohol legalen. Kaj je tvoj point?

Če človeku pravkar predlagaš, naj se zakadi, češ da bo prec boljš, zakaj te to pravzaprav moti?
- Hoc est qui sumus -

innerspace ::

First lajn, treznik z nazivom na forumu:)

V pravilih pise, naj se takim raje izogibamo, sklepam, da gre za neuravnovesene osebke, ki radi provocirate iz dolgcajta.
Veliko nonsensa za blebetat in nataknjenosti proti drugace delujocim.
Talking faster than thinking.

Svetujem ti tecaje bralnega razumevanja, logicnega sklepanja in joge.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Pithlit ::

first_line je izjavil:

Ja Pithlit, ni mi všeč da grejo moji davki za zdravljenje odvisnikov, za otroške malice pa ni keša.

Saj vem ja. Stalno si pod vplivom svoje ideologije da ti marsikaj še od daleč ni jasno.
Life is as complicated as we make it...

reeves ::

first_line je danes ob 13:21:26 izjavil:

Ja Pithlit, ni mi všeč da grejo moji davki za zdravljenje odvisnikov, za otroške malice pa ni keša.


Pokaži mi enega, ki se je zdravil od odvisnosti od trave, pa ti jaz častim prvo đolo ;)

imagodei ::

Ma ne, reeves, first_line verjame, da bo cca 30% današnjih srednješolcev, ki so vsaj enkrat poskusili kaditi travo, čez 1-2 leti končalo na horsu. Ker je marihuana bojda "gateway drug".
- Hoc est qui sumus -

Shegevara ::

first_line je izjavil:

Shegevara je izjavil:

first_line je izjavil:


Ha ha ha ha ha, ha ha ha ha ha.

Prašaš kamilčerja če je odvisen od trave in se takoj zadere NE! Lahko neham kadarkoli hočem! Pa dej probi ene 2 dni brez... Ma zakaj bi, če pa nič ne škoduje in je itak brez veze bit brez... in veselo odmegla naprej...


mulc nauči se kaj je to fizična odvisnost in kaj je psihična odvisnost. Prebral bi njegov post do konca jao.

Razlika je v tem, da ob primeru dolgega roka neuživanja, bo alkoholik kazal fizične znake abstinence, travar bo pa le slabe volje.


Le slabe volje ja :/ đizs, dej probaj se 2 dni ne zadevat, pa boš videl, če boš le slabe volje. Aja, itak brez veze 2 dni ne trave kadit, itak ne škoduje, samo raka zdravi...


ja točno tako kot ti je donfilipo povedal, ne potenja ne delirija. Pri konoplji je važna samo samodisciplina za prenehanje, tako kot pri tistih ki hodijo v mcdonalds vsak dan.

Nekateri je nimajo in se težje vzdržijo mastne hrane, nekaj pa je takih, ki se težje vzdržijo kajenja.
In če že primerjamo mcdonalds in travo in dnevno doziranje, sem mnenja, da je trava veliko manj škodljiva, še posebej če se jo vnaša na način z uparjevalnikom ali s cookiji.

reeves ::

imagodei je izjavil:

Ma ne, reeves, first_line verjame, da bo cca 30% današnjih srednješolcev, ki so vsaj enkrat poskusili kaditi travo, čez 1-2 leti končalo na horsu. Ker je marihuana bojda "gateway drug".


LOL. Pa sej večina je že na nikotinu prej. Pol so čiki tista zloba. Za horsa nej se pa ne boji, zdej je koka in :)
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj so nekatere droge legalne, druge pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10821294 (11902) Semafor
»

Smrtne žrtve zaradi drog (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16128578 (23323) [D]emon
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741465 (29734) jype
»

Heroin vs. mariuhana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6519933 (17935) poweroff
»

Legalizacija drog in kriminal

Oddelek: Problemi človeštva
497810 (6831) kivi113

Več podobnih tem