» »

q6600 visoke temparature

q6600 visoke temparature

Bolton R ::

Živjo,
vaše forume spremljam že več časa, napočil je čas, ko sem tudi sam naletel na težavo.
Namreč prijatelj mi je prinesel svoj računalnik z:
ASRock 775 ploščo m-ATX
400W napajalnikom - no name
q6600
4GB rama
Mugen 1 hladilnikom
ventilatorjev v ohišju nima, je pa stranica odprta.

Problem je sledeč.
Temperature že v idle dosegajo 50c, kar se mi zdi precej visoko. Opazil sem, da je na hladilniku nameščen ventilator, ki je zaradi rama s hladilnika kakšna 2 cm vzdvignjen (gleda preko).
Load temperatur nisem preizkušal.

Zanima me kakšne temperature bi bile normalne s tem hladilnikom in procesorjem.
procesor ni navit.
LP

Steinkauz ::

Jah 50 lahko doseže. Glih load pove al so temperature ok al ne.
Jst mam nenavit q9400 na noctua pa ma v idle zdej polet okol 45 stopinj.

hojnikb ::

spihaj hladilnik, menjaj pasto in mountaj nazaj gor. Bi mogle bit ok temp. potem..
#brezpodpisa

Bolton R ::

Saj v tem je težava, zadeva je spihana, pa tudi termalna je na nanešena na sveže - Arctic MX-4 .
Sedaj sem poizkusil zagnati prime 95 in po dobrih 10 min:
c1 64
c2 60
c3 60
c4 60

hojnikb ::

vredu je..
#brezpodpisa

s1m0n ::

Tudi pri meni je Q6600 na Mugen 1 imel podobne temperature tako, da bo kar OK.

damjan666 ::

Sam sem še do pred kratkim uporabljal Q6600 in take temperature (55-65 stopinj) je dosegal pri igranju zelo zahtevnih iger. Pri normalni uporabi je deloval na cca. 30 stopinjah pa še to se mi je zdela previsoka temperatura.

Personanonim ::

Tema me je motivirala da sem preveril temperature na mojem q6600.

Zaženem prime 95 : 52°C
8-O
Preverim še s CPU Thermometer ,podoben rezultat.
Preverim s SpeedFan : 41 °C
Na koncu sem pogledal v BIOS in je temperatura dejansko 41 °C .

Bi rekel da normalno za tele poletne vročine

Torej moje vprašanje; zakaj take razlike med rezultati v različnih aplikacijah? V čem je štos? Ali to avtorji programja preventivno nastavijo da kaže višje temp. od dejanskih ali kaj?

Sem pa na Windows 8 ,če to kaj vpliva na razliko.
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Mietzsche ::

To je nekam preveč, moj je navit za okrog 25% in temperature v tej vročini so med 39 in 48 °C na idle (moja šlamparija pri mazanju in sestavljanju). Gor imam sicer Coolermasterja, ampak je primerljiv. Drugače ni dovolj, če imaš ohišje samo odprto, mora biti zagotovljen dober pretok skozi hladilnik. Jaz sem odstranil dva 5.25" pokrova s sprednje strani, točno pred ventilatorjem, stranica pa je lepo zaprta.

SuperVeloce ::

Pri teh q6600 je itak problem, da programi uporabljajo tjmax od 80 pa vse tja do 100 (torej 20°C potencjalne razlike med mojim in tvojim, odvisno od steppinga in pravilnosti programa). Nekako sedaj drži, da je B3 tjmax 85°c, G0 pa 100°C. Intel je pa vse skupaj precej površno definiral. Raje se pogovarjajmo, koliko stopinj še manjka do tjmax, potem lahko vidiš, če so temperature pod obremenitvijo taprave. Jaz na 92mm tower coolerju v teh uber vročih dneh dosežem distance to tjmax 25°c pod prime95 (napačen tjmax 100 v hwmonitor: 75°C, tjmax 85: 60°c). Moj je B3, torej bi naj veljale slednje temperature, stock napetosti in 3ghz OC. Sta pa 2 venta na coolerju in ornk prezračen stari chieftecov tower. Idle temperature so pa lahko visoke, če takrat PWM ventilator praktično stoji.

Zgodovina sprememb…

Cveto ::

Naj bi bilo takole:

TCASE B3=62.2°C; G0=71°C

Moj G0 dela navit na 3ghz (brez dviga napetosti) z AC freezerjem med 45 in 55stopinjami. Je pa zadeva stabilna tudi v res vročem okolju in pri daljšem igranju, kjer gre temperatura še višje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

q6600 in temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161058 (823) SuperVeloce
»

Pomoč pri navijanju q6600

Oddelek: Navijanje
394862 (2697) alexa-lol
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392468 (1600) Fr33man
»

E7200 stopinje

Oddelek: Strojna oprema
342288 (1565) Baltazar-x
»

Q9300 + Mugen. temperature. Panika!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
695695 (4135) batista

Več podobnih tem