» »

črte na monitorju

črte na monitorju

joze ::

Na monitorju(hyundai q910), so se mi pojavile navpične črte na levi strani, mislil sem da je moire efekt, vendar se jih z nastavitvami za moire ne da odpraviti.Poskusil sem drug računalnik, razmagnetenje, drug vir elektrike, in celo malo sem mu zamenjal pozicijo pa ni nič boljše.Ko je bil čisto nov(star je en mesec) so se te črte pojavljale le na 100 hercih, sedaj pa ni važna resolucija in osveževanje, le malenkost so bolj vidne črte pri višjem osveževanju.Črte pri normalnem delu sploh niso moteče, bolj se vidijo na modrem ozadju, z lahkoto bi jih spregledal, bojim pa se, ker se stvar očitno stopnjuje.Ali je moj monitor zrel za reklamacijo, ali je kaksna varjanta, da se motnja odpravi?
hvala
  • premaknil: ToniT ()

Phoebus ::

Jaz imam zelo podoben problem in ga hitro resim - pregledal sem vse, od zic, probal drug monitor in ta monitor na drugo masino in je kriv monitor noter...

Aja, kako resim problem? Fajn ga udarim in je mir za kar nekaj casa. :D Resno.

boštjan ::

Fajn ga udarim in je mir za kar nekaj casa

Če ni v garanciji pol samo še tepeškanje ostane:D ,drugač pa ni priporočljivo,ker se lahko pozna na ohišju in pol papa garancija.
Joze,če te zelo moti ga nesi nazaj,če pa ne pa še malo počakaj,da bo bolj izrazito.

(sic) ::

Imam čisto isti problem kot opisan. Sem naredil eno temo pred kratkim tule...

Moja rešitev: Enih črt se ne da odpravit (pojavljajo se samo pri 100 in nad Hz), druge pa se da tako, kot je rekel Phoebus - redno udariš po njem pa jih za kakšno uro ali dve več ni.

Imam pa iiyamo.

Fuck you all!!!

kokoon ::

ce je monitor trinitron, je mozno, da se tiste vertikalne zicke 'zlimajo' skupej, mislim da se to zgodi zarad staticne elektrike. horizontalne zicke, ki jih sicer vidis na monitorju naj bi to 'zlimnje' sicer preprecile, ampak nekje to pac ne dela glih 100%.

al kaj?
[kokoon]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mrtvi pixli

Oddelek: Pomoč in nasveti
408158 (7118) Pyr0Beast
»

Mura efekt na LCD-jih

Oddelek: Zvok in slika
101786 (1204) Runnagain
»

Vrednost radeon 9800 XT??

Oddelek: Kaj kupiti
151448 (1195) Icematxyz
»

ATI 9500 PRO Problemi !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131452 (1124) Odpadnik
»

Vprašanje za monitor experte

Oddelek: Pomoč in nasveti
241913 (1447) Muflon1

Več podobnih tem