» »

Težave z vklopom

Težave z vklopom

Trololololo1 ::

Pred 2 tednoma je delal računalnik še čisto bp, nato pa so se začele težave. Ko sem računalnik vklopil se je na monitorju se prižgala rumena lučka(prej je svetila zelena). Na monitorju ni bilo slike. Zato sem včeraj kupil novo plato in rame. In ko sem danes sestavil računalnik se je zgodila ista napaka. Ali je vzrok mogoče pri procesorju ker grafično sem menjal in se je pojavil isti problem. Procesorja nisem nič navijal. Kako bi lahko testiral da bi vedel kaj je narobe?:\

RacaClone ::

lahko da je problem samo na kablu, ki povezuje monitor in comp.
a tega si probala menjat?

Gizmo_X ::

Se je računalnik "obnašal", kot da se zaganja? Samo, da ni bilo slike? Npr. ventilatorji se vrtijo? Disk premleva? Ob zagonu rač preveri disketni in cd pogon?:\

Trololololo1 ::

- monitor sem probal na 2 računalnikih in tam dela
- v računalniku vse laufa od ventilatorjev do diska itd.
:|

RacaClone ::

zelo čudno 8-O

Trinitron ::

Tko je blo tut pr men! Težava je bila v DVD playerju. Probi izklopit vse IDE kable iz motherboarda in zaženi še enkrat.

RacaClone ::

lahko pa jih izklopš kar v biosu :D

Trinitron ::

Pri men izklop v biosu sicer ni bil dost, sem mogel kr "na roko" vn kabel potegnt...:D

RacaClone ::

z nestrokovnim posegom lahko nardiš veliko škodo :D

Trinitron ::

Ampak namo2 ima s tem očitno že izkušnje, ker je reku, da je kupu novo lato in rame in vse spet sestavu... To ni nestrokovni poseg

Trololololo1 ::

v bios ne morem pridit kr na monitorju ni slike bom pa probu zdle izklopit disketnik pa cdrw. Bi blo ql če bo pomagal.:)

Trololololo1 ::

sm izklopil pa ni nič pomagalo. :|

Trololololo1 ::

ka slučajno kdo ve kaj bo naredil računalnik če je v računalniku nedelujoč procesor. Ker mogoče zaradi tega ni slike.

Azrael ::

Če ni piskov, je lahko procesor. Naredi tako: Iz plošče potegni ven vse kartice in odklopi vse kable, razen za napajanje (ATX, ATX12V če je), tipke za vklop in zvočnika. Če bo po vklopu vse tiho je def. plošča ali procesor. Če ima plošča display, ki kaže črke in številke, preveri, kje se ustavi in preberi v navodilih, kaj ta kombinacija pomeni.

Povej še katero ploščo in proceror imaš. lahko tvoja nova plošča ne podpira tega procesorja.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Trololololo1 ::

imam ASRosk K7S8X plato ki mi podpira durone. Sem pa imel na stari plati isti problem zato dvomim da bi za to napako bla kriva plošča. Bom pa probal izkopiti vse pa čez 10 javim kaj bo:)

Trololololo1 ::

Azrael nobenih piskov ni bilo na začetku se prižge napajalnik in vsi ventilatorji, in malo brni sam sem ugotovil da brnita samo napajalnik in ventilator.

Zgodovina sprememb…

RacaClone ::

probi si nabavt nov pc :D

Trololololo1 ::

Zdej je vse dokaj novo razen grafične pa procesorja. Grafično mam že res v planu kupit kr mam GF4 mx 440 pa je zlo počasna procesor pa bo vrjetno tud kr je vrjetno crknu.

Pyr0Beast ::

Poberi rame ven. Drugače je pa sigurno proc.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SuperHik ::

Lahko da si skuril Napajalnik.
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

m.i.h.a. ::

Pri meni je bil prvič kriv napajalnik.

Drug problem pa sem imel pred dobro uro, ko se mi je računalnik normalno zaganjal, le na ekranu ni bilo nič. Počakal sem do konca, da so se winsi naložili potem pa sem iztaknil kabel od razdelilca iz stenske vtičnice in po minuti nazaj vklopil in je delovalo bp. Pred tem sem pa tudi sam gledal in preverjal kable po kišti.

Trololololo1 ::

kriv je vrjetno procesor ker sem ga vzel ven in je bilo jedro okrušeno na robu

Paramedic ::

A lahko še men povete, kaj mislite, kaj je krivo, da se ne zažene? No, prvič se zažene, pride do win in lahko kaj delam. Potem po minuti zmrzne, po resetu pa pokaže kvečjemu še napise od biosa, včasih še to ne. Vent na procu se vrti in se nič posebnega ne sliši, pa tudi temp je videt da je v redu, kadar pač lahko pogledam v bios...
Procesor duron 1300 je še kar nov, nekaj mesecev ga imam, napajalnik tudi precej nov, ram je mal starejši micronov CL2, plata pa abit kt7 - stara nekaj let. Zgleda očitno, ampak mogoče ma kdo še kako drugo idejo, kakor da matična ne uboga?

Jernej L ::

paramedic: če je cpu overclockan ga malo underclockaj,
meni se ob vsakem overclocku sesujejo winsi ob nalaganju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvrajen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
191156 (643) TroxWe
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354867 (2995) Riff
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292487 (2033) black soul
»

Novi napajalnik - ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
201691 (1391) Pyr0Beast
»

plata ali procesor ??

Oddelek: Strojna oprema
191702 (1338) Pyr0Beast

Več podobnih tem