» »

Čudno piskanje

Čudno piskanje

Saintek ::

Računalnik je star dobrih 5 let in deluje vse normalno.

Zadnje dni pa se vsakič ob zagonu pojavi pisk, ki ga prilagam in ga ne znam razložit. Računalnik se normalno zažene razen da se med nalaganjem pojavi ta pisk in potem izgine in se ne pojavi več, do drugega dne. Ob zagonu se zaženejo vsi ventilatorji in windowsi se naložijo normalno. Poznam piske, ko se ne zažene računalnik, tega pa prvič slišim. Se je pa prvič pisk ponovil ravno v tem video posnetku, pred tem se je pojavil samo 1x zdaj pa po nekaj sekundah drugič in izgine še preden pride računalnik na desktop.

video z zvokom:



Če računalnik vgasnem in takoj ponovno zaženem, ali po par minutah, piskanja ni, če pa ga pustim čez noč in ga zaženem zjutraj, se spet pojavi.

Hvala za karšnjo koli pomoč
Plata je asus P6T-SE

šajtrga ::

Saintek ::

Ja najdi mi ta beep tu not pa smo zmagali, jaz ga namreč ne prepoznam imam pa ami bios na plati :)

mihagr ::

Mislim da je tole alarm za temperaturo CPU. Pojavi se pri vsakem prvem zagonu, po re startu pa ne, ali je tako?
Začne se pojavljati ko se komponente pričnejo starati in očitno se neka stvar ne inicializira dovolj hitro!
Če je tako, v Bios-u izklopi alarm za temperaturo CPU-ja, ali ga nastavi na višjo vrednost.

Saintek ::

Drži bom pregledal bios in prestavil po potrebi, hvala za odgovor.

Saintek ::

Žal te nastavitve nimam v svojem biosu, je očitno prestara verzija, flashal ga pa ne bom.

menjalnik ::

Izklopi zvočnik :)

Saintek ::

Ne vem, sem še na asus pisal, če bo kak odgovor :)

korenje3 ::

preštej število piskov in poglej kaj pomeni to število piskov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Saintek ::

Problem rešen, kriv je bil ventilator na stranici, ki se je občasno ustavljal a tega nisem opazil in je panel, ki čita delovanje ventilatorja sprožal alarm. Ventilator sem zamenjal. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik piska

Oddelek: Pomoč in nasveti
222706 (2350) draciel
»

Računalnik nekaj čudno piska - kaj bi lahko bilo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182693 (2360) RuskiSnajper
»

Matična plošča piska, sistem na videz normalno deluje

Oddelek: Strojna oprema
131817 (1589) Person
»

Težava s BIOS - om

Oddelek: Pomoč in nasveti
334777 (4441) luka9
»

Trije piski ob zagonu ?!?!?!

Oddelek: Strojna oprema
52424 (2237) #000000

Več podobnih tem