» »

računalnika se ne zažene - napajalnik, matična ...? kaj je krivo?!

računalnika se ne zažene - napajalnik, matična ...? kaj je krivo?!

tao_s ::

OK zadeva je takšna...
Poskusil sem sestavit kisto, pa se mi zdaj zagnat (tudi napajalnik ne)

KAJ SEM POČEL:
Danes popoldne sem se spravil sestavljat nov racunalnik za server... Potem ko sem vgradil najbolj potrebne komponente, priključil monitor in tipkovnico sem se odločil stvar stestirat... prižgem, pridem do biosa... ne najde diska, zato grem v bios gledat kaj je narobe.. po kaksni minuti v biosu racunalnik mrkne in se zacne znova zaganjat... proces se ponovi, zato naslednjic v biosu vsako spremembo hitro spravim... potem se odlocim stestirat, ce se sesuje tudi ce sem izven biosa... pocakam pet minut, se vedno izpis errorja, da nima bootable medija... poskusim prek stikala ugasnit racunalnik, se ne odziva zato rocno potegnem ven kabel... se enkrat si pogledam disk, vse stima, vklopim kabel nazaj... ops... nekaj je zabrencalo, hitro potegnem ven, se enkrat not.. ob priklopu kabla v elektriko se enkrat obrnejo vsi ventilatorji v kisti (na procesorjih in v napajalniku)... potegnem ven...

razmisljam in pridem do ideje, da je napajalnik fuc... poklicem prijatelja in letim po drug napajalnik... prinesem domov, se enkrat priklopim vse switche na plati in ohisju... vklopim kabel v elektriko... poskusim prizgat in nic... no potem ni hotlo nic vec delat...
poskusil sem odstranit vse, se ram sem ven vrgel... se enkrat pogledal, ce sta procesorja v redu not, zamenjal se enkrat napajalnike, preveril (izmeril) sem celo napetost in kapaciteto baterije za bios... nista... edina stvar, ki jo opazim je, da na tipkovnici zagorijo vse tri lucke, v trenutko ko kabel iz napajalnika vtaknem v elektricno omrezje... drugega nic...


Kaksna ideja?! Predvsem me zanima kako lahko ugotovim oz. preizkusim, ce je maticna skurjena? Stvar namrec ze kaksno leto ni bila v uporabi in se je valjala okrog... Drugace pa "vidnih" znakov, da bi se kaj skurlo ni...

KONFIGURACIJA:
Imam dual plato ABIT BP6 z dvema celeronoma 500MHz, gori je bil postavljen RAM (LGS GM72V16821CT10K 9752G), grafična kartica ATI rage 2 na PCI vodilu in mrežna kartica 3COM (fcc: df63c509b-tcp). Na procesorjih sta bila dva porezana IGLOO silent breeze 462 hladilnika, na IDE 1 je bil priključen disk WD caviar 21600, na grafično monitor in tipkovnica... ohišje je seveda ATX, midi tower...

Binji ::

Kaj ram sigurno dela? Maticno bos verjetno tezko sprobal lahko pa probas sam z enim procom ce to podpira
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

tao_s ::

ne ram sem dobil od enga cloveka, ki bi drugace svoj racunalnik vrgel stran (preslaba konfiguracija)

ali je ram nujno potreben za zagon???

Han ::

Ja, brez rama ne bo delovalo...

tao_s ::

ja,ram dela... preizkusil na drugi plati

Blisk ::

Prešvohn napajalnik, mal poglej, kaj vse si obesu na napajalnik, pa boš pol vidu kolk W rabiš.
Prešvoh napajač ti lahk skuri celo mašino.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se prižge, a ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
455378 (4559) m0LN4r
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12325396 (23720) mihibo5
»

PC se ne zažene sploh

Oddelek: Pomoč in nasveti
141911 (1744) shany
»

računalnik se užge in se po nekaj sekundah ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
232104 (1646) Pyr0Beast
»

Težave z vklopom

Oddelek: Strojna oprema
231394 (1291) Jernej L

Več podobnih tem